(2) Classic Männer Masters 1

Alpen-Challenge 2004 - (2) Classic Männer Masters 1

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall        ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Fondriest Maurizio                  65 I                           4:03.10,3       -----    (28)  OvMC     8.    ¦ 
    2. Nicca Gion                          62 Chur                        4:05.41,5      2.31,2   (816)  OvMC     12.   ¦ 
    3. Risch Karlheinz                     65 FL-Triesen                  4:05.59,4      2.49,1   (408)  OvMC     15.   ¦ 
    4. Baumann Urs                         67 Igis                        4:06.28,4      3.18,1     (9)  OvMC     17.   ¦ 
    5. Lienhard Walter                     55 Buchs AG                    4:17.00,2     13.49,9   (308)  OvMC     24.   ¦ 
    6. Hägin Thomas, Zürich                63 Piton                       4:22.03,6     18.53,3   (721)  OvMC     31.   ¦ 
    7. Wheeler Cecil                       68 Zug                         4:22.15,4     19.05,1   (604)  OvMC     33.   ¦ 
    8. Struycken Jan                       61 NL-CB Loon op Zand          4:23.17,2     20.06,9   (489)  OvMC     35.   ¦ 
    9. Rhyner Jürg, Flims-Dorf             67 VC Surselva                 4:26.04,0     22.53,7   (588)  OvMC     37.   ¦ 
   10. Köchli Thomas, Kloten               63 RMV Cham-Hagendorn          4:26.26,1     23.15,8   (284)  OvMC     39.   ¦ 
   11. Wiedmann Lutz, Bubikon              59 Team Piton                  4:29.54,6     26.44,3   (704)  OvMC     46.   ¦ 
   12. Pollak Wolfgang                     68 Pontresina                  4:30.04,6     26.54,3   (379)  OvMC     47.   ¦ 
   13. Pöllinger Reinhard                  57 Bever                       4:30.08,3     26.58,0   (587)  OvMC     48.   ¦ 
   14. Mair Helmut                         66 A-Wattens                   4:31.14,0     28.03,7   (317)  OvMC     49.   ¦ 
   15. Roskam Marc                         64 NL-CV Enschede              4:32.02,5     28.52,2   (416)  OvMC     54.   ¦ 
   16. Heimo Christian, Parpan             66 TSM Langlauf                4:32.32,2     29.21,9   (641)  OvMC     55.   ¦ 
   17. Brini Markus                        65 Chur                        4:34.13,8     31.03,5   (678)  OvMC     58.   ¦ 
   18. Wettstein Andreas, Rütihof          60 RV-Rütihof                  4:38.14,1     35.03,8   (806)  OvMC     66.   ¦ 
   19. Glass Stefan, Flawil                61 RMC Gossau                  4:38.22,4     35.12,1   (736)  OvMC     69.   ¦ 
   20. Glass Olaf                          64 A-Lauterach                 4:41.06,2     37.55,9   (735)  OvMC     74.   ¦ 
   21. Nuehlen Ralf, D-Villingen-Schwennin 65 RSV 03 Mönchweiler          4:42.13,3     39.03,0   (359)  OvMC     75.   ¦ 
   22. Rothmund Bruno, Heiligkreuz         66 RSV Pizol                   4:43.06,1     39.55,8   (801)  OvMC     78.   ¦ 
   23. Joho Stefan                         63 Benzenschwil                4:44.26,5     41.16,2    (24)  OvMC     79.   ¦ 
   24. Zimmermann Jürgen, D-Wassertrüdinge 65 Team Tretlager Wassertrüd   4:45.39,1     42.28,8   (542)  OvMC     81.   ¦ 
   25. Puntschart Adrian                   62 Chur                        4:47.09,1     43.58,8   (386)  OvMC     85.   ¦ 
   26. Wegmüller Thomas                    60 Schlieren                   4:47.42,3     44.32,0    (22)  OvMC     86.   ¦ 
   27. Zimmermann Rainer, Bettlach         68 Zischtig Biker              4:48.06,1     44.55,8   (725)  OvMC     89.   ¦ 
