32. Gommerlauf - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M60         38. Wäfler Alfred                       43 Adelboden                   1:38.12,9     21.44,7   (766)  
M30         16. Wagenführ Thomas                    71 Davos Platz                 1:10.51,4      4.03,8   (212)  
M30         93. Waldvogel Cornel                    66 Kerns                       1:23.23,4     16.35,8   (872)  
Mini B-K    16. Walker Andreas, Schattdorf          91 SSC Schattdorf                17.17,9      2.17,0  (2230)  
M40        210. Walker Emil                         60 Naters                      1:31.10,9     24.24,2   (864)  
F40         33. Walker Jeannette, Mörel             63 Aletsch-Skaiter             1:55.02,5     38.45,5  (1554)  
M20         11. Wallimann Einar                     82 Alpnach                     1:08.21,7      3.40,4   (229)  
M30        163. Wallimann Roland, Alpnach           72 SC-Alpnach                  1:31.56,3     25.08,7  (1402)  
M30         42. Walpen Alexander, Reckingen VS      72 SAS Bern                    1:15.06,1      8.18,5    (80)  
M30         56. Walpen Christian                    74 Reckingen VS                1:17.04,7     10.17,1   (413)  
M60         70. Walpen Franz-Josef, Reckingen       42 SC Obergoms                 2:04.40,2     48.12,0  (1720)  
F60          9. Walpen Josy, Reckingen              43 SC Obergoms                 3:12.09,6   1:28.03,9  (1568)  
M30         85. Walpen Michael Otto                 69 Reckingen                   1:21.06,6     14.19,0   (865)  
M40        197. Walpen Paul                         59 Reckingen VS                1:29.54,6     23.07,9   (893)  
M30        195. Walpen René                         66 Hergiswil                   1:38.57,4     32.09,8  (1838)  
Mini B-K    18. Walpen Thomas, Reckingen VS         90 SC Obergoms                   17.26,1      2.25,2  (2231)  
Mini A-M    13. Walther Daniela                     96 Ulrichen                       8.00,7      2.18,2  (2350)  
M70         14. Walther Heinrich                    33 Seftigen                    2:09.47,4     38.32,4  (1773)  
M20        102. Walther Joeal                       86 Grafschaft                  1:58.07,3     53.26,0  (1795)  
Mini B-M    27. Walther Karin                       92 Ulrichen                      22.39,2      5.11,3  (2282)  
M20        103. Walther Pascal, Grafschaft          85 FC Grathorn                 2:02.15,4     57.34,1  (1864)  
M40         84. Wanner Jakob                        58 Emmen                       1:19.58,5     13.11,8   (353)  
M20        100. Wanzenried Stefan                   79 Wohlen                      1:53.18,7     48.37,4  (1182)  
M40         46. Waser Beat                          60 Ennetbürgen                 1:16.04,2      9.17,5   (354)  
M40        179. Weber Guido, Altendorf              58 LG Lachen                   1:28.05,1     21.18,4  (1817)  
Mini B-K    51. Weber Philippe                      90 Krattigen                     21.47,8      6.46,9  (2211)  
Mini B-K     6. Weger Benjamin, Geschinen           89 SC Obergoms                   15.17,4      0.16,5  (2232)  
M30        113. Weger Ulrich                        66 Münster VS                  1:25.45,7     18.58,1   (767)  
M30         98. Wehrli Roland                       67 Winterthur                  1:23.45,8     16.58,2   (768)  
M50         99. Weibel Ernst                        53 Beromünster                 1:30.11,9     19.17,9   (769)  
M30         71. Weibel Michael                      69 Einsiedeln                  1:19.25,1     12.37,5   (975)  
M40        225. Weissen Urs, Naters                 55 Naters                      1:32.49,7     26.03,0  (1289)  
M20         57. Wellig Armin                        75 Nyon                        1:23.19,8     18.38,5   (949)  
M20         72. Welter Daniel, Zürich               85 Triathlon Club ZH           1:30.22,0     25.40,7   (932)  
M50        102. Welter Martin                       45 Zürich                      1:30.28,6     19.34,6   (816)  
M40        104. Wenger Steven                       61 Trachslau                   1:21.43,5     14.56,8   (355)  
M40         74. Werlen Armin                        59 Münster                     1:19.27,7     12.41,0   (380)  
