(11) Männer Ronda Piccola

Xenofit-BIKE-Marathon Garda Trentino - (11) Männer Ronda Piccola

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall       ¦ Punkte 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Mende Matthias, Dresden             79 mad-east-challenge          1:52.29,9       -----   (357)  RP       1.   ¦    500 
    2. Grasegger Hans                      65 Grainau                     1:57.09,9      4.40,0     (7)  RP       2.   ¦    480 
    3. Gasse Hannes                        72 A-Kufstein                  2:00.44,0      8.14,1   (568)  RP       3.   ¦    465 
    4. Gross Kurt, CH-Plasselb             71 Thömus-Bike-Team            2:05.34,1     13.04,2   (351)  RP       4.   ¦    447 
    5. Danzer Martin, Kelheim              80 Team Cube                   2:05.34,2     13.04,3    (38)  RP       5.   ¦    447 
    6. Hachmeyer Markus, Wiehl             67 Schwalbe                    2:05.34,8     13.04,9   (331)  RP       7.   ¦    447 
    7. Sulzenbacher Richard                82 A-Angerberg                 2:05.56,0     13.26,1   (419)  RP       8.   ¦    446 
    8. Berger Andreas, A-Stans             75 Union Raiffeisen Radteam    2:07.51,7     15.21,8   (778)  RP       9.   ¦    439 
    9. Herczog Andras, H-Pilisszent Ivan   85 Corratec World Team         2:08.20,4     15.50,5   (336)  RP       10.  ¦    438 
   10. Feldkamp Markus                     73 Bottrop                     2:08.38,7     16.08,8    (45)  RP       12.  ¦    437 
   11. Preimstorfer Alexander              72 Frasdorf                    2:09.11,3     16.41,4   (257)  RP       13.  ¦    435 
   12. Peraud Jean-Christophe, F-Villeurba 77 Lapierre International      2:09.16,5     16.46,6   (355)  RP       14.  ¦    435 
   13. Wickles Thomas                      83 Pegnitz                     2:10.38,7     18.08,8   (450)  RP       15.  ¦    430 
   14. Neureiter Joachim                   66 A-Schladming                2:11.56,9     19.27,0   (401)  RP       16.  ¦    426 
   15. Eberharter Matthias, A-Fügen        78 Union Raiffeisen Radteam    2:12.31,6     20.01,7  (1016)  RP       18.  ¦    424 
   16. Wernisch Wolfgang, A-Winklern 32    68 KTM TEAM Radsport Sampl     2:13.44,9     21.15,0   (583)  RP       20.  ¦    420 
   17. Schimpfle Norbert, Ichenhausen      74 GIANT Deutschland           2:14.02,7     21.32,8   (101)  RP       22.  ¦    419 
   18. Marosi Alessandro, I-Arco           75 Team Carpentari Torbole     2:14.22,7     21.52,8   (302)  RP       23.  ¦    418 
   19. Hennauer Marcus                     76 München                     2:14.38,7     22.08,8   (673)  RP       24.  ¦    417 
   20. Finkenzeller Fritz, Holzkirchen     72 Team Sport Nora Austria     2:14.40,4     22.10,5    (46)  RP       25.  ¦    417 
   21. Barilani Alessandro, I-Desenzano de 65 Racing Rosola Bike          2:15.01,6     22.31,7   (588)  RP       28.  ¦    416 
   22. Lang Alexander                      67 Freiburg                    2:15.02,4     22.32,5   (317)  RP       29.  ¦    416 
   23. Birkenfeld René, Freiberg           83 HAI BIKE Deutschland        2:15.07,2     22.37,3   (911)  RP       30.  ¦    416 
   24. Kamml Michael, Inzell               81 Team Bergbauernmilch        2:16.14,5     23.44,6   (147)  RP       31.  ¦    412 
   25. Schroven Karl                       68 B-Heist-op-den-Berg         2:16.51,8     24.21,9   (247)  RP       32.  ¦    410 
   26. Volgger Manfred, I-Gais             71 SV St. Lorenzen             2:17.31,5     25.01,6  (1086)  RP       33.  ¦    409 
   27. Hagspiel Gerd, A-Hittisau           82 INTERSPORT SPETTEL          2:17.58,0     25.28,1   (623)  RP       34.  ¦    407 
   28. Plenz Mike, Weinsberg               73 Scott USA                   2:18.23,4     25.53,5    (90)  RP       36.  ¦    406 
   29. Schröder Thomas, Thalheim           75 TBR/UCS Stuttgart           2:18.35,4     26.05,5   (104)  RP       37.  ¦    405 
   30. Versini Roberto, I-Rovereto         74 S.C. ALA                    2:18.46,0     26.16,1  (1004)  RP       38.  ¦    405 
   31. Töchterle Manuel, I-Olang           85 SV St. Lorenzen             2:20.31,6     28.01,7  (1050)  RP       40.  ¦    400 
   32. Koller Kilian                       80 München                     2:20.42,0     28.12,1   (119)  RP       42.  ¦    399 
   33. Megele Stefan                       67 Augsburg                    2:20.49,1     28.19,2   (138)  RP       43.  ¦    399 
   34. Kaulfersch Christian, Gmund         82 Harti's Bike Station        2:20.49,8     28.19,9    (65)  RP       44.  ¦    399 
   35. Helfert Mario, Niemtsch             81 Team Helfert                2:20.54,3     28.24,4   (680)  RP       45.  ¦    399 
   36. Grünenfelder Stefan, CH-Wangs       70 Wypag Giant Suisse          2:21.12,0     28.42,1  (1064)  RP       46.  ¦    398 
   37. Kinkelin Marcus                     72 Wendlingen                  2:21.33,6     29.03,7   (660)  RP       47.  ¦    397 
   38. Lutterotti Luigi                    68 I-Riva del Garda            2:21.34,1     29.04,2   (793)  RP       48.  ¦    397 
   39. Fritzenwenger Hubert                72 Teisendorf                  2:22.16,3     29.46,4   (566)  RP       49.  ¦    395 
   40. Häublein Christian                  78 Kulmbach                    2:22.37,6     30.07,7   (252)  RP       50.  ¦    394 
   41. Mannes Mario, Mittenwald            71 team-adidas.de              2:23.18,7     30.48,8    (79)  RP       51.  ¦    392 
   42. Erfurth Ivo                         83 Weißenfels                  2:23.21,4     30.51,5   (212)  RP       52.  ¦    392 
   43. Sporer Matthias                     71 A-Zirl                      2:24.40,4     32.10,5   (446)  RP       55.  ¦    388 
   44. Bellotto Gabriel, CH-Baar           73 Cross Country Sport Silva   2:25.41,3     33.11,4   (427)  RP       56.  ¦    386 
   45. Mitterer Werner, I-Eppan            75 Rebels On Bike              2:25.45,1     33.15,2   (216)  RP       57.  ¦    385 
   46. Popin Sherban, Hofheim              80 GT-Racing Team              2:26.00,2     33.30,3    (92)  RP       58.  ¦    385 
