Thurgauer Triathlon Stettfurt - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
60           7. Kalberer Peter, Wangs               68 Lucky Star                    58.28,0      5.05,5  (1022)   ¦    14.39    7.¦   28.47    9.¦   15.01    5.¦
60          18. Käppeli Benno                       69 Merenschwand                1:02.01,2      8.38,7  (1023)   ¦    15.59   19.¦   29.21   14.¦   16.40   21.¦
70           7. Käppeli-Fluder Andrea               77 Merenschwand                1:19.49,0     17.23,5  (1062)   ¦    20.54    7.¦   36.57    9.¦   21.56    8.¦
34           6. Keiser Manuel                       89 Matzingen                     59.44,1      6.42,8    (93)   ¦     7.36    5.¦   31.31    3.¦   20.35    9.¦
11          40. Keller Hans                         64 Herisau                     2:03.06,5     29.54,5   (326)   ¦    18.00   36.¦ 1:06.28   45.¦   38.38   35.¦
44           9. Keller Stefanie, Russikon           87 Team KZO                    1:15.50,0     16.24,6    (78)   ¦     9.57    7.¦   44.30   10.¦   21.22    4.¦
30          13. Kennel Raphael, Allschwil           71 Tri VC Allschwil              55.58,1      6.33,1   (114)   ¦     8.33   29.¦   30.13   11.¦   17.11   14.¦
60          13. Kern Hans, Rehetobel                65 LG Rehetobel                1:00.50,4      7.27,9  (1024)   ¦    15.04   11.¦   30.15   21.¦   15.30    9.¦
30          85. Keusch Dieter                       53 Villigen                    1:15.03,7     25.38,7   (173)   ¦    10.59   78.¦   37.40   78.¦   26.23   92.¦
10          33. Kiebler Andreas                     76 Sommeri                     1:50.50,6     21.45,9   (281)   ¦    15.19   29.¦ 1:00.19   38.¦   35.11   35.¦
60          37. Kiene Martin, Dübendorf             62 UBS Tri Club                1:13.16,1     19.53,6  (1048)   ¦    21.31   43.¦   32.38   32.¦   19.06   35.¦
30          72. Kindler Christoph                   71 Pfyn                        1:09.11,9     19.46,9    (66)   ¦    10.30   71.¦   37.27   76.¦   21.13   59.¦
20           9. Klatt Cordula, D-Konstanz           77 Alz Sigmaringen             1:51.39,2     12.21,1   (422)   ¦    13.17    6.¦ 1:02.10   11.¦   36.11    8.¦
44           8. Kleger Adriana                      87 Mörschwil                   1:13.18,3     13.52,9   (107)   ¦    10.29    9.¦   37.56    5.¦   24.52    8.¦
11          28. Kleger Christian, Mörschwil         61 stapo sg giga teams         1:57.28,9     24.16,9   (362)   ¦    17.18   30.¦ 1:02.53   32.¦   37.16   30.¦
34           9. Kleger Florian                      89 Mörschwil                   1:04.38,4     11.37,1   (106)   ¦     9.17   10.¦   34.57    9.¦   20.23    8.¦
11         DSQ  Kleiner René                        64 Böbikon                         -----        disq   (403)   ¦    24.07  ----¦   31.51  ----¦   36.33  ----¦
40          23. Klepac Petra, Dietikon              82 Tri Team Limmattal          1:09.30,5     13.47,9   (168)   ¦    11.13   38.¦   35.12   16.¦   23.05   24.¦
40          25. Koch Gisela, Schwerzenbach          74 FreeRadicals                1:09.35,7     13.53,1   (138)   ¦     8.11   11.¦   38.02   32.¦   23.22   27.¦
12          18. Koch René, Matzingen                53 Tri Frauenfeld              2:28.52,7     51.05,9   (257)   ¦    25.39   18.¦ 1:15.59   18.¦   47.13   16.¦
70          11. Kottonau Suscka                     62 Illighausen                 1:24.18,5     21.53,0  (1059)   ¦    21.53   10.¦   38.53   11.¦   23.31   10.¦
30          57. Koulen Winfried, D-Saarlouis        61 Tri-Team Saarlouis          1:06.05,3     16.40,3    (14)   ¦    10.13   67.¦   36.36   67.¦   19.15   37.¦
10          13. Koutny Philipp, Witterswil          83 Wildcats Tri Team           1:36.32,9      7.28,2   (370)   ¦    11.13    3.¦   54.26   20.¦   30.53   17.¦
11           6. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 Tri Team LC Meilen          1:41.36,2      8.24,2   (333)   ¦    13.44    6.¦   57.06    8.¦   30.45    5.¦
40          21. Küenzi Käthi                        58 Elgg                        1:07.52,1     12.09,5    (22)   ¦    10.35   35.¦   36.28   23.¦   20.48   13.¦
10          37. Kümin George                        71 Dietlikon                   1:54.56,3     25.51,6   (273)   ¦    17.48   38.¦ 1:03.18   44.¦   33.49   28.¦
44           5. Kündig Daniela, Wolfhausen          87 Team KZO                    1:10.17,2     10.51,8    (80)   ¦    10.30   10.¦   38.23    6.¦   21.23    5.¦
30          33. Küng Hansueli, Etzwilen             78 Tri Team Calanda              59.47,9     10.22,9    (29)   ¦    10.59   76.¦   32.07   31.¦   16.41   11.¦
40          10. Kunz Lilian                         71 Pfäffikon SZ                1:03.12,7      7.30,1     (5)   ¦     8.06    9.¦   33.59    8.¦   21.06   16.¦
11          30. Kunz Roland, St. Gallen             65 Triclub SG/APP              1:57.46,9     24.34,9   (301)   ¦    16.38   24.¦ 1:00.11   20.¦   40.57   49.¦
30          16. Künzi Daniel                        79 Basel                         56.50,9      7.25,9   (142)   ¦     5.56    2.¦   33.18   41.¦   17.35   17.¦
51           1. Künzler Kim+Hofer Kevin+Scheuchzer  92 POWER KIDS                  1:04.14,6       -----   (217)   ¦     7.51    1.¦   40.28    2.¦   15.54    1.¦
60          25. Kurth Andreas                       65 Oberohringen                1:05.14,6     11.52,1  (1025)   ¦    16.58   28.¦   30.38   23.¦   17.38   26.¦
30          76. Kuster Fredi                        49 Wildhaus                    1:10.24,9     20.59,9   (185)   ¦    11.19   82.¦   38.12   79.¦   20.52   56.¦

Total 34



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.