32. Gommerlauf - nach Name "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        295. Dal  Ferro Flavio                   58 I-Varese                    1:44.41,6     37.54,9  (1876)  
M50        124. Danioth Franz, Andermatt            48 MR Andermatt                1:32.48,5     21.54,5   (829)  
M40         34. Däppen Michael                      63 Steffisburg                 1:14.28,8      7.42,1   (315)  
F30         20. Däppen Regula, Steffisburg          68 CC Bern                     1:35.42,8     20.05,3  (1002)  
M65         11. Dassie Giuseppe, Rodi-Fiesso        36 SC Rodi Fiesso              1:39.10,0     14.12,6  (1360)  
M30        111. Dätwyler Martin                     69 Oberkulm                    1:25.43,9     18.56,3   (513)  
M40        171. Däuber Thomas                       64 Wetzikon ZH                 1:26.51,4     20.04,7   (906)  
M50         80. Dayer Paul                          50 Sion                        1:27.44,4     16.50,4  (1854)  
Mini B-K    26. De Barros Joel, Dongio              91 SC Simano                     18.43,9      3.43,0  (2290)  
M60         17. Deckardt Gundolf                    41 Oberrohrdorf                1:30.22,7     13.54,5   (721)  
F60          8. Decurtins Marianne                  44 Obersaxen Affeier           2:25.24,4     41.18,7  (2072)  
M20         39. Decurtins Sandro, Trun              81 Ski Club Trun               1:16.29,3     11.48,0   (233)  
M65         10. Defila Guido                        39 Chur                        1:38.33,0     13.35,6  (1229)  
M20         21. Degelo Mathe, Giswil                83 SC Schwendi-Langis          1:10.56,2      6.14,9   (228)  
M60         59. Degiorgi Renato                     41 I-Milano                    1:50.56,6     34.28,4  (1420)  
F50         15. Delsol Elisabeth                    48 Apples                      1:55.18,3     20.34,7  (2054)  
M20         30. Denier Claude                       86 Rottenschwil                1:14.28,5      9.47,2    (33)  
M50         10. Denier Richard                      54 Rottenschwil                1:15.22,2      4.28,2   (176)  
M30        199. Depauw Jan Filip                    69 Termen                      1:40.29,4     33.41,8  (1833)  
M60          8. Deppeler Fritz                      43 Niedergösgen                1:26.18,0      9.49,8   (722)  
M30         37. Derungs Simon                       67 Sedrun                      1:14.30,4      7.42,8   (316)  
M60         49. Dettwiler Hans-Rudolf, Brig-Glis    44 Brig-Glis                   1:44.48,3     28.20,1  (1230)  
M20         70. Deubelbeiss Adrian                  76 Windisch                    1:29.47,2     25.05,9   (799)  
Mini B-M    20. Di Lallo Nadine, Ulrichen           92 SC Obergoms                   21.55,9      4.28,0  (2216)  
Mini A-M     3. Di Lallo Sabine, Ulrichen           94 SC Obergoms                    6.31,2      0.48,7  (2314)  
M40        237. Dierichsweiler Norbert              57 Bettmeralp                  1:34.20,2     27.33,5  (1303)  
M20         31. Dietrich Fabian, Därligen           75 SC Därlingen                1:14.31,1      9.49,8   (317)  
M50        153. Dietrich Walter                     50 Därligen                    1:36.14,8     25.20,8  (1200)  
F40         18. Diezig Regina, Ried-Brig            62 Münster                     1:42.32,9     26.15,9  (1020)  
M20          1. Diezig Thomas, Blitzingen           81 Gardes-Frontière            1:04.41,3       -----     (5)  
M40        202. Dill Markus, Ostermundigen          64 SC Schönbühl                1:30.05,0     23.18,3  (1798)  
M40        100. Disler Robert                       55 Windisch                    1:21.23,7     14.37,0   (480)  
M40         73. Dittmar Lucas, D-Stuttgart          61 SG Stern Stuttgart          1:19.24,2     12.37,5   (973)  
M50         39. Dolder Fritz, Zäziwil               54 LLC Heimenschwand           1:22.03,7     11.09,7   (439)  
F20          3. Dörflinger Manuela, Torre           85 SC Simano                   1:18.47,0      4.57,0   (257)  
M50        208. Dörig Josef                         50 Rain                        1:45.04,4     34.10,4  (1328)  
M40        289. Dorsaz Philippe, Fully              61 Val Ferret                  1:43.16,1     36.29,4  (1426)  
Mini B-K    21. Dorsaz Pierrick, Fully              91 SC Val Ferret                 18.18,0      3.17,1  (2360)  
F30         14. Driehorst Frauke                    72 Bern                        1:32.34,9     16.57,4  (1544)  
M20         56. Dürrenberger Florian                78 Ziefen                      1:22.54,5     18.13,2   (391)  
F20         27. Dürrenberger Ursina, Lupsingen      83 OLG Kakowa                  1:38.12,9     24.22,9  (1552)  
M30         61. Durrer Peter, Seedorf               65 NSC Gantrisch               1:17.32,9     10.45,3   (392)  
M50        264. Dutoit Jean-Paul                    46 Gland                       2:47.44,5   1:36.50,5  (1735)  
Mini B-M    17. Dütsch Marina                       89 Winterthur                    21.27,0      3.59,1  (2212)  
M40        300. Dütsch Stephan                      55 Winterthur                  1:46.48,0     40.01,3  (1231)  

Total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.