   47. Becker Erik                         65 Wiesent                     2:26.03,5     33.33,6   (774)  RP       59.  ¦    385 
   48. Pierangeli Paolo, I-Riva del Garda  68 Team Carpentari Torbole     2:26.05,0     33.35,1   (301)  RP       60.  ¦    385 
   49. Wertz Jürgen                        67 Aachen                      2:26.09,3     33.39,4   (867)  RP       61.  ¦    384 
   50. Bardolzi Laszlo, H-Alasaz           86 NSE                         2:26.19,0     33.49,1   (900)  RP       62.  ¦    384 
   51. Schoger Michael                     80 Deggendorf                  2:26.51,7     34.21,8   (926)  RP       63.  ¦    383 
   52. Klatt Jürgen, Blankenheim           67 Hot-Chili-Racing            2:27.55,5     35.25,6    (68)  RP       67.  ¦    380 
   53. Wolf Matthias                       67 Oberhaching                 2:30.04,1     37.34,2   (125)  RP       71.  ¦    374 
   54. Pelacagge Fabrizio, I-Cingoli       77 G.S.Avis Bike Cingoli       2:30.15,1     37.45,2   (791)  RP       72.  ¦    374 
   55. Süssmann Georg, Siegsdorf           66 upsolut MV                  2:31.55,0     39.25,1   (110)  RP       75.  ¦    370 
   56. Trettwer Helmut, Teisendorf         83 SV Oberteisendorf           2:31.55,3     39.25,4   (756)  RP       76.  ¦    370 
   57. Frick Christian                     70 Miesbach                    2:31.58,7     39.28,8   (141)  RP       77.  ¦    370 
   58. Schiller Stefan                     76 Schloßberg                  2:32.33,5     40.03,6  (1082)  RP       78.  ¦    368 
   59. Krautgartner Manuel, Kiens          80 Radclub St. Lorenzen        2:33.04,5     40.34,6  (1049)  RP       79.  ¦    367 
   60. Hagemeister Martin, Unterwössen     79 Berchtesgadener Land Berg   2:33.09,6     40.39,7   (640)  RP       80.  ¦    367 
   61. Mernik Brane, SLO-Celje             67 UNI TEAM Ljubljane Sloven   2:34.08,4     41.38,5   (970)  RP       83.  ¦    364 
   62. Sudler Stefan                       68 Feldkirchen                 2:34.34,3     42.04,4   (109)  RP       84.  ¦    363 
   63. Meier Frank                         71 Aalen                       2:34.43,5     42.13,6   (133)  RP       85.  ¦    363 
   64. Herfurth Markus, Bad Heilbrunn      68 TSV-Partenkirchen           2:35.10,4     42.40,5    (56)  RP       87.  ¦    362 
   65. Granzotto Damiano, I-Corno di Rosaz 73 G.S. Manzano                2:35.32,1     43.02,2   (789)  RP       88.  ¦    361 
   66. Kümmel Chris, Gera                  69 Team RSH                    2:35.42,7     43.12,8   (810)  RP       89.  ¦    361 
   67. Meyer Sven Werner                   74 CH-Zürich                   2:35.44,8     43.14,9   (646)  RP       90.  ¦    361 
   68. Arthofer Christoph, Dachau          76 Zick-Zack-Aueralm           2:36.27,8     43.57,9   (522)  RP       92.  ¦    359 
   69. Schandl Karl, Mittenwald            75 team-adidas.de              2:36.28,4     43.58,5    (99)  RP       93.  ¦    359 
   70. Steinmetzer Lars, Herzberg          77 Bike-Point-Live.de          2:36.54,0     44.24,1   (292)  RP       94.  ¦    358 
   71. Rixner Christian, Tegernsee         78 Tegernsee Boarding Equipm   2:38.40,8     46.10,9   (243)  RP       98.  ¦    354 
   72. Seybold Stefan, Blaustein           68 SKS                         2:39.07,3     46.37,4   (313)  RP       99.  ¦    353 
   73. Weidlich Marco, Zwickau             75 Team Taugenichts            2:39.54,8     47.24,9   (835)  RP       102. ¦    351 
   74. Pap Zsolt, H-Mezökövesd             79 NSE                         2:39.57,4     47.27,5   (897)  RP       103. ¦    351 
   75. Moser Joachim                       72 Eichenau                    2:41.59,6     49.29,7   (641)  RP       106. ¦    347 
   76. Adams Guido                         68 Stolberg                    2:42.16,2     49.46,3   (168)  RP       108. ¦    346 
   77. Jandik Oldrich                      71 CZ-Turnov                   2:42.30,8     50.00,9   (308)  RP       109. ¦    346 
   78. Schuster Martin                     65 Salach                      2:42.36,2     50.06,3   (903)  RP       110. ¦    345 
   79. Aumüller Alexander                  74 Buckenhof                   2:42.38,1     50.08,2   (682)  RP       111. ¦    345 
   80. Konya Tibor                         75 Wörthee                     2:42.54,9     50.25,0   (456)  RP       112. ¦    345 
   81. Lengenfelder Thomas, Kissing        71 Xenofit                     2:43.05,1     50.35,2  (1073)  RP       113. ¦    344 
   82. Mair Gerd                           70 I-Bruneck                   2:43.08,2     50.38,3    (78)  RP       114. ¦    344 
   83. Steinl Gerhard, Wessobrunn          67 IBC DIMB Racing Team        2:43.27,6     50.57,7   (196)  RP       116. ¦    344 
   84. Häcker Ralph                        67 Eching                      2:43.56,5     51.26,6   (190)  RP       117. ¦    343 
   85. Bolle Andreas                       71 Miesbach                    2:44.10,7     51.40,8    (31)  RP       118. ¦    342 
   86. Hertel Stefan, Spatzenhausen        82 Bergamont/ RSG Werdenfels   2:44.30,0     52.00,1   (750)  RP       119. ¦    341 
   87. Bracko Karel, SLO-Limbus            71 Trek Highlander/Ganesha T   2:45.44,6     53.14,7   (923)  RP       121. ¦    339 
   88. Mosselman Eelco                     74 NL-Goes                     2:46.00,3     53.30,4   (910)  RP       122. ¦    338 
   89. Neupert Michael                     73 Oberweißbach                2:46.11,8     53.41,9   (770)  RP       123. ¦    338 
   90. Prechtl Philip, Waldsassen          81 la.Fa.Ce.-Team Weiden       2:46.12,0     53.42,1   (245)  RP       124. ¦    338 
   91. Takacs Richard, H-Mezökövesd        87 NSE                         2:46.37,3     54.07,4   (894)  RP       125. ¦    337 
   92. Boreck Thomas                       81 Kempten                     2:46.43,9     54.14,0  (1087)  RP       126. ¦    337 
   93. Röcknagel Andy                      66 Geislingen                  2:46.54,8     54.24,9   (902)  RP       127. ¦    336 
   94. Kehl Karsten                        69 Gelnhausen                  2:46.55,6     54.25,7   (657)  RP       128. ¦    336 
