Triathlon di Locarno 2004 - per località "S"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett   ¦         nuoto ¦         bici ¦        corsa ¦
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD-CPu      30. Böhi Remo                           80 S. Antonino                 4:20.21,8     36.08,2    (31)   ¦    36.12   13.¦ 2:12.08   32.¦ 1:32.00   47.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:48.21   27.¦ 4:20.21   30.¦
Mini-S2u    44. Medici Elio, S. Antonino            45 Costina Team                1:54.17,2     50.31,3  (1002)   ¦    18.50   44.¦   53.09   45.¦   42.16   44.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:12.00   44.¦ 1:54.17   44.¦
Mini-CPu   104. Raveglia Elio                       79 S. Vittore                  1:19.11,2     20.50,0  (1329)   ¦    15.00  126.¦   39.28   76.¦   24.42   90.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   54.28  110.¦ 1:19.11  104.¦
Mini-S1d    27. Tamò Karin                          64 S. Vittore                  1:31.21,5     23.27,8  (1403)   ¦    14.37   32.¦   49.13   28.¦   27.30   20.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:03.51   30.¦ 1:31.21   27.¦
MD-S2u      20. Wicker Remo                         57 Safnern                     5:09.23,9     53.51,6   (246)   ¦    53.48   24.¦ 2:32.25   20.¦ 1:43.10   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:26.13   24.¦ 5:09.23   20.¦
Mini-CPu    26. Pianta Pablo                        72 Sala Capriasca              1:08.14,6      9.53,4  (1308)   ¦    11.17   79.¦   35.26   25.¦   21.30   35.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   46.44   27.¦ 1:08.14   26.¦
Mini-CPd    32. Pianta Sara                         70 Sala Capriasca              1:22.12,2     19.09,6  (1309)   ¦    11.15   18.¦   43.10   29.¦   27.46   45.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   54.25   25.¦ 1:22.12   32.¦
Mini-S2u    24. Rovelli Sergio                      59 Sala Capriasca              1:19.52,4     16.06,5  (1353)   ¦    12.50   29.¦   42.50   30.¦   24.11   19.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   55.40   29.¦ 1:19.52   24.¦
Mini-S1d     5. Lenti Anita                         65 Salez                       1:11.08,7      3.15,0  (1231)   ¦     8.16    1.¦   39.42    5.¦   23.09    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   47.58    3.¦ 1:11.08    5.¦
MD-S1u      61. Thoma David                         67 Salez                       5:01.35,3   1:04.03,1   (226)   ¦    49.13   61.¦ 2:26.34   60.¦ 1:45.47   62.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:15.47   54.¦ 5:01.35   61.¦
Mini-S1u    14. Petroboni Oscar, San Pietro         67 Ironlario Triathlon Club    1:05.03,0      4.49,6  (1149)   ¦     9.25   17.¦   35.38   21.¦   19.58   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.04   16.¦ 1:05.03   14.¦
MD-S1u      71. Petroboni Oscar                     67 San Pietro                  5:07.19,1   1:09.46,9   (315)   ¦    50.22   72.¦ 2:34.07   84.¦ 1:42.49   51.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:24.29   79.¦ 5:07.19   71.¦
Mini-S1u    48. Siegrist Lukas                      68 Säriswil                    1:14.09,8     13.56,4  (1381)   ¦    10.13   26.¦   39.22   50.¦   24.33   63.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   49.36   44.¦ 1:14.09   48.¦
Mini-S1u   110. Bosia Emilio                        63 Savosa                      1:31.24,8     31.11,4  (1065)   ¦    13.13  103.¦   45.14  102.¦   32.57  109.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   58.27  108.¦ 1:31.24  110.¦
Mini-S2u     1. Ferretti Paolo                      57 Savosa                      1:03.45,9       -----  (1150)   ¦    10.58    8.¦   34.03    1.¦   18.43    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.02    1.¦ 1:03.45    1.¦
MD-S1u      66. Fleury Marcel, Saxon                60 Tri Team Pully              5:05.42,3   1:08.10,1    (70)   ¦  1:01.00  107.¦ 2:26.12   58.¦ 1:38.29   35.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:27.12   84.¦ 5:05.42   66.¦
Mini-S2u    18. Bäni Jürg                           58 Schaffhausen                1:16.53,8     13.07,9  (1030)   ¦     9.41    2.¦   43.10   31.¦   24.02   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   52.51   20.¦ 1:16.53   18.¦
