Maratona dles Dolomites 2004 - nazione "CH"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett     km/h ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
57/F2        9. Morger Marianne      58 CH-Affoltern a.A.                                     3:07.14,4     24.05,8   (554)   18,425 ¦ 
147/M1     230. Gobbi Enea           74 CH-Arbedo                                             7:53.12,0   2:52.23,6  (3062)   18,639 ¦ 
57/M5       63. Kohlbrenner Karl     53 CH-Arbedo                                             3:29.59,0   1:11.15,6  (3137)   16,429 ¦ 
57/M2       36. Kohler Roger         71 CH-Arbon                                              2:53.34,9     52.23,0  (9102)   19,875 ¦ 
110/M2     290. Wedekind Lars        72 CH-Baden                                              6:03.27,9   2:23.59,2  (8860)   18,158 ¦ 
57/F1       25. Wedekind Valerie     76 CH-Baden                                              3:17.03,9     43.54,9   (987)   17,506 ¦ 
110/M4     629. Croce Marco          58 CH-Barbengo          Soc. OMNIA                       1:03.52,7  Campolongo  (6303)      --- ¦ 
147/M5     150. von Büren Josef      54 CH-Basel             Johny Asphalt                    7:10.00,4   1:38.42,3  (3904)   20,511 ¦ 
147/M6      19. Glauser Jürgen       46 CH-Bern              STbern                           6:49.49,9   1:38.32,3  (6434)   21,521 ¦ 
110/M2     ---  Kanizaj Oliver       70 CH-Bern                                              squalifica       -----  (8514)      --- ¦ 
147/M5      38. Lehmann Peter        51 CH-Bern              ST Bern                          6:17.17,3     45.59,2  (6558)   23,377 ¦ 
147/M5     298. Mira Manuel          49 CH-Bern              ST Bern                          7:56.54,9   2:25.36,8  (6661)   18,493 ¦ 
57/M6       62. Segessenmann Hans Ru 42 CH-Bern              NSC Gantrisch                    3:47.26,9   1:12.09,4  (8770)   15,168 ¦ 
147/M4     116. Doser Marcel         59 CH-Bottmingen        Johny Asphalt                    6:16.41,7   1:13.08,6  (1174)   23,414 ¦ 
147/M3     150. Cialdella Donato     66 CH-bremgarten / sviz                                  6:02.37,9   1:14.57,0  (1262)   24,322 ¦ 
147/M6     125. Cattai Mario         46 CH-Cadro                                              8:31.21,9   3:20.04,3  (2876)   17,247 ¦ 
110/M5      11. Pons Alberto         51 CH-Cadro                                              4:35.03,5     19.19,5  (1227)   23,994 ¦ 
110/M4     552. Romano Edoardo       60 CH-Carabietta                                         7:00.37,1   3:14.27,1  (6793)   15,691 ¦ 
110/M2     148. Maier Roger          68 CH-Carona            Assos Team Bolzano               5:05.51,3   1:26.22,6  (4251)   21,578 ¦ 
57/M5       58. Senteler Andreas     50 CH-CH-Klosters                                        3:25.21,1   1:06.37,7  (9329)   16,800 ¦ 
147/M3       5. Candolfi Giorgio     67 CH-Comologno         Team Bike Immoprogramm           5:05.56,8     18.15,9    (91)   28,828 ¦ 
147/M4      46. Leoni Fiorenzo       60 CH-Contone                                            5:55.17,9     51.44,8  (2250)   24,824 ¦ 
147/M4     211. Kleimann Dario       56 CH-Corteglia                                          6:38.22,5   1:34.49,4  (3126)   22,139 ¦ 
110/M4      41. Gianini Angelo       56 CH-Cureglia                                           4:35.03,5     48.53,5  (1189)   23,994 ¦ 
110/M4     ---  Meuwly Rolf          58 CH-Davos 2           Schmuparadler                   squalifica       -----  (9144)      --- ¦ 
147/M4     419. Müller Peter         58 CH-Davos 2                                            7:16.24,7   2:12.51,6  (9081)   20,210 ¦ 
