32. Gommerlauf - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F20         31. Haas Nicole, Sursee                 76 LLV Flüss                   1:46.46,4     32.56,4  (1587)  
M40        298. Habegger Beat                       59 Brütten                     1:46.25,4     39.38,7  (1307)  
M40          9. Habegger Hansruedi, Bärau           62 Skiriege Trub               1:10.46,1      3.59,4   (193)  
M40        146. Habermacher Heinz                   64 Rickenbach LU               1:25.16,9     18.30,2   (398)  
M50        202. Häfliger Bruno                      50 Adligenswil                 1:44.34,9     33.40,9  (1124)  
Mini A-K     8. Hagen Markus                        94 Gluringen                      6.58,9      1.17,4  (2348)  
M30        160. Hagen Rolf                          70 Gluringen/VS                1:31.30,8     24.43,2   (801)  
M40        255. Hagenbuch Thomas                    55 Oberlunkhofen               1:38.09,3     31.22,6  (1779)  
M20         76. Haggenmacher Leandro, Vogorno       82 SC Verzasca                 1:31.10,4     26.29,1   (935)  
M20         27. Haggenmacher Nicola                 84 Vogorno                     1:14.22,7      9.41,4   (443)  
Mini B-M    23. Haggenmacher Olivia, Vogorno        89 SC Verzasca                   22.09,0      4.41,1  (2238)  
M65          7. Hagi Kurt                           38 Niederwangen BE             1:34.38,3      9.40,9  (1780)  
M30        186. Hagnauer Andi                       68 Seegräben                   1:37.04,0     30.16,4   (781)  
M40        215. Haldemann Thomas                    57 Staufen                     1:32.01,3     25.14,6   (730)  
F20         25. Hallenbarter Sandra                 76 Obergesteln                 1:37.07,3     23.17,3  (1017)  
M40         61. Hänggeli Christoph                  62 Bremgarten                  1:18.07,7     11.21,0   (468)  
M30        152. Hänni Karl                          70 Uttigen                     1:30.36,0     23.48,4   (908)  
M30        122. Hänni Martin                        74 Längenbühl                  1:26.31,5     19.43,9  (1295)  
M30         46. Hänny Daniel                        68 Cham                        1:15.41,5      8.53,9   (162)  
M40        307. Hartmann Markus                     55 Herisau                     1:51.13,1     44.26,4  (1757)  
M70          6. Hauser Franz                        28 Hedingen                    1:47.18,2     16.03,2  (1240)  
M20         99. Hauser Fredy, Grimisuat             79 Aletsch-Skaiter             1:50.23,8     45.42,5   (987)  
M20         93. Hauser Stefan, Huentwangen          75 TV Hüntwangen               1:38.32,1     33.50,8  (1885)  
F70          2. Hauser Vreni                        31 Hedingen                    2:38.41,8     22.24,8  (2075)  
M60         64. Hebel Horst                         40 D-Leonberg                  1:54.41,7     38.13,5  (1725)  
M30         79. Heckendorn Jürg, Lauwil             68 Equipe Schmutz Sport        1:20.56,2     14.08,6   (490)  
M30        220. Hediger Daniel                      69 Blitzingen                  1:56.15,5     49.27,9   (971)  
F40          3. Heim Franziska                      55 Gränichen                   1:22.03,8      5.46,8   (606)  
M50        116. Heim Heinz, Meiringen               50 NSC Oberhasli               1:31.59,0     21.05,0   (731)  
M40        236. Heim Karl                           59 Oberwil i. S.               1:34.14,7     27.28,0   (879)  
M40         17. Heimann Ruedi                       60 Oberwil i. S.               1:10.59,4      4.12,7   (173)  
M50         55. Heimberg Markus, Oberwil i. S.      53 SC Oberwil                  1:24.25,7     13.31,7  (1839)  
M40        320. Heimgartner Beat                    61 Luzern                      2:00.08,0     53.21,3  (1758)  
M50        201. Heimgartner Markus                  53 Turgi                       1:44.26,5     33.32,5  (1204)  
M50          9. Heinzer Bruno, Hausen a.a.          54 SC Hausen a. A.             1:15.14,7      4.20,7   (512)  
F40         32. Heinzer Eliane                      55 Hausen a.A.                 1:52.17,7     36.00,7  (1574)  
Mini B-K    52. Heinzer Lars-Thomas                 93 Hausen a.A.                   21.51,6      6.50,7  (2260)  