   95. Smuzniak Miroslaw, PL-Wroclaw       82 ARKTIC YORK WROCZAU         2:47.13,1     54.43,2   (963)  RP       129. ¦    336 
   96. Schuler Klaus                       68 Hinterzarten                2:47.13,8     54.43,9   (204)  RP       130. ¦    336 
   97. Geier Maximilian, Bad Wiessee       78 Tegernsee Boarding Equipm   2:47.27,1     54.57,2   (269)  RP       132. ¦    335 
   98. Croonen Bart, B-Lier                75 X-Treme Bikers Begijnendi   2:48.14,3     55.44,4    (35)  RP       133. ¦    334 
   99. Ortner Richard                      69 A-Abfaltersbach             2:48.52,8     56.22,9   (519)  RP       136. ¦    333 
  100. Streckebach Martin, Fürth           68 FRANKENCROSSIES             2:49.04,5     56.34,6   (477)  RP       137. ¦    332 
  101. Majcen Hannes                       77 A-Graz-Andritz              2:49.10,9     56.41,0   (432)  RP       138. ¦    332 
  102. Carpentari Marco, I-Riva del Garda  67 Pirato                      2:49.43,6     57.13,7   (786)  RP       140. ¦    331 
  103. Husek Ondrej                        75 CZ-Turnov                   2:50.02,3     57.32,4   (309)  RP       142. ¦    330 
  104. Jecny Petr                          75 CZ-Tournov                  2:50.04,4     57.34,5   (310)  RP       143. ¦    330 
  105. Datenet Hubert                      68 Aachen                      2:50.08,8     57.38,9   (123)  RP       144. ¦    330 
  106. Gersbeck Jörn, Schwabhausen         69 Team Steppenwolf            2:50.39,3     58.09,4    (49)  RP       145. ¦    329 
  107. Merkel Christoph                    70 Feldkirchen                 2:51.10,3     58.40,4   (523)  RP       146. ¦    328 
  108. Vojtek Rene, A-Rosenau              75 MAVIC-adidas cycling        2:51.14,8     58.44,9   (843)  RP       147. ¦    328 
  109. Seidel Mike, Auerbach               76 Team Bergwerk Vogtland      2:51.26,8     58.56,9   (834)  RP       149. ¦    328 
  110. Weidlich Thomas                     79 Erfurt                      2:51.27,4     58.57,5   (871)  RP       150. ¦    328 
  111. Pollerspöck Robert, Eggenfelden     65 Jo Sticker Racing Team      2:51.52,2     59.22,3   (458)  RP       151. ¦    327 
  112. Jentzsch Frank                      75 Dresden                     2:52.58,7   1:00.28,8   (651)  RP       154. ¦    325 
  113. Kühnapfel Ralf                      67 Calw                        2:53.18,5   1:00.48,6   (540)  RP       156. ¦    324 
  114. Werner Matthias, Mühlhausen         73 Glühende Ketten             2:53.22,4   1:00.52,5   (266)  RP       157. ¦    324 
  115. Arnold Florian                      79 Waldsassen                  2:54.31,5   1:02.01,6   (218)  RP       160. ¦    322 
  116. Adam Frank                          65 Burgdorf                    2:54.39,6   1:02.09,7   (166)  RP       161. ¦    322 
  117. Gard Patrik                         66 Altenstadt                  2:55.12,0   1:02.42,1   (492)  RP       164. ¦    321 
  118. Klarin Sasa                         70 Raubling                    2:55.18,4   1:02.48,5  (1014)  RP       165. ¦    320 
  119. Müller Steffen, Amtsberg            71 Racing Team Zweirad Seide   2:55.26,9   1:02.57,0   (881)  RP       166. ¦    320 
  120. Bordoni Alessandro, I               67 G.S.Avis Bike Cingoli       2:55.36,2   1:03.06,3   (792)  RP       167. ¦    320 
  121. Steidele Matthias                   79 Altenstadt                  2:55.48,5   1:03.18,6  (1058)  RP       168. ¦    319 
  122. Pally Richard                       68 CH-Thusis                   2:55.50,6   1:03.20,7   (805)  RP       169. ¦    319 
  123. Zepf Oliver                         71 Ludwigsburg                 2:56.15,8   1:03.45,9  (1005)  RP       171. ¦    319 
  124. Jensen Uwe, Karlsruhe               66 MTB Karlsruhe               2:56.20,8   1:03.50,9   (122)  RP       172. ¦    318 
  125. Deppe Sascha                        78 Piding                      2:56.32,3   1:04.02,4   (666)  RP       173. ¦    318 
  126. Holztrattner Dieter                 66 A-Stans                     2:57.00,8   1:04.30,9   (283)  RP       176. ¦    317 
  127. Frassireti David                    73 I-Forlt                     2:57.08,2   1:04.38,3  (1104)  RP       178. ¦    317 
  128. Bader Thomas                        65 Kaufbeuren                  2:57.17,9   1:04.48,0   (499)  RP       179. ¦    317 
  129. Hatlapa Marcel, Fischen             83 Bike-Team Oberallgäu        2:57.28,7   1:04.58,8   (663)  RP       180. ¦    316 
  130. Michelmann Marco                    72 Schwerin                    2:58.04,1   1:05.34,2   (630)  RP       185. ¦    315 
  131. Schuierer Thomas, Altdorf           74 Team Bock                   2:58.05,8   1:05.35,9   (105)  RP       186. ¦    315 
  132. Hjelm Klaus, DK-Hornslet            67 Team Bike Toyz              2:58.52,9   1:06.23,0   (629)  RP       188. ¦    314 
  133. Rein Christian, DK-Arhus            74 Team Cykelklubben           2:59.04,0   1:06.34,1   (801)  RP       189. ¦    314 
  134. Ferenczi Istvan                     73 H-Debrecen                  2:59.21,4   1:06.51,5   (619)  RP       191. ¦    313 
  135. Oelschläger Jürgen                  69 Ainring                     2:59.50,7   1:07.20,8   (929)  RP       193. ¦    312 
  136. Hermann Hardy                       70 Titisee-Neustadt            3:00.33,3   1:08.03,4   (200)  RP       194. ¦    311 
  137. Benz Thorsten, Gengenbach           ?? Benzli Men                  3:00.34,9   1:08.05,0   (888)  RP       195. ¦    311 
  138. Mariß Tim                           79 Göttingen                   3:00.36,9   1:08.07,0   (990)  RP       196. ¦    311 
  139. Fritz Martin, Aschau                81 7 Summits                   3:00.52,3   1:08.22,4   (158)  RP       197. ¦    310 
  140. Cornils Thorsten, Bergen            68 Corratec                    3:01.08,0   1:08.38,1   (316)  RP       198. ¦    310 
  140. Mastroserio Michael                 70 Maintal                     3:01.08,0   1:08.38,1   (180)  RP       198. ¦    310 
  142. Varhelyi Peter, H-Eger              77 NSE Eger                    3:01.29,3   1:08.59,4   (898)  RP       201. ¦    309 
