Thurgauer Triathlon Stettfurt - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11          20. Sahli Mobby, Steckborn              60 Triathlonclub Frauenfeld    1:52.23,2     19.11,2   (408)   ¦    15.05   16.¦   59.18   17.¦   38.00   32.¦
71           1. Sailer Patricia                     87 Langnau am Albis            1:12.54,3       -----  (1032)   ¦    18.15    1.¦   34.55    1.¦   19.44    2.¦
11          16. Santinelli Luca, St. Gallen         69 TRICLUB SG-AI               1:50.12,8     17.00,8   (298)   ¦    16.54   27.¦   57.40   11.¦   35.37   22.¦
11          38. Saredi Renato                       64 Zürich                      2:02.15,7     29.03,7   (289)   ¦    16.23   22.¦ 1:01.00   23.¦   44.52   56.¦
12           7. Sax Beat, Freidorf                  52 TRI-Club SG-AI              1:53.14,9     15.28,1   (304)   ¦    16.37    7.¦   58.22    5.¦   38.14    8.¦
10          17. Sax Roland, Freidorf                79 Tri Club SG/App.            1:37.30,7      8.26,0   (348)   ¦    14.02   24.¦   53.55   16.¦   29.32   12.¦
10          32. Sax Toni                            78 Goldach                     1:50.49,7     21.45,0   (407)   ¦    15.40   31.¦ 1:00.35   40.¦   34.33   33.¦
30          31. Scascighini Remo                    79 Guntershausen                 59.09,8      9.44,8   (166)   ¦     6.17    6.¦   31.41   26.¦   21.10   58.¦
40          26. Schaerer Cornelia                   77 Zueberwangen                1:10.15,3     14.32,7    (42)   ¦     9.58   31.¦   37.45   29.¦   22.31   21.¦
30          89. Schaffner Claude, Stein am Rhein    73 River Bike Team             1:17.51,6     28.26,6   (152)   ¦    11.35   85.¦   43.07   94.¦   23.08   81.¦
60          31. Schaller Manfred                    58 Dübendorf                   1:07.26,4     14.03,9  (1033)   ¦    17.26   31.¦   31.11   26.¦   18.48   32.¦
12           1. Schawalder Reto, Arnegg             59 Gull Tri Team               1:37.46,8       -----   (325)   ¦    12.24    1.¦   53.02    1.¦   32.19    1.¦
44           1. Scheck Nadine                       86 Gossau SG                     59.25,4       -----   (148)   ¦     6.19    1.¦   33.14    1.¦   19.51    1.¦
10          41. Schenk Bernhard, Herisau            70 Tri Club St. Gallen/Appen   1:58.49,2     29.44,5   (266)   ¦    19.56   46.¦ 1:00.49   42.¦   38.04   40.¦
30          47. Scherb Bernhard                     70 Frauenfeld                  1:04.20,6     14.55,6    (73)   ¦     9.18   46.¦   32.51   36.¦   22.11   72.¦
11          48. Scherrer Heinz, Jona                64 Siemens Cerberus VC         2:06.37,5     33.25,5   (405)   ¦    20.23   45.¦ 1:06.35   46.¦   39.38   43.¦
11          49. Schetty Thomas                      69 Birrwil                     2:09.10,1     35.58,1   (386)   ¦    22.32   56.¦ 1:07.38   54.¦   38.59   37.¦
10          14. Schick Gerald, D-Konstanz           78 Hans Grohe-Team Schramber   1:36.44,8      7.40,1   (357)   ¦    11.47    9.¦   53.18   12.¦   31.38   18.¦
10           1. Schildknecht Ronnie, Rüschlikon     79 ewz power team              1:29.04,7       -----   (416)   ¦    12.04   15.¦   49.03    1.¦   27.56    6.¦
40          32. Schläfli Silvia                     66 Schöfflisdorf               1:12.38,3     16.55,7    (49)   ¦    12.07   45.¦   37.23   27.¦   23.07   25.¦