147/M4     264. Gianelli Stefan      57 CH-Davos Dorf        Velo Club Davos                  6:49.38,3   1:46.05,2  (9069)   21,531 ¦ 
57/M6       50. Hodapp Eugen         43 CH-Davos Dorf        VMC Davos                        3:40.00,1   1:04.42,6  (7033)   15,681 ¦ 
57/F1       12. Hodapp Theresa       81 CH-Davos Dorf                                         3:02.58,7     29.49,7   (600)   18,854 ¦ 
147/M4     216. Stiffler Christian   57 CH-Davos Dorf        VMC Davos                        6:39.26,8   1:35.53,7  (4124)   22,080 ¦ 
147/M6     101. Huber Dieter         39 CH-Davos Platz       Schmupa Radler                   8:12.47,6   3:01.30,0  (8496)   17,897 ¦ 
110/M4     530. Müller Andres        55 CH-Davos Platz       Schmupa Radler                   6:51.06,2   3:04.56,2  (8639)   16,054 ¦ 
147/M5     253. Schmidli Robert      48 CH-Davos Platz       Smupa Radler                     7:40.48,5   2:09.30,4  (9148)   19,140 ¦ 
57/M5      145. Schmutz Daniel       49 CH-Davos Platz       VMC Davos                        4:02.30,2   1:43.46,8  (9115)   14,226 ¦ 
57/M6       48. Dittli Anton         45 CH-Dübendorf                                          3:39.48,9   1:04.31,4  (8379)   15,695 ¦ 
110/M5      59. Frischknecht Werner  47 CH-Dübendorf         VC Volketswil                    5:27.22,7   1:11.38,7  (5436)   20,160 ¦ 
147/M3     598. von Daeniken Werner  64 CH-Duebendorf                                         7:22.09,1   2:34.28,2  (3590)   19,947 ¦ 
147/M4     439. Lingg Alois          55 CH-Ebikon            Ebikon                           7:18.37,0   2:15.03,9  (8564)   20,108 ¦ 
147/M6      63. Schaller Anton       43 CH-Ebikon            RMV Ebikon                       7:44.20,2   2:33.02,6  (8748)   18,994 ¦ 
110/M4     122. Lo Piccolo Vittorio  58 CH-Faido                                              5:04.35,6   1:18.25,6  (3162)   21,668 ¦ 
147/M4     212. Pons Giovanni        58 CH-Faido                                              6:38.40,3   1:35.07,2  (3377)   22,123 ¦ 
110/M4     391. Oberholzer Hansruedi 56 CH-Fehraltorf        VMC Eschenbach                   6:17.22,1   2:31.12,1  (9187)   17,489 ¦ 
147/M3     293. Kaiser Markus        63 CH-Frümsen           Radteam Aichach 2000             6:32.06,2   1:44.25,3  (5019)   22,494 ¦ 
147/F1      28. Meier Barbara        73 CH-Frümsen           Radteam Aichach 2000             7:12.17,5   1:25.59,9   (325)   20,402 ¦ 
147/M5      47. Graf Urs             48 CH-Gelterkinden      VC Gelterkinden                  6:24.02,4     52.44,3  (2364)   22,966 ¦ 
147/F1       2. Balzano Ylenia       72 CH-Grono                                              5:57.24,9     11.07,3   (309)   24,677 ¦ 
147/M3      32. Polti Lino Jr.       63 CH-Grono                                              5:33.31,5     45.50,6  (1371)   26,444 ¦ 
147/M3     421. Wild-Eck Stephan     63 CH-Illnau            Turnverein Zürich-Oerlikon       6:51.50,5   2:04.09,6  (6665)   21,415 ¦ 
110/M3     537. Bärtschi Markus      64 CH-Ingersheim        RSV Besigheim                    6:52.32,0   3:05.02,3  (7500)   15,998 ¦ 
147/M2     190. Bischof Stefan       70 CH-Jona                                               6:27.10,6   1:47.04,6  (6169)   22,780 ¦ 
57/M2       51. Fezer Volker         69 CH-Kehrsiten                                          3:07.17,1   1:06.05,2  (9064)   18,421 ¦ 
147/M5     293. Wenger Fritz         54 CH-Kirchdorf         ASC Gautrisch                    7:54.49,8   2:23.31,7  (4022)   18,575 ¦ 
147/M5     141. Hartmann Jacky       48 CH-Klosters                                           7:06.10,0   1:34.51,9  (4874)   20,696 ¦ 
