32. Gommerlauf - nach Name "Z"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20        105. Zaech Juri                          79 Naters                      3:08.57,0   2:04.15,7  (1372)  
M40        148. Zaugg Hanspeter                     58 Villmergen                  1:25.46,4     18.59,7   (934)  
Mini A-K    19. Zaugg Pascal                        95 Villmergen                     7.58,6      2.17,1  (2338)  
M40          5. Zbinden Peter, Guggisberg           59 SC Alterswil                1:06.54,0      0.07,3    (40)  
M40         59. Zehnder Urs                         62 Schwyz                      1:17.34,9     10.48,2   (356)  
M40        189. Zehtner Eric                        62 Le Landeron                 1:29.10,9     22.24,2   (506)  
M50         56. Zeiter Beni, Fiesch                 53 Aletsch-Skaiter             1:24.34,3     13.40,3   (501)  
M30        137. Zeiter Silvan                       74 Obergesteln                 1:28.27,0     21.39,4  (1345)  
M40         32. Zeiter Stefan, Fieschertal          64 Aletsch-Skaiter             1:13.38,2      6.51,5   (458)  
F20         30. Zeiter Tamara                       78 Heimberg                    1:45.47,7     31.57,7  (1594)  
M40        322. Zemanek Friedrich, Gluringen        60 Rhoneköche                  2:02.40,5     55.53,8  (1875)  
M60         77. Zemia Alexander                     42 Goldiwil (Thun)             3:34.38,0   2:18.09,8  (1806)  
F40         29. Zen R. Imahorn Franziska, Visperter 59 Visp                        1:48.46,4     32.29,4  (1015)  
M40        113. Zenhäusern Marcel, Turtmann         60 Aletsch-Skaiter             1:22.18,2     15.31,5   (381)  
M60         36. Zenklusen Leopold                   40 Simplon Dorf                1:36.40,9     20.12,7  (1291)  
M40        286. Zermatten Andre                     58 Uvrier                      1:42.43,4     35.56,7  (1429)  
M30         91. Zihlmann Markus                     67 Malters                     1:23.19,0     16.31,4   (895)  
M40        268. Ziltener Andreas                    57 Splügen                     1:40.19,5     33.32,8  (1254)  
F30         38. Ziltener Martina                    65 Splügen                     1:54.17,2     38.39,7  (1555)  
M40        126. Zimmerli Max, Hilterfingen          58 NSK Thun                    1:23.52,9     17.06,2   (472)  
F40         40. Zimmermann Anna                     56 Waldegg                     2:25.19,0   1:09.02,0  (2073)  
M40        150. Zimmermann Beat                     59 Beatenberg                  1:25.47,2     19.00,5  (1221)  
M40        181. Zimmermann Bernhard                 55 Waldegg                     1:28.20,1     21.33,4  (1853)  
M60         14. Zimmermann Kurt                     40 Interlaken                  1:29.50,4     13.22,2   (818)  
M40         27. Zimmermann Urs                      62 Beatenberg                  1:13.07,5      6.20,8   (223)  
M50        206. Zimmermann Werner                   48 Andermatt                   1:44.50,2     33.56,2  (1169)  
M40        149. Zopp Beat                           57 Andermatt                   1:25.46,8     19.00,1   (788)  
F40         36. Zopp Martina                        57 Altdorf UR                  2:00.00,5     43.43,5  (1548)  
M50        236. Zopp Sepp                           54 Altdorf UR                  1:56.24,5     45.30,5  (1742)  
M40        282. Zuber Andreas                       58 Muri b. Bern                1:41.59,9     35.13,2  (1194)  
M40        142. Zuber Benno                         60 Randa                       1:24.56,8     18.10,1   (774)  
M40        299. Zuberbühler Fredi                   61 Grafschaft                  1:46.33,0     39.46,3  (1734)  
M50        117. Züllig Hannes, Zug                  52 LKZ                         1:32.04,8     21.10,8   (479)  
M40         85. Zumbühl Daniel                      60 Wolfenschiessen             1:20.01,4     13.14,7   (502)  
M30         64. Zumstein Hugo                       72 Giswil                      1:18.07,7     11.20,1   (368)  
M40         55. Zumthurm Koni                       58 Monthey                     1:17.28,1     10.41,4   (521)  
M40        198. Zumthurm Toni                       61 Binn                        1:29.55,8     23.09,1   (896)  
M60         53. Zurbriggen Charly                   42 Glis                        1:46.44,7     30.16,5  (1170)  
M30        125. Zurbriggen Gregor, Saas Grund       69 LLC Hohsaas                 1:26.34,0     19.46,4   (775)  
M65          1. Zurbriggen Herbert, Saas Grund      39 LLC Hohsaas                 1:24.57,4       -----   (776)  
F50          7. Zurbruegg Erika                     47 Adelboden                   1:46.20,9     11.37,3  (1045)  
M60         25. Zurbruegg Rudolf                    43 Adelboden                   1:32.16,3     15.48,1   (970)  
M40         36. Zurbuchen André, Entlebuch          64 SC Entlebuch                1:14.37,1      7.50,4   (483)  
Mini A-M    23. Zürcher Andrea, Gluringen           95 SC Obergoms                    9.11,8      3.29,3  (2332)  
M50        232. Zürcher Bernhard                    47 Schönbühl-Urtenen           1:54.47,3     43.53,3  (1832)  
M30         68. Zwahlen Roger                       67 Unterseen                   1:18.45,6     11.58,0   (868)  
M50         24. Zweifel Balthasar, Niederurnen      45 SC Clariden                 1:19.43,7      8.49,7   (978)  
M40        206. Zysset Hans                         56 Uetendorf                   1:30.33,8     23.47,1   (869)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.