   28. Bornhauser Hans                     56 Chur                        4:48.16,3     45.06,0     (7)  OvMC     90.   ¦ 
   29. Schaukal Thomas                     65 D-Lollar                    4:49.15,1     46.04,8   (645)  OvMC     93.   ¦ 
   30. Mauri Cesare                        64 Scuol                       4:50.21,4     47.11,1   (324)  OvMC     98.   ¦ 
   31. Hutter Ivo                          68 Trimmis                     4:50.47,5     47.37,2   (675)  OvMC     99.   ¦ 
   32. Buchser Beat                        56 Gränichen                   4:50.52,5     47.42,2   (104)  OvMC     100.  ¦ 
   33. Gartmann Thomas                     67 Tschappina                  4:52.07,0     48.56,7   (772)  OvMC     102.  ¦ 
   34. Birri Patrik                        68 Cham                        4:52.15,1     49.04,8    (72)  OvMC     104.  ¦ 
   35. Catalano Nico, St. Margrethen SG    68 RSSR                        4:52.44,6     49.34,3   (722)  OvMC     105.  ¦ 
   36. Meinen Markus                       56 Gebenstorf                  4:53.37,7     50.27,4   (581)  OvMC     110.  ¦ 
   37. Kirchgässner David                  64 D-Konstanz                  4:53.45,0     50.34,7   (276)  OvMC     112.  ¦ 
   38. Wiedenmann Martin                   66 D-Woringen                  4:54.21,3     51.11,0   (525)  OvMC     114.  ¦ 
   39. Krebs Bruno                         68 Alvaneu-Bad                 4:54.33,1     51.22,8   (289)  OvMC     115.  ¦ 
   40. Meijer Jürgen                       64 NL-TB Utrecht               4:54.40,1     51.29,8   (329)  OvMC     116.  ¦ 
   41. Mischler Martin                     68 Marly                       4:55.28,6     52.18,3   (334)  OvMC     117.  ¦ 
   42. Urech Urs                           61 Aarau                       4:55.29,1     52.18,8   (504)  OvMC     118.  ¦ 
   43. Kirchgässner Matthias, D-Bad Rappen 61 RSF Siegelsbach             4:56.18,7     53.08,4   (732)  OvMC     119.  ¦ 
   44. Zindel Michael                      62 Chur                        4:58.52,7     55.42,4   (545)  OvMC     121.  ¦ 
   45. Camastral Martin                    67 Felsberg                    5:00.43,9     57.33,6   (110)  OvMC     124.  ¦ 
   46. Jäggi Yves                          68 Grenchen                    5:02.56,8     59.46,5   (257)  OvMC     129.  ¦ 
   47. Senti Arno                          66 Kilchberg ZH                5:03.39,9   1:00.29,6   (459)  OvMC     132.  ¦ 
   48. Lins Dietmar                        68 A-Klaus-Weiler              5:04.49,1   1:01.38,8   (310)  OvMC     137.  ¦ 
   49. Jäger Edi                           54 Domat-Ems                   5:04.52,2   1:01.41,9   (256)  OvMC     139.  ¦ 
   50. Dietenberger Peter, D-Obergünzburg  56 Body Fit Obergünzburg       5:05.06,5   1:01.56,2   (138)  OvMC     141.  ¦ 
   51. Oser Bernhard                       65 Wängi                       5:05.11,5   1:02.01,2   (366)  OvMC     143.  ¦ 
   52. Kaufmann Stefan                     59 Suhr                        5:05.51,6   1:02.41,3   (270)  OvMC     145.  ¦ 
   53. Simeon Conrad, Lantsch/Lenz         57 Bike-Club  Lenzerheide      5:06.27,9   1:03.17,6   (637)  OvMC     147.  ¦ 
   54. Sievering Torsten, D-Schnelldorf    60 Team Tretlager Wassertrüd   5:06.49,2   1:03.38,9   (466)  OvMC     149.  ¦ 
   55. Däscher Andreas, Trin-Mulin         61 BikeTreffTrin               5:08.52,6   1:05.42,3   (126)  OvMC     154.  ¦ 
   56. Crameri Arnold                      66 Chur                        5:09.12,9   1:06.02,6   (121)  OvMC     155.  ¦ 
