Triathlon di Locarno 2004 - per nome "H"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett   ¦         nuoto ¦         bici ¦        corsa ¦
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD-CPu      20. Haag Alexander, D-Sigmaringendorf   76 TSG Reutlingen              4:03.47,1     19.33,5    (97)   ¦    36.26   19.¦ 2:10.35   28.¦ 1:16.45   15.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:47.01   20.¦ 4:03.47   20.¦
Mini-CPu   107. Haecki René Giovanni                75 Zürich                      1:20.57,6     22.36,4  (1192)   ¦    12.09   98.¦   41.36  101.¦   27.10  115.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   53.46  107.¦ 1:20.57  107.¦
MD-CPu      53. Hänni Martin, Längenbühl            74 thömus.ch / tri team stef   4:42.14,7     58.01,1    (98)   ¦    45.41   53.¦ 2:14.00   35.¦ 1:42.33   75.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:59.41   42.¦ 4:42.14   53.¦
MD-CPd      10. Hansen Karin, Willisau              78 Bike Shop Willisau          4:48.04,8     35.14,4   (526)   ¦    43.52   13.¦ 2:21.59    6.¦ 1:42.12   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:05.52   10.¦ 4:48.04   10.¦
MD-CPu      65. Hasler Thomas                       70 Pfäffikon                   4:48.46,3   1:04.32,7    (99)   ¦    43.39   41.¦ 2:29.08   94.¦ 1:35.59   57.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:12.47   75.¦ 4:48.46   65.¦
Mini-S2d     5. Hatch-Duboux Patricia               59 Arzo                        1:21.39,2      8.49,6  (1194)   ¦    11.24    3.¦   45.20    7.¦   24.54    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   56.45    7.¦ 1:21.39    5.¦
Mini-S1u    51. Hatch John                          62 Arzo                        1:14.19,2     14.05,8  (1193)   ¦    11.29   66.¦   41.38   77.¦   21.11   25.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   53.08   74.¦ 1:14.19   51.¦
MD-S2u      27. Hauenstein Johannes, D-Ravensburg   56 DAV Ravensburg              5:23.40,9   1:08.08,6   (100)   ¦  1:02.33   32.¦ 2:35.45   28.¦ 1:45.22   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:38.18   30.¦ 5:23.40   27.¦
MD-CPd       9. Haueter Eva, Bern                   83 thömus team                 4:45.39,0     32.48,6   (527)   ¦    49.43   29.¦ 2:19.39    5.¦ 1:36.16    8.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:09.22   14.¦ 4:45.39    9.¦
Mini-S1d     8. Hauser Claudia                      65 Herrliberg                  1:15.02,3      7.08,6  (1195)   ¦    11.15   10.¦   40.11    6.¦   23.35    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   51.26    9.¦ 1:15.02    8.¦
MD-S1u      50. Hediger Peter                       63 Zürich                      4:56.48,5     59.16,3   (101)   ¦    48.47   56.¦ 2:30.06   76.¦ 1:37.54   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:18.54   66.¦ 4:56.48   50.¦
StafMx      20. Hedinger Rolf+Müller Martin, 66, Z+ 70 Aroma                       5:05.33,7   1:09.52,5   (712)   ¦    44.56   11.¦ 2:33.57   18.¦ 1:46.39   23.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:18.53   17.¦ 5:05.33   20.¦
MD-CPd      26. Heid Barbara, Biberist              84 Tropical Solothurn          5:16.51,3   1:04.00,9   (528)   ¦    43.25   12.¦ 2:38.29   32.¦ 1:54.56   30.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:21.54   27.¦ 5:16.51   26.¦
Mini-S1u    20. Heidegger Martin, Kreuzlingen       60 Triathlonclub Frauenfeld    1:06.56,4      6.43,0  (1196)   ¦     8.47    5.¦   35.03   16.¦   23.05   47.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   43.50    9.¦ 1:06.56   20.¦
MD-S1u      64. Heinle Uli                          61 D-Aichtal                   5:04.30,6   1:06.58,4   (102)   ¦    57.46  100.¦ 2:18.13   21.¦ 1:48.30   69.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:16.00   56.¦ 5:04.30   64.¦
MD-CPu      67. Hemmi André                         72 Winkel                      4:49.10,2   1:04.56,6   (103)   ¦    53.45   93.¦ 2:19.41   57.¦ 1:35.43   55.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:13.26   76.¦ 4:49.10   67.¦
MD-S1u      17. Hennet Manuel                       69 Perrefitte                  4:35.32,2     38.00,0   (104)   ¦    48.03   47.¦ 2:15.14   16.¦ 1:32.14   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.17   21.¦ 4:35.32   17.¦
Mini-CPd    50. Herger Jolanda, Altdorf UR          77 Tri Uri                     1:27.07,6     24.05,0  (1004)   ¦    12.54   49.¦   47.36   52.¦   26.36   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:00.31   51.¦ 1:27.07   50.¦
MD-S2u       7. Herrmann Klaus                      56 D-Kornwestheim              4:37.02,5     21.30,2   (105)   ¦    46.09   11.¦ 2:14.51    4.¦ 1:36.01    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:01.00    6.¦ 4:37.02    7.¦
MD-CPu      38. Herrmann Steffen, D-Süßen           73 Team Silla Hopp             4:32.09,7     47.56,1   (106)   ¦    46.48   66.¦ 2:16.45   46.¦ 1:28.35   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.34   44.¦ 4:32.09   38.¦