  143. Weidenthaler Sebastian, Aschau      81 7 Summits                   3:01.49,2   1:09.19,3   (156)  RP       203. ¦    309 
  144. Vagt Svend, Hannover                75 Euer Don FHR                3:02.05,1   1:09.35,2   (198)  RP       204. ¦    308 
  145. Grauvogl Andreas, München           79 Zick-Zack-Aueralm           3:02.17,0   1:09.47,1   (464)  RP       205. ¦    308 
  146. Di Rito Harry                       70 CH-Greifensee               3:02.21,4   1:09.51,5   (518)  RP       206. ¦    308 
  147. Czirr Sascha, Gütersloh             69 K&C Racing Team             3:02.28,7   1:09.58,8   (586)  RP       207. ¦    308 
  148. Faber Claudius                      79 Würzburg                    3:02.30,1   1:10.00,2   (734)  RP       208. ¦    308 
  149. Andrenacci Jonny, CH-Rubigen        65 Specialized Europe          3:02.42,8   1:10.12,9   (343)  RP       209. ¦    307 
  150. Wörner Elmar, Pfullingen            69 RV Gomaringen team Axel S   3:03.11,7   1:10.41,8   (783)  RP       213. ¦    307 
  151. Liener Markus                       73 A-Gumpoldskirchen           3:03.16,6   1:10.46,7  (1101)  RP       214. ¦    306 
  152. Koltay Thomas                       69 A-Breden                    3:03.17,6   1:10.47,7  (1089)  RP       215. ¦    306 
  153. Nagy Zsolt                          65 H-Karciag                   3:03.27,6   1:10.57,7   (620)  RP       217. ¦    306 
  154. Adam Frank                          77 Filderstadt                 3:03.49,6   1:11.19,7   (997)  RP       218. ¦    305 
  155. Porpaczy Adam, H-Navikanizsa        87 NSE                         3:04.02,9   1:11.33,0   (908)  RP       219. ¦    305 
  156. De Lange Ryan                       76 GB-Bourne End, Herts        3:04.17,5   1:11.47,6   (832)  RP       220. ¦    305 
  157. Dietze Andre                        73 Dresden                     3:04.18,6   1:11.48,7   (747)  RP       221. ¦    305 
  158. Scholz Torben, Holzminden           79 THW-Racing Holzminden       3:04.20,4   1:11.50,5   (571)  RP       222. ¦    305 
  159. Gern Marc-Oliver                    74 Stuttgart                   3:04.51,8   1:12.21,9   (943)  RP       226. ¦    304 
  160. Mattig Wolfgang                     77 München                     3:05.19,3   1:12.49,4  (1017)  RP       229. ¦    303 
  161. Pasin Marco                         75 I-Chiuppamo                 3:05.43,7   1:13.13,8   (798)  RP       230. ¦    302 
  162. Paffenholz Martin                   72 Sinzig                      3:05.44,7   1:13.14,8   (461)  RP       231. ¦    302 
  163. Zurbrügg Daniel                     73 CH-Zug                      3:05.56,9   1:13.27,0   (592)  RP       232. ¦    302 
  164. Meyer Holger, München               68 SCOTT / Race Face           3:06.12,2   1:13.42,3   (972)  RP       234. ¦    302 
  165. Kennenknecht Thomas                 70 Bargberg                    3:06.13,5   1:13.43,6  (1021)  RP       235. ¦    302 
  166. Kneppler Hubert                     74 Bargberg                    3:06.13,7   1:13.43,8   (743)  RP       236. ¦    302 
  167. Isaksen Lars, DK-Kolding            74 Team Rocky Mountain Denma   3:06.14,1   1:13.44,2    (60)  RP       237. ¦    302 
  168. Lohner Oliver, Remagen              76 Poison                      3:06.21,7   1:13.51,8    (74)  RP       238. ¦    301 
  169. Kawalla Götz                        66 Braunschweig                3:06.58,2   1:14.28,3   (475)  RP       240. ¦    300 
  170. Koerner Christian                   78 Olching                     3:07.10,7   1:14.40,8  (1098)  RP       241. ¦    300 
  171. Geröhàzi Tamas                      72 H-Budapest                  3:07.12,2   1:14.42,3   (912)  RP       242. ¦    300 
  172. Blattmann Berthold, Rosenheim       65 MAVIC-adidas cycling        3:07.32,6   1:15.02,7   (333)  RP       244. ¦    299 
  173. Greulich Sascha, Reinsberg          72 Team Zündelbrigade SV Feu   3:07.48,8   1:15.18,9   (530)  RP       245. ¦    299 
  174. Basso Omero, I-S. Dona              77 Scavezzon                   3:07.54,9   1:15.25,0   (987)  RP       246. ¦    299 
  175. Baumgärtner Roland, Gersthofen      67 R + S Cycle Team Augsburg   3:08.18,1   1:15.48,2   (121)  RP       247. ¦    298 
  176. Hupel Martin, Pößneck               78 Die Muschkoten              3:09.11,1   1:16.41,2   (676)  RP       251. ¦    297 
  177. Koelmann Andy, B-Eupen              74 Prattdreiver                3:09.27,1   1:16.57,2   (954)  RP       252. ¦    296 
  178. Otto Iven                           70 Thalheim                    3:09.43,5   1:17.13,6   (883)  RP       253. ¦    296 
  179. Pfurtscheller Stefan, A-Neustift    72 Bike Denifl                 3:09.49,2   1:17.19,3   (907)  RP       254. ¦    296 
  180. Bremer Ben, Sinzig                  71 Poison                      3:09.55,2   1:17.25,3    (32)  RP       257. ¦    296 
  181. Vozary Jozsef                       67 H-Debunelen                 3:09.57,3   1:17.27,4   (905)  RP       258. ¦    296 
  182. Dubawy Daniel                       77 Kempten                     3:10.15,1   1:17.45,2  (1088)  RP       261. ¦    295 
  183. Zacharias Henning                   67 Frankfurt a.M.              3:10.20,1   1:17.50,2   (850)  RP       262. ¦    295 
  184. Engelhardt Michael, Kronach         76 Sporthaus-Erhard            3:10.24,7   1:17.54,8    (43)  RP       263. ¦    295 
  185. Zausinger Stefan, Dachau            76 ZICK ZACK AUERALM           3:10.28,0   1:17.58,1   (777)  RP       264. ¦    295 
  186. Dummert Klaus, Gilching             67 BMW                         3:10.32,7   1:18.02,8   (995)  RP       266. ¦    295 
  187. Geilsdorf Ronny, Erlangen           80 Die Muschkoten              3:10.49,7   1:18.19,8   (740)  RP       267. ¦    294 
  188. Kombrink Stephan                    69 Greislingen                 3:11.21,8   1:18.51,9   (901)  RP       271. ¦    293 
  189. Markworth Hendrik, Holzminden       77 THW-Racing Holzminden       3:11.24,0   1:18.54,1   (573)  RP       272. ¦    293 
  190. Kamin Thorsten                      69 Wiesbaden                   3:11.25,9   1:18.56,0  (1100)  RP       273. ¦    293 
