(51) Medium distance stafetta mista

Triathlon di Locarno 2004 - (51) Medium distance stafetta mista

 posto stafetta                         membri                                                        tempo     ritardo    pett   ¦         nuoto ¦         bici ¦        corsa ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Team Scott-Sponser Mista         Belatrami Elena+Wittwer Peter+Testorelli Alain            3:55.41,2       -----   (722)   ¦    36.43    1.¦ 2:06.23    1.¦ 1:12.34    2.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:43.07    1.¦ 3:55.41    1.¦
    2. Team MCK                         Behr Claudius+Marianne Neuhaus+Kaspar Sollberger          4:07.26,6     11.45,4   (703)   ¦    40.35    6.¦ 2:17.26    6.¦ 1:09.25    1.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:58.01    6.¦ 4:07.26    2.¦
    3.                                  Romano Gian Antonio+Malù+Winkler Tamara                   4:14.41,3     19.00,1   (728)   ¦    42.56   10.¦ 2:09.21    3.¦ 1:22.24    7.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:52.17    3.¦ 4:14.41    3.¦
    4.                                  Etter Tom+Ostini Igor+Perlini Romina                      4:16.35,3     20.54,1   (744)   ¦    36.43    2.¦ 2:19.06    9.¦ 1:20.45    4.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:55.49    4.¦ 4:16.35    4.¦
    5.                                  Lafranchini Andrea+Boggini Ivan+Bustelli Isabella         4:17.29,2     21.48,0   (740)   ¦    46.35   13.¦ 2:17.54    7.¦ 1:12.58    3.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:04.30   11.¦ 4:17.29    5.¦
    6. Magic Team                       Urech Ursula                                              4:21.06,1     25.24,9   (724)   ¦    45.18   12.¦ 2:06.49    2.¦ 1:28.58   10.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:52.07    2.¦ 4:21.06    6.¦
    7. RCBELLINZONA NO 1                Mona Sergio+Cerutti Eveline+Lombardo Giuseppe             4:21.33,5     25.52,3   (716)   ¦    41.52    8.¦ 2:18.27    8.¦ 1:21.13    5.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:00.20    7.¦ 4:21.33    7.¦
    8.                                  Rampinini Carlo+Doninelli Moreno+Rampinini Nicole         4:21.39,3     25.58,1   (719)   ¦    40.57    7.¦ 2:15.42    5.¦ 1:24.59    8.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 2:56.39    5.¦ 4:21.39    8.¦
    9. Savanna                          Reinhardt Manuela+Manuela Reinhardt+Thomas Bartusch       4:27.45,5     32.04,3   (720)   ¦    40.22    5.¦ 2:20.35   12.¦ 1:26.47    9.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:00.57   10.¦ 4:27.45    9.¦
   10. BEStri                           Aiello Bernardo+Emilio Martinelli+Silvia Agustoni         4:30.59,5     35.18,3   (701)   ¦    40.01    4.¦ 2:20.47   13.¦ 1:30.10   12.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:00.49    9.¦ 4:30.59   10.¦
   11. V-maxx Bianchi                   Perino José Manuele+Kindschi Sabrina+Rauch Dan            4:34.51,3     39.10,1   (743)   ¦    50.09   18.¦ 2:10.17    4.¦ 1:34.23   16.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:00.27    8.¦ 4:34.51   11.¦
   12. SWOZZIE GIRLS                    Bruhwiller Rebekah+Manuela Schindler+Esther Pivato        4:37.23,5     41.42,3   (705)   ¦    41.58    9.¦ 2:26.24   15.¦ 1:29.00   11.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:08.23   13.¦ 4:37.23   12.¦
   13. Team Hofmann                     Conrao Beatrice+Uebelhart Jaqueline+Frey Benno            4:42.27,0     46.45,8   (738)   ¦    46.46   14.¦ 2:19.25   11.¦ 1:36.15   18.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:06.11   12.¦ 4:42.27   13.¦
