32. Gommerlauf - nach Ortschaft "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        129. Meister Roland                      63 Dachsen                     1:24.20,0     17.33,3   (963)  
M40         67. Birrer Hartwig, Dallenwil           64 ZSSV                        1:18.33,9     11.47,2   (466)  
M20         13. Birrer Matthias, Dallenwil          85 SC Dallenwil                1:08.59,4      4.18,1    (56)  
Mini B-M     9. Birrer Rahel, Dallenwil             91 Club Dallenwil                19.24,8      1.56,9  (2256)  
M20         83. Birrer Simon, Dallenwil             87 Club Dallenwil              1:33.56,2     29.14,9  (1829)  
M50         32. Huser Sepp                          51 Dallenwil                   1:21.13,4     10.19,4   (803)  
Mini B-M     4. Odermatt Nina                       91 Dallenwil                     17.43,0      0.15,1  (2284)  
M40        231. Christen Robert                     55 Dällikon                    1:33.35,7     26.49,0  (1108)  
M50         70. von Grünigen Ernst                  47 Dänikon ZH                  1:26.05,0     15.11,0   (765)  
M20         31. Dietrich Fabian, Därligen           75 SC Därlingen                1:14.31,1      9.49,8   (317)  
M50        153. Dietrich Walter                     50 Därligen                    1:36.14,8     25.20,8  (1200)  
M30        151. Stern Reto, Därligen                68 SC Därligen                 1:30.30,2     23.42,6   (436)  
M40         28. Büschlen Ulrich                     60 Därstetten                  1:13.10,1      6.23,4   (153)  
M40        310. Niklaus Thomas, Dättwil             60 STV Baden                   1:53.32,4     46.45,7  (1145)  
M40         87. Hitz Urs, Davos Dorf                63 X'tra                       1:20.41,0     13.54,3   (463)  
M20          2. Frei Thomas, Davos Platz            80 Swisscom Atomic Team        1:04.42,2      0.00,9    (30)  
M30         16. Wagenführ Thomas                    71 Davos Platz                 1:10.51,4      4.03,8   (212)  
M20        104. Hohl Severin                        80 Detligen                    2:28.58,6   1:24.17,3  (1178)  
M50         97. Müller Jack                         51 Dielsdorf                   1:29.45,2     18.51,2  (1762)  
Mini B-K    26. De Barros Joel, Dongio              91 SC Simano                     18.43,9      3.43,0  (2290)  
M40         45. Lafranchi Davide                    58 Dongio                      1:16.00,9      9.14,2   (210)  
M65         17. Vögtli Pius                         37 Dornach                     1:43.28,2     18.30,8  (1731)  

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.