Thurgauer Triathlon Stettfurt - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
44           6. Bader Heidi, Künten                 87 Tri Team Limmattal          1:10.56,0     11.30,6   (155)   ¦     7.52    5.¦   39.18    7.¦   23.45    6.¦
10         ---  Bamert Marc, Meilen                 73 ewz power team              1:05.53,1     vonBike   (413)   ¦    11.50   12.¦   54.02   18.¦    ----  ----¦
60          16. Bänziger Peter, Rehetobel           59 LG Rehetobel                1:01.36,4      8.13,9  (1003)   ¦    15.07   13.¦   30.07   19.¦   16.21   16.¦
34           7. Bareth Robin, Grüningen             91 LC Meilen/Erdgas            1:00.50,9      7.49,6    (91)   ¦     8.32    9.¦   34.39    8.¦   17.39    4.¦
11          36. Barrett Martin, Zürich              65 Thames Turbo                2:02.01,7     28.49,7   (316)   ¦    17.24   32.¦ 1:07.28   52.¦   37.09   28.¦
30          67. Bart Andreas                        57 Lyss                        1:07.47,0     18.22,0   (183)   ¦     9.31   51.¦   35.51   61.¦   22.24   74.¦
30           5. Baselgia Urs, Lantsch               63 Bike Club Lenzerheide         52.16,3      2.51,3   (129)   ¦     6.46    7.¦   28.37    3.¦   16.52   13.¦
60           4. Baumann Jonas, Bottenwil            81 Somec-Garage F. Konstanti     56.01,1      2.38,6  (1064)   ¦    13.59    3.¦   26.32    3.¦   15.29    8.¦
60           2. Baumann Lukas, Bottenwil            78 Somec-Garage F. Konstanti     55.17,6      1.55,1  (1063)   ¦    13.46    2.¦   26.54    4.¦   14.36    2.¦
14           4. Baumann Simon, Laupersdorf          86 Uebelhardt-Bianchi Tri Te   1:40.19,6      5.35,8   (232)   ¦    13.32    5.¦   54.17    3.¦   32.29    4.¦
40          11. Baumberger Carmen, Zürich           75 TriTeamLimmattal            1:03.57,7      8.15,1   (156)   ¦     6.57    7.¦   36.03   20.¦   20.57   15.¦
10          48. Baumgartner Tobias                  81 Märwil                      2:16.17,5     47.12,8   (299)   ¦    23.47   51.¦ 1:13.00   52.¦   39.29   43.¦
40           8. Beck Rachel, St. Gallen             80 Tri Club St.Gallen/Appenz   1:02.08,6      6.26,0   (144)   ¦     6.14    2.¦   35.17   18.¦   20.36    9.¦
10          39. Beerli Dominik, Weinfelden          78 fehr-velos.ch               1:56.28,2     27.23,5   (321)   ¦    17.08   37.¦ 1:00.27   39.¦   38.51   41.¦
60          23. Bellini Stefan                      67 Hofen SH                    1:04.43,5     11.21,0  (1004)   ¦    16.14   23.¦   30.07   19.¦   18.21   30.¦
60           8. Belser Martin                       70 Matzingen                     58.31,6      5.09,1  (1005)   ¦    14.06    4.¦   29.42   16.¦   14.42    3.¦
40          14. Benz Isabelle                       73 Niederhelfenschwil          1:05.01,2      9.18,6    (40)   ¦     9.21   20.¦   34.58   12.¦   20.41   11.¦
12          16. Berger Peter, St. Gallen            58 Tri Club St. Gallen/Appen   2:14.32,9     36.46,1   (365)   ¦    17.48    9.¦ 1:02.14   11.¦   54.30   18.¦
12           9. Bernegger Andy                      56 Lüchingen                   1:57.35,9     19.49,1   (295)   ¦    18.31   11.¦ 1:02.02   10.¦   37.02    6.¦
11          25. Bertschi Thomas                     ?? Frauenfeld                  1:56.31,8     23.19,8   (406)   ¦    18.22   40.¦ 1:01.18   27.¦   36.50   25.¦
11          47. Betts David, Ebmatingen             65 Free Radicals               2:05.19,3     32.07,3   (255)   ¦    18.03   37.¦ 1:05.31   42.¦   41.44   51.¦
10          29. Bircher Alex, Pfungen               76 Tatendrang                  1:48.13,2     19.08,5   (328)   ¦    15.12   28.¦   55.40   23.¦   37.20   38.¦