   57. Rezzoli Renato                      63 Sils im Domleschg           5:09.26,1   1:06.15,8   (400)  OvMC     156.  ¦ 
   58. Kiefer Bruno                        64 Studen                      5:09.36,5   1:06.26,2   (551)  OvMC     158.  ¦ 
   59. Valaulta Venanzi                    56 Ilanz                       5:11.05,2   1:07.54,9   (613)  OvMC     160.  ¦ 
   60. Lampart Walter                      56 Zürich                      5:13.00,6   1:09.50,3   (300)  OvMC     164.  ¦ 
   61. Knop Gabriel                        57 Schönried                   5:13.57,8   1:10.47,5   (281)  OvMC     166.  ¦ 
   62. Schmucki Daniel                     67 Bern                        5:14.30,6   1:11.20,3   (666)  OvMC     168.  ¦ 
   63. Gregori Claudio                     60 Bergün/Bravuogn             5:15.50,4   1:12.40,1   (630)  OvMC     173.  ¦ 
   64. Schneider Knud, D-Bischofsheim      68 TV 1883 Bischofsheim        5:16.33,4   1:13.23,1   (439)  OvMC     174.  ¦ 
   65. Nenad Stojadinovic                  62 Davos Platz                 5:16.55,0   1:13.44,7   (789)  OvMC     175.  ¦ 
   66. De Monte Perluigi                   57 D-Korb                      5:17.15,1   1:14.04,8   (130)  OvMC     176.  ¦ 
   67. Müller Jogi                         61 Founex                      5:18.05,4   1:14.55,1    (25)  OvMC     178.  ¦ 
   68. Da Silva Acacio                     61 L-Livange                   5:18.05,8   1:14.55,5    (30)  OvMC     179.  ¦ 
   68. Mächler Erich                       60 Luzern                      5:18.05,8   1:14.55,5    (27)  OvMC     179.  ¦ 
   70. Femmer Jan                          62 D-Gütersloh                 5:19.16,2   1:16.05,9   (560)  OvMC     183.  ¦ 
   71. Farrer Fluregn                      64 Stierva                     5:19.34,3   1:16.24,0   (820)  OvMC     184.  ¦ 
   72. Pelger Friedo, FL-Triesen           59 VC Vaduz                    5:19.40,0   1:16.29,7   (371)  OvMC     186.  ¦ 
   73. Hunziker Markus, Spreitenbach       54 VC Spreitenbach             5:19.42,5   1:16.32,2   (718)  OvMC     187.  ¦ 
   74. Trabold Ruedi                       58 Flurlingen                  5:20.00,0   1:16.49,7   (600)  OvMC     190.  ¦ 
   75. Glanz Stephan                       66 D-Neubiberg                 5:20.02,7   1:16.52,4   (692)  OvMC     191.  ¦ 
   76. Balthasar Dirk                      67 D-Augsburg                  5:21.25,3   1:18.15,0    (54)  OvMC     193.  ¦ 
   77. Bass Jachen                         64 Strada                      5:21.59,7   1:18.49,4    (56)  OvMC     194.  ¦ 
   78. Affolter Matthias                   62 Finsterhennen               5:23.02,6   1:19.52,3    (41)  OvMC     197.  ¦ 
   79. Stuck Peter                         66 Langenbruck                 5:23.20,3   1:20.10,0   (634)  OvMC     198.  ¦ 
   80. Ebeling Detlev                      62 D-Düsseldorf                5:23.54,3   1:20.44,0   (149)  OvMC     199.  ¦ 
   81. Erhard Dieter, D-Haldenwang         61 Haldenwang                  5:24.59,9   1:21.49,6   (639)  OvMC     201.  ¦ 
   82. Daun Carsten                        55 D-Siehdichum                5:25.37,0   1:22.26,7   (127)  OvMC     202.  ¦ 
   83. Bürgi Andreas                       60 Jona                        5:25.48,6   1:22.38,3   (785)  OvMC     203.  ¦ 
   84. Andeer Martin, Igis                 56 andeer.com                  5:26.31,4   1:23.21,1    (46)  OvMC     204.  ¦ 
   85. Müller Martin, Stein AG             62 VC Helvetia Stein           5:27.15,3   1:24.05,0   (744)  OvMC     207.  ¦ 
