Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "W"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UMH         45. Jahrstorfer Bernd, Wachendorf       76 RSV Rosenheim / Scott       5:02.26,9     41.07,6   (147)  
MMS2       519. Bäuml Horst                         63 Wachenheim                  6:02.41,7   2:41.21,8  (4288)  
UMS1       362. Roscher Achim                       70 Wagenstadt                  6:40.02,3   2:07.02,1   (727)  
MMS2       363. Wimmer Klaus                        54 Wagshurst                   5:01.27,4   1:40.07,5  (3531)  
MFS2        11. Beeh Karin                          57 Waiblingen                  4:46.18,3     40.37,7  (5062)  
UMS1       246. Heinrich Andreas, Waiblingen        72 Ghost                       6:09.56,3   1:36.56,1  (1500)  
UMS1       524. Linhart Jochen                      68 Waiblingen                  7:38.13,9   3:05.13,7  (1067)  
UMS1       174. Schnepf Michael                     72 Waiblingen                  5:52.24,0   1:19.23,8  (1508)  
SMH         62. Doller Eric                         83 Wald-Michelbach             3:48.08,3   2:17.32,7  (7129)  
UMS1       306. Gärtner Rainer, Wald-Michelbach     66 TV Dorf Erbach Team Stell   6:26.11,0   1:53.10,8   (667)  
SMS1        11. Kaupp Jochen, Waldachtal            72 FUNdrenalin                 1:58.36,9     14.21,8  (7402)  
UMS1       215. Becker Bernhard, Waldbronn          65 Skiclub Karlsbad            6:03.09,6   1:30.09,4  (1240)  
UMS1       386. Klein Andreas                       65 Waldbronn                   6:47.00,9   2:14.00,7  (1252)  
UMS2       129. Seyfried Uli                        56 Waldbronn                   6:30.07,0   1:33.29,3  (1268)  
UMS1        62. Tieker Jürgen, Waldbronn            65 SC Karlsbad                 5:25.47,6     52.47,4  (1261)  
MMS2       397. Weiss Hans, Waldbronn               55 VFR Waldkatzenbach          5:13.40,5   1:52.20,6  (3707)  
MFJ          2. Bialecki Anna, Waldbrunn            86 Bike & Sport Welt/ VfR Wa   5:13.18,5   1:26.27,9  (5108)  
MMH        206. De Freese Jens, Waldbrunn           85 VfR Waldkatzenbach          5:33.57,3   2:37.43,0  (3791)  
MMS1       873. Michalske Andreas, Waldbrunn        69 VFR Waldkatzenbach          6:11.05,2   3:13.39,6  (3854)  
MMS1       219. Münch Andreas, Waldbrunn            72 VfR Waldkatzenbach          4:11.06,0   1:13.40,4  (4378)  
MMS3        20. Starck Christian, Waldbrunn         52 VfR Waldkatzenbach          4:30.24,0     45.44,8  (3391)  
MMS1        80. Vogel Thomas, Waldbrunn             66 VFR Waldkatzenbach          3:50.12,7     52.47,1  (3996)  
MMS1       258. Wagner Hans-Jürgen, Waldbrunn       67 VFR Waldkatzenbach          4:17.30,0   1:20.04,4  (3416)  
MMJ         10. Weiss Sebastian, Waldbrunn          86 VfR Waldkatzenbach/Bike&S   3:44.36,2     29.32,3  (3141)  
MFS2        34. Clement Brigitte                    62 Waldenbuch                  5:49.17,8   1:43.37,2  (5087)  
MMS1       518. Schlotz-Pissarek Oliver             64 Waldenbuch                  4:42.36,1   1:45.10,5  (3878)  
MMS1       735. Weippert Falk                       71 Waldenburg                  5:19.35,1   2:22.09,5  (4412)  
UMS1       567. Zillig Joachim                      64 Waldesch                    8:11.33,9   3:38.33,7  (1011)  
MMH         99. Ahlers Alexander                    81 Waldkirch                   4:15.09,6   1:18.55,3  (4637)  
MMS2       228. Armbruster Michael, Waldkirch       62 Team "ohne Jörg"            4:34.54,0   1:13.34,1  (4027)  
