32. Gommerlauf - nach Name "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50        150. Eberle Erwin                        53 Aadorf                      1:36.09,9     25.15,9  (1110)  
M60         40. Eberle Walter, Littau               40 MTV Littau                  1:39.00,8     22.32,6  (1304)  
M40        123. Eckert Rolf                         60 Gränichen                   1:23.40,2     16.53,5   (504)  
M50        164. Eggel Paul-Moritz                   51 Brig-Glis                   1:38.05,4     27.11,4   (942)  
M20         22. Eggenberger Michael                 77 Steinhausen                 1:10.59,3      6.18,0    (23)  
M50         93. Eggenberger Sigmund                 47 Steinhausen                 1:29.18,9     18.24,9   (393)  
M50        191. Egger Christian                     46 Kandersteg                  1:42.41,8     31.47,8   (830)  
M40        275. Egger Ruedi                         64 Kerns                       1:40.58,1     34.11,4  (1111)  
M40        292. Egger Urs                           60 Gerlafingen                 1:43.45,6     36.58,9  (1232)  
M30        134. Eggimann André                      66 Schüpfen                    1:27.45,2     20.57,6   (723)  
F50          2. Eggimann Claudine                   53 Kandersteg                  1:34.44,3      0.00,7   (609)  
M50        209. Eggli Hermann                       53 Busswil b. Büren            1:45.27,1     34.33,1  (1800)  
Mini B-M    25. Eggs Maria, Reckingen VS            91 SC Obergoms                   22.18,0      4.50,1  (2217)  
Mini A-M    12. Eggs Sarah, Reckingen VS            94 SC Obergoms                    8.00,1      2.17,6  (2315)  
M50        226. Ehrler Rolf                         50 Langnau am Albis            1:51.50,3     40.56,3  (1737)  
M50        179. Ehrlich Jiri                        48 Muri                        1:40.53,3     29.59,3  (1185)  
M30         11. Eicher Bernhard                     72 Eriz                        1:09.34,0      2.46,4   (189)  
M30         60. Eicher Thomas                       66 Schüpfheim                  1:17.29,0     10.41,4   (494)  
M30         41. Elmiger Bernhard                    72 Ermensee                    1:15.03,7      8.16,1   (318)  
M50        207. Elmiger Hans Peter                  45 Kastanienbaum               1:44.56,9     34.02,9  (1305)  
M30        139. Elsig Manfred                       70 Egg bei Zürich              1:28.45,5     21.57,9  (1271)  
M65          3. Emch Fredi                          37 Bever                       1:27.06,3      2.08,9   (319)  
M30        179. Enzler Markus                       72 Busswil b. Büren            1:34.37,8     27.50,2  (1272)  
M40        260. Epiney Alain, Fully                 56 trotteurs                   1:38.40,3     31.53,6  (1755)  
M40        135. Epp Paul                            56 Göschenen                   1:24.43,3     17.56,6   (875)  
F50         12. Eriani Franca, I-Briga Novarese     45 SCI Club Gozzano            1:50.33,8     15.50,2  (1597)  
M20         75. Erni Marius                         82 Walchwil                    1:31.08,1     26.26,8  (1329)  
M60         60. Erni Otto                           44 Walchwil                    1:51.26,3     34.58,1  (1112)  
M20         17. Ernst Manuel, Augst                 82 SSC Riehen                  1:10.27,6      5.46,3   (171)  
F40         26. Ernst Marlis, Augst                 55 SSC Riehen                  1:46.51,0     30.34,0  (1581)  
F20         26. Ernst Ursina, Augst                 87 SSC Riehen                  1:38.07,9     24.17,9   (623)  
M50        181. Ernst Werner, Augst                 53 SSC Riehen                  1:41.03,9     30.09,9  (1830)  
M30        216. Eschler Niklaus                     73 Zweisimmen                  1:50.09,1     43.21,5  (1113)  
F20          7. Etter Petra                         78 Interlaken                  1:21.40,5      7.50,5   (624)  
M30         10. Ettlin Andreas, Ibach               71 Fitnessclub Roli Schuler    1:08.30,2      1.42,6    (83)  
F40         23. Eyer Hanna                          59 Herisau                     1:44.37,1     28.20,1  (1540)  
M40         50. Eyer Patrick                        63 Unterengstringen            1:16.21,1      9.34,4   (498)  

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.