32. Gommerlauf - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M60         13. Bacher Valentin                     40 Münster                     1:29.41,6     13.13,4   (793)  
M50         77. Bächinger Werner, Massagno          50 SC Gotthard Andermatt       1:27.07,1     16.13,1  (1364)  
F30         31. Bächler Irene                       71 Emmen                       1:47.16,9     31.39,4  (1001)  
M30        129. Bachmann Christian                  70 Wettingen                   1:27.02,4     20.14,8   (870)  
M50        127. Bader Heinrich, Regensberg          48 SC Unterstrass              1:33.08,1     22.14,1  (1434)  
M30        180. Bader Ulrich, Otelfingen            74 LLCA Altstetten             1:34.48,4     28.00,8   (709)  
M20         25. Bader Willi                         79 Regensberg                  1:12.45,0      8.03,7   (202)  
M30        104. Baldauf René                        70 Zürich                      1:24.40,6     17.53,0   (710)  
M50         17. Bandli Domenic                      52 Ilanz                       1:17.30,8      6.36,8   (437)  
Mini A-M    29. Bannwart Caroline                   96 Hauterive NE                  12.50,3      7.07,8  (2356)  
M40         38. Bannwart Martin                     63 Hauterive                   1:15.02,5      8.15,8   (214)  
Mini A-K     4. Bannwart Romain                     94 Hauterive NE                   6.26,5      0.45,0  (2355)  
M50         84. Bär Max, Hilterfingen               46 NSK Thun                    1:28.28,5     17.34,5   (794)  
M40        294. Barmaz Luc                          58 Sion                        1:44.32,0     37.45,3  (1265)  
M30        120. Barmettler Toni, Alpnach Dorf       69 Veloteam                    1:26.27,3     19.39,7  (1391)  
M50         98. Barras Laurent                      54 Flanthey                    1:29.57,2     19.03,2   (937)  
M30          3. Baselgia Arno, Lantsch              65 LLC Bual Lantsch            1:06.49,8      0.02,2    (75)  
M40          4. Baselgia Urs, Lantsch               63 LLC Bual                    1:06.52,3      0.05,6    (74)  
M40        115. Bassi Roberto                       63 Sonvico                     1:23.12,4     16.25,7   (981)  
F50         13. Bättig Elisabeth                    51 Kerns                       1:52.24,7     17.41,1  (1551)  
M50        113. Bättig Ruedi                        51 Kerns                       1:31.40,2     20.46,2   (820)  
M40        130. Battirsby Keith                     59 CAN-Sidney B.C.             1:24.26,3     17.39,6  (1825)  
M30          1. Baumann Emil, Einsiedeln            70 Coop City-Rossignol Team    1:06.47,6       -----    (22)  
M70         19. Baumeister Odone, I-Como            33 CAO Como                    3:28.20,2   1:57.05,2  (1860)  
M50        237. Baumgartner Guido                   49 Birrwil                     1:56.44,7     45.50,7  (1266)  
M30        176. Becker Martin, Greifensee           74 SC Rottenblitz              1:33.27,1     26.39,5  (1351)  
M40          7. Beeler Karl                         59 Rothenthurm                 1:08.27,0      1.40,3    (63)  
M40        165. Beer Hansueli                       60 Oberdiessbach               1:26.30,5     19.43,8   (711)  
Mini B-K    49. Beer Mauro, Olivone                 89 SC Simano                     21.45,3      6.44,4  (2287)  
M50        229. Beer Peter                          47 Adelboden                   1:53.18,7     42.24,7  (1196)  
M40        153. Berg Peter                          57 D-Sinzig                    1:25.49,7     19.03,0   (520)  
F20          8. Berger Cornelia, Spiez              79 SC Spiez                    1:24.23,0     10.33,0   (620)  
M30        165. Bermann André                       71 Wollerau                    1:32.14,7     25.27,1  (1379)  
Mini A-M    14. Bernegger Arline, Münster VS        94 SC Obergoms                    8.05,3      2.22,8  (2308)  
M40        245. Bernegger Roman                     58 Münster VS                  1:35.37,6     28.50,9  (1870)  
M30        154. Bernet Thomas, Unterägeri           71 Cham                        1:30.44,9     23.57,3   (712)  
M50        218. Bernhard Hans, Regensdorf           48 Regensdorf                  1:50.09,9     39.15,9  (1225)  
M30        133. Bernhard Peter                      66 Engelberg                   1:27.44,4     20.56,8  (1753)  
F30         27. Bernhard Silvia                     67 Engelberg                   1:41.32,9     25.55,4  (1016)  
M30         40. Bertarelli Paolo                    65 Lugano                      1:14.34,4      7.46,8   (225)  
