Thurgauer Triathlon Stettfurt - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
60          26. Vögeli André                        68 Hallau                      1:05.29,5     12.07,0  (1041)   ¦    16.13   20.¦   31.42   28.¦   17.34   25.¦
60          42. Fullin Urs, Henggart                63 dc Nuscheli                 1:20.30,8     27.08,3  (1015)   ¦    20.50   40.¦   37.04   40.¦   22.35   42.¦
50          19. Gerber Peter, Herisau               ?? Run-Fit-Thurgau AR          1:15.28,1     27.17,7   (207)   ¦     9.50   19.¦   37.44   15.¦   27.53   20.¦
11          40. Keller Hans                         64 Herisau                     2:03.06,5     29.54,5   (326)   ¦    18.00   36.¦ 1:06.28   45.¦   38.38   35.¦
10          41. Schenk Bernhard, Herisau            70 Tri Club St. Gallen/Appen   1:58.49,2     29.44,5   (266)   ¦    19.56   46.¦ 1:00.49   42.¦   38.04   40.¦
11          45. Wehrle Marco, Herisau               67 Tri Club St.Gallen/Appenz   2:04.49,2     31.37,2   (384)   ¦    18.07   38.¦ 1:07.22   51.¦   39.18   40.¦
10          50. Blumer Sascha, Hinwil               73 Triathlonclub tri-SSR       2:22.26,3     53.21,6   (239)   ¦    21.49   48.¦ 1:11.39   51.¦   48.57   51.¦
11          57. Frey Roger, Hinwil                  65 Triathlonclub tri-SSR       2:20.56,3     47.44,3   (242)   ¦    20.20   44.¦ 1:11.40   56.¦   48.55   58.¦
44          12. Hausheer Andrea, Hinwil             90 Team KZO                    1:28.28,5     29.03,1    (57)   ¦    11.58   12.¦   50.33   12.¦   25.56   11.¦
44          11. Hausheer Catherine, Hinwil          87 Team KZO                    1:23.07,8     23.42,4    (79)   ¦    10.31   11.¦   46.24   11.¦   26.11   12.¦
30          38. Holdener Hansjörg                   64 Hinwil                      1:02.18,4     12.53,4   (118)   ¦     8.15   26.¦   34.23   47.¦   19.39   41.¦
12          10. Wettstein Walter, Hinwil            56 SC Uster                    1:59.59,1     22.12,3   (288)   ¦    17.06    8.¦ 1:00.50    8.¦   42.02   12.¦
61           2. Bosshard Dieter, Hittnau            88 Team KZO                    1:02.46,2      1.48,8  (1006)   ¦    16.59    4.¦   28.16    1.¦   17.30    3.¦
61           1. Jampen Sebastian, Hittnau           85 VC Hittnau                  1:00.57,4       -----  (1019)   ¦    15.20    1.¦   29.17    2.¦   16.18    1.¦
60          30. Jampen Werner                       60 Hittnau                     1:07.24,3     14.01,8  (1020)   ¦    18.17   36.¦   30.30   22.¦   18.36   31.¦
50          16. Steiner Joris+Pecorelli Vivienne+Ri 90 Team KZO                    1:10.04,3     21.53,9   (213)   ¦     8.15   12.¦   41.56   18.¦   19.52    9.¦
60          23. Bellini Stefan                      67 Hofen SH                    1:04.43,5     11.21,0  (1004)   ¦    16.14   23.¦   30.07   19.¦   18.21   30.¦
40          18. Wyss Sibylle                        70 Hofen SH                    1:07.21,0     11.38,4    (85)   ¦     8.56   16.¦   35.06   13.¦   23.17   26.¦
12          12. Britt Ernst, Hoffeld                59 Hafne & /Gätzi              2:06.23,1     28.36,3   (264)   ¦    19.02   13.¦ 1:03.55   12.¦   43.24   13.¦
50          14. Britt Ernst, Hoffeld                ?? Hafner-Gäzi 2               1:05.49,5     17.39,1   (204)   ¦     7.10    8.¦   36.49   14.¦   21.49   13.¦
50          13. Britt Ernst, Hoffeld                ?? Hafner-Gäzi 1               1:05.47,6     17.37,2   (203)   ¦     9.01   16.¦   34.57   13.¦   21.48   12.¦
34          13. Britt Remo                          91 Hoffeld                     1:12.28,0     19.26,7    (41)   ¦     9.24   12.¦   39.27   13.¦   23.36   14.¦
44          10. Dali Jennifer, Hombrechtikon        90 Team KZO                    1:16.49,1     17.23,7   (105)   ¦     9.01    6.¦   43.13    9.¦   24.33    7.¦
11           6. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 Tri Team LC Meilen          1:41.36,2      8.24,2   (333)   ¦    13.44    6.¦   57.06    8.¦   30.45    5.¦
40          13. Gsell Claudia                       80 Horgen                      1:04.38,6      8.56,0   (189)   ¦     8.11   12.¦   34.05    9.¦   22.21   20.¦
10          20. Hoffmann Thomas, Horgen             72 Tri Team Glarnerland        1:40.03,1     10.58,4   (369)   ¦    14.12   25.¦   53.56   17.¦   31.54   19.¦
40          28. Hofmeister Sabine, Horgen           74 Free Radicals               1:11.11,2     15.28,6    (10)   ¦     9.28   24.¦   38.10   34.¦   23.32   29.¦
10           9. Lehmann Rolf, Horgen                70 Tri Team Ticino             1:34.45,9      5.41,2   (401)   ¦    13.13   20.¦   51.59    5.¦   29.32   11.¦
20           1. Schütz Sarah, Horgen                78 TG Hütten                   1:39.18,1       -----   (347)   ¦    12.31    3.¦   56.18    2.¦   30.28    2.¦
11          51. Blatter Urs                         62 Horn                        2:09.33,3     36.21,3   (396)   ¦    21.27   50.¦ 1:08.01   55.¦   40.04   45.¦
40          30. Brandenberger Edith, Humlikon       66 Tri Wülflingen              1:11.22,5     15.39,9    (92)   ¦     9.21   21.¦   37.47   30.¦   24.13   35.¦

Total 31



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.