Duathlon de Lausanne - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11          15. Salzmann Ueli                       63 Bern                        1:44.21,1     13.32,8   (163)   ¦ 

35           9. Sandoz Frédéric, Meyrin             90 Frédéric Sandoz             1:15.59,4     16.08,9   (377)   ¦ 

11          51. Sansonnens René, Lausanne           61 Pompiers pro LSNE           2:17.50,3     47.02,0   (134)   ¦ 

31           5. Santacroce Angelo                   66 Ursins                        57.29,6      2.48,6   (450)   ¦ 

31          43. Sauser Thierry                      65 La Tour-de-Peilz            1:08.57,1     14.16,1   (378)   ¦ 

32          13. Savary Michel                       59 Lasuanne                    1:10.16,7     10.14,0   (379)   ¦ 

10          39. Saxer Christoph, Udligenswil        71 Tri Club Sursee             1:51.34,6     24.13,1   (104)   ¦ 

40           9. Schaefer Catherine, Lausanne        73 Tri Team Lausanne           1:08.04,7      7.11,1   (420)   ¦ 

11          35. Scharwath Sven, Pully               64 Scharwath & Co.             1:59.49,8     29.01,5   (105)   ¦ 

10           1. Schelling Sven, Steinerberg         83 Saeco-Asics-Wheeler-Team    1:27.21,5       -----   (106)   ¦ 

30           3. Schenevey Stéphane, Bière           71 Tri Hazard                    56.56,4      2.08,5   (380)   ¦ 

11           2. Schertenleib Bruno, Kappel          66 Brooks Swiss                1:31.01,0      0.12,7   (107)   ¦ 

32          20. Schiller André                      59 Morges                      1:18.46,9     18.44,2   (381)   ¦ 

04           4. Schir Thery                         93 Bussigny-Lausanne             10.29,7      0.25,9   (664)   ¦ 

11          38. Schmid Beat, Urdorf                 64 10729                       2:00.42,3     29.54,0   (108)   ¦ 

41           8. Schmid Christine                    63 Chavannes-des-Bois          1:22.27,2     13.10,0   (437)   ¦ 

10          24. Schneider Steve, Überstorf          73 Team V-Maxx Bianchi         1:40.12,1     12.50,6   (157)   ¦ 

04           3. Schnyder Lars                       93 Bavois                        10.24,9      0.21,1   (662)   ¦ 

03           6. Schnyder Sylvie                     94 Bavois                        12.19,5      1.28,5   (663)   ¦ 

10          21. Schor Raphael, Zweisimmen           82 tri team steffisburg        1:39.16,5     11.55,0   (109)   ¦ 

13           1. Schwab Jacques, Pregassona          42 V S Capriasca               2:10.24,7       -----   (151)   ¦ 

10          31. Schwager Daniel, Balterswil         78 Tri Club Frauenfeld         1:44.05,4     16.43,9   (140)   ¦ 

40           6. Schwitz France                      79 Lausanne                    1:06.32,8      5.39,2   (382)   ¦ 

30          71. Segura Gustavo                      72 F-Epagny                    1:22.00,9     27.13,0   (383)   ¦ 

10           3. Senn David, Ennenda                 75 www.crespo.ch               1:28.43,6      1.22,1   (130)   ¦ 

30           7. Servoz Sebastien, F-Publier         78 evian                         57.45,9      2.58,0   (384)   ¦ 

30          29. Shelton Nicolas                     80 Gland                       1:02.05,2      7.17,3   (385)   ¦ 

41          13. Sighartner Brigitte                 62 Dizy                        1:46.03,9     36.46,7   (386)   ¦ 

06           2. Simmonds Freddie                    91 Vessy                         16.09,2      0.45,8   (711)   ¦ 

30          33. Spiegelberg Andreas, Seuzach        77 sc Liestal                  1:02.41,6      7.53,7   (387)   ¦ 

33           8. Spring Kurt                         48 Renens VD                   1:21.37,5     17.04,9   (388)   ¦ 

04          16. Spycher Arthur, Lausanne            93 Vélo Club Lausanne            12.46,4      2.42,6   (655)   ¦ 

31          46. Stamm Patrick                       61 Prilly                      1:09.40,6     14.59,6   (462)   ¦ 

14           2. Staubli Jan, Russikon               85 LC Uster                      53.39,1      1.45,4   (199)   ¦ 

03           9. Stenson Amy                         94 Rolle                         14.48,9      3.57,9   (665)   ¦ 

03          12. Sterckx Lina                        94 Prilly                        15.18,2      4.27,2   (640)   ¦ 

02          12. Sterckx Tim                         96 Prilly                        14.41,5      3.15,1   (666)   ¦ 

40          20. Strohheker Sévane                   73 Nyon                        1:17.43,8     16.50,2   (416)   ¦ 

11          42. Studer Claude                       66 Ste-Croix                   2:03.01,7     32.13,4   (112)   ¦ 

30          22. Suter Thomas                        78 Bellach                     1:00.45,3      5.57,4   (447)   ¦ 

30          17. Sutter Grégory, Pully               80 Tri Team Pully                59.34,7      4.46,8   (389)   ¦ 

30          35. Swars Erik                          71 St.Sulpice                  1:03.13,0      8.25,1   (390)   ¦ 


Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.