   86. Schaller Heinrich                   60 D-Zapfendorf                5:27.55,7   1:24.45,4   (426)  OvMC     212.  ¦ 
   87. Gutjahr Rolf, Luzern                67 www.axilion.com             5:30.08,5   1:26.58,2   (566)  OvMC     214.  ¦ 
   88. Briner Reto                         63 Freidorf TG                 5:31.21,1   1:28.10,8   (733)  OvMC     217.  ¦ 
   89. Müller Martin                       59 Luterbach                   5:32.29,0   1:29.18,7   (346)  OvMC     219.  ¦ 
   90. Wüthrich Beat                       61 Amriswil                    5:32.32,6   1:29.22,3   (533)  OvMC     220.  ¦ 
   91. Garbauer Ruedi                      55 Frauenfeld                  5:33.24,1   1:30.13,8   (182)  OvMC     221.  ¦ 
   92. Baldauf Markus                      67 A-Hörbanz                   5:34.06,6   1:30.56,3    (53)  OvMC     222.  ¦ 
   93. Friedauer Cyrill                    59 Uitikon /ZH                 5:35.34,0   1:32.23,7   (786)  OvMC     225.  ¦ 
   94. Mätz Rainer                         61 D-Kehl                      5:36.46,9   1:33.36,6   (323)  OvMC     229.  ¦ 
   95. Tradati Alfredo, I-Cernusco sul Nav 55 Bicimania                   5:37.52,2   1:34.41,9   (673)  OvMC     231.  ¦ 
   96. Machill Matthias, D-Reichenbach     61 RSV Idstein                 5:38.09,4   1:34.59,1   (624)  OvMC     232.  ¦ 
   97. Fictorie Wout                       67 NL-GS Herten                5:38.52,9   1:35.42,6   (163)  OvMC     235.  ¦ 
   98. Leoni Luca, Rivera                  58 VC Monte Tamaro             5:40.09,8   1:36.59,5   (810)  OvMC     236.  ¦ 
   99. Iten Ulrich                         54 Gebenstorf                  5:41.00,9   1:37.50,6   (253)  OvMC     238.  ¦ 
  100. Blesken Thorsten                    68 Binningen                   5:41.55,7   1:38.45,4    (78)  OvMC     242.  ¦ 
  101. Schnyder Hans                       56 Winterthur                  5:42.35,4   1:39.25,1   (442)  OvMC     243.  ¦ 
  102. Schneider Urs                       65 Bäch                        5:42.59,4   1:39.49,1   (441)  OvMC     244.  ¦ 
  103. Lareida Christian                   61 Chur                        5:43.09,6   1:39.59,3   (680)  OvMC     245.  ¦ 
  104. Grootjans Menno                     58 NL-BR Amsterdam             5:44.37,7   1:41.27,4   (200)  OvMC     247.  ¦ 
  105. Poortier Marco                      58 NL-CB Loon op Zand          5:44.51,2   1:41.40,9   (381)  OvMC     250.  ¦ 
  106. Rutishauser Peter                   57 Urdorf                      5:45.20,0   1:42.09,7   (592)  OvMC     251.  ¦ 
  107. Hansmann Martin                     63 D-Nordrach                  5:47.42,7   1:44.32,4   (214)  OvMC     255.  ¦ 
  108. Bromeis Ernst, Chur                 68 TLV                         5:47.59,3   1:44.49,0   (778)  OvMC     256.  ¦ 
  109. Bleumink Bernie, NL-Lichtenvoorde   65 Keitrappers                 5:48.02,5   1:44.52,2   (769)  OvMC     257.  ¦ 
  110. Heyden Matthias                     68 D-Göttingen                 5:48.15,5   1:45.05,2   (229)  OvMC     259.  ¦ 
  111. Duhme Andreas                       67 Neuenhof                    5:48.51,5   1:45.41,2   (147)  OvMC     262.  ¦ 
  112. Gambon Helmut                       54 Domat/Ems                   5:50.13,6   1:47.03,3   (181)  OvMC     263.  ¦ 
  113. Nutz Karl, D-Blaichach              59 TSV Blaichach               5:51.01,4   1:47.51,1   (360)  OvMC     266.  ¦ 
  114. Erne Jürg                           67 Würenlingen                 5:52.40,6   1:49.30,3   (559)  OvMC     268.  ¦ 
