16. Spiezathlon + 6. Spiezer Duathlon 2004 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦     Schwimmen ¦         Velo ¦         Lauf ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KW20         2. Gammeter Alexandra, Thun            79 Tri Team Steffisburg        2:20.10,6     10.47,2    (20)   ¦    22.48    4.¦ 1:11.59    2.¦   45.22    4.¦

VM35        42. Gasser Robert                       68 Spiez                       1:26.42,9     20.39,0   (207)   ¦    12.01   28.¦   43.26   37.¦   31.14   47.¦

KM35        16. Gassner Hanspeter, Ipsach           66 TV Nidau                    2:22.23,9     16.01,7    (88)   ¦    24.33   17.¦ 1:12.01   16.¦   45.49   21.¦

VW35         5. Gäumann Dorli                       61 Frauenkappelen              1:15.11,0      3.26,8   (228)   ¦    12.18    7.¦   37.22    1.¦   25.29    4.¦

DM45         3. Gäumann Heinz                       57 Bargen BE                   2:42.49,8     16.06,3   (453)   ¦    23.36    1.¦ 1:22.30    3.¦   56.43    3.¦

KW35         2. Gerber Daniela, Spiez               65 Tri Team Steffisburg        2:43.11,7      4.22,1    (21)   ¦    30.27    3.¦ 1:22.52    3.¦   49.51    1.¦

SW15        15. Germann Martina                     89 Niederwangen BE               54.05,5     10.51,0   (530)   ¦     9.13   15.¦   32.30   15.¦   12.21   15.¦

SW17         6. Giacomelli Eugénie, Onex            88 Tri Club Genève               48.38,6      6.16,4   (561)   ¦     7.51    6.¦   28.49    7.¦   11.57    6.¦

SW15        17. Giacometti Selina, Gsteigwiler      90 Fitness Gsteigwiler           56.27,4     13.12,9   (565)   ¦    11.04   17.¦   33.50   17.¦   11.32   11.¦

VM35        20. Gianella Giuliano                   66 Spiezwiler                  1:15.51,2      9.47,3   (166)   ¦    11.37   21.¦   38.14   19.¦   26.00   22.¦

KW20         3. Gilomen Anja, Thun                  71 Tri Team Bern               2:20.38,9     11.15,5    (72)   ¦    23.54    5.¦ 1:15.46    4.¦   40.57    2.¦

LM35         2. Giudici Walter, Airolo              64 RB Race                     1:12.10,0      0.05,5   (418)   ¦    18.47    2.¦   33.35    1.¦   19.46    2.¦

VW18         1. Glauser Eveline, Kriechenwil        86 TDK Bern                    1:17.04,7       -----   (372)   ¦    12.04    3.¦   37.47    1.¦   27.12    3.¦

KW45         1. Gomez Regula                        56 Muri b. Bern                2:51.47,4       -----   (104)   ¦    25.21    1.¦ 1:26.53    1.¦   59.31    1.¦

DM35         6. Gosteli Hansjörg                    67 Bäriswil BE                   23.26,8    Wechsel1   (454)   ¦    23.26    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦

VM35        49. Grau Erich                          64 Hilterfingen                1:41.34,4     35.30,5   (352)   ¦    12.45   36.¦   50.28   48.¦   38.19   49.¦

KM20        19. Grogg Robert                        71 Krauchthal                  2:19.03,0     22.27,8    (23)   ¦    23.44   17.¦ 1:13.16   24.¦   42.02   13.¦

KM20        21. Grogg Urs                           70 Münchenbuchsee              2:19.13,4     22.38,2    (24)   ¦    23.43   16.¦ 1:12.38   21.¦   42.51   18.¦

SM17        12. Grosheny Philipp, Arlesheim         87 Wildcats                      43.11,1      6.35,2   (553)   ¦     7.19   11.¦   25.26   12.¦   10.25   13.¦

KM20         5. Gross Urs, Herzogenbuchsee          70 Tri Team Emmental           2:04.18,2      7.43,0    (63)   ¦    20.44    4.¦ 1:04.40    4.¦   38.53    7.¦

VM18         9. Grossniklaus Michael, Beatenberg    86 HockeyJuniorenBEOost        1:22.27,0     21.35,5   (299)   ¦    14.20   10.¦   43.36   14.¦   24.30    5.¦

VW35         3. Grunder Doris, Heimberg             67 TRI TEAM STEFFISBURG        1:13.36,8      1.52,6   (263)   ¦    11.05    5.¦   37.27    2.¦   25.03    3.¦

VM35        29. Gruny Robert                        65 Münsingen                   1:20.59,2     14.55,3   (193)   ¦    12.04   30.¦   42.13   34.¦   26.42   26.¦

VM55         2. Grütter Toni, Bern                  46 CC Bern                     1:14.46,0      0.44,0   (382)   ¦    14.17   10.¦   36.30    1.¦   23.57    2.¦

VW20        22. Gsell Claudia                       80 Horgen                      1:20.41,7     13.53,9   (242)   ¦    11.58   20.¦   40.06   19.¦   28.36   24.¦

VW20        25. Güdel Doris                         73 Bern                        1:22.47,9     16.00,1   (339)   ¦    12.46   34.¦   40.43   22.¦   29.17   27.¦

VM20        48. Gusset Max, Zürich                  71 Freeradicals                1:28.56,2     31.01,7   (238)   ¦    13.11   43.¦   48.02   49.¦   27.41   41.¦

VM20        17. Gwerder Alain, Stalden VS           70 club Stevens                1:10.04,6     12.10,1   (239)   ¦    11.34   31.¦   32.59    8.¦   25.30   30.¦

LW20         7. Gyger Barbara                       71 Spiez                       1:36.22,1     12.37,5   (401)   ¦    24.43    6.¦   45.26    7.¦   26.11    6.¦

VW20        14. Gyger Brigitte                      72 Fahrni b. Thun              1:16.17,6      9.29,8   (172)   ¦    12.41   32.¦   39.09   16.¦   24.26    7.¦

VM35         1. Gyger Peter                         69 Fahrni b. Thun              1:06.03,9       -----   (173)   ¦    10.17    7.¦   34.54    5.¦   20.52    1.¦


Total 31



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.