60          33. Schlegel Hans                       54 Uster                       1:08.39,0     15.16,5  (1055)   ¦    17.59   34.¦   31.26   27.¦   19.12   36.¦
60          27. Schlittler Hans Peter               53 Eschlikon TG                1:06.00,5     12.38,0  (1035)   ¦    16.26   26.¦   33.01   35.¦   16.32   18.¦
11          44. Schlunegger Michael                 65 Wetzikon ZH                 2:04.07,5     30.55,5   (293)   ¦    17.08   29.¦ 1:06.52   47.¦   40.06   46.¦
30          24. Schneider Silvio                    73 Bassersdorf                   58.08,8      8.43,8   (111)   ¦     7.23   15.¦   31.59   29.¦   18.45   30.¦
40          37. Schnider Daniela                    80 Egnach                      1:14.34,4     18.51,8     (6)   ¦     9.33   25.¦   39.45   38.¦   25.16   40.¦
12          13. Schober Herbert, Zürich             53 freeradicals                2:06.33,2     28.46,4   (371)   ¦    18.41   12.¦ 1:04.19   13.¦   43.32   14.¦
10          24. Schoch Reto                         78 Speicherschwendi            1:46.24,6     17.19,9   (387)   ¦    17.59   40.¦   55.56   25.¦   32.28   24.¦
40           7. Schönbächler Marina, Wädenswil      82 SV Wädenswil                1:00.25,5      4.42,9   (153)   ¦     6.49    6.¦   33.54    7.¦   19.41    7.¦
30          93. Schönenberger Kurt                  34 Andwil SG                   1:19.19,5     29.54,5   (112)   ¦    10.49   73.¦   40.14   87.¦   28.14   94.¦
40           6. Schopp Roswitha, Winkel             82 Impuls Tri Club             1:00.16,2      4.33,6   (162)   ¦     6.21    3.¦   34.40   11.¦   19.14    5.¦
10          52. Schuffenecker François              75 F-Bitschwiller les Thann    2:46.07,0   1:17.02,3   (254)   ¦    38.34   55.¦ 1:17.39   54.¦   49.53   52.¦
20           1. Schütz Sarah, Horgen                78 TG Hütten                   1:39.18,1       -----   (347)   ¦    12.31    3.¦   56.18    2.¦   30.28    2.¦
50           9. Schwager Linus+Isenring Ruedi+Kress 67 Raiff-Ironmen-Wängi           59.56,7     11.46,3   (211)   ¦     7.05    6.¦   33.01    9.¦   19.50    8.¦
10         ---  Schwarz Michael, Uster              72 Saeco Acics Wheeler         1:03.57,6     vonBike   (417)   ¦    11.23    5.¦   52.34    8.¦    ----  ----¦
40          22. Seiler Annelise                     69 Schöfflisdorf               1:08.56,0     13.13,4    (48)   ¦    10.05   34.¦   35.09   14.¦   23.40   31.¦
60           1. Senn David, Ennenda                 75 www.crespo.ch                 53.22,5       -----  (1036)   ¦    13.33    1.¦   25.25    1.¦   14.23    1.¦
30          62. Senn Ernst                          70 Weinfelden                  1:07.01,0     17.36,0    (64)   ¦    10.56   74.¦   35.19   57.¦   20.45   54.¦
11          54. Sibalic Vladimir                    69 Winterthur                  2:13.42,2     40.30,2   (389)   ¦    23.43   58.¦ 1:05.33   43.¦   44.24   54.¦
10          19. Smallbone Marcus, Richterswil       72 the musketeers              1:38.31,7      9.27,0   (358)   ¦    11.19    4.¦   57.17   27.¦   29.55   14.¦
11          42. Sonderegger Rolf                    69 Ramlinsburg                 2:03.22,1     30.10,1   (372)   ¦    18.24   41.¦ 1:03.07   35.¦   41.50   52.¦
30          23. Spiegelberg Andreas, Seuzach        77 sc Liestal                    58.07,0      8.42,0   (163)   ¦     7.50   23.¦   32.37   35.¦   17.39   18.¦