MMH        155. Bayer Christoph                     76 Waldkirch                   4:42.33,0   1:46.18,7  (4413)  
SMMJ        39. Beckmann Noa                        89 Waldkirch                   2:29.55,0     52.20,9  (7233)  
UMH         50. Burghardt Sascha, Waldkirch         80 RIG-Freiburg Team HotBike   5:09.42,1     48.22,8    (93)  
MMS2       230. Goby Michael, Waldkirch             60 Team "ohne Jörg"            4:34.54,4   1:13.34,5  (4958)  
LMH         18. Gutmann Bernd                       79 Waldkirch                   4:38.48,2   1:34.26,8  (6112)  
MMS1       459. Habel Gerd                          73 Waldkirch                   4:35.10,0   1:37.44,4  (4966)  
MMH         71. Hagel Andreas                       83 Waldkirch                   3:59.16,7   1:03.02,4  (3329)  
MMS1       454. Hämmerle Andreas, Waldkirch         65 Team "ohne Jörg"            4:34.54,2   1:37.28,6  (8092)  
LMS1        33. Herzog Olaf                         67 Waldkirch                   4:49.26,0   1:34.28,5  (6167)  
UMH        103. Kröger Jörg                         85 Waldkirch                   5:55.25,0   1:34.05,7  (1428)  
UMH         36. Leifer Immanuel, Waldkirch          75 RIG Freiburg                4:57.09,8     35.50,5    (92)  
MMS1       383. Mack Hans-Jürgen                    66 Waldkirch                   4:28.39,9   1:31.14,3  (3934)  
SMJ         30. Öschger Philipp                     87 Waldkirch                   2:26.53,5     51.56,8  (7142)  
UFD         26. Rehm Carola                         81 Waldkirch                   6:55.09,1   1:54.26,9  (2052)  
SMS1       107. Rosa Wolfgang, Waldkirch            64 Spielemittwochabend         3:24.04,5   1:39.49,4  (7315)  
UMS1         2. Sauerwein Thomas, Waldkirch         72 bergstrassen.de Hoeser      4:35.06,6      2.06,4     (1)  
MMS2       299. Schäfer Wolfgang                    54 Waldkirch                   4:44.20,8   1:23.00,9  (4663)  
UMS1        91. Schmieder Daniel, Waldkirch         69 Team Adrenalin Müllheim     5:33.26,5   1:00.26,3  (1099)  
UMS2        64. Schneider Jürgen, Waldkirch         62 Hot Bike                    5:58.28,0   1:01.50,3   (674)  
SMS1        27. Weber Roland, Waldkirch             67 Team Concept                2:11.36,1     27.21,0  (7062)  
MMS1       555. Woelfle Juergen                     74 Waldkirch                   4:47.45,1   1:50.19,5  (3553)  
MMS2        97. Zähringer Harald                    63 Waldkirch                   4:09.12,2     47.52,3  (3238)  
MMS1        26. Koch Michael                        71 Waldmohr                    3:28.43,9     31.18,3  (3020)  
MMS2       403. Schwarz Peter                       63 Waldmohr                    5:14.26,3   1:53.06,4  (3712)  
MFS1        34. Paschold Sabine                     65 Waldshut-Tiengen            4:41.22,8   1:03.23,0  (5225)  
MMS1       400. Quentmeier Rainer                   65 Waldshut-Tiengen            4:30.58,9   1:33.33,3  (8029)  
MMS2       526. Klement Markus, Waldstetten         63 TurboKLEMENT                6:08.05,1   2:46.45,2  (4513)  
MFS1        86. Mona Clauhsen, Waldstetten          66 TurboKLEMENT                6:04.38,4   2:26.38,6  (5181)  
SMS2         6. Kraus Achim                         61 Walldorf                    2:02.52,4     13.27,7  (7235)  
MMS2       193. Kurz Otto, Walldorf                 57 Leica Sportclub Nußloch     4:29.08,1   1:07.48,2  (4805)  