110/M5      21. Weber Peter          48 CH-Klosters                                           4:48.08,0     32.24,0  (3302)   22,906 ¦ 
110/M4     393. Beyeler Michi        55 CH-Klosters Dorf                                      6:17.52,5   2:31.42,5  (8269)   17,466 ¦ 
57/M6       52. Gyger Klaus          44 CH-Langenthal        VMC Aarwangen                    3:41.12,9   1:05.55,4  (6460)   15,595 ¦ 
147/M5      36. Naef Andreas         54 CH-Lausen BL         Velo Club Gelterkinden           6:16.38,5     45.20,4  (6232)   23,417 ¦ 
110/M2     320. Pozzobon Sergio      68 CH-Lommis            Lech Angels                      6:15.58,4   2:36.29,7  (1787)   17,554 ¦ 
147/M4     222. Beretta Paolo        58 CH-Losone                                             6:40.13,5   1:36.40,4  (2757)   22,037 ¦ 
147/M3     754. Bianda Tarcisio      62 CH-Losone                                             7:47.01,9   2:59.21,0  (3647)   18,885 ¦ 
147/M3     155. Bordignon Fabrizio   66 CH-Losone                                             6:04.33,9   1:16.53,0  (1144)   24,193 ¦ 
110/M6      55. Holzer Horst         41 CH-Losone (Svizzera) Amatori Ciclisti Losone          5:48.42,2   1:46.28,7  (9311)   18,927 ¦ 
57/M2       38. Squellati Lorenzo    69 CH-LUGANO TI         Assoc. Ticinese Cicloamatori     2:57.16,5     56.04,6  (8793)   19,461 ¦ 
147/M4     462. Haussener Marcel     61 CH-Maur                                               7:22.03,3   2:18.30,2  (6477)   19,952 ¦ 
147/M4     295. Schorrer Remo        60 CH-Meilen                                             6:55.54,2   1:52.21,1  (8762)   21,206 ¦ 
147/M5     327. Bonfanti Luciano     52 CH-Mendrisio                                          8:06.34,7   2:35.16,6  (6187)   18,126 ¦ 
57/F2       15. Hubmann Susanne      61 CH-Mettmenstetten                                     3:19.27,3     36.18,7   (480)   17,297 ¦ 
147/M2     154. Klingler Jürgen      68 CH-Mettmenstetten                                     6:18.06,2   1:38.00,2  (3755)   23,326 ¦ 
147/M2      12. Valentini Gabriele   68 CH-Minusio                                            5:22.36,3     42.30,3  (1247)   27,339 ¦ 
110/M4     316. Melazzini Gabriele   59 CH-Montagnola        GS Cral Banca Pop.di Sondrio     5:59.21,2   2:13.11,2  (6642)   18,366 ¦ 
147/M6      24. Halm Harry           45 CH-Muralto                                            6:59.11,8   1:47.54,2  (3087)   21,040 ¦ 
147/M2      34. Rüesch Matthias      71 CH-Neukirch (Egnach) RV Arbon                         5:42.09,8   1:02.03,8  (1487)   25,777 ¦ 
110/M6     102. De Paola Giuseppe    46 CH-Oberuzwil                                          6:19.42,3   2:17.28,8  (6325)   17,381 ¦ 
147/M5     448. Lauper Claude        48 CH-Onex/Genève                                        8:52.28,3   3:21.10,2  (4688)   16,564 ¦ 
147/M5      23. Mangold Peter        53 CH-Ormalingen        VC Gelterkinden                  6:07.44,0     36.25,9  (2549)   23,984 ¦ 
57/M3       48. Broggini Gabriele    65 CH-Porza                                              2:52.27,6     55.49,2  (3659)   20,004 ¦ 
147/M4      53. Isenegger Jean-Claud 55 CH-Prangins          Antibes Vélo Passion             5:58.41,1     55.08,0  (2373)   24,589 ¦ 
147/M5     147. Soldati Fiorentino   51 CH-Pura                                               7:08.47,0   1:37.28,9  (6866)   20,569 ¦ 
147/M4      48. Senn Jürg            58 CH-Rapperswil                                         5:55.56,2     52.23,1  (1386)   24,779 ¦ 
147/M1      14. Stanic Milovan       78 CH-REINACH           JOHNY ASPHALT                    5:33.22,9     32.34,5  (3511)   26,456 ¦ 