  115. Denoth Andreas                      67 Bad Ragaz                   5:52.42,7   1:49.32,4   (684)  OvMC     269.  ¦ 
  116. Kühn Heiko                          65 D-Halle a.d. Saale          5:55.44,7   1:52.34,4   (297)  OvMC     272.  ¦ 
  117. Lammich Harry, D-Kirchheim          61 Team IMBP                   5:56.25,6   1:53.15,3   (216)  OvMC     273.  ¦ 
  118. Goldiger Hans                       59 Lichtensteig                5:56.32,9   1:53.22,6   (195)  OvMC     274.  ¦ 
  119. Hodel Beat                          57 Schaffhausen                5:57.34,5   1:54.24,2   (758)  OvMC     279.  ¦ 
  120. Tejero Manuel                       58 Kirchdorf                   5:57.51,8   1:54.41,5   (492)  OvMC     280.  ¦ 
  121. Neuhaus Markus                      63 Kirchdorf                   5:58.22,7   1:55.12,4   (354)  OvMC     281.  ¦ 
  122. Schmid Bruno                        54 Bremgarten                  5:59.56,9   1:56.46,6   (434)  OvMC     283.  ¦ 
  123. Lengweiler Richard                  64 Goldach                     6:01.36,0   1:58.25,7   (693)  OvMC     284.  ¦ 
  124. Stamberger Matthias                 59 Zürich                      6:02.30,5   1:59.20,2   (481)  OvMC     286.  ¦ 
  125. Pfeifer Jürgen                      63 D-Dossenheim                6:03.10,8   2:00.00,5   (647)  OvMC     287.  ¦ 
  126. Pollich Richard                     54 D-Heidelberg                6:03.11,1   2:00.00,8   (646)  OvMC     288.  ¦ 
  127. Riexinger Klaus                     55 D-Dettingen                 6:04.53,5   2:01.43,2   (403)  OvMC     290.  ¦ 
  128. Balschun Jürgen                     59 Salmsach                    6:05.14,7   2:02.04,4   (828)  OvMC     291.  ¦ 
  129. Borowski Ulrich, D-Bamberg          61 IFA-Nonstop Bamberg         6:05.15,4   2:02.05,1   (760)  OvMC     292.  ¦ 
  130. Schneider Volker, D-Stuttgart       65 Studio Body@Soul            6:06.58,7   2:03.48,4   (773)  OvMC     295.  ¦ 
  131. Lippuner Peter                      58 Amriswil                    6:07.30,7   2:04.20,4   (827)  OvMC     296.  ¦ 
  132. Brücker Dominik                     66 Gossau SG                   6:10.04,6   2:06.54,3   (830)  OvMC     300.  ¦ 
  133. Stockar Rudolf                      65 Maggia                      6:11.56,1   2:08.45,8   (486)  OvMC     303.  ¦ 
  134. Hunziker Roger                      57 Rüschlikon                  6:13.23,3   2:10.13,0   (249)  OvMC     305.  ¦ 
  135. Muth Stefan                         60 D-Schopfheim                6:14.03,6   2:10.53,3   (348)  OvMC     306.  ¦ 
  136. Lux Christoph                       56 D-Stuttgart                 6:14.03,7   2:10.53,4   (578)  OvMC     307.  ¦ 
  137. Schwarz Franz                       60 D-Memmingen                 6:14.37,5   2:11.27,2   (453)  OvMC     308.  ¦ 
  138. Vogel Jürg Erich                    61 Zürich                      6:14.51,9   2:11.41,6   (510)  OvMC     309.  ¦ 
  139. Frei Jakob, Gossau SG               67 Figurella                   6:16.32,8   2:13.22,5   (831)  OvMC     310.  ¦ 
  140. Eichenberger Carlo                  62 Birmensdorf                 6:16.34,4   2:13.24,1   (154)  OvMC     311.  ¦ 
  141. Trinkle Werner                      66 D-Kaisersbach               6:16.39,7   2:13.29,4   (731)  OvMC     312.  ¦ 
  142. Ritz Peter                          60 Dietikon                    6:16.56,7   2:13.46,4   (410)  OvMC     314.  ¦ 
  143. Knobel Heinz                        61 Bassersdorf                 6:17.06,4   2:13.56,1   (640)  OvMC     315.  ¦ 