  191. Schon Andreas                       78 Miesbach                    3:11.57,1   1:19.27,2   (931)  RP       274. ¦    293 
  192. Gräßner Helmar                      68 München                     3:12.26,5   1:19.56,6   (974)  RP       275. ¦    292 
  193. Keuter Thomas, Stuttgart            71 Team Kodak                  3:12.28,7   1:19.58,8   (139)  RP       276. ¦    292 
  194. Hevesi Richard, H-Maklar            83 NSE Eger                    3:12.34,7   1:20.04,8   (895)  RP       277. ¦    292 
  195. Engelhard Georg                     67 Waiblingen                  3:12.37,0   1:20.07,1   (985)  RP       278. ¦    292 
  196. Pereme Vincent                      70 I-Modena                    3:13.14,1   1:20.44,2   (932)  RP       282. ¦    291 
  197. Ritt Andreas                        72 Stuttgart                   3:13.14,8   1:20.44,9   (941)  RP       283. ¦    291 
  198. Schanz Jens                         78 Ulm                         3:13.26,3   1:20.56,4   (533)  RP       285. ¦    290 
  199. Otto Michael                        69 Kiel                        3:14.19,4   1:21.49,5   (561)  RP       291. ¦    289 
  200. Pichler Andreas, München            73 Rebels On Bike              3:14.23,7   1:21.53,8   (215)  RP       292. ¦    289 
  201. Schnoor Friedrich                   67 Oldenburg                   3:14.28,2   1:21.58,3  (1045)  RP       293. ¦    289 
  202. Kittel Andreas, Schloß Holte-Stuken 69 K&C Racing Team             3:14.35,0   1:22.05,1   (587)  RP       294. ¦    289 
  203. Rudnik Michael                      67 Öhringen                    3:14.38,9   1:22.09,0   (709)  RP       295. ¦    288 
  204. Lorz Jörg                           70 Ober-Ramstadt               3:14.43,0   1:22.13,1   (925)  RP       296. ¦    288 
  205. Dorner Josef                        66 München                     3:15.23,8   1:22.53,9  (1063)  RP       299. ¦    287 
  206. Herrick Andrew, USA-Laguna Beach /  67 Crank Brothers              3:15.38,7   1:23.08,8   (337)  RP       300. ¦    287 
  207. Näpfel Stefan                       68 Ellingen                    3:15.43,3   1:23.13,4   (920)  RP       301. ¦    287 
  208. Sooghen Beny                        68 B-Diest                     3:15.56,7   1:23.26,8   (153)  RP       302. ¦    287 
  209. Krupka Guido                        72 Ingolstadt                  3:15.57,6   1:23.27,7   (178)  RP       303. ¦    287 
  210. Kübler Hardy                        65 Stuttgart                   3:16.02,5   1:23.32,6   (986)  RP       304. ¦    286 
  211. Kneissler Axel, Kassel              71 bike-facts Kassel           3:16.07,6   1:23.37,7   (276)  RP       306. ¦    286 
  212. Kovàcs Tamàs, H-Kismana             74 NSE                         3:16.07,8   1:23.37,9   (899)  RP       307. ¦    286 
  213. Puchtinger Matthias                 65 Dießen                      3:16.13,9   1:23.44,0  (1068)  RP       308. ¦    286 
  214. Keller Johannes                     79 Herrsching                  3:16.22,1   1:23.52,2   (288)  RP       310. ¦    286 
  215. Kanzok Holger                       73 München                     3:16.38,6   1:24.08,7   (942)  RP       312. ¦    286 
  216. Rehrauer Werner, Schöntal           74 SV Sindelbachtal            3:16.39,7   1:24.09,8  (1079)  RP       313. ¦    286 
  217. Browko Robert, PL-Radwanic          80 ARKTIC YORK WROCZAU         3:16.55,5   1:24.25,6   (962)  RP       314. ¦    285 
  218. Dressler Matthias                   68 Torgau                      3:17.08,7   1:24.38,8   (718)  RP       316. ¦    285 
  219. Christof Rainer                     65 Kaufbeuren                  3:17.25,2   1:24.55,3   (500)  RP       319. ¦    284 
  220. Setzer Peter                        66 Reutlingen                  3:17.35,9   1:25.06,0  (1067)  RP       320. ¦    284 
  221. Kiss Balint                         86 H-Papa                      3:18.16,1   1:25.46,2   (562)  RP       326. ¦    283 
  222. Spindler Tomas                      66 Großhelfendorf              3:19.30,0   1:27.00,1   (281)  RP       331. ¦    281 
  223. Kirner Martin, Abensberg            71 THE LOWRIDERS               3:19.31,7   1:27.01,8   (284)  RP       332. ¦    281 
  224. De Vreede Fred                      68 München                     3:19.57,8   1:27.27,9   (683)  RP       335. ¦    281 
  225. Dobner Florian, Cadolzburg          73 Chickenlullu / Sram         3:20.15,0   1:27.45,1    (41)  RP       337. ¦    280 
  226. Müller Ulrich, Pressig              80 Sporthaus-Erhard            3:21.26,9   1:28.57,0   (628)  RP       340. ¦    279 
  227. Dawson Krien                        77 F-Voiron                    3:21.40,0   1:29.10,1  (1025)  RP       341. ¦    278 
  227. Paeßler Peter, Nordheim             66 Hardtwaldracer#s            3:21.40,0   1:29.10,1   (224)  RP       341. ¦    278 
  229. Keßel Volker, Witten                70 Team Speiche                3:21.54,3   1:29.24,4   (237)  RP       344. ¦    278 
  230. Christian Benjamin                  77 Abenberg                    3:22.21,7   1:29.51,8   (738)  RP       345. ¦    277 
  231. Maurus Frank                        66 CH-Winterthur               3:22.53,0   1:30.23,1   (278)  RP       349. ¦    277 
  232. Strewitz Robert, Kassel             74 Scarlet Racing Snails       3:23.15,5   1:30.45,6   (675)  RP       351. ¦    276 
  233. Novotny Thomas                      66 München                     3:23.28,9   1:30.59,0   (457)  RP       352. ¦    276 
  234. Dimitrov Nikolay                    69 Schechen                    3:23.33,8   1:31.03,9  (1052)  RP       353. ¦    276 
  235. Csaba Bogati                        70 H-Budapest                  3:23.34,4   1:31.04,5   (913)  RP       354. ¦    276 
  236. Fellinger Peter F., München         74 Jambit                      3:23.45,9   1:31.16,0   (238)  RP       356. ¦    276 
  237. Wunderlich Tino                     83 Ingelheim                   3:23.51,7   1:31.21,8   (423)  RP       358. ¦    275 
  238. Pertz André                         78 Ködnitz                     3:23.54,6   1:31.24,7   (185)  RP       359. ¦    275 