30          45. Bissegger Patrick                   70 Wil SG                      1:04.08,8     14.43,8   (116)   ¦    10.14   68.¦   35.01   52.¦   18.52   32.¦
50           7. Blaser Benjamin+Keller Andreas+Blas 88 Red Dogs                      59.29,4     11.19,0   (222)   ¦     7.00    4.¦   34.32   12.¦   17.56    2.¦
11          51. Blatter Urs                         62 Horn                        2:09.33,3     36.21,3   (396)   ¦    21.27   50.¦ 1:08.01   55.¦   40.04   45.¦
10          50. Blumer Sascha, Hinwil               73 Triathlonclub tri-SSR       2:22.26,3     53.21,6   (239)   ¦    21.49   48.¦ 1:11.39   51.¦   48.57   51.¦
34           4. Bochtler Nicola, Wald               92 LC Meilen-tri/Erdgas Züri     59.00,2      5.58,9    (26)   ¦     6.43    4.¦   34.58   10.¦   17.18    3.¦
11          11. Bochtler Roger, Wald                62 LC Meilen-tri/Erdgas Züri   1:48.06,6     14.54,6   (250)   ¦    16.17   21.¦   57.33   10.¦   34.15   13.¦
30          41. Bold Alfons                         65 Bissegg                     1:03.42,6     14.17,6    (44)   ¦    10.01   62.¦   35.19   56.¦   18.22   25.¦
11          17. Bommer Roger                        69 Oberembrach                 1:50.17,6     17.05,6   (338)   ¦    13.47    7.¦   57.42   12.¦   38.48   36.¦
40          41. Böni Lotti                          52 Uster                       1:17.47,6     22.05,0   (175)   ¦    12.08   46.¦   42.39   45.¦   22.59   23.¦
50           5. Boos Angela+Niklaus Sandro+Dörrer B 70 stapo sg power team           57.47,0      9.36,6   (201)   ¦     6.04    1.¦   32.08    7.¦   19.34    7.¦
61           5. Bosch Manuel                        89 Bichelsee                   1:07.22,1      6.24,7  (1065)   ¦    16.29    2.¦   29.55    3.¦   20.57    5.¦
60          36. Bosch Wolfram                       64 Bichelsee                   1:11.04,1     17.41,6  (1051)   ¦    18.09   35.¦   32.57   34.¦   19.57   38.¦
30          54. Boss Ralf                           61 Bischofszell                1:05.55,2     16.30,2    (69)   ¦    11.01   79.¦   32.53   37.¦   22.01   69.¦
34           1. Bossard Thierry, Guntershausen      87 Biketeam Aadorf               53.01,3       -----    (89)   ¦     8.23    7.¦   27.50    1.¦   16.47    2.¦
61           2. Bosshard Dieter, Hittnau            88 Team KZO                    1:02.46,2      1.48,8  (1006)   ¦    16.59    4.¦   28.16    1.¦   17.30    3.¦
30          49. Bosshard Michael, Stettfurt         ?? buffalo bill                1:04.32,7     15.07,7    (77)   ¦     8.58   33.¦   32.54   38.¦   22.39   76.¦
50          17. Bosshard Michael+Roni Schmid+Remo K 72 smile                       1:10.05,4     21.55,0   (202)   ¦     9.52   20.¦   37.58   16.¦   22.14   15.¦
40          43. Bötschi Kristina                    79 Unterstammheim              1:18.36,2     22.53,6   (157)   ¦    12.12   47.¦   41.33   40.¦   24.50   38.¦
40          48. Braendle Ursula                     59 Dussnang                    1:25.41,1     29.58,5    (70)   ¦     9.07   19.¦   48.44   49.¦   27.49   46.¦
40          30. Brandenberger Edith, Humlikon       66 Tri Wülflingen              1:11.22,5     15.39,9    (92)   ¦     9.21   21.¦   37.47   30.¦   24.13   35.¦
40          16. Brändle Susanne                     68 Schöfflisdorf               1:07.08,3     11.25,7    (71)   ¦    10.40   36.¦   34.26   10.¦   22.01   18.¦
30          63. Brauchli Urs                        52 Tägerwilen                  1:07.21,0     17.56,0   (171)   ¦    11.32   84.¦   35.13   55.¦   20.35   50.¦
30           1. Brennwald Adrian                    75 Adliswil                      49.25,0       -----   (169)   ¦     6.50    8.¦   26.52    1.¦   15.43    1.¦