  144. Duckeck Wolfgang                    59 D-Dortmund                  6:17.25,7   2:14.15,4   (146)  OvMC     316.  ¦ 
  145. Haselwander Markus                  66 D-Hemmingen                 6:18.27,9   2:15.17,6   (218)  OvMC     317.  ¦ 
  146. Perdon Peter                        60 NL-Culemborg                6:18.46,6   2:15.36,3   (372)  OvMC     319.  ¦ 
  147. van der  Swaluw Peter               57 NL-CJ Bussum                6:18.47,4   2:15.37,1   (505)  OvMC     320.  ¦ 
  148. Roth Stefan, D-Frankfurt            64 Hessischer RV               6:19.09,1   2:15.58,8   (713)  OvMC     321.  ¦ 
  149. Dettinger Ralf                      60 D-Herrenberg                6:23.30,9   2:20.20,6   (133)  OvMC     326.  ¦ 
  150. Morar Karol, SVK-Bratislava         60 Single Men's Club           6:23.46,2   2:20.35,9   (337)  OvMC     327.  ¦ 
  151. Daldini Romano                      55 Pregassona                  6:24.00,6   2:20.50,3   (124)  OvMC     328.  ¦ 
  152. Devittori Carlo                     54 Dino                        6:24.02,5   2:20.52,2   (135)  OvMC     329.  ¦ 
  153. Krätzer Udo, D-Stuttgart            65 Vitaparc                    6:24.28,6   2:21.18,3   (287)  OvMC     330.  ¦ 
  154. Wyss Hansruedi                      67 St. Gallen                  6:24.34,6   2:21.24,3   (536)  OvMC     331.  ¦ 
  155. Daake Lothar                        61 D-Essen                     6:25.09,2   2:21.58,9   (123)  OvMC     332.  ¦ 
  156. Balboni Mauro                       58 Waedenswil                  6:26.45,4   2:23.35,1    (52)  OvMC     334.  ¦ 
  157. Scheerer Klaus-Peter, D-Reutlingen  56 Team Pasquini               6:27.22,5   2:24.12,2   (594)  OvMC     335.  ¦ 
  158. Böttcher Martin                     62 Thalwil                     6:27.35,7   2:24.25,4    (93)  OvMC     336.  ¦ 
  159. Riedel Thomas                       64 Rüschlikon                  6:27.37,2   2:24.26,9   (402)  OvMC     337.  ¦ 
  160. Scheidegger Fritz                   59 Wangen an der Aare          6:29.28,3   2:26.18,0   (427)  OvMC     338.  ¦ 
  161. Schaack Nico                        57 L-Reuland                   6:29.47,5   2:26.37,2   (422)  OvMC     339.  ¦ 
  162. Kutschenko Roland, Ladir            54 VC Surselva                 6:31.18,8   2:28.08,5   (823)  OvMC     341.  ¦ 
  163. Hanauer Thomas                      58 D-Dieburg                   6:34.55,4   2:31.45,1   (211)  OvMC     344.  ¦ 
  164. Kreschnak Tino, D-Chemnitz          66 LTV Reichenbrand            6:35.47,3   2:32.37,0   (291)  OvMC     345.  ¦ 
  165. Schlader Karl, D-Wangen             54 schwobaseggel               6:37.14,7   2:34.04,4   (429)  OvMC     347.  ¦ 
  166. Gawrisch Bernd                      60 D-Bonn                      6:41.43,3   2:38.33,0   (183)  OvMC     350.  ¦ 
  167. Bildmann Frank, D-Neuler            64 Team Neuler                 6:48.07,5   2:44.57,2    (70)  OvMC     357.  ¦ 
  168. Berger Marco, D-Calden              67 VfL Veckerhagen             6:49.37,8   2:46.27,5    (62)  OvMC     358.  ¦ 
  169. Ziegler Christian                   61 Ascona                      6:51.18,5   2:48.08,2   (541)  OvMC     360.  ¦ 
  170. Schmid Philipp                      57 Wohlen                      6:54.19,3   2:51.09,0   (595)  OvMC     364.  ¦ 
  171. Femerling Jens, D-Fellbach          65 TSV Neustadt                6:58.36,2   2:55.25,9   (618)  OvMC     370.  ¦ 
  172. Gerger Frank                        63 D-Asperg                    7:00.22,0   2:57.11,7   (188)  OvMC     371.  ¦ 