147/M4     378. Stanic Slobodan      56 CH-REINACH           JOHNY ASPHALT                    7:08.51,2   2:05.18,1  (1242)   20,566 ¦ 
110/M6     128. Gava Bruno           40 CH-Rheineck          RV Altenreihn                    6:43.15,1   2:41.01,6  (8431)   16,366 ¦ 
57/M5      250. Lionti Santo         52 CH-Rheinfelden                                        4:46.18,4   2:27.35,0  (6568)   12,050 ¦ 
147/M3     863. Ulrich Erwin         67 CH-Rickenbach        VCM Schwyz                       8:08.41,8   3:21.00,9  (8049)   18,048 ¦ 
110/M6     136. Ulrich Oswald        42 CH-Rickenbach        VCM Schwyz                       6:50.07,1   2:47.53,6  (8048)   16,092 ¦ 
147/F1      32. Bruens Paula         76 CH-Riehen            En Route                         7:32.11,9   1:45.54,3   (826)   19,504 ¦ 
147/M2      54. Smeekens Sjoerd      73 CH-Riehen            En Route                         5:52.12,9   1:12.06,9  (5156)   25,041 ¦ 
147/M5      33. Altherr Erwin        52 CH-Rorschacherberg   Bruderer-Team                    6:14.10,6     42.52,5  (2697)   23,571 ¦ 
147/M4     850. Hafner Josef         56 CH-Rorschacherberg   BRUDERER Team                    8:47.05,2   3:43.32,1  (6462)   16,733 ¦ 
110/M5      37. Truninger Erwin      53 CH-SAN BERNARDINO                                     5:04.32,2     48.48,2  (3547)   21,672 ¦ 
110/M2       8. Valentini Mirco      72 CH-San Gallo         Petit Veló                       4:02.06,2     22.37,5   (164)   27,261 ¦ 
110/M4     113. Ferretti Paolo       57 CH-Savosa            Team Immoprogramm-Consulca       5:01.16,0   1:15.06,0  (2230)   21,907 ¦ 
110/M2     403. Betschart Damian     71 CH-Schwyz            VCM Schwyz                       6:50.07,3   3:10.38,6  (8047)   16,092 ¦ 
147/M3     955. Heinzer Urs          65 CH-Schwyz            VCM Schwyz                       8:36.03,1   3:48.22,2  (8046)   17,091 ¦ 
147/M4     134. Bider Dieter         58 CH-Sissach           VC Gelterkinden                  6:20.59,2   1:17.26,1  (3186)   23,150 ¦ 
147/M4      51. Betschart Karl       61 CH-Steinen           VCM Schwyz                       5:56.56,4     53.23,3  (2167)   24,710 ¦ 
110/M1      61. Schuler Beda         74 CH-Steinen           VCM Schwyz                       5:11.00,9   1:31.39,7  (2168)   21,220 ¦ 
147/M1     110. Nicora Massimo       77 CH-Tegna             No Limits Team Losone            6:28.00,7   1:27.12,3  (3801)   22,731 ¦ 
147/M5      90. De Allegri Pierre    47 CH-Villette (VD)     A.S.D. FRAVIC                    6:45.29,9   1:14.11,8  (2937)   21,751 ¦ 
147/M4     270. Heini Hans-Peter     56 CH-Weggis                                             6:51.01,4   1:47.28,3  (9222)   21,458 ¦ 
57/M5       12. Hofmann Manfred      47 CH-Wimmis            Radsportfreunde Bellvue          2:45.04,2     26.20,8  (6488)   20,900 ¦ 
110/M5     280. Ehrler Melchior      48 CH-Windisch                                           6:44.22,2   2:28.38,2  (6361)   16,321 ¦ 
110/M5     205. Ackermann David      48 CH-Zürich                                             6:15.59,5   2:00.15,5  (6103)   17,553 ¦ 
110/F2      27. Ackermann Friederike 52 CH-Zürich                                             6:27.27,2   2:12.40,7   (502)   17,034 ¦ 
57/M2       86. Grof Norbert         68 CH-Zürich                                             3:38.33,3   1:37.21,4  (6449)   15,785 ¦ 
147/M2     573. Ruckstuhl Thomas     69 CH-Zürich                                             8:18.57,4   3:38.51,4  (3443)   17,676 ¦ 

totale 106



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.