32. Gommerlauf - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50         91. Kaderli Christian                   51 Oftringen                   1:29.09,2     18.15,2   (882)  
M70          9. Kalbermatten Adrian                 34 Brig-Glis                   1:50.50,3     19.35,3  (1436)  
M60         28. Kalbermatten Anton, Sion            42 SC Blatten                  1:33.36,0     17.07,8   (883)  
M40         35. Kalbermatter Rolf, Glis             56 Aletsch-Skaiter             1:14.36,1      7.49,4   (217)  
M40        174. Kalbfuss Nicolas, L'Etivaz          64 Rossinière                  1:27.06,9     20.20,2   (841)  
Mini B-K    25. Kälin Andreas, Leukerbad            92 SC Gemmi                      18.41,5      3.40,6  (2241)  
Mini B-K    14. Kälin Erwin, Euthal                 88 LC Studen                     16.45,0      1.44,1  (2291)  
Mini B-K    10. Kälin Kaspar, Leukerbad             88 SC Gemmi                      16.15,4      1.14,5  (2242)  
Mini A-K    10. Kälin Moritz, Leukerbad             94 SC Gemmi                       7.09,0      1.27,5  (2336)  
M40        161. Kälin Peter, Leukerbad              56 SC Gemmi                    1:26.08,7     19.22,0   (901)  
M30        128. Kälin Urs, Unteriberg               71 SC Euthal                   1:26.53,1     20.05,5  (1332)  
F40         24. Kallen Annarös                      58 Boltigen                    1:45.55,7     29.38,7  (2059)  
Mini B-M     6. Kallen Eliane                       88 Boltigen                      18.29,0      1.01,1  (2243)  
Mini B-M    33. Kallen Tabea                        92 Boltigen                      24.41,6      7.13,7  (2244)  
M50        119. Kämpf Theo, Frutigen                49 SC Frutigen                 1:32.18,1     21.24,1  (1277)  
M40        303. Kamutzki Hans                       60 D-München                   1:47.40,2     40.53,5  (2050)  
M20         16. Kappenberger Andrin                 83 Cavigliano                  1:10.25,4      5.44,1   (179)  
M40        327. Karlen Ferdinand                    56 Törbel                      2:13.44,3   1:06.57,6  (1711)  
M20         74. Kathriner Bruno                     80 Thayngen                    1:30.39,4     25.58,1   (783)  
M50         85. Kathriner Niklaus                   52 Osterfingen                 1:28.31,0     17.37,0   (914)  
M40        133. Kathriner Sepp                      58 Kerns                       1:24.34,2     17.47,5   (507)  
F60          4. Kaufmann Annemarie                  44 Wattwil                     1:56.58,9     12.53,2  (1585)  
M40         98. Kaufmann Thomas                     58 Langnau am Albis            1:21.20,3     14.33,6   (842)  
M40         88. Kaufmann Urs                        55 Oberägeri                   1:20.53,0     14.06,3   (331)  
M50        115. Keiser Jost                         54 Emmetten                    1:31.56,8     21.02,8  (1374)  
M40         10. Keller Erich, Eschenbach            58 SC am Bachtel               1:10.47,6      4.00,9    (58)  
M65         20. Keller Franz                        39 Zug                         1:50.43,2     25.45,8  (1308)  
M30        168. Keller Fritz                        66 Thun                        1:32.21,1     25.33,5   (805)  
M60         71. Keller Willy                        42 Ruswil                      2:09.04,0     52.35,8  (1746)  
M40        141. Kempf Franz, Unterschächen          56 SC Unterschächen            1:24.54,3     18.07,6  (1837)  
Mini B-K    44. Kempf Jonathan                      89 Morgarten                     21.19,6      6.18,7  (2245)  
M40        102. Kempf Karl                          58 Unterschächen               1:21.41,7     14.55,0   (445)  
M30         43. Kempf Robert                        71 Unterschächen               1:15.18,1      8.30,5   (446)  