  173. Bach Andreas                        57 D-Freiberg                  7:02.23,0   2:59.12,7    (50)  OvMC     373.  ¦ 
  174. van Winden Wilfried                 55 NL-PP Delft                 7:02.32,4   2:59.22,1   (507)  OvMC     374.  ¦ 
  175. Nossa Herbert                       59 D-Bietigheim-Bissingen      7:03.05,0   2:59.54,7   (358)  OvMC     376.  ¦ 
  176. Send Norbert                        57 D-Memmingen                 7:07.34,2   3:04.23,9   (457)  OvMC     380.  ¦ 
  177. Strasser Karl-Heinz                 58 D-Memmingen                 7:07.34,3   3:04.24,0   (488)  OvMC     381.  ¦ 
  178. Ritter Christoph                    60 Basel                       7:08.22,1   3:05.11,8   (409)  OvMC     382.  ¦ 
  179. Jenny Enrico                        55 Zürich                      7:13.34,4   3:10.24,1   (261)  OvMC     383.  ¦ 
  180. Staiger Michael                     66 D-Hemmingen                 7:14.35,1   3:11.24,8   (480)  OvMC     384.  ¦ 
  181. Zahnd Daniel                        65 Bolligen                    7:23.14,3   3:20.04,0   (538)  OvMC     389.  ¦ 
  182. Meier Thomas                        65 Geroldswil                  7:24.50,5   3:21.40,2   (328)  OvMC     391.  ¦ 
  183. Steudle Axel                        68 D-Pforzheim                 7:25.37,3   3:22.27,0   (483)  OvMC     392.  ¦ 
  184. Platz Alex                          64 Lantsch/Lenz                7:25.38,7   3:22.28,4   (633)  OvMC     393.  ¦ 
  185. Cornely Peter                       62 D-Hemmingen                 7:29.34,7   3:26.24,4   (120)  OvMC     398.  ¦ 
  186. Rimpf Dieter                        58 Mellingen                   7:30.12,8   3:27.02,5   (658)  OvMC     399.  ¦ 
  187. Gretener Bruno                      67 Mellingen                   7:30.13,2   3:27.02,9   (655)  OvMC     401.  ¦ 
  188. Camenzind Roland                    63 Küttigen                    7:30.14,1   3:27.03,8   (656)  OvMC     402.  ¦ 
  189. Breitschmid Jann                    62 Oberwil-Lieli               7:43.46,5   3:40.36,2   (556)  OvMC     406.  ¦ 
  190. Drechsel Jan                        62 D-Dresden                   7:45.21,7   3:42.11,4   (145)  OvMC     407.  ¦ 
  191. Grupp Ulrich                        68 D-Friedrichshafen           7:54.58,8   3:51.48,5   (565)  OvMC     409.  ¦ 
  192. Luckhurst Roy                       55 GB-Cambridge CB4 3BE        7:56.09,5   3:52.59,2   (730)  OvMC     410.  ¦ 
  193. Rogosch Joachim                     57 D-Leutkirch                 8:01.35,0   3:58.24,7   (590)  OvMC     411.  ¦ 
  194. Wilde Erik, Zürich                  67 Sporzler                    8:09.12,1   4:06.01,8   (605)  OvMC     412.  ¦ 
  195. Cattin Philippe, Zollikerberg       67 ASVZ                        8:09.19,9   4:06.09,6   (767)  OvMC     413.  ¦ 
  196. Boller Erik                         65 Brüttisellen                8:20.27,6   4:17.17,3   (555)  OvMC     414.  ¦ 
  197. Wernli Ernst                        60 Wohlen AG                   8:36.02,9   4:32.52,6   (803)  OvMC     418.  ¦ 
  198. Auerbach Stefan                     61 D-Filderstadt               8:40.57,0   4:37.46,7    (48)  OvMC     419.  ¦ 
  199. Giger Louis                         56 Breganzona                  9:18.40,7   5:15.30,4   (626)  OvMC     421.  ¦ 
  200. Güntzel Wieland                     56 D-Themar                    9:36.12,6   5:33.02,3   (209)  OvMC     422.  ¦ 
  201. Kübler Christoph                    59 D-Oberkochen               10:23.36,9   6:20.26,6   (293)  OvMC     423.  ¦ 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.