20          12. Spirig Ramona, Wittenbach           76 TRI-CLUB SG-Appenzell       1:53.13,9     13.55,8   (382)   ¦    15.17   10.¦ 1:01.39    9.¦   36.17   10.¦
70           5. Spirig Simone, Jona                 76 spibu                       1:12.11,2      9.45,7  (1037)   ¦    17.12    2.¦   36.05    6.¦   18.53    4.¦
10           8. Spycher Dominik, Eschenz            72 Tri Team Frauenfeld         1:33.45,2      4.40,5   (409)   ¦    11.58   13.¦   52.44    9.¦   29.01    7.¦
60          35. Stadler Reto                        65 Zürich                      1:09.59,9     16.37,4  (1054)   ¦    17.28   32.¦   33.37   36.¦   18.54   33.¦
50          11. Stahel Michelle+Balmer Susanne+Eise ?? MRS-04                      1:02.03,6     13.53,2   (218)   ¦     7.50   11.¦   31.52    6.¦   22.21   17.¦
40          38. Stäheli Chantall                    65 Niederuzwil                 1:15.15,1     19.32,5     (2)   ¦     9.22   22.¦   42.25   43.¦   23.27   28.¦
30          83. Stählin Martin                      64 Lachen SZ                   1:13.36,1     24.11,1   (179)   ¦    13.27   93.¦   36.14   63.¦   23.54   84.¦
30          77. Stamm Daniel                        ?? Bichelsee                   1:10.46,1     21.21,1   (182)   ¦    10.05   63.¦   38.19   80.¦   22.20   73.¦
50           1. Staubli Beat, Russikon              57 S'Züri Oberland Team          48.10,4       -----   (212)   ¦     7.15   10.¦   27.03    1.¦   13.52    1.¦
60          24. Steinacher Marcel                   76 Gansingen                   1:04.45,8     11.23,3  (1053)   ¦    15.49   18.¦   32.18   31.¦   16.37   20.¦
20          15. Steinemann Barbara                  79 Zürich                      2:06.13,1     26.55,0   (283)   ¦    18.27   15.¦ 1:06.13   15.¦   41.31   14.¦
50          16. Steiner Joris+Pecorelli Vivienne+Ri 90 Team KZO                    1:10.04,3     21.53,9   (213)   ¦     8.15   12.¦   41.56   18.¦   19.52    9.¦
11          12. Steinmann Michael, Baden            67 Tri Club Baden              1:48.34,1     15.22,1   (329)   ¦    14.43   13.¦   59.21   18.¦   34.29   15.¦
10          51. Stutz Frédéric                      73 F-Wattwiller                2:25.15,1     56.10,4   (373)   ¦    25.23   53.¦ 1:16.57   53.¦   42.53   48.¦
10          49. Stutz Nicolas                       73 F-Wattwiller                2:18.51,8     49.47,1   (252)   ¦    27.21   54.¦ 1:11.38   50.¦   39.51   46.¦
61           4. Süess Michael                       88 Schönenberg TG              1:06.34,1      5.36,7  (1038)   ¦    16.54    3.¦   32.39    5.¦   17.00    2.¦
60          14. Süess Stefan                        58 Schönenberg TG              1:00.52,3      7.29,8  (1039)   ¦    15.22   15.¦   29.56   17.¦   15.33   11.¦
71           2. Suess Stephanie                     86 Schönenberg TG              1:14.01,3      1.07,0  (1040)   ¦    18.20    2.¦   36.17    2.¦   19.22    1.¦
40           5. Suethering Tatjana, D-Murg          76 LG-Hohenfels                  59.31,0      3.48,4   (101)   ¦     9.51   30.¦   32.42    4.¦   16.57    1.¦
30           9. Sutter Markus, Gossau               64 stapo sg giga teams           53.23,7      3.58,7   (104)   ¦     7.52   24.¦   28.56    4.¦   16.34    9.¦

Total 61



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.