  239. Müller René                         94 Nürnberg                    3:23.59,0   1:31.29,1   (665)  RP       360. ¦    275 
  240. Weninghoff Frank                    69 Dortmund                    3:24.08,2   1:31.38,3   (135)  RP       362. ¦    275 
  241. Wicker Peter                        70 Ingolstadt                  3:24.28,3   1:31.58,4   (211)  RP       364. ¦    275 
  242. Brandenburg Sebastian               80 Coerrach                    3:24.31,3   1:32.01,4   (175)  RP       365. ¦    275 
  243. Kurz Sebastian, Oberaudorf          81 www.dienstagsradler.de      3:24.31,8   1:32.01,9  (1018)  RP       367. ¦    275 
  244. Tomori Simen, SLO-Ljubljana         74 grizzly mtb team            3:24.52,6   1:32.22,7   (773)  RP       369. ¦    274 
  245. Keßler Andreas, Hannover            74 Euer Don FHR                3:24.52,9   1:32.23,0   (203)  RP       370. ¦    274 
  246. Miori Stefano                       67 I-Arco                      3:25.52,8   1:33.22,9  (1012)  RP       379. ¦    273 
  247. Höll Walter                         69 A-Saalbach                  3:25.54,8   1:33.24,9   (977)  RP       380. ¦    273 
  248. Klier Marcus, Nordhausen            68 Hardtwaldracer#s            3:26.21,9   1:33.52,0   (223)  RP       381. ¦    272 
  249. Weißbach Jörg                       69 München                     3:26.43,4   1:34.13,5   (467)  RP       382. ¦    272 
  250. Sander Matthias                     75 Bad Sooden-Allendorf        3:27.11,7   1:34.41,8   (584)  RP       384. ¦    271 
  251. Suter Pirmin                        69 CH-Steinhausen              3:27.43,0   1:35.13,1   (289)  RP       386. ¦    270 
  252. Faber Benedict                      83 Wiesbaden                   3:29.27,3   1:36.57,4   (735)  RP       392. ¦    268 
  253. Gotti Massimo, I-Almè               65 BIKERS PETOSINO             3:29.50,5   1:37.20,6   (938)  RP       393. ¦    268 
  254. Lämmle Thomas, Memmingerberg        68 Zweirad Lämmle              3:30.31,5   1:38.01,6   (265)  RP       397. ¦    267 
  255. Riermeier Christoph                 70 Freiburg                    3:31.25,6   1:38.55,7   (873)  RP       400. ¦    266 
  256. Derks Jan                           77 Freiburg                    3:31.27,0   1:38.57,1   (877)  RP       401. ¦    266 
  257. Fischer Ralph, München              69 Gruppo Pescatore            3:31.39,5   1:39.09,6  (1095)  RP       402. ¦    265 
  258. Kujawski Michel                     76 Freiburg                    3:32.15,8   1:39.45,9   (874)  RP       404. ¦    264 
  259. Lechner Michael                     67 Fürth                       3:32.48,5   1:40.18,6   (412)  RP       407. ¦    264 
  260. Preuschl Rainer                     71 München                     3:33.00,7   1:40.30,8   (420)  RP       409. ¦    264 
  261. Wilot Christopher, München          68 DonWildt                    3:33.19,8   1:40.49,9   (982)  RP       410. ¦    263 
  262. Zanoni Fabio                        71 I-Riva del Garda            3:33.24,7   1:40.54,8   (797)  RP       411. ¦    263 
  263. Bauer Roman                         66 Suhl                        3:33.32,8   1:41.02,9   (441)  RP       412. ¦    263 
  264. Dede Andreas, Oldenburg             65 Team Cadillac               3:33.54,9   1:41.25,0   (173)  RP       413. ¦    262 
  265. Hildebrandt Christian               75 Nürnberg                    3:34.11,0   1:41.41,1   (544)  RP       414. ¦    262 
  266. Sagert Andreas                      79 Filderstadt                 3:34.18,9   1:41.49,0   (498)  RP       415. ¦    262 
  267. Rausch Benjamin                     77 Frankfurt                   3:34.19,0   1:41.49,1   (497)  RP       416. ¦    262 
  268. Pizzimento Roberto, Nattheim        74 cool-runnings               3:35.21,1   1:42.51,2   (299)  RP       417. ¦    261 
  269. Harrer Manfred, München             74 Jambit                      3:35.44,9   1:43.15,0   (239)  RP       418. ¦    260 
  270. Strobl Frank, München               72 Jambit                      3:35.47,1   1:43.17,2   (233)  RP       419. ¦    260 
  271. Rodriguez Marco, Osnabrück          78 Hot-Chili-Racing            3:35.54,7   1:43.24,8    (95)  RP       420. ¦    260 
  272. Nisenbaum David                     86 München                     3:36.57,4   1:44.27,5   (509)  RP       424. ¦    259 
  273. Schappert Michael                   66 Hannover                    3:37.19,5   1:44.49,6   (939)  RP       425. ¦    258 
  274. Tobi Andreas, Mainaschaff           68 Tobi Racer                  3:37.32,8   1:45.02,9   (161)  RP       427. ¦    258 
  275. Eggert Christian                    65 Tegernsee                   3:37.45,9   1:45.16,0   (506)  RP       428. ¦    258 
  276. Cresci Fabrizio                     73 I-Borgotamo                 3:38.37,8   1:46.07,9  (1090)  RP       430. ¦    257 
  277. Schiavetta Fabrizio, I              73 Ciclo Club Imbriani         3:38.45,8   1:46.15,9  (1091)  RP       431. ¦    257 
  278. Sartori Michele, I-Albareto         72 Hot Bike Café               3:38.48,4   1:46.18,5  (1094)  RP       432. ¦    257 
  279. Weißbach Jens                       75 Zschopau                    3:39.00,6   1:46.30,7   (286)  RP       434. ¦    256 
  280. Peranzoni Fabrizio, I-Cingoli       66 G.S.Avis Bike Cingoli       3:39.06,5   1:46.36,6   (790)  RP       436. ¦    256 
  281. Schröder Martin, Hamburg            69 no-sport@.sap               3:39.15,4   1:46.45,5  (1048)  RP       438. ¦    256 
  282. Schiller Tilo                       66 Berlin                      3:39.19,4   1:46.49,5  (1072)  RP       439. ¦    256 
  283. Andri David, H-Budapest             86 Egyszbreg1 K.E.             3:39.33,5   1:47.03,6   (848)  RP       440. ¦    256 
  284. Langensand Thomas                   81 CH-Fischingen               3:39.46,4   1:47.16,5   (512)  RP       443. ¦    255 
  284. Reischl Karsten                     69 Egling                      3:39.46,4   1:47.16,5   (924)  RP       443. ¦    255 
  286. Riekenberg Mayk, Burgwedel          68 Die Kassierer               3:40.08,5   1:47.38,6   (863)  RP       445. ¦    255 