   14. Nicolette Team                   Engelhardt Paola+Pezzoli Marinella+Biscardi Nicolette     4:44.06,0     48.24,8   (710)   ¦    48.12   15.¦ 2:22.18   14.¦ 1:33.34   15.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:10.31   14.¦ 4:44.06   14.¦
   15. ST.A.R.                          Huber Rodolfo+Stephanie Lüscher+Adriano Laudato           4:48.18,6     52.37,4   (713)   ¦    38.01    3.¦ 2:34.51   20.¦ 1:35.26   17.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:12.52   16.¦ 4:48.18   15.¦
   16. GOTTARDO TRIATHLON TEAM          Valentini Aldo+Comi Ruggero+Danesi Gianna                 4:48.35,5     52.54,3   (725)   ¦    53.16   22.¦ 2:34.01   19.¦ 1:21.17    6.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:27.17   20.¦ 4:48.35   16.¦
   17. Sindacati Edilizia Industria     Moretti Paolo+De Gottardi Susy                            4:50.23,7     54.42,5   (717)   ¦    53.09   20.¦ 2:19.21   10.¦ 1:37.52   21.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:12.30   15.¦ 4:50.23   17.¦
   18. RCBELLINZONA NO 3                Cerutti Marco+Fioravanti Silvia+Milani Alberto            4:59.54,3   1:04.13,1   (707)   ¦    53.16   21.¦ 2:35.13   21.¦ 1:31.25   13.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:28.29   21.¦ 4:59.54   18.¦
   19.                                  Guerini Marco+Guerini Luca+Scheurer Joelle                5:03.23,3   1:07.42,1   (735)   ¦    48.19   16.¦ 2:37.32   22.¦ 1:37.32   19.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:25.51   19.¦ 5:03.23   19.¦
   20. Aroma                            Hedinger Rolf+Müller Martin, 66, Z+Wickli Patricia, 77,   5:05.33,7   1:09.52,5   (712)   ¦    44.56   11.¦ 2:33.57   18.¦ 1:46.39   23.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:18.53   17.¦ 5:05.33   20.¦
   21.                                  Mühlethaler Florian+Mühlethaler Sabrina+Piga Giuseppe     5:06.57,8   1:11.16,6   (737)   ¦    51.45   19.¦ 2:28.37   16.¦ 1:46.34   22.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:20.23   18.¦ 5:06.57   21.¦
   22. RCBELLINZONA NO 4                Jemini Enrico+Solari Francesca+Canonica Moreno            5:09.19,5   1:13.38,3   (714)   ¦    58.04   23.¦ 2:33.22   17.¦ 1:37.51   20.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:31.27   22.¦ 5:09.19   22.¦
   23. L.A.P                            Rigato Laura+Paolo Bianchi+Agnes Benkovics                5:22.04,4   1:26.23,2   (721)   ¦  1:07.10   25.¦ 2:42.37   23.¦ 1:32.16   14.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:49.47   24.¦ 5:22.04   23.¦
   24.                                  Roemer Neria+Stockar Rudolf+Maspoli                       5:32.53,9   1:37.12,7   (736)   ¦    49.42   17.¦ 2:46.05   24.¦ 1:57.05   24.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:35.48   23.¦ 5:32.53   24.¦
   25.                                  Schuler Alexandra+Lienhard Ulrich+Kogler Cornelia         5:54.54,1   1:59.12,9   (745)   ¦  1:01.28   24.¦ 2:50.45   25.¦ 2:02.40   25.¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:52.13   25.¦ 5:54.54   25.¦
  DSQ  Miami Fitness Cluc               Nastic Igor+Casanova Paola+Pongelli Ivan                      -----  squalifica   (727)   ¦    32.37  ----¦ 2:28.26  ----¦ 1:04.29  ----¦
                                                                                                                                  ¦               ¦ 3:01.04  ----¦ 4:05.33  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.