Mini B-K    34. Kempf Silvan                        93 Unterschächen                 19.54,8      4.53,9  (2363)  
M30         90. Kempf Theo, Altdorf                 73 SC Unterschächen            1:23.13,6     16.26,0   (332)  
M40        246. Keurntjes Peter, NL-Loosdrecht      63 HLV                         1:35.42,3     28.55,6  (1419)  
M50         45. Keusch Willy                        52 Boswil                      1:23.13,4     12.19,4  (1346)  
M60         12. Kiechler Erwin                      41 Naters                      1:29.26,1     12.57,9   (737)  
Mini A-K    24. Kiechler Sebastian, Münster VS      95 SC Obergoms                    8.54,2      3.12,7  (2326)  
M50          6. Kiener Hanspeter                    53 Gündlischwand               1:13.36,6      2.42,6   (165)  
M40         68. Kiener Hanspeter                    57 Zell LU                     1:18.37,8     11.51,1   (333)  
M60         56. Kienzle Rudi                        43 D-Schömberg                 1:47.47,7     31.19,5  (1432)  
F60          3. Kienzle Susanne                     44 D-Schömberg                 1:48.43,7      4.38,0  (1048)  
F30         35. Kilchmann Sabine                    66 Rothenburg                  1:50.44,1     35.06,6  (1547)  
M40         39. Kippel Adolf, Leuk-Stadt            64 SC Jeizinen                 1:15.04,4      8.17,7   (400)  
M30         59. Kippel Flavian                      67 Leuk Stadt                  1:17.26,0     10.38,4   (364)  
Mini A-M    11. Kippel Sandrine                     96 Leuk-Stadt                     7.58,1      2.15,6  (2353)  
M60          5. Kiser Alois                         42 Sarnen                      1:24.02,9      7.34,7   (334)  
M30        146. Kiser Max                           65 Kriens                      1:30.00,9     23.13,3   (843)  
M50         87. Klopfenstein Arnold                 54 Lenk im Simmental           1:28.56,6     18.02,6  (1333)  
M60         46. Klöti Emil                          42 Obfelden                    1:41.52,5     25.24,3  (1310)  
M50        184. Knecht Bernhard                     46 Windisch                    1:42.04,8     31.10,8  (1243)  
M40         21. Knobel Ernst, Wangen                57 Langlaufgruppe Lachen       1:12.39,0      5.52,3   (218)  
M40        279. Knöpfel Daniel                      62 Zollikerberg                1:41.29,1     34.42,4  (1188)  
M30        181. Knöpfel Guido                       65 Fällanden                   1:35.44,9     28.57,3  (1207)  
F20         19. Kobel Catherine, Klosters           79 SAS Zürich                  1:33.11,2     19.21,2   (254)  
M20        101. Koch Alexander                      76 Uster                       1:57.05,8     52.24,5  (1712)  
M40        220. Kocsis Antonio                      58 Bellinzona                  1:32.22,4     25.35,7   (738)  
M30        222. Kohl Detlef                         65 Oberägeri                   2:01.30,4     54.42,8  (1713)  
F40          9. Kohler Manuela                      61 Frauenfeld                  1:33.21,4     17.04,4  (1003)  
M30        177. Kohler Peter                        65 Frauenfeld                  1:33.52,7     27.05,1  (1135)  
M40        101. Koller Ferdi                        57 Geroldswil                  1:21.26,5     14.39,8   (915)  
M30         22. König Markus, Liestal               66 SSC Riehen                  1:11.01,0      4.13,4   (166)  
M30         23. König Philipp, Giebenach            67 SSC Riehen                  1:11.03,0      4.15,4   (180)  
M40        333. König Thomas                        62 Bern                        2:55.14,2   1:48.27,5  (1743)  
M40        278. Kopp Peter                          56 Schwarzhäusern              1:41.27,3     34.40,6  (1208)  
M40        314. Koss Stefan                         61 Granges VS                  1:55.06,4     48.19,7  (1790)  
M30        149. Krähenbühl Thomas                   65 Neuhausen                   1:30.16,3     23.28,7   (739)  
