(74) Gesamtwertung Senior Masters

Xenofit Marathon Master Serie 2004 - (74) Gesamtwertung Senior Masters

 Rang  Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                 Total  Anz  Overall   
         Riva       ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Ganser Ferdinand, Heimertingen      52 SCOTT Team Schindele             761  (1)           
          5:52.49,0 ¦ 
    2. Hupfauer Helmut                     54 Friedberg                        693  (1)           
          6:27.51,9 ¦ 
    3. Burghardt Gerhard, Brannenburg      54 Team-Hai-Bike                    677  (1)           
          6:36.55,7 ¦ 
    4. Perini Ugo, I-Arco                  47 Polisportiva S. Giorgio U        671  (1)           
          6:40.10,0 ¦ 
    5. Fercal Rudi, Holzkirchen            52 fun sports Racing Team           662  (1)           
          6:45.29,1 ¦ 
    6. Righi Giorgio, I                    52 Team Carpentari Torbole          642  (1)           
          4:10.30,4 ¦ 
    7. Rühlemann Hans-Joachim              50 Berlin                           614  (1)           
          7:17.15,1 ¦ 
    8. Briosi Sergio, I                    52 Team Carpentari Torbole          611  (1)           
          4:23.12,3 ¦ 
    9. Paulitsch Gerhard                   52 A-Wolfurt                        597  (1)           
          4:29.07,4 ¦ 
   10. Jocher Alfred                       54 Murnau                           596  (1)           
          4:29.46,5 ¦ 
   11. Wallenberger Erich                  52 Kösching                         581  (1)           
          7:42.30,2 ¦ 
   12. Rapp Eduard                         51 Bad Krozingen                    573  (1)           
          4:40.27,4 ¦ 
   13. Bomio Marco, CH-Grindelwald         54 Eiger Bike                       554  (1)           
          4:50.20,0 ¦ 
   14. Gebhardt Klaus                      50 Kaufbeuren                       524  (1)           
          5:06.39,0 ¦ 
   15. Golob Danilo                        52 SLO-Ravne na Koro?kem            513  (1)           
          5:13.23,6 ¦ 
   16. Ertl Manfred, Rosenheim             53 Quest Club                       487  (1)           
          5:30.21,9 ¦ 
   17. Ferenc Kovacs, H-Budapest           ?? Sportaktiv SE                    482  (1)           
          5:33.16,2 ¦ 
   18. Meyer Gerhard, Seligenporten        54 Klosterbiker                     469  (1)           
          5:42.26,6 ¦ 
   19. Goschler Rudi                       52 Kempten                          459  (1)           
          5:50.20,6 ¦ 
   20. Raschke Frank                       54 Müggenburg                       450  (1)           
          5:57.03,9 ¦ 
   21. Samways David                       54 Bosau                            433  (1)           
          6:11.13,2 ¦ 
   22. Probst Vitus                        54 Metten                           417  (1)           
          6:25.36,3 ¦ 
   23. Kupec Jiri, CZ-Tabur                52 DA-LI-DA                         415  (1)           
          6:27.04,8 ¦ 
   24. Mäder Peter                         53 Zeute                            396  (1)           
          6:46.20,5 ¦ 
   25. Keller Jürgen                       48 Bad Endbach                      384  (1)           
          6:58.49,8 ¦ 
   26. Erzinger Stefan                     50 CH-Wädenswil                     383  (1)           
          6:59.48,0 ¦ 
   27. Eichhammer Norbert                  52 Erlangen                         365  (1)           
          7:20.09,8 ¦ 
   28. Hämmelmann Dieter, Coburg           53 Schneckenpost                    315  (1)           
          2:58.31,9 ¦ 
   29. Strassner Roland                    50 Treuchtlingen                    313  (1)           
          2:59.08,9 ¦ 
   30. Köck Alfred, Lenggries              50 Radl Rasti Lenggries             309  (1)           
          3:01.47,7 ¦ 
   31. Lüscher Georges                     49 CH-Winznau                       306  (1)           
          3:03.20,9 ¦ 
   32. Schepers Jo, NL-Limburg             41 Parket-Reus-Univega.             303  (1)           
          3:05.07,1 ¦ 
   33. Goffings Jeff, B-Zutendaal          53 Rabarber                         291  (1)           
          3:12.49,4 ¦ 
   34. Wendland Rainer, Haßloch            49 MTB-Race Haßloch                 290  (1)           
          3:13.27,1 ¦ 
   35. Leppmeier Erwin                     52 Garching                         284  (1)           
          3:18.01,3 ¦ 
   36. Sali Gabor                          54 H-Budapest                       282  (1)           
          3:18.58,0 ¦ 
   37. Krumpholz Fritz                     39 Nagold                           275  (1)           
          3:23.48,5 ¦ 
   38. Goffings Swa                        52 B-Genk                           273  (1)           
          3:25.28,9 ¦ 
   39. Geo Zaech                           47 CH-Bioggio                       271  (1)           
          3:27.15,1 ¦ 
   40. Obermeier Günter                    49 Nörvenich                        269  (1)           
          3:28.51,7 ¦ 
   41. Burger Wilhelm, I-Brixen            51 Alpin Bike                       266  (1)           
          3:30.46,1 ¦ 
   42. Fischer Bernd                       49 Bad Langensalza                  265  (1)           
          3:32.02,3 ¦ 
   43. Seegelken Manfred                   53 D                                256  (1)           
          3:39.01,7 ¦ 
   44. Beyer Helmut                        52 Illingen                         255  (1)           
          3:40.29,9 ¦ 
   45. Paulke Lothar                       53 Nürnberg                         253  (1)           
          3:41.30,7 ¦ 
   46. Hagen Dieter                        52 Buchholz                         246  (1)           
          3:48.10,9 ¦ 
   47. Preis Joachim                       53 Schlüchtern                      245  (1)           
          3:48.47,8 ¦ 
   48. Dauner Eugen                        50 Gerstetten                       239  (1)           
          3:54.33,9 ¦ 
   49. Cardito Tony                        43 B-Maasmechelen                   238  (1)           
          3:55.36,9 ¦ 
   50. Wildschütte Michael                 47 Chemnitz                         232  (1)           
          4:01.28,0 ¦ 
   51. Kohler Klaus                        43 Oberkirch                        228  (1)           
          4:06.21,0 ¦ 
   52. Brandes Herbert                     36 Salzgitter                       226  (1)           
          4:08.16,6 ¦ 
   53. Schneider Peter                     49 Dinslaken                        224  (1)           
          4:10.04,3 ¦ 
   54. Teske Wolfgang                      43 Feucht                           221  (1)           
          4:14.30,6 ¦ 
   55. Ackermann Bernd                     50 Bellheim                         219  (1)           
          4:16.23,9 ¦ 
   56. Pfaff Wolfgang                      53 Wiesbaden                        215  (1)           
          4:21.00,5 ¦ 
   57. Volk Alan, DK-L¢gten                50 Team Bike Toyz                   197  (1)           
          4:44.06,8 ¦ 
   58. Nisenbaum Jack                      50 München                          196  (1)           
          4:46.10,3 ¦ 
   59. Ticks Georg                         48 Lörrach                          194  (1)           
          4:49.05,7 ¦ 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.