MMS2       235. Uhrig Klaus                         62 Walldorf                    4:35.24,6   1:14.04,7  (3476)  
MMS1       294. Walter Rene, Walldorf               67 team bike technik           4:20.42,9   1:23.17,3  (4158)  
UMS3        49. Zahren Bruno, Wassenberg            47 Eckelenz-Hoven              8:16.20,1   2:59.18,0  (1172)  
MMS2        37. Bueche Bernd, Wehr                  63 Sc-Riders                   3:51.03,8     29.43,9  (4478)  
UMS1       223. Bußhart Wolfgang                    66 Wehr                        6:05.12,0   1:32.11,8   (973)  
MMS2       158. Fischer Jürgen, Wehr                61 SC Riders                   4:23.47,1   1:02.27,2  (3771)  
MFS2        25. Fischer Martina, Wehr               63 SC Riders                   5:26.08,4   1:20.27,8  (5080)  
MFS1        40. Fricker-Lörracher Karin, Wehr       65 Skiclub Wehr                4:51.08,6   1:13.08,8  (5102)  
MFS1        25. Fricker Stefani                     71 Wehr                        4:32.10,3     54.10,5  (5030)  
UMS1       502. Güttner Alexander, Wehr             66 Feldten Follow Me           7:28.12,8   2:55.12,6  (1120)  
UMS2       196. Hildenbrand Peter                   57 Wehr                        6:57.55,8   2:01.18,1   (903)  
MMS1       247. Leuter Christian                    64 Wehr                        4:15.08,8   1:17.43,2  (3421)  
MMS2       275. Lörracher Thomas, Wehr              61 Skiclub Wehr                4:40.11,6   1:18.51,7  (3754)  
MMS2       492. Meßmer Rudolf                       56 Wehr                        5:48.36,6   2:27.16,7  (3864)  
MMS1       427. Müller Michael, Wehr                72 Ritzelquäler Wehr           4:32.52,6   1:35.27,0  (4514)  
MMS2       238. Schneider Josef                     57 Wehr                        4:35.46,1   1:14.26,2  (3941)  
UMS1       522. Scraback Jochen                     66 Wehr                        7:36.54,3   3:03.54,1   (900)  
LMS1        51. Schwarzmeier Jan                    69 Weidach                     5:19.43,1   2:04.45,6  (6207)  
UMS1       531. Heisig Steffen, Weiden              73 VC Corona Weiden            7:40.23,8   3:07.23,6  (1111)  
MFS1        26. Reck Barbara                        64 Weil - Ötlingen             4:33.48,1     55.48,3  (5122)  
UMH        159. Katterfeld Christian                77 Weil am Rhein               7:08.38,1   2:47.18,8  (1292)  
MMS2       419. Krause Reiner, Weil am Rhein        63 Steinenbeisser              5:19.37,2   1:58.17,3  (3603)  
MFS1        69. Kubatz Jeannette                    64 Weil am Rhein               5:31.15,7   1:53.15,9  (5048)  
MMS2       528. Milbradt Gerhard                    55 Weil am Rhein               6:11.08,6   2:49.48,7  (3889)  
UMS1       593. Ott Andreas                         68 Weil am Rhein               9:34.16,1   5:01.15,9  (1578)  
MMS1       309. Schäffer Gunther                    64 Weil am Rhein               4:21.50,9   1:24.25,3  (3812)  
UMS1       355. Schneider Marc                      74 Weil am Rhein               6:38.03,7   2:05.03,5  (1606)  
MMS1       800. Trapp Peter                         66 Weil am Rhein               5:36.49,0   2:39.23,4  (3925)  
MMS1       305. Wick Thomas                         ?? Weil am Rhein               4:21.48,2   1:24.22,6  (8088)  
UMS1       290. Würz Thomas                         65 Weil am Rhein               6:22.36,9   1:49.36,7   (661)  