Mini-S1d    31. Herrsche Marlene                    68 Wangen SZ                   1:36.28,4     28.34,7  (1197)   ¦    12.10   17.¦   52.03   34.¦   32.15   31.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:04.13   33.¦ 1:36.28   31.¦
MD-CPd       6. Hertenstein Simone                  77 Hersberg                    4:41.45,5     28.55,1   (501)   ¦    37.33    3.¦ 2:24.35   12.¦ 1:39.36   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.09    5.¦ 4:41.45    6.¦
Mini-YAu     9. Hess Mattia, Bosco/Gurin            87 Team Costina                1:34.57,2     36.13,6  (1198)   ¦    17.11    9.¦   44.48    9.¦   32.57    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:01.59    9.¦ 1:34.57    9.¦
MD-CPd     ---  Hinrichs Silke, D-Ebringen          74 TV-Echterdingen             3:05.41,9    Wechsel2   (312)   ¦    39.52    4.¦ 2:25.49   16.¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:05.41    9.¦    ----  ----¦
Mini-CPu    60. Hochmuth Jens, D-Murr               71 Team Silla Hopp             1:12.12,0     13.50,8  (1199)   ¦     9.57   28.¦   38.04   56.¦   24.10   82.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   48.01   44.¦ 1:12.12   60.¦
Mini-S1d    20. Hofer Suzanne, Lachen SZ            61 TriTeam Ironmarch           1:25.55,7     18.02,0  (1013)   ¦    13.05   23.¦   43.41   18.¦   29.08   23.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   56.47   19.¦ 1:25.55   20.¦
MD-CPu      22. Hoffmann Thomas, Horgen             72 LCMeilen/Team Reichmuth     4:07.46,3     23.32,7   (107)   ¦    38.55   24.¦ 2:08.04   23.¦ 1:20.46   19.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:47.00   19.¦ 4:07.46   22.¦
Mini-Jd      3. Hofmann  Pia, Rekingen              85 Uebelhardt-Bianchi Tri Te   1:10.01,7      4.06,3  (1200)   ¦     8.11    3.¦   37.04    2.¦   24.45    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   45.16    2.¦ 1:10.01    3.¦
MD-CPu      33. Hofmann Harald                      71 Bülach                      4:27.47,5     43.33,9   (108)   ¦    39.45   32.¦ 2:17.35   48.¦ 1:30.26   40.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:57.20   39.¦ 4:27.47   33.¦
MD-S1u      63. Hofmann Markus, D-Lampertheim       68 TV Lampertheim Triathlon    5:01.55,9   1:04.23,7   (109)   ¦    44.12   20.¦ 2:28.47   67.¦ 1:48.55   70.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:13.00   49.¦ 5:01.55   63.¦
MD-CPu      58. Hofstetter Sascha                   78 Bülach                      4:44.04,5     59.50,9   (110)   ¦    45.47   55.¦ 2:20.35   60.¦ 1:37.41   62.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:06.22   54.¦ 4:44.04   58.¦
MD-S2u      12. Holleweger Tito                     59 CH                          4:51.11,5     35.39,2   (294)   ¦    49.48   14.¦ 2:14.56    5.¦ 1:46.25   20.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:04.45   10.¦ 4:51.11   12.¦
MD-S1u      79. Honold Klaus                        69 Niederurnen                 5:13.57,7   1:16.25,5   (260)   ¦    51.43   78.¦ 2:29.33   71.¦ 1:52.41   82.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:21.16   73.¦ 5:13.57   79.¦
Mini-S1u    80. Hooley Bob                          62 Arzo                        1:19.26,8     19.13,4  (1515)   ¦    11.37   67.¦   42.49   83.¦   25.00   69.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   54.26   81.¦ 1:19.26   80.¦
Mini-S1d    28. Hooley Katherine                    61 Arzo                        1:32.50,3     24.56,6  (1516)   ¦    11.26   12.¦   49.40   30.¦   31.43   28.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:01.07   28.¦ 1:32.50   28.¦
MD-S2d       1. Huber Anna                          55 Gerzensee                   5:13.36,5       -----   (569)   ¦    56.41    3.¦ 2:41.50    2.¦ 1:35.04    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:38.32    2.¦ 5:13.36    1.¦
Mini-S1u    39. Huber Rodolfo, Solduno              60 Tri Team Ticino             1:11.44,7     11.31,3  (1204)   ¦    11.17   61.¦   37.37   37.¦   22.49   42.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   48.55   36.¦ 1:11.44   39.¦
StafMx      15. Huber Rodolfo+Stephanie Lüscher+Adr ?? ST.A.R.                     4:48.18,6     52.37,4   (713)   ¦    38.01    3.¦ 2:34.51   20.¦ 1:35.26   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:12.52   16.¦ 4:48.18   15.¦
MD-S1u     103. Huber Roger                         67 Bichelsee                   5:45.15,3   1:47.43,1   (111)   ¦    58.53  103.¦ 2:42.21   96.¦ 2:04.00   98.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:41.14   98.¦ 5:45.15  103.¦
MD-CPu     100. Hüchting Jörg, Adliswil             70 ams                         5:33.22,8   1:49.09,2   (261)   ¦    47.06   69.¦ 2:36.28  102.¦ 2:09.48  104.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:23.34   93.¦ 5:33.22  100.¦

totale 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.