StafMx       4. Etter Tom+Ostini Igor+Perlini Romin 66 Schaffhausen                4:16.35,3     20.54,1   (744)   ¦    36.43    2.¦ 2:19.06    9.¦ 1:20.45    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:55.49    4.¦ 4:16.35    4.¦
Mini-S1u     5. Diethelm Mario, Schänis             66 Dainamic Duathlon Gropp     1:02.17,8      2.04,4  (1251)   ¦     9.30   19.¦   33.28    3.¦   19.19    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   42.58    5.¦ 1:02.17    5.¦
Mini-YBu     2. Viera Lorenzo                       89 Schlieren                   1:05.11,8      2.56,7  (1426)   ¦     8.11    1.¦   36.40    2.¦   20.20    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   44.51    2.¦ 1:05.11    2.¦
MD-S1u     109. Freiler Jörg                        63 Schnottwil                  6:01.15,0   2:03.42,8    (71)   ¦    58.25  102.¦ 2:47.52  100.¦ 2:14.56  106.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:46.18  105.¦ 6:01.15  109.¦
MD-S1d      13. Seiler Annelise                     69 Schöfflisdorf               6:15.00,1   1:31.24,2   (545)   ¦  1:01.32   11.¦ 3:06.43   15.¦ 2:06.43   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 4:08.16   13.¦ 6:15.00   13.¦
MD-S2u     ---  Panier Bruno                        52 Schwanden                   4:14.43,0    Wechsel2   (171)   ¦  1:11.12   34.¦ 3:03.30   34.¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 4:14.43   34.¦    ----  ----¦
MD-S1u     100. Stüben Harald, Schwerzenbach        61 Free Radicals               5:44.32,0   1:46.59,8   (300)   ¦    51.20   75.¦ 2:51.32  104.¦ 2:01.39   95.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:42.53  102.¦ 5:44.32  100.¦
MD-S2u      13. Sala Gianmarco, Seedorf             54 Tri Uri                     4:51.33,4     36.01,1   (190)   ¦    40.06    3.¦ 2:21.12   10.¦ 1:50.14   22.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:01.19    7.¦ 4:51.33   13.¦
MD-S1u      57. Bühlmann Hans, Seengen              61 Tri Sursee                  4:58.28,3   1:00.56,1    (43)   ¦    49.52   67.¦ 2:29.36   72.¦ 1:38.59   36.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:19.28   69.¦ 4:58.28   57.¦
Mini-CPu   124. Battistel Andreas                   70 Seewen                      1:30.16,5     31.55,3  (1035)   ¦    12.17  102.¦   49.41  124.¦   28.17  120.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:01.58  125.¦ 1:30.16  124.¦
Mini-S1u    41. Guglielmetti Didier                 65 Sementina                   1:12.20,2     12.06,8  (1518)   ¦    11.08   56.¦   38.22   41.¦   22.49   43.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   49.30   42.¦ 1:12.20   41.¦
Mini-S2d     7. Torre Mary, Sementina               57 TriTeam Ticino              1:26.48,4     13.58,8  (1410)   ¦    11.08    2.¦   41.05    4.¦   34.33    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   52.14    4.¦ 1:26.48    7.¦
MD-CPu       1. Mauch Christoph                     71 Sempach Stadt               3:44.13,6       -----     (3)   ¦    35.56   10.¦ 1:57.20    1.¦ 1:10.56    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:33.17    1.¦ 3:44.13    1.¦
Mini-S2u     5. Bottinelli Ivano, Seseglio          55 Butascell                   1:11.29,4      7.43,5  (1069)   ¦    10.39    6.¦   36.52    6.¦   23.57   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   47.32    3.¦ 1:11.29    5.¦
Mini-CPu    13. Musso Christian, Seseglio           81 Zio Team                    1:05.28,8      7.07,6  (1279)   ¦    10.02   32.¦   35.16   24.¦   20.10   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.18   18.¦ 1:05.28   13.¦
Mini-CPd    31. Roemer Neria+Rudolf Stockar+Guido M 70 Shimani                     1:22.08,1     19.05,5  (1339)   ¦    13.45   56.¦   41.44   24.¦   26.38   34.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   55.29   33.¦ 1:22.08   31.¦
StafMx      24. Roemer Neria+Stockar Rudolf+Maspoli 70 Sessa                       5:32.53,9   1:37.12,7   (736)   ¦    49.42   17.¦ 2:46.05   24.¦ 1:57.05   24.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:35.48   23.¦ 5:32.53   24.¦