MFS1        35. Attenberger Diana, Weil der Stadt   68 Team woba                   4:43.33,0   1:05.33,2  (5041)  
UMS1       539. Frey Marcus, Weil der Stadt         65 Team Hausen                 7:46.57,0   3:13.56,8  (1323)  
MFS1        39. Weber Bettina, Weil der Stadt       72 Team-woba                   4:51.07,0   1:13.07,2  (5057)  
MMS1        13. Weber Uwe, Weil der Stadt           65 Team-woba                   3:23.33,1     26.07,5  (3074)  
MMS1        19. Winstel Klaus, Weil der Stadt       67 Team woba                   3:25.52,1     28.26,5  (4524)  
SMH          9. Strecker Jürgen                     79 Weil im Schönbuch           1:47.34,8     16.59,2  (7248)  
UMS2       146. Lorenz Arnold, Weiler               61 Klare Blicke Team           6:37.05,2   1:40.27,5   (811)  
MMS1       317. Fehr Markus                         72 Weiler-Simmerberg           4:22.34,1   1:25.08,5  (4522)  
MMS1       593. Heim Josef                          64 Weiler-Simmerberg           4:54.21,4   1:56.55,8  (8065)  
MMS1       554. Bächle Claus, Weilheim              69 Waldhaus Radler             4:47.36,7   1:50.11,1  (4886)  
MMS2        52. Baumgartner Heiner, Weilheim        57 Waldhaus Radler             3:56.29,6     35.09,7  (4887)  
SFS2         7. Berchtold Angelika, Weilheim        63 Sparkasse Weilheim          2:35.27,2     24.53,2  (7524)  
UMS2         4. Böhm Ralf, Weilheim                 63 Scott Team Heilenmann       5:01.03,9      4.26,2  (1179)  
UMS1        10. Eder Robert, Weilheim               69 Scott Racing Team           4:55.53,8     22.53,6   (502)  
UMS1       438. Heiß Kurt                           65 Weilheim                    7:01.06,9   2:28.06,7  (1331)  
MMS2        46. Hetzer Jörg, Weilheim               60 Waldhaus Radler             3:53.02,4     31.42,5  (4889)  
SMS3        14. Leis Josef                          51 Weilheim                    2:40.13,6     35.12,8  (7424)  
SMS3        10. Oleksyn Michael, Weilheim           52 Sparkasse Weilheim          2:27.48,0     22.47,2  (7279)  
SMS1        19. Reitenauer Ulrich                   70 Weilheim                    2:09.08,1     24.53,0  (7053)  
MMS1       517. Scheuble Thomas, Weilheim           66 Waldhaus Radler             4:42.26,4   1:45.00,8  (4890)  
SMS2        32. Staudinger Fritz                    60 Weilheim                    2:34.52,5     45.27,8  (7107)  
UMH        106. Zepf Markus                         78 Weilheim                    5:57.57,4   1:36.38,1  (1127)  
SMMJ         7. Bosch Julian, Weingarten            89 SLV Ravensburg              1:42.41,6      5.07,5  (7379)  
UMS1       449. Detzel Bernd                        66 Weingarten                  7:04.41,0   2:31.40,8  (1545)  
MMS3        32. Haiber Friedrich, Weingarten        53 LBS-BW                      4:41.24,2     56.45,0  (3869)  
UMS1        30. Plenz Mike, Weinsberg               73 Scott                       5:14.32,9     41.32,7     (5)  
MMS1        65. Joos Michael, Weinstadt             71 Mister Bike Pforzheim       3:46.27,5     49.01,9  (4815)  
MMS1       307. Röder Andreas                       70 Weinstadt                   4:21.50,1   1:24.24,5  (3965)  
UFS2         4. Stuiber Karin, Weinstadt            61 RTC Weinstadt               7:19.43,5   1:37.24,8  (2018)  
MMS2        23. Grossmann Hubertus, Weisenbach      60 GHOST Racing Team           3:46.17,9     24.58,0  (3145)  
LMS2        16. Buchmueller Dieter                  61 Weisweil                    4:42.34,3   1:02.14,2  (6027)  