12          12. Britt Ernst, Hoffeld                59 Hafne & /Gätzi              2:06.23,1     28.36,3   (264)   ¦    19.02   13.¦ 1:03.55   12.¦   43.24   13.¦
50          14. Britt Ernst, Hoffeld                ?? Hafner-Gäzi 2               1:05.49,5     17.39,1   (204)   ¦     7.10    8.¦   36.49   14.¦   21.49   13.¦
50          13. Britt Ernst, Hoffeld                ?? Hafner-Gäzi 1               1:05.47,6     17.37,2   (203)   ¦     9.01   16.¦   34.57   13.¦   21.48   12.¦
34          13. Britt Remo                          91 Hoffeld                     1:12.28,0     19.26,7    (41)   ¦     9.24   12.¦   39.27   13.¦   23.36   14.¦
10          18. Brüllmann Pascal, Rumisberg         84 Uebelhardt-Bianchi Tri Te   1:38.20,8      9.16,1   (231)   ¦    12.08   16.¦   53.51   14.¦   32.20   23.¦
11           3. Brüngger Marcel, Schwellbrunn       63 BUSA                        1:38.14,0      5.02,0   (320)   ¦    13.50    8.¦   54.15    2.¦   30.08    3.¦
30          81. Brunner Robert                      67 Lommis                      1:11.30,3     22.05,3    (50)   ¦    11.08   81.¦   38.34   82.¦   21.47   67.¦
30          88. Brunner Roland                      55 Volketswil                  1:17.49,9     28.24,9    (21)   ¦    10.00   60.¦   40.27   88.¦   27.22   93.¦
14           5. Büchli Lionel, Bubendorf            87 Übelhardt-Bianchi Tri-Tea   1:44.15,3      9.31,5   (391)   ¦    13.39    6.¦   56.17    5.¦   34.18    6.¦
30          32. Büeler Martin                       65 Lachen SZ                     59.38,6     10.13,6   (180)   ¦     8.22   27.¦   31.45   28.¦   19.30   38.¦
50           8. Bügler Heidi+Daniela Müller+Stephan 73 Impuls Tri Bülach             59.39,2     11.28,8   (205)   ¦     6.26    2.¦   34.04   10.¦   19.08    6.¦
10          40. Bühlmann Mirko, St. Gallen          75 LT Vollmondpronation        1:56.54,4     27.49,7   (238)   ¦    17.07   36.¦ 1:05.22   45.¦   34.24   32.¦
11          10. Burger Dominik, Uster               63 Team KZO                    1:46.49,8     13.37,8   (327)   ¦    15.01   15.¦   58.10   14.¦   33.38   10.¦
12           4. Bürgi Georges, Küssnacht am Rigi    57 Tri Team Zugerland          1:47.10,7      9.23,9   (331)   ¦    15.44    6.¦   57.17    4.¦   34.08    4.¦
10          22. Bürgi Rolf, Gachnang                83 Tri Club Frauenfeld         1:43.35,2     14.30,5   (339)   ¦    15.38   30.¦   55.53   24.¦   32.03   21.¦
30          73. Bürgin Philipp                      69 Ettingen                    1:09.13,7     19.48,7    (13)   ¦     9.02   34.¦   36.24   65.¦   23.47   83.¦
40          39. Burkhardt Corinne                   72 Birsfelden                  1:15.21,0     19.38,4     (3)   ¦    11.11   37.¦   38.17   35.¦   25.52   43.¦
20           2. Bürli Simone, Sempach Stadt         73 ewz power team              1:41.35,7      2.17,6   (411)   ¦    11.33    1.¦   59.45    5.¦   30.16    1.¦
20          11. Burri Andrea, Rorschacherberg       76 Tri Team St. Gallen/Appen   1:52.33,5     13.15,4   (336)   ¦    14.14    8.¦ 1:02.04   10.¦   36.15    9.¦
10          15. Burri Roger, Rüti ZH                81 TG Hutten                   1:37.20,6      8.15,9   (246)   ¦    13.36   23.¦   54.18   19.¦   29.25   10.¦
30          36. Burri Urs                           66 Winterthur                  1:02.03,6     12.38,6    (43)   ¦     9.15   41.¦   33.39   42.¦   19.08   35.¦
61           3. Büsser David, Rüti ZH               87 Team KZO                    1:05.23,1      4.25,7  (1007)   ¦    17.00    5.¦   29.57    4.¦   18.25    4.¦

Total 67



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.