MD-S1u      74. Egli Reto, Siebnen                  63 Radsport Gmür Uznach        5:08.54,9   1:11.22,7    (60)   ¦    48.53   58.¦ 2:27.32   64.¦ 1:52.29   81.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:16.25   57.¦ 5:08.54   74.¦
Mini-S1d    19. Egli Ruth, Siebnen                  67 Radsport Gmür Uznach        1:23.19,0     15.25,3  (1142)   ¦    11.58   14.¦   42.31   15.¦   28.48   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   54.30   13.¦ 1:23.19   19.¦
Mini-CPd    45. Ronner Roswitha                     70 Siebnen                     1:25.30,9     22.28,3  (1343)   ¦    12.36   42.¦   46.30   48.¦   26.23   28.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   59.07   49.¦ 1:25.30   45.¦
MD-S1d       2. Zgraggen Trix, Silenen              66 Tri Uri                     4:46.02,2      2.26,3   (558)   ¦    46.36    1.¦ 2:23.36    1.¦ 1:35.49    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:10.12    1.¦ 4:46.02    2.¦
Mini-CPd     8. Belloli Nicole, Soazza              70 Runner\'s Club Bellinzona   1:12.42,5      9.39,9  (1043)   ¦    11.16   20.¦   38.13    8.¦   23.12    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   49.29   10.¦ 1:12.42    8.¦
Mini-CPd    34. Capelli Nadia, Solduno              77 Team Costina                1:22.23,3     19.20,7  (1362)   ¦    12.10   38.¦   42.37   26.¦   27.36   43.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   54.47   28.¦ 1:22.23   34.¦
Mini-S1u    39. Huber Rodolfo, Solduno              60 Tri Team Ticino             1:11.44,7     11.31,3  (1204)   ¦    11.17   61.¦   37.37   37.¦   22.49   42.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   48.55   36.¦ 1:11.44   39.¦
MD-CPu      56. Kopp Beat, Solothurn                77 Tri Club Solothurn          4:42.59,3     58.45,7   (310)   ¦    43.46   44.¦ 2:21.09   62.¦ 1:38.03   63.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:04.55   52.¦ 4:42.59   56.¦
MD-CPu      74. Luder Simon, Solothurn              70 Tropical Team Solothurn     4:54.35,4   1:10.21,8   (304)   ¦    44.04   47.¦ 2:26.18   83.¦ 1:44.12   81.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:10.23   70.¦ 4:54.35   74.¦
MD-CPd      15. Rieder Stephanie, Solothurn         80 Tropical Team Solothurn     4:53.29,9     40.39,5   (537)   ¦    40.01    6.¦ 2:33.38   24.¦ 1:39.50   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:13.39   19.¦ 4:53.29   15.¦
Mini-Ju      2. Rudolf Aron, Solothurn              86 Uebelhard Bianchi Tri Tea     55.29,5      0.17,4  (1354)   ¦     6.55    1.¦   31.19    3.¦   17.15    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   38.14    2.¦   55.29    2.¦
Mini-S2d     6. Sonognini Silvia                    57 Sonogno                     1:23.20,8     10.31,2  (1389)   ¦    12.29    7.¦   43.59    6.¦   26.52    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   56.28    6.¦ 1:23.20    6.¦
Mini-S1u    94. Marazzi  Claudio                    61 Sonvico                     1:23.35,2     23.21,8  (1245)   ¦    13.20  104.¦   43.05   86.¦   27.10   91.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   56.25   93.¦ 1:23.35   94.¦
Mini-S1d    35. Marazzi Cristina                    67 Sonvico                     1:41.44,2     33.50,5  (1246)   ¦    16.47   35.¦   52.43   35.¦   32.13   30.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:09.30   35.¦ 1:41.44   35.¦
Mini-S2u     8. Maspoli Edy, Sorengo                50 TriTeam Lugano              1:12.51,3      9.05,4  (1252)   ¦    11.55   17.¦   38.22    8.¦   22.33    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   50.17   10.¦ 1:12.51    8.¦
MD-CPd      37. Tanner Marianne                     79 Spiegel b. Bern             5:54.42,4   1:41.52,0   (549)   ¦    53.49   38.¦ 2:44.50   39.¦ 2:16.03   37.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:38.39   38.¦ 5:54.42   37.¦
MD-S2u      26. Berger Peter, St. Gallen            58 St.Gallen-Appenzell         5:22.54,7   1:07.22,4    (24)   ¦    49.30   13.¦ 2:33.01   23.¦ 2:00.23   28.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:22.31   19.¦ 5:22.54   26.¦
MD-S1u      47. Kunz Roland, St. Gallen             65 Tri Club SG/APP             4:55.13,0     57.40,8   (130)   ¦    45.45   34.¦ 2:24.05   46.¦ 1:45.21   60.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:09.51   38.¦ 4:55.13   47.¦