MMS1        50. Meurer Guido, Wellendingen          65 Team Tour Villingen         3:42.06,4     44.40,8  (3267)  
UMS2       168. Reinacher Matthias, Weltzienstr. 1  54 Velospecial.de              6:45.51,5   1:49.13,8  (1149)  
MMS1       832. Werner Thomas, Wendisch Evern       65 MRSC Badenweiler            5:50.19,5   2:52.53,9  (4912)  
MMS1        34. Kinkelin Marcus, Wendlingen         72 Rad Zacherl Füssen          3:33.32,8     36.07,2  (3971)  
MMS1         1. Tröndle Siegfried, Wernau           66 Team Centurion              2:57.25,6       -----  (3001)  
MMS1       531. Gut Thomas                          68 Wertingen                   4:44.30,1   1:47.04,5  (3292)  
MMS1       446. Jäger Thomas, Westerngrund          66 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   4:34.34,4   1:37.08,8  (3351)  
MMS1       707. Kober Martin, Wettelbrunn           67 Ormed                       5:15.01,0   2:17.35,4  (4825)  
UMS2       293. Behringer Hubert                    61 Wieden                      7:51.33,2   2:54.55,5  (1467)  
UMS2       200. Franz Karl, Wieden                  60 SC Wieden                   7:00.00,5   2:03.22,8   (924)  
UMS2       201. Gutmann Andreas, Wieden             61 Ski-Club Wieden             7:00.16,7   2:03.39,0  (1033)  
LMS1        13. Köster André                        74 Wiehl                       4:15.34,4   1:00.36,9  (6154)  
UMS2       302. Bogner Dieter                       54 Wiernsheim                  8:04.04,4   3:07.26,7  (1497)  
UMH        114. Becherer Tobias                     78 Wiesbaden                   6:09.14,6   1:47.55,3   (730)  
SMS2        24. Haedecke Matthias, Wiesbaden        62 flying whheels              2:28.21,7     38.57,0  (7089)  
MMH        186. Plößl Jonathan                      83 Wiesbaden                   5:07.34,3   2:11.20,0  (4498)  
MMS1       563. Althaus Christian                   73 Wiesloch                    4:49.04,1   1:51.38,5  (4454)  
MMS1       571. Boos Jochen                         74 Wiesloch                    4:51.43,5   1:54.17,9  (4342)  
UMS1       391. Ganitis Dimitrios, Wiesloch         65 Letzenberg-Bomber           6:48.36,1   2:15.35,9   (904)  
UMS1       418. Polichronopoulos Konstantin         71 Wiesloch                    6:56.02,9   2:23.02,7  (1043)  
MMS2       192. Reißfelder Rainer, Wiesloch         63 Leica Sportclub Nußloch     4:29.07,2   1:07.47,3  (4804)  
MMS2        93. Wagner Jürgen, Wiesloch             63 team bike technik           4:08.56,0     47.36,1  (4157)  
UMS1       464. Rosellen Thomas                     66 Wilhelmsdorf                7:13.15,9   2:40.15,7  (1003)  
UMS2       205. Stoschek Uwe                        63 Wilhelmshorst               7:01.12,9   2:04.35,2  (1459)  
UMS2        97. Leiter Ralf                         63 Willich                     6:16.51,1   1:20.13,4  (1269)  
UMS1       241. Hüttlin Frank                       69 Winden                      6:08.28,3   1:35.28,1   (631)  
MMS2       543. Kools Emile, Winden                 62 Team Hot Bike               6:34.57,7   3:13.37,8  (4261)  
UFD         10. Kuhne Imke, Windsbach               77 Team Baier Landshut         5:45.46,6     45.04,4   (215)  
LMH         15. Brodmann Martin                     81 Winnenden                   4:15.18,1   1:10.56,7  (6029)  
MMS2       257. Gerster Peter, Winnenden            56 SV Spanntreff               4:37.31,1   1:16.11,2  (3441)  
