Thurgauer Triathlon Stettfurt - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
40           7. Schönbächler Marina, Wädenswil      82 SV Wädenswil                1:00.25,5      4.42,9   (153)   ¦     6.49    6.¦   33.54    7.¦   19.41    7.¦
30          86. Herzig Urs                          46 Wagenhausen                 1:17.04,5     27.39,5    (31)   ¦    11.04   80.¦   42.01   90.¦   23.58   85.¦
34           4. Bochtler Nicola, Wald               92 LC Meilen-tri/Erdgas Züri     59.00,2      5.58,9    (26)   ¦     6.43    4.¦   34.58   10.¦   17.18    3.¦
11          11. Bochtler Roger, Wald                62 LC Meilen-tri/Erdgas Züri   1:48.06,6     14.54,6   (250)   ¦    16.17   21.¦   57.33   10.¦   34.15   13.¦
30          30. Fürbek Flavio                       79 Wald                          59.09,4      9.44,4   (136)   ¦     7.32   19.¦   31.00   22.¦   20.36   52.¦
12          15. Meier Peter                         59 Wald                        2:10.01,5     32.14,7   (380)   ¦    20.58   15.¦ 1:04.53   14.¦   44.09   15.¦
50          15. Peter Jan+Schulz Richi+d'Hooghe Den 89 Team KZO                    1:09.21,0     21.10,6   (210)   ¦     8.49   15.¦   38.25   17.¦   22.07   14.¦
40           4. Ritter Ute                          63 Waldstatt                     58.41,9      2.59,3   (121)   ¦     8.29   14.¦   32.20    3.¦   17.51    2.¦
50           9. Schwager Linus+Isenring Ruedi+Kress 67 Raiff-Ironmen-Wängi           59.56,7     11.46,3   (211)   ¦     7.05    6.¦   33.01    9.¦   19.50    8.¦
60          12. Zehnder Felix, Wängi                66 Isenring AG Wängi           1:00.30,0      7.07,5  (1045)   ¦    14.42    8.¦   30.38   24.¦   15.08    6.¦
60           7. Kalberer Peter, Wangs               68 Lucky Star                    58.28,0      5.05,5  (1022)   ¦    14.39    7.¦   28.47    9.¦   15.01    5.¦
60           9. Griesser Thomas, Weiach             78 Alperose-Trio                 59.43,0      6.20,5  (1060)   ¦    15.05   12.¦   28.42    8.¦   15.54   12.¦
10          39. Beerli Dominik, Weinfelden          78 fehr-velos.ch               1:56.28,2     27.23,5   (321)   ¦    17.08   37.¦ 1:00.27   39.¦   38.51   41.¦
10          36. Hörnlimann Martin, Weinfelden       72 fehr-velos.ch               1:52.20,5     23.15,8   (296)   ¦    18.13   41.¦   59.13   35.¦   34.53   34.¦
60          29. Hunkeler Patrick                    78 Weinfelden                  1:06.43,8     13.21,3  (1018)   ¦    17.25   30.¦   31.48   30.¦   17.30   23.¦
10          44. Marcelat Pascal                     70 Weinfelden                  2:07.02,7     37.58,0   (279)   ¦    20.38   47.¦ 1:06.24   47.¦   39.59   47.¦
30          62. Senn Ernst                          70 Weinfelden                  1:07.01,0     17.36,0    (64)   ¦    10.56   74.¦   35.19   57.¦   20.45   54.¦
70           2. Gujer Barbara, Wermatswil           75 TRIZO, Tri Züri-Oberland    1:06.33,4      4.07,9  (1052)   ¦    17.27    3.¦   31.14    2.¦   17.51    2.¦
21           2. Rutishauser Claudia, Wermatswil     66 UBS Tri Club                2:06.22,8      8.21,5   (275)   ¦    20.37    2.¦ 1:06.18    2.¦   39.26    1.¦
30          37. Lanz Thomas                         66 Wettswil                    1:02.12,4     12.47,4   (132)   ¦     7.31   18.¦   34.32   48.¦   20.09   46.¦