  287. Kumerle Gerald                      65 Königsbrunn                 3:40.24,7   1:47.54,8   (767)  RP       447. ¦    255 
  288. Falch Stephan, Bonstetten           72 R + S Cycle Team Augsburg   3:40.29,4   1:47.59,5   (136)  RP       448. ¦    255 
  289. Ramackers Dirk                      68 Lörzweiler                  3:40.36,0   1:48.06,1   (817)  RP       450. ¦    254 
  290. Croonen Johan, B-Westerlo           67 X-Treme Bikers Begijnendi   3:40.53,6   1:48.23,7    (36)  RP       452. ¦    254 
  291. Moelm Frank                         66 Ravensburg                  3:40.55,7   1:48.25,8   (253)  RP       453. ¦    254 
  292. Stuffer Horst                       70 I-Appiano                   3:41.06,3   1:48.36,4   (795)  RP       454. ¦    254 
  293. Mutzhas Michael                     66 München                     3:41.16,7   1:48.46,8   (981)  RP       455. ¦    254 
  294. Warhold Carsten, Witten             70 Team Speiche                3:41.35,3   1:49.05,4   (205)  RP       458. ¦    253 
  295. Sziraki Zoltan, H                   73 Bringa Banda                3:42.01,1   1:49.31,2   (934)  RP       460. ¦    253 
  296. Strohe Patrick                      65 D                           3:42.01,3   1:49.31,4  (1078)  RP       461. ¦    253 
  297. Fischer Michael                     70 Werneck                     3:42.26,9   1:49.57,0   (507)  RP       464. ¦    252 
  298. Onderka Eduard, CZ-Praha            68 Comanche                    3:42.39,9   1:50.10,0   (984)  RP       465. ¦    252 
  299. Holubec Pavel, CZ-Vsetin            73 Planet Bikes                3:43.07,9   1:50.38,0   (824)  RP       466. ¦    252 
  300. Krause Michael, Heidenheim          67 cool-runnings               3:43.13,7   1:50.43,8   (300)  RP       468. ¦    251 
  301. Doubek Petr, CZ-Tabor 4             72 DA-LI-DA                    3:43.52,0   1:51.22,1   (922)  RP       470. ¦    251 
  302. Mühlenhoff Michael                  72 Steinhöring                 3:43.56,0   1:51.26,1   (177)  RP       471. ¦    251 
  303. Briski Janez                        73 SLO-Kamnik                  3:44.18,5   1:51.48,6  (1001)  RP       472. ¦    250 
  304. Horvat Peter                        72 SLO-Kamnik                  3:44.19,5   1:51.49,6   (919)  RP       473. ¦    250 
  305. Bock Christian, Pyrbaum             87 Team Bock                   3:44.26,6   1:51.56,7    (30)  RP       474. ¦    250 
  306. Bergmann Michael                    73 Roth                        3:44.36,9   1:52.07,0   (405)  RP       476. ¦    250 
  307. Baki Adam                           78 H-Budapest                  3:44.50,5   1:52.20,6   (847)  RP       478. ¦    250 
  308. Zajau Peter                         81 Offenburg                   3:46.35,2   1:54.05,3  (1042)  RP       481. ¦    248 
  309. Bosch Günther                       67 A-Wien                      3:47.05,2   1:54.35,3   (409)  RP       482. ¦    247 
  310. Gabriel Christian, Dachau           76 ZICK ZACK AUERALM           3:47.18,8   1:54.48,9   (775)  RP       483. ¦    247 
  311. Kuba Werner                         68 Brandenburg                 3:48.00,8   1:55.30,9   (527)  RP       486. ¦    246 
  312. Fischer Mike                        75 Hohenleuben                 3:48.07,8   1:55.37,9   (918)  RP       488. ¦    246 
  313. Hübner Christian                    71 Forchheim                   3:48.32,3   1:56.02,4   (625)  RP       491. ¦    246 
  314. Kaloic Damjau                       70 SLO                         3:50.40,4   1:58.10,5   (928)  RP       497. ¦    243 
  315. Bluhm Daniel, Berlin                72 KLO-ABO                     3:51.08,3   1:58.38,4   (485)  RP       498. ¦    243 
  316. Schmiegelt Andreas, Berlin          66 KLO-ABO                     3:51.08,6   1:58.38,7   (484)  RP       499. ¦    243 
  317. Winker Martin                       70 Reutlingen                  3:51.11,7   1:58.41,8   (782)  RP       500. ¦    243 
  318. Winter Thomas                       67 Balgheim                    3:51.12,4   1:58.42,5   (949)  RP       501. ¦    243 
  319. Oyan Sinan, Reutlingen              72 team Axel Schäfer           3:51.13,8   1:58.43,9   (785)  RP       502. ¦    243 
  320. Kujus Michael, Hamburg              69 Team Speiche                3:51.16,2   1:58.46,3   (164)  RP       503. ¦    243 
  321. Gschoßmann Christian                80 Altmünster                  3:52.15,5   1:59.45,6   (655)  RP       510. ¦    242 
  322. Dornenberg Georg                    73 Reichshof                   3:52.39,6   2:00.09,7   (230)  RP       512. ¦    241 
  323. Braun Christopher                   76 Reichshof                   3:52.40,1   2:00.10,2   (229)  RP       513. ¦    241 
  324. Gelencser Zoltan                    76 H-Budapest                  3:52.46,8   2:00.16,9   (844)  RP       514. ¦    241 
  325. Hollo Imre, H-Budapest              72 Worldbank                   3:52.52,0   2:00.22,1   (845)  RP       515. ¦    241 
  326. van der Velde Piel                  73 NL-Nieuwlevsen              3:53.55,6   2:01.25,7   (864)  RP       518. ¦    240 
  327. Albrecht Massimo, Herrsching        75 Swisslife SportClub         3:55.13,6   2:02.43,7   (695)  RP       521. ¦    239 
  328. Nagy Balazs, H-Donabogdany          71 Hegyimazoola SE             3:55.50,0   2:03.20,1   (559)  RP       523. ¦    238 
  329. Piros Denes                         75 H-Domaszek                  3:56.10,4   2:03.40,5   (978)  RP       524. ¦    238 
  330. Tamas Lukacs, H-Eger                80 NSE Eger                    3:57.29,3   2:04.59,4   (896)  RP       528. ¦    236 
  331. Szegedi Zsolt, H-Dunnabogdanz       73 Hegyimazoola SE             3:57.53,6   2:05.23,7   (560)  RP       529. ¦    236 
  332. Dohse Mirko, Oldenburg              71 Team Cadillac               3:58.50,2   2:06.20,3   (172)  RP       530. ¦    235 
  333. Trost Stefan                        67 Hilpotstein                 3:59.59,1   2:07.29,2   (502)  RP       531. ¦    234 
  334. Kroll Sebastian                     73 Regensburg                  4:00.43,9   2:08.14,0   (731)  RP       534. ¦    233 