UMS1       474. Krause Olaf, Winnenden              68 RC 93 Winnenden             7:16.06,0   2:43.05,8  (1260)  
UMS1       302. Specka Dirk                         68 Winsen                      6:24.25,1   1:51.24,9   (823)  
MMS1        20. Käfer Jürgen                        74 Wittelshofen                3:26.05,1     28.39,5  (3105)  
SMS2         7. Kratschmer Karlheinz                60 Witten                      2:03.03,5     13.38,8  (7035)  
MMS1       844. Mohr Peter                          70 Witten                      5:54.02,7   2:56.37,1  (4041)  
UFS1        10. Schlichting Silke                   68 Witten                      6:34.57,5   1:12.04,3   (202)  
UMS1       141. Matthias Simon                      70 Wittlich                    5:45.38,4   1:12.38,2   (609)  
UMS3        48. Stricker Reinhold                   50 Wittlingen                  8:13.53,6   2:56.51,5   (943)  
SMS2        45. Angst Gerhard, Wittnau              61 Team Concept                2:45.29,7     56.05,0  (7203)  
UMS1       121. Binder Thomas                       72 Wittnau                     5:41.40,2   1:08.40,0  (1190)  
MMJ         13. Bleile Claus                        86 Wittnau                     3:56.09,4     41.05,5  (4655)  
MMJ         17. Bleile Jörg                         87 Wittnau                     4:14.04,4     59.00,5  (4656)  
MMS2       118. Bleile Ulrich                       58 Wittnau                     4:15.35,2     54.15,3  (3237)  
MMS1       159. Eichelmann Jürgen, Wittnau          71 Bad Dürrheimer              4:03.45,2   1:06.19,6  (3247)  
SMS2        37. Hinderhofer Hartwig                 62 Wittnau                     2:38.37,0     49.12,3  (7093)  
UMS1       191. Koch Manuel                         72 Wittnau                     5:55.49,2   1:22.49,0   (954)  
UFS2         5. Rees Veronika, Wittnau              62 SV Schauinsland             7:55.25,5   2:13.06,8  (2015)  
UMH         44. Schmidt Stefan, Wittnau             75 RSV Wittnau                 5:02.09,4     40.50,1    (35)  
MMS2       335. Deck Thomas, Wolfach                62 Skizunft Wolfach            4:52.43,7   1:31.23,8  (4295)  
MMS1       218. Harter Ingo                         69 Wolfach                     4:10.55,0   1:13.29,4  (4647)  
UMS2        43. Zahn Juergen, Wolfschlugen          54 radsportecke.de             5:47.21,7     50.44,0   (626)  
MMH         56. Gamh-Drid Slim, Worblingen          85 H1 Biker                    3:50.34,7     54.20,4  (4922)  
MMS3       115. Fritsche Günther                    46 Worms                       6:34.59,0   2:50.19,8  (3874)  
UMH         51. Listmann Christoph, Worms           ?? Bike Magazin                5:10.39,5     49.20,2   (138)  
MMS1       175. Simon Manfred, Wössingen            66 Goldstadt-Team Pforzheim    4:05.02,8   1:07.37,2  (4955)  
UMS1       192. Lutz Klaus, Wuerzburg               67 Globus-Zündhölzer           5:55.59,2   1:22.59,0   (607)  
MMS1       336. Schultes Andreas                    65 Wunsiedel                   4:24.38,9   1:27.13,3  (3677)  
UMH        133. Bischoff Mathias                    79 Wuppertal                   6:28.21,7   2:07.02,4   (736)  
UMS2       257. Köhler Frank, Wuppertal             63 LIMBO_IHR_FOT...            7:26.32,4   2:29.54,7  (1381)  
MMS1         2. Müller Mike, Wyhl                   70 RSV Wyhl                    3:04.00,7      6.35,1  (3003)  

Total 181



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.