60          34. Fischer Georg                       69 Wetzikon                    1:09.30,6     16.08,1  (1014)   ¦    17.49   33.¦   32.45   33.¦   18.56   34.¦
44           7. Meier Darina, Wetzikon ZH           89 Team KZO                    1:11.38,6     12.13,2    (82)   ¦    10.26    8.¦   40.25    8.¦   20.47    2.¦
11          44. Schlunegger Michael                 65 Wetzikon ZH                 2:04.07,5     30.55,5   (293)   ¦    17.08   29.¦ 1:06.52   47.¦   40.06   46.¦
30          45. Bissegger Patrick                   70 Wil SG                      1:04.08,8     14.43,8   (116)   ¦    10.14   68.¦   35.01   52.¦   18.52   32.¦
30          76. Kuster Fredi                        49 Wildhaus                    1:10.24,9     20.59,9   (185)   ¦    11.19   82.¦   38.12   79.¦   20.52   56.¦
14           7. Hauptlin Kilian, Winden             86 Tri Club St.Gallen/Appenz   1:52.25,8     17.42,0   (247)   ¦    15.45    7.¦ 1:02.31    7.¦   34.09    5.¦
40           6. Schopp Roswitha, Winkel             82 Impuls Tri Club             1:00.16,2      4.33,6   (162)   ¦     6.21    3.¦   34.40   11.¦   19.14    5.¦
30          36. Burri Urs                           66 Winterthur                  1:02.03,6     12.38,6    (43)   ¦     9.15   41.¦   33.39   42.¦   19.08   35.¦
50          12. Gutzwiller Thomas+Gutzwiller Floria 57 Gutzis                      1:02.36,5     14.26,1   (208)   ¦     7.05    6.¦   34.11   11.¦   21.19   11.¦
30           6. Hauser Beat                         68 Winterthur                    52.38,1      3.13,1   (119)   ¦     6.11    4.¦   30.35   15.¦   15.51    3.¦
60          17. Meier Daniel                        73 Winterthur                  1:01.53,3      8.30,8  (1049)   ¦    16.16   24.¦   29.03   13.¦   16.33   19.¦
10          35. Probst Roman                        72 Winterthur                  1:51.15,7     22.11,0   (302)   ¦    18.15   42.¦   56.53   26.¦   36.06   36.¦
11          54. Sibalic Vladimir                    69 Winterthur                  2:13.42,2     40.30,2   (389)   ¦    23.43   58.¦ 1:05.33   43.¦   44.24   54.¦
10           7. Leemann Martin, Wittenbach          73 Tri Club St. Gallen/Appen   1:32.51,8      3.47,1   (374)   ¦    11.50   11.¦   53.07   11.¦   27.54    5.¦
10           6. Rechsteiner Dominik, Wittenbach     71 ewz power team              1:31.07,2      2.02,5   (415)   ¦    10.52    2.¦   53.01   10.¦   27.12    2.¦
20          12. Spirig Ramona, Wittenbach           76 TRI-CLUB SG-Appenzell       1:53.13,9     13.55,8   (382)   ¦    15.17   10.¦ 1:01.39    9.¦   36.17   10.¦
10          13. Koutny Philipp, Witterswil          83 Wildcats Tri Team           1:36.32,9      7.28,2   (370)   ¦    11.13    3.¦   54.26   20.¦   30.53   17.¦
12          14. Loser Roman                         54 Wolfertswil                 2:08.24,8     30.38,0   (256)   ¦    23.30   17.¦ 1:06.40   16.¦   38.14    9.¦
60           5. Eugster Christoph, Wolfhalden       67 Krapf Bike Wave Team          56.47,9      3.25,4  (1012)   ¦    14.23    6.¦   27.02    5.¦   15.22    7.¦
44           5. Kündig Daniela, Wolfhausen          87 Team KZO                    1:10.17,2     10.51,8    (80)   ¦    10.30   10.¦   38.23    6.¦   21.23    5.¦

Total 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.