Mini B-M    28. Werlen Bettina, Münster VS          92 SC Obergoms                   22.51,1      5.23,2  (2233)  
M30        203. Werlen Christoph                    72 Ferden                      1:41.17,5     34.29,9  (1219)  
Mini B-K    42. Werlen Florian, Münster VS          90 SC Obergoms                   20.50,7      5.49,8  (2234)  
M30        204. Werlen Helmut                       69 Geschinen                   1:41.47,1     34.59,5  (1290)  
M30        109. Werlen Martin                       65 Ferden                      1:25.02,3     18.14,7   (817)  
M70         11. Werlen Otto                         29 Bonstetten                  1:57.45,8     26.30,8  (1323)  
Mini A-K    27. Werlen Tobias, Münster VS           95 SC Obergoms                   11.24,2      5.42,7  (2331)  
M30         51. Wetter Patrick, Wichtrach           68 NSK Thun                    1:16.20,0      9.32,4   (414)  
M40        219. Widmer Markus                       60 Lützelflüh-Goldb            1:32.14,5     25.27,8   (894)  
M40        330. Widmer Martin                       55 Riggisberg                  2:19.33,5   1:12.46,8  (1752)  
M40        306. Widmer Walter, Brittnau             56 BSG Sursee                  1:51.09,2     44.22,5  (1167)  
Mini B-K    47. Widrig Johannes, Rodels             91 SC Trin                       21.39,3      6.38,4  (2263)  
M40        240. Widrig Linus                        57 Rodels                      1:34.49,7     28.03,0  (1813)  
F30         39. Wieczorek Claudia, Bottmingen       67 SC Rottenblitz              2:08.51,8     53.14,3  (2053)  
Mini B-K     9. Wiestner Serafin, Trin Mulin        90 SC Trin                       15.50,9      0.50,0  (2264)  
Mini A-K     1. Wiestner Till, Trin Mulin           94 SC Trin                        5.41,5       -----  (2340)  
M50        147. Wildi-Frey Jürg                     51 Menziken                    1:35.37,8     24.43,8  (1168)  
F40         19. Wildi-Frey Silvia                   55 Menziken                    1:43.45,6     27.28,6  (1008)  
M30          6. Willy Jon Andri, Scuol              73 Swisscom Atomic Team        1:06.53,3      0.05,7    (82)  
M40        201. Winkler Daniel, Illnau              59 SC Alpina                   1:29.59,2     23.12,5   (476)  
M40        257. Wirnsberger Peter                   58 D-Inzell                    1:38.19,9     31.33,2  (1398)  
M20         60. Wirthner Aaron, Niederwald          77 SC Obergoms                 1:24.02,5     19.21,2  (1344)  
M50        106. Wirthner Gerhard                    53 Glis                        1:30.49,1     19.55,1   (866)  
M50         58. Wirthner Herbert, Niederwald        48 Niederwald                  1:24.59,1     14.05,1   (950)  
M50        263. Wirthner Martin                     50 Susten                      2:38.32,8   1:27.38,8  (1721)  
M50        253. Witschi Andreas, Besazio            45 STA GIM Montana             2:09.07,6     58.13,6  (1826)  
F40          1. Witschi Brigitte, Steffisburg       61 Coop City-Rossignol Team    1:16.17,0       -----   (107)  
M20          9. Wittensöldner Christian, Pfäffikon  75 SC am Bachtel               1:07.10,2      2.28,9    (27)  
F40          4. Wullschleger Catherine              56 Naters                      1:22.54,0      6.37,0   (614)  
M40        194. Wüthrich Hans                       64 Oberwangen b. Bern          1:29.45,1     22.58,4   (867)  
M30         65. Wüthrich Urs                        67 Riehen                      1:18.17,4     11.29,8   (515)  
M20         15. Wyder Lukas, Zimmerwald             85 NSG Gantrisch               1:10.23,9      5.42,6    (86)  
M40        111. Wyss Beat                           64 Melchnau                    1:21.52,2     15.05,5   (772)  
M40        186. Wyss Heinz                          60 Meiringen                   1:28.53,6     22.06,9   (933)  
M20         63. Wyss Marc                           87 Meiringen                   1:25.22,8     20.41,5  (1818)  
M30        162. Wyssen Samuel                       70 Frutigen                    1:31.49,2     25.01,6   (773)  
M20         32. Wyttenbach Reto                     75 Buchrain                    1:14.48,1     10.06,8   (415)  

Total 74



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.