M50         37. Berti Martin                        54 Berlingen                   1:21.53,2     10.59,2   (370)  
M30        103. Bertolosi Heinz, Wolfenschiessen    65 SC Dallenwil                1:24.27,4     17.39,8   (976)  
M40        212. Bertschmann Michael                 64 Küsnacht                    1:31.19,4     24.32,7  (1352)  
M40        308. Besson Jean-Marc                    57 Bernex                      1:52.05,5     45.18,8  (1384)  
M50          2. Betschart Franz                     53 Alpthal                     1:10.54,5      0.00,5   (175)  
M50        240. Betschart Josef                     48 Steinen                     1:57.36,5     46.42,5  (1299)  
M40        243. Betschart Rolf, Baar                64 tri team zugerland          1:35.25,8     28.39,1  (1300)  
M50        190. Betschart Walter                    47 Vitznau                     1:42.26,5     31.32,5  (1226)  
M50         64. Beyeler Ernst                       45 Herbligen                   1:25.36,2     14.42,2   (713)  
M40        334. Beyeler Martin                      55 Solothurn                   3:15.07,9   2:08.21,2  (1786)  
M20         81. Beyeler Urs, Basel                  77 SC Rottenblitz              1:33.10,9     28.29,6  (1403)  
M30        158. Bhend Stefan                        65 Kallnach                    1:31.10,3     24.22,7  (1101)  
M40        234. Bider Dieter                        58 Sissach                     1:34.06,4     27.19,7  (1255)  
Mini A-M     7. Biderbost Ann-Sophie, Grafschaft    94 SC Obergoms                    7.41,0      1.58,5  (2309)  
F30         25. Biderbost Eleonora, Grafschaft      65 SC Grafschaft               1:39.27,5     23.50,0  (1573)  
Mini A-K    26. Biderbost Jean-Elie, Ritzingen      97 SC Grafschaft                 11.19,2      5.37,7  (2339)  
Mini B-M    29. Biderbost Katrin, Reckingen VS      93 SC Obergoms                   23.01,9      5.34,0  (2213)  
Mini A-K    14. Biderbost Stefan, Reckingen VS      94 SC Obergoms                    7.33,0      1.51,5  (2310)  
M40         95. Biderbost Toni                      59 Ritzingen                   1:21.03,4     14.16,7   (938)  
M40        118. Bieler Walter                       60 Urdorf                      1:23.16,4     16.29,7   (795)  
M50         38. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:22.01,1     11.07,1   (361)  
F50          9. Bieri Erika, Thun                   51 SC Lengnau                  1:47.31,8     12.48,2  (1560)  
M50         71. Bieri Kurt, Thun                    46 SC Lengnau                  1:26.31,5     15.37,5  (1173)  
M30        206. Bigler Hanspeter                    71 Bern                        1:43.06,1     36.18,5  (1353)  
M65          8. Bill Rolf, Gümligen                 39 LG Dentenberg               1:34.45,8      9.48,4   (980)  
M30         44. Binder Bruno                        69 Neftenbach                  1:15.26,3      8.38,7   (304)  
M70          4. Biner Egon, Zermatt                 33 SC Zermatt                  1:40.35,4      9.20,4   (714)  
M50        139. Birbaum Alfons                      54 Baar                        1:34.50,9     23.56,9  (1774)  
M20         33. Birbaum Fabian, Baar                84 SC Oberwil-Zug              1:14.57,4     10.16,1   (305)  
M20         44. Birbaum Silvan                      85 Baar                        1:18.44,3     14.03,0   (306)  
M40         13. Birrer Gerold, Zell LU              57 LLV Flüess-Nottwil          1:10.52,2      4.05,5   (187)  
M40         67. Birrer Hartwig, Dallenwil           64 ZSSV                        1:18.33,9     11.47,2   (466)  
M20         13. Birrer Matthias, Dallenwil          85 SC Dallenwil                1:08.59,4      4.18,1    (56)  
Mini B-M     9. Birrer Rahel, Dallenwil             91 Club Dallenwil                19.24,8      1.56,9  (2256)  
M50        228. Birrer Rudolf                       45 Ruswil                      1:52.32,1     41.38,1  (1102)  
M20         83. Birrer Simon, Dallenwil             87 Club Dallenwil              1:33.56,2     29.14,9  (1829)  
M50        131. Birrer Willy, Ballwil               45 Luthern                     1:33.54,0     23.00,0  (1227)  
M50         72. Bissig Hans                         52 Cham                        1:26.39,0     15.45,0   (796)  
M50        187. Bissig Max                          50 Zürich                      1:42.12,1     31.18,1  (1358)  
M50        144. Bitterlin Walter                    49 Breitenbach                 1:35.10,5     24.16,5  (1359)  