  335. Schüller Karsten                    69 Hameln                      4:01.19,7   2:08.49,8   (812)  RP       535. ¦    233 
  336. Büsing Stephan                      66 Hameln                      4:01.20,1   2:08.50,2   (754)  RP       536. ¦    233 
  337. Listmann Christoph, München         73 Bike Magazin                4:02.18,1   2:09.48,2    (73)  RP       539. ¦    664 
  338. Krigers Roberts, Kösching           69 MC-Nobrakes                 4:04.41,8   2:12.11,9  (1033)  RP       542. ¦    229 
  339. Moch Thomas, Polling                70 MC-Nobrakes                 4:05.07,5   2:12.37,6  (1062)  RP       543. ¦    229 
  340. Frank Matthias                      68 Karben                      4:05.26,2   2:12.56,3   (187)  RP       546. ¦    229 
  341. Revesz Balazs, H-Budapest           77 BMFT                        4:05.48,5   2:13.18,6   (857)  RP       548. ¦    228 
  342. Bischoff Ralph, Rodlaben            70 Cycleraft                   4:06.16,9   2:13.47,0   (319)  RP       549. ¦    228 
  343. Szabo Peter                         82 H-Szentendre                4:06.33,0   2:14.03,1   (854)  RP       551. ¦    228 
  344. Ott Patrick, Pirmasens              67 Cycleraft                   4:06.35,3   2:14.05,4   (318)  RP       552. ¦    228 
  345. Opriel Frank, Dinslaken             71 Team-Trailsurfer            4:08.20,2   2:15.50,3   (859)  RP       557. ¦    226 
  346. Fülöpp Gabriel, CZ-Revnice          67 Comanche                    4:08.34,0   2:16.04,1   (538)  RP       558. ¦    226 
  347. Keck Ekkehard                       68 München                     4:09.24,9   2:16.55,0   (725)  RP       561. ¦    225 
  348. Onderka Josef, CZ-Revnice           66 Comanche                    4:12.49,2   2:20.19,3   (983)  RP       564. ¦    222 
  349. Oehlmann Peter-Sven                 69 Eschborn                    4:13.17,0   2:20.47,1   (186)  RP       567. ¦    222 
  350. Mazzacani Fabio                     68 I                           4:13.18,2   2:20.48,3  (1080)  RP       568. ¦    222 
  351. Glisenti Tiziano                    69 I                           4:13.19,5   2:20.49,6  (1081)  RP       569. ¦    222 
  352. Wittwer Ingo, Magdeburg             69 Solo Voswinkel              4:16.02,1   2:23.32,2   (753)  RP       575. ¦    219 
  353. Kiss Levan Adam                     71 H-Budapest                  4:16.14,6   2:23.44,7   (851)  RP       576. ¦    219 
  354. Ziga Kusar                          83 SLO-Ljubljana               4:17.49,3   2:25.19,4   (833)  RP       581. ¦    218 
  355. Brenner Sebastian, München          75 Need4Speed Haidhausen       4:18.37,9   2:26.08,0   (635)  RP       582. ¦    217 
  356. Zeller Robert, H-Budapest           66 Hegyimazoola SE             4:20.29,2   2:27.59,3   (557)  RP       584. ¦    215 
  357. Johannessen Peter Kjoer Bruun, DK-K 83 BMW                         4:20.57,3   2:28.27,4  (1002)  RP       585. ¦    215 
  358. Brunaldi Raffaele, I-Boccaleone     70 Uzalabike                   4:20.59,7   2:28.29,8   (957)  RP       586. ¦    215 
  359. Davidson Alex                       74 GB-Oxford                   4:24.51,8   2:32.21,9   (480)  RP       588. ¦    212 
  360. Arbogast Dirk                       68 Ludwigshafen                4:27.21,4   2:34.51,5   (642)  RP       591. ¦    210 
  361. Fritz Hermann                       69 Nersingen/Straß             4:32.05,3   2:39.35,4   (413)  RP       595. ¦    206 
  362. Freeman Ross                        76 GB-Hemel Hempstead          4:34.23,1   2:41.53,2   (654)  RP       596. ¦    205 
  363. Pavel Sebesta, CZ-Praha 10          66 Comanche                    4:35.33,8   2:43.03,9   (760)  RP       597. ¦    204 
  364. Lenzen Sascha, Wiehl                72 Zahnkranz                   4:35.37,7   2:43.07,8   (776)  RP       598. ¦    204 
  365. Prachenski Christian, Altdorf       78 Team Schötz                 4:38.41,7   2:46.11,8   (438)  RP       605. ¦    201 
  366. Link Wolfgang, Schloß Holte-Stukenb 65 GT-Deutschland              4:41.20,2   2:48.50,3    (52)  RP       611. ¦    571 
  367. Raupach Dirk, Garbsen               75 Die Kassierer               4:41.47,7   2:49.17,8   (860)  RP       612. ¦    199 
  368. Tamas Lendvai                       76 H-Budapest                  4:42.54,2   2:50.24,3   (852)  RP       615. ¦    198 
  369. Peter Illes                         83 H-Budapest                  4:42.54,6   2:50.24,7   (853)  RP       616. ¦    198 
  370. Nagyfügedi Zsombor, H-Budapest      77 Egyszbreg1 K.E.             4:48.28,5   2:55.58,6   (849)  RP       621. ¦    194 
  371. Lischke Jens, Klingerthal           69 VSC Klingenthal             4:49.08,8   2:56.38,9   (575)  RP       624. ¦    194 
  372. Jansen Mark                         66 NL-Nijmegen                 4:52.14,7   2:59.44,8   (644)  RP       625. ¦    192 
  373. Tellarini Michele                   65 I-Trento                    4:56.49,1   3:04.19,2   (728)  RP       626. ¦    189 
  374. Faruhn Samuel, Frankfurt / Oder     78 Bikeline                    4:59.12,8   3:06.42,9    (44)  RP       628. ¦    898 
  375. Fabeling Christof                   71 München                     5:06.35,3   3:14.05,4   (940)  RP       630. ¦    183 
  376. Dreuw Matthias                      78 München                     5:10.36,7   3:18.06,8   (710)  RP       632. ¦    181 
  377. Cleppe Wouter, B-Brakel             77 Corratec Team Belgium       5:10.44,5   3:18.14,6    (34)  RP       633. ¦    865 
  378. Bachhäubl Helmuth                   68 Ebersberg                   5:16.52,8   3:24.22,9   (720)  RP       635. ¦    177 
  379. Miksch Martin                       76 München                     5:27.55,3   3:35.25,4   (707)  RP       636. ¦    171 
  380. Lorenz Christian, München           72 Jambit                      5:58.23,3   4:05.53,4   (234)  RP       642. ¦    156 
  381. Wiesinger Fritz                     67 Wiesenttal                  6:50.10,2   4:57.40,3   (945)  RP       644. ¦    137 
  DSQ  Klemencio Igor                      74 SLO-Idrija                      -----        disq  (1102)  RP            ¦    --- 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.