M20         96. Kratzer Christophe                  77 Mont-sur-Lausanne           1:43.43,9     39.02,6   (806)  
M40        121. Krebs Martin                        57 Blumenstein                 1:23.29,3     16.42,6  (1334)  
M40        185. Krebs Rudolf                        59 Aathal-Seegräben            1:28.51,6     22.04,9   (884)  
M40        209. Krebs Torsten                       60 Zürich                      1:31.10,8     24.24,1  (1220)  
F50          1. Kressig Melita, Thalwil             53 SSC Langnau                 1:34.43,6       -----  (1036)  
M40        176. Kreuzer Bruno, Glis                 60 Oberwald                    1:27.24,6     20.37,9   (916)  
M60         65. Kreuzer Heinrich                    43 Oberbuchsiten               1:56.18,9     39.50,7  (1311)  
M40        259. Kreuzer Othmar                      59 Bitsch                      1:38.40,2     31.53,5   (740)  
F40         13. Kreuzer Priska                      62 Bitsch                      1:38.37,0     22.20,0  (1004)  
M20         51. Kreuzer Vinzenz                     86 Oberwald                    1:20.19,3     15.38,0  (1335)  
M30        156. Krummenacher Franz, Hinwil          67 IC TPC Greifensee           1:30.54,4     24.06,8  (1244)  
M40        251. Krummenacher Pius                   61 Entlebuch                   1:36.47,7     30.01,0  (1804)  
F50         10. Krüsi Martha, Saas Fee              48 LLC Hohsaas                 1:49.00,8     14.17,2  (1033)  
M60         67. Kull Traugott                       40 D-Dornstetten               2:00.25,7     43.57,5  (1415)  
M40        271. Küng Otti, Alpnach Dorf             59 Veloteam Alpnach            1:40.28,2     33.41,5  (1397)  
M70          5. Küng Otto, Engelberg                32 Ski-Club Engelberg          1:43.55,4     12.40,4  (1782)  
M50         18. Kunz Karl                           52 Oberwil i. S.               1:17.36,5      6.42,5   (427)  
F20         20. Kunz-Maduz Claudia, Wald            75 SC am Bachtel               1:33.20,9     19.30,9  (1577)  
F50         11. Kunz Maya, Gibswil-Ried             53 SC Bachtel                  1:50.18,9     15.35,3  (1042)  
M40         90. Kunz Oswald, Oberwil i. S.          56 SC Oberwil                  1:20.59,8     14.13,1   (447)  
M20         95. Kunz Peter, Sursee                  75 LLV Flüss                   1:42.25,0     37.43,7  (1394)  
M30          5. Kunz Urs, Wald                      74 Coop City-Rossignol Team    1:06.50,5      0.02,9    (62)  
F20         21. Kunz Yvonne, Oberwil i. S.          86 SC Oberwil                  1:34.07,4     20.17,4   (611)  
M65         15. Künzi Gilgian                       38 Langnau i. E.               1:41.50,2     16.52,8  (1137)  
F30         24. Künzi Ursula, Adelboden             70 SC Adelboden                1:38.10,6     22.33,1  (1034)  
M40        288. Künzli Franz                        63 Rothenburg                  1:43.01,4     36.14,7   (358)  
Mini B-K    63. Kuonen Christian                    92 Baltschieder                  26.41,1     11.40,2  (2280)  
Mini B-K    30. Kuonen Fabian                       91 Glis                          19.34,3      4.33,4  (2285)  
M50         46. Kuonen Kurt                         54 Lalden                      1:23.25,8     12.31,8  (1423)  
Mini B-K    13. Kuonen Lukas                        89 Glis                          16.25,3      1.24,4  (2286)  
Mini B-K    53. Kuonen Michael                      91 Baltschieder                  21.53,4      6.52,5  (2281)  
M40        110. Kuonen Viktor                       61 Baltschieder                1:21.51,3     15.04,6  (1376)  
M40         22. Kurmann Andreas                     56 Willisau                    1:12.39,2      5.52,5   (224)  

Total 101



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.