M30        124. Blank Walter                        66 Sarnen                      1:26.33,6     19.46,0   (821)  
M40        169. Blatter Stefan                      58 Hünibach                    1:26.45,9     19.59,2   (819)  
M30        117. Blum Stefan                         66 Brenzikofen                 1:26.17,2     19.29,6   (822)  
M50        132. Bochud  Hubert                      47 Capolago                    1:34.04,8     23.10,8  (1865)  
F40         16. Boeni Annet                         57 Spiez                       1:42.22,1     26.05,1  (1011)  
M50        219. Boeni Peter                         54 Spiez                       1:50.50,7     39.56,7  (1195)  
M30        121. Bohn Pascal, Reckingen              68 Reckingen                   1:26.29,5     19.41,9   (903)  
M60         15. Bolfing Leo, Rickenbach             40 Skiclub Schwyz              1:29.55,0     13.26,8   (823)  
M60         57. Bolliger Christian                  42 Mosen                       1:48.10,8     31.42,6  (1815)  
M40         83. Bonanini Alessandro, S. Vittore     58 Molinera                    1:19.53,3     13.06,6  (1416)  
M40        254. Böninger Heiner                     62 Obersteckholz               1:37.40,1     30.53,4  (1104)  
M50        217. Bonvin Jean-Michel                  51 Sierre                      1:49.56,6     39.02,6  (1301)  
M20         84. Bortis Dominik, Fiesch              80 Aletsch-Skaiter             1:34.09,9     29.28,6  (1184)  
M30        194. Bortis Hans, Fiesch                 73 Aletsch-Skaiter             1:38.55,0     32.07,4  (1404)  
M30        191. Bortis Thomas, Fieschertal          65 Aletsch-Skaiter             1:38.38,8     31.51,2  (1387)  
M60         29. Bösch Jürg                          42 Schlieren                   1:33.46,4     17.18,2  (1840)  
M50         23. Bösch Werner                        53 Einsiedeln                  1:18.39,4      7.45,4   (371)  
M70         17. Brändlin Gerhard, Luzern            14 SC Luzern                   3:14.02,6   1:42.47,6  (1705)  
M40        280. Bratschi Hans-Peter                 60 Zürich                      1:41.32,1     34.45,4  (1172)  
M60         11. Brauchli Max                        42 Zurzach                     1:27.47,8     11.19,6   (417)  
M50        246. Brawand André, Kloten               46 Tennisclub Kloten           2:01.09,1     50.15,1  (1868)  
F30         10. Brees Ann                           68 Visp                        1:31.01,1     15.23,6  (1013)  
F40         41. Brenner Suzanne, Uttwil             58 Sci Club Verzasca           2:27.04,2   1:10.47,2  (2069)  
M40        163. Brenzikofer Ruedi                   60 Münsingen                   1:26.21,6     19.34,9  (1723)  
M20         52. Bricker Erich                       78 Unterschächen               1:21.09,7     16.28,4   (715)  
F30         22. Briker Christine                    70 Andermatt                   1:36.43,8     21.06,3  (1583)  
M60         48. Briker Martin                       42 Monthey                     1:43.01,5     26.33,3  (1105)  
M30         97. Briker Ruedi, Unterschächen         69 SC Unterschächen            1:23.40,3     16.52,7   (990)  
Mini B-K     5. Bruchez Romain, Fully               88 SC Val Ferret                 15.15,4      0.14,5  (2358)  
M20         82. Brügger Beat                        80 Thun                        1:33.38,6     28.57,3   (824)  
M50        111. Brügger Bruno                       46 Lostorf                     1:31.38,7     20.44,7  (1326)  
M20         69. Brügger Thomas                      75 Thierachern                 1:28.57,8     24.16,5   (797)  
M40        283. Brumana Dario                       63 Vernate                     1:42.20,2     35.33,5  (1754)  
M20         18. Brunner Beat, Hilterfingen          77 SG Spiezathlon              1:10.42,8      6.01,5   (222)  
M40        195. Brunner Daniel                      59 Aarberg                     1:29.49,6     23.02,9  (1399)  
M40         30. Brunner Edgar, Sigigen              58 Fischer                     1:13.25,0      6.38,3   (234)  
M30          3. Brunner Lorenz, Unterseen           65 Swisscom Atomic Team        1:06.49,8      0.02,2    (29)  
F20         11. Brunner Manuela                     79 Matten b. Interlaken        1:29.35,2     15.45,2   (602)  
F30          5. Brunner Mariette, Münster VS        67 SC Obergoms                 1:21.32,8      5.55,3   (252)  
Mini B-K    50. Brunner Niels                       93 Susten                        21.46,8      6.45,9  (2235)  