MD-S1u      31. Santinelli Luca, St. Gallen         69 Tri Club SG-AI              4:49.18,1     51.45,9   (192)   ¦    49.57   68.¦ 2:19.26   24.¦ 1:39.53   40.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:09.24   34.¦ 4:49.18   31.¦
MD-CPd      34. Schmidt Denise                      76 St. Gallen                  5:41.06,9   1:28.16,5   (542)   ¦    52.04   37.¦ 2:52.24   41.¦ 1:56.37   31.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:44.29   40.¦ 5:41.06   34.¦
MD-S1u      20. Walser Andreas                      68 St. Gallen                  4:36.51,4     39.19,2   (239)   ¦    45.23   30.¦ 2:20.45   30.¦ 1:30.43   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:06.08   26.¦ 4:36.51   20.¦
MD-CPu       9. Widmer Marc, St. Gallen             84 Saeco/Asics/Wheeler         3:53.40,2      9.26,6   (248)   ¦    34.22    4.¦ 2:06.14   16.¦ 1:13.03    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:40.37   12.¦ 3:53.40    9.¦
Mini-YAd     1. Bontognali Semira                   88 St. Moritz                  1:08.15,1       -----  (1062)   ¦     8.31    1.¦   36.36    1.¦   23.07    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.08    1.¦ 1:08.15    1.¦
Mini-CPu    72. Gorfer Christian                    71 St. Moritz                  1:14.19,1     15.57,9  (1187)   ¦    10.21   41.¦   41.17   96.¦   22.40   62.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   51.38   85.¦ 1:14.19   72.¦
Mini-YBu     1. Grigoli Flavio                      89 St. Moritz                  1:02.15,1       -----  (1189)   ¦     8.18    2.¦   33.52    1.¦   20.04    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   42.11    1.¦ 1:02.15    1.¦
Mini-YAd     3. Mehli Annatina                      87 St. Moritz                  1:14.14,8      5.59,7  (1256)   ¦     9.44    2.¦   39.16    2.¦   25.14    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   49.00    2.¦ 1:14.14    3.¦
Mini-S2u    12. Mehli Sergio                        50 St. Moritz                  1:13.42,0      9.56,1  (1257)   ¦    12.17   22.¦   38.41   10.¦   22.43   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   50.58   15.¦ 1:13.42   12.¦
Mini-CPu    12. Meierhofer Andy, St. Moritz         71 iam.ca                      1:04.48,0      6.26,8  (1258)   ¦    10.32   47.¦   35.14   22.¦   19.00    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.47   21.¦ 1:04.48   12.¦
Mini-Ju      4. Widmer Mathias                      86 St. Moritz                  1:16.16,8     21.04,7  (1436)   ¦    12.56    4.¦   37.45    4.¦   25.35    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   50.41    4.¦ 1:16.16    4.¦
MD-CPd      24. Baume Corinne                       74 St-Maurice                  5:10.40,7     57.50,3   (511)   ¦    47.07   20.¦ 2:26.21   18.¦ 1:57.11   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:13.29   18.¦ 5:10.40   24.¦
MD-S1u      90. Rimet Laurent, St-Maurice           68 Triathlon Club Chablais     5:32.10,1   1:34.37,9   (183)   ¦    47.16   42.¦ 2:24.48   50.¦ 2:20.05  108.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:12.04   44.¦ 5:32.10   90.¦
StafM        4. Banfi Boris+Cincera Rolando+Sarbach ?? Guardie di confine          4:15.16,7     23.37,8   (730)   ¦    42.02    4.¦ 2:18.29    6.¦ 1:14.44    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:00.32    4.¦ 4:15.16    4.¦
Mini-CPu    31. Galli  Stefano                      77 Stabio                      1:08.47,1     10.25,9  (1166)   ¦     9.01   16.¦   36.52   40.¦   22.52   64.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.54   24.¦ 1:08.47   31.¦
MD-S1u       2. Karlen Stephan, Staufen             63 Tri Club Aarau              4:12.23,6     14.51,4   (119)   ¦    37.35    2.¦ 2:11.57    7.¦ 1:22.51    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:49.32    3.¦ 4:12.23    2.¦
Mini-S1u    19. Weber Max                           65 Staufen                     1:06.44,9      6.31,5  (1435)   ¦    10.29   32.¦   35.55   27.¦   20.19   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   46.25   22.¦ 1:06.44   19.¦

totale 69



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.