M50        235. Heldner Roland                      51 Adliswil                    1:55.20,6     44.26,6  (1726)  
Mini B-K    41. Helfenstein Lars                    91 Einsiedeln                    20.47,5      5.46,6  (2209)  
M50         94. Helfenstein Markus                  52 Einsiedeln                  1:29.19,6     18.25,6   (802)  
M30        213. Hellwig Bernd                       65 Wädenswil                   1:46.35,7     39.48,1  (1873)  
M50        268. Hengge Ernesto, Mezzovico           45 SC Mezzovico                3:23.22,7   2:12.28,7  (1819)  
M60         50. Herz Alfred                         40 Unterägeri                  1:45.40,3     29.12,1  (1406)  
F60          1. Heuberger Erika                     43 Bauma                       1:44.05,7       -----  (1023)  
M50        160. Heuberger Robert                    45 Bauma                       1:37.12,0     26.18,0   (835)  
M30        110. Heynen Medard, Ausserberg           65 KTV Ausserberg              1:25.33,5     18.45,9   (880)  
M40         26. Hildbrand Benno                     64 Jeizinen                    1:13.03,2      6.16,5   (163)  
Mini A-M    25. Hischier Belinda, Oberwald          94 SC Obergoms                    9.26,7      3.44,2  (2318)  
F30          7. Hischier Claudia                    70 Oberwald                    1:27.38,1     12.00,6   (603)  
Mini A-M    16. Hischier Mirjam                     95 Oberwald                       8.21,4      2.38,9  (2342)  
Mini A-M    28. Hischier Nathalie, Oberwald         96 SC Obergoms                   10.48,7      5.06,2  (2319)  
Mini A-K    23. Hischier Reto                       94 Oberwald                       8.29,9      2.48,4  (2301)  
M50         53. Hischier Toni, Naters               45 SC Obergoms                 1:24.08,7     13.14,7   (327)  
M40        258. Hitz Markus, Gränichen              64 OLK Argus                   1:38.33,0     31.46,3  (1803)  
M40         87. Hitz Urs, Davos Dorf                63 X'tra                       1:20.41,0     13.54,3   (463)  
M50         19. Hofer Ueli                          46 Hildisrieden                1:17.36,8      6.42,8   (328)  
M50         13. Hofmann Heini, Paspels              52 SC Winterthur               1:16.30,6      5.36,6   (232)  
M50         36. Hofstetter Christian                46 Oberbalm                    1:21.53,0     10.59,0   (732)  
M20        104. Hohl Severin                        80 Detligen                    2:28.58,6   1:24.17,3  (1178)  
M60         10. Holzer Alfred                       41 Kandersteg                  1:27.30,1     11.01,9   (424)  
Mini A-M     8. Holzer Katja                        94 Andermatt                      7.42,7      2.00,2  (2349)  
Mini A-M    22. Holzer Martina, Reckingen VS        95 SC Obergoms                    9.11,2      3.28,7  (2320)  
Mini A-K    29. Holzer Silvan, Reckingen VS         96 SC Obergoms                   14.21,5      8.40,0  (2321)  
F40         28. Hopfner Ursula                      62 D-München                   1:47.39,5     31.22,5  (2200)  
F30         28. Hort Melanie, Hünenberg             71 Swisscom Atomic Team        1:42.08,4     26.30,9  (1545)  
M40        248. Hospenthal Bruno, Beckenried        55 SC Beckenried               1:36.01,8     29.15,1  (1879)  
M30        159. Huber Bruno, Bazenheid              65 Swiss-Ski-Team              1:31.11,2     24.23,6   (836)  
M50        214. Huber Bruno                         50 Köniz                       1:47.29,6     36.35,6  (1125)  
M50         28. Huber Herbert                       53 Stetten AG                  1:20.53,0      9.59,0   (329)  
M40        261. Huber Ruedi                         57 Altdorf                     1:38.53,6     32.06,9  (1407)  
M70         18. Huldi Kurt                          26 Reinach BL                  3:24.24,9   1:53.09,9  (1709)  
M50        174. Hunn Heinz                          48 Birr-Lupfig                 1:40.33,3     29.39,3  (1126)  
M40        228. Huser Marin, Liestal                58 Wettingen                   1:33.09,8     26.23,1   (909)  
M50         32. Huser Sepp                          51 Dallenwil                   1:21.13,4     10.19,4   (803)  
M50        163. Hutter Erasmus                      45 Brig                        1:38.02,7     27.08,7   (947)  

Total 75



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.