M50         73. Brunner Walter                      50 Matten b. Interl            1:26.46,7     15.52,7   (420)  
M65         32. Brunny Charles                      38 Sierre                      2:47.03,3   1:22.05,9  (1788)  
F40          8. Brüschweiler Brigitta, Schaffhausen 60 LWS Schaffhausen            1:33.14,0     16.57,0   (617)  
M40        164. Brüschweiler Daniel, Schaffhausen   59 LWS Schaffhausen            1:26.24,7     19.38,0   (438)  
Mini A-M     5. Brüschweiler Noëmi, Schaffhausen    94 LWS Schaffhausen               7.28,1      1.45,6  (2333)  
Mini B-K    56. Brüschweiler Raphael, Schaffhausen  92 LWS Schaffhausen              22.13,9      7.13,0  (2236)  
M65         16. Bucher Eric, La Conversion          39 Footing Club Lausanne       1:41.58,1     17.00,7  (1267)  
M40        317. Bucher Peter                        57 Uerkheim                    1:56.53,7     50.07,0  (1867)  
Mini B-K    24. Buchs Carlo, Im Fang                92 SC Hochmatt Im Fang           18.24,5      3.23,6  (2266)  
Mini B-K    48. Buchs David, Im Fang                93 SC Hochmatt Im Fang           21.42,4      6.41,5  (2267)  
Mini B-K    60. Buchs Lukas, Jaun                   93 SC Hochmatt Im Fang           23.45,9      8.45,0  (2279)  
Mini B-K    33. Buchs Roman, Jaun                   92 SC Hochmatt Im Fang           19.51,4      4.50,5  (2268)  
Mini A-K    16. Buchs Steve, Im Fang                95 SC Hochmatt Im Fang            7.45,1      2.03,6  (2341)  
Mini B-K    17. Buchs Sven, Im Fang                 91 SC Hochmatt Im Fang           17.21,0      2.20,1  (2269)  
M20         24. Buchs Yannick, Ulrichen             87 SC Obergoms                 1:11.21,7      6.40,4    (51)  
M40         91. Buck Sepp                           55 Gebenstorf                  1:21.00,4     14.13,7   (308)  
M30         74. Büdenbender Marc, Schindellegi      72 SC Rückershausen            1:19.38,8     12.51,2   (497)  
F50          6. Büdenbender Marita, D-Netphen       47 TV Eckmannshausen           1:43.52,1      9.08,5  (1586)  
M60         47. Büdenbender Toni, D-Netphen         40 TV Eckmannshausen           1:42.06,7     25.38,5  (1392)  
M50         48. Büeler Herbert                      52 Zug                         1:23.47,2     12.53,2  (1293)  
M40        216. Büeler René                         56 Baldingen                   1:32.12,2     25.25,5  (1302)  
M65         14. Buerge Jakob                        37 Ebnat-Kappel                1:40.56,4     15.59,0  (1411)  
M40        162. Bühler Markus                       61 Schwanden Sigrisw           1:26.20,2     19.33,5   (716)  
M40        204. Bühler Urs                          56 Buttisholz                  1:30.22,3     23.35,6  (1174)  
M30        101. Bühlmann Marc                       68 Kriens                      1:24.09,9     17.22,3   (464)  
M40        277. Bumann Damian                       60 Saas Fee                    1:41.01,4     34.14,7  (1197)  
M60         19. Burgener Alois                      40 Ried-Brig                   1:31.13,6     14.45,4   (825)  
M30        116. Burgener Friedrich, Saas Grund      70 LLC Hohsaas                 1:26.02,9     19.15,3   (717)  
M50        213. Burgener Paul                       46 Eisten                      1:46.59,7     36.05,7  (1198)  
M20         94. Burgener Ulrich, Fiesch             76 Aletsch-Skaiter             1:38.47,9     34.06,6  (1405)  
M50        192. Bürgi Ueli                          51 Stäfa                       1:42.52,4     31.58,4  (1106)  
M70          3. Bürgler Alfred, Ibach               29 SC Schwyz                   1:35.46,3      4.31,3   (798)  
M40         97. Buri Stefan                         61 Zug                         1:21.16,3     14.29,6   (986)  
Mini A-K    18. Bürki Marc                          96 Boltigen                       7.51,6      2.10,1  (2346)  
M40        168. Bürki Samuel                        61 Heimberg                    1:26.42,4     19.55,7   (904)  
Mini A-M     9. Bürki Tanja                         94 Boltigen                       7.50,0      2.07,5  (2347)  
M30        174. Burri Matthias                      65 Luzern                      1:32.43,9     25.56,3  (1841)  
M40         28. Büschlen Ulrich                     60 Därstetten                  1:13.10,1      6.23,4   (153)  
M20         20. Bütikofer Daniel, Pratteln          75 SSC Riehen                  1:10.54,5      6.13,2   (188)  
M50         43. Bütikofer Franz                     48 Pratteln                    1:22.26,9     11.32,9   (387)  

Total 160



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.