32. Gommerlauf - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M30        158. Bhend Stefan                        65 Kallnach                    1:31.10,3     24.22,7  (1101)  
M50        191. Egger Christian                     46 Kandersteg                  1:42.41,8     31.47,8   (830)  
F50          2. Eggimann Claudine                   53 Kandersteg                  1:34.44,3      0.00,7   (609)  
M60         10. Holzer Alfred                       41 Kandersteg                  1:27.30,1     11.01,9   (424)  
M40         77. Luchsinger Hans, Kandersteg         58 SC Kandersteg               1:19.34,3     12.47,6   (402)  
F30         17. Niedhart Gaby                       67 Kandersteg                  1:34.39,3     19.01,8  (1035)  
M50         33. Ogi Rudolf Sen.                     49 Kandersteg                  1:21.16,5     10.22,5   (451)  
Mini B-K     7. Ogi Ruedi Jun., Kandersteg          88 SC Kandersteg                 15.23,2      0.22,3  (2246)  
F40         25. Rösti Elsi                          61 Kandersteg                  1:46.27,1     30.10,1  (2066)  
M40        224. Rösti Toni                          59 Kandersteg                  1:32.49,1     26.02,4  (1396)  
M50        207. Elmiger Hans Peter                  45 Kastanienbaum               1:44.56,9     34.02,9  (1305)  
F50         13. Bättig Elisabeth                    51 Kerns                       1:52.24,7     17.41,1  (1551)  
M50        113. Bättig Ruedi                        51 Kerns                       1:31.40,2     20.46,2   (820)  
M40        275. Egger Ruedi                         64 Kerns                       1:40.58,1     34.11,4  (1111)  
M40        133. Kathriner Sepp                      58 Kerns                       1:24.34,2     17.47,5   (507)  
M50         16. Vogler Hans                         48 Kerns                       1:17.22,5      6.28,5   (969)  
M30         93. Waldvogel Cornel                    66 Kerns                       1:23.23,4     16.35,8   (872)  
F50         20. Roth Regula                         52 Kerzers                     2:05.58,0     31.14,4  (1541)  
M50        180. Roth Urs                            50 Kerzers                     1:40.59,7     30.05,7  (1157)  
M50        205. Graf Urs                            52 Kilchberg ZH                1:44.41,0     33.47,0  (1122)  
M50        234. Indermühle Jürg                     45 Kirchdorf                   1:55.13,3     44.19,3  (1863)  
M70         12. Schlapbach Hansueli                 29 Kirchdorf                   1:58.38,9     27.23,9  (1793)  
M40         43. Annaheim Daniel                     59 Kirchdorf BE                1:15.37,3      8.50,6   (943)  
F50         21. Indermühle Sabine                   48 Kirchdorf BE                2:13.23,6     38.40,0  (2076)  
F20         19. Kobel Catherine, Klosters           79 SAS Zürich                  1:33.11,2     19.21,2   (254)  
M50        246. Brawand André, Kloten               46 Tennisclub Kloten           2:01.09,1     50.15,1  (1868)  
M40         53. Morf Ueli                           60 Kloten                      1:17.11,8     10.25,1   (481)  
M50        214. Huber Bruno                         50 Köniz                       1:47.29,6     36.35,6  (1125)  
M40         70. Vuille Thomas                       59 Konolfingen                 1:18.42,3     11.55,6   (352)  
Mini B-K    51. Weber Philippe                      90 Krattigen                     21.47,8      6.46,9  (2211)  
M30        123. Nussbaum Matthias                   74 Krauchthal                  1:26.32,5     19.44,9  (1382)  
M30        101. Bühlmann Marc                       68 Kriens                      1:24.09,9     17.22,3   (464)  
M30        146. Kiser Max                           65 Kriens                      1:30.00,9     23.13,3   (843)  
M30        141. Lustenberger Andy                   66 Kriens                      1:29.25,4     22.37,8   (887)  
M40        212. Bertschmann Michael                 64 Küsnacht                    1:31.19,4     24.32,7  (1352)  
M40        144. von Euw Heinz                       58 Küssnacht                   1:25.00,4     18.13,7   (956)  
M65          4. Christen Werner                     37 Küssnacht am Rigi           1:29.02,8      4.05,4   (965)  

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.