Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "R"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MMS1       706. Dummel Axel, Radolfzell             71 Radhaus Allensbach          5:14.43,4   2:17.17,8  (4571)  
MMS1       319. Huentz Lars, Radolfzell             72 RIG Freiburg                4:22.42,4   1:25.16,8  (4634)  
MMS1       448. Knoerzer Dietrich                   65 Radolfzell                  4:34.48,1   1:37.22,5  (3437)  
MMH         67. Schuster Stefan                     83 Radolfzell                  3:56.49,0   1:00.34,7  (3303)  
MMS3       118. Härle-Wild Gebhard                  52 Radolfzell am Bodensee      6:43.29,6   2:58.50,4  (3956)  
SFD         19. Schaidhauf Carolin, Raisting        84 Sparkasse Weilheim          2:45.05,8     56.00,5  (7620)  
MMS1       503. Gross Tobias, Rastatt               69 RBF                         4:40.34,6   1:43.09,0  (3734)  
MMS1       320. Kölmel Achim                        68 Rastatt                     4:22.51,5   1:25.25,9  (3652)  
MMH        140. Losacker Jens                       77 Rastatt                     4:35.34,3   1:39.20,0  (4509)  
MMS1       432. Struben Ulrich                      70 Ravenbburg                  4:33.21,9   1:35.56,3  (4631)  
UMS2       130. Amm Werner, Ravensburg              59 DAV Ravensburg              6:30.14,8   1:33.37,1  (1419)  
LMS1        10. Bachhofer Volkmar                   71 Ravensburg                  4:07.50,8     52.53,3  (6201)  
UMS1        83. Dehmel Steffen, Ravensburg          71 Bike Studio                 5:32.31,4     59.31,2    (76)  
MMS1       263. Fuss Stefan                         69 Ravensburg                  4:17.37,5   1:20.11,9  (4375)  
UMS1       274. Herr Alexander, Ravensburg          68 Bike-Studio-Racing-Team     6:16.22,7   1:43.22,5   (705)  
MMS1        82. Adamski Michael, Rehlingen-Siersbur 67 RSV Fraulautern             3:50.41,8     53.16,2  (8017)  
MMS1       378. Greulich Sascha, Reinsberg          72 SV Feuerw.DD/T. Zündelbri   4:27.58,7   1:30.33,1  (4043)  
UMS1       562. Knerr Martin                        69 Reinsfeld                   8:07.10,4   3:34.10,2   (897)  
MMS3        18. Gegenheimer Reiner, Remchingen      53 RSV Bike-Riders             4:28.40,1     44.00,9  (3735)  
SMMJ         1. Gegenheimer Simon, Remchingen       88 RSV Bike-Riders / Cycle S   1:37.34,1       -----  (7002)  
MMS3        55. Heck Wolfgang                       47 Remchingen                  5:03.10,2   1:18.31,0  (4024)  
UMS1       400. Bürkle Marc                         70 Remshalden                  6:50.34,7   2:17.34,5  (1404)  
MMS2       310. Huber Karl-Heinz                    59 Renchen                     4:46.13,4   1:24.53,5  (3860)  
SMS2        15. Klumpp Rainer, Renchen              62 Staubwolke Haslach/Oberki   2:15.53,5     26.28,8  (7054)  
SMS1        16. Schilli Torsten                     74 Renchen                     2:05.41,6     21.26,5  (7273)  
SFS1         1. Schnurr-Klumpp Silvia, Renchen      65 Staubwolke Haslach/Oberki   2:06.08,4       -----  (7516)  
UMS1       443. Röttger Markus, Rennerod            65 Wildwechsel                 7:02.59,9   2:29.59,7  (1061)  
MMS1       430. Fuchs Andreas                       71 Renningen                   4:33.13,3   1:35.47,7  (4325)  
MMS1       665. Mayer Stefan, Renningen             68 Alpngraxler                 5:05.21,6   2:07.56,0  (4691)  
SMMJ        36. Pfanzelt Michael, Rettenbach        88 SC Rettenbach               2:18.26,2     40.52,1  (7389)  
MMS3       109. Bitzenhofer Heinz                   47 Reute                       6:06.24,2   2:21.45,0  (4053)  
UMS2       255. Gebhard Martin                      62 Reute                       7:24.38,0   2:28.00,3  (1282)  
MMS1       266. Gerber Thomas, Reute                66 Kaiserstuhl-Runners         4:18.00,2   1:20.34,6  (3456)  
MMS2       326. Läufer Herbert                      61 Reute                       4:50.36,0   1:29.16,1  (4294)  
MMS3        36. Mäder Peter                         53 Reute                       4:46.57,4   1:02.18,2  (3825)  
SFS1        12. Mäder Petra                         67 Reute                       2:29.53,4     23.45,0  (7527)  
UMS1        98. Schieler Wolfgang, Reute            71 MTB Südbaden                5:35.27,6   1:02.27,4   (556)  
UFS1        18. Zymara Irene                        69 Reute                       7:10.47,1   1:47.53,9  (2027)  
UMH        110. Engel Patrick, Reutlingen           80 Mister Bike / Craft         6:02.13,2   1:40.53,9    (81)  
MMS1       145. Habermehl Hilmar                    68 Reutlingen                  4:02.04,4   1:04.38,8  (4929)  
SMH          3. Scheible Simon, Reutlingen          82 Simplon Racing Team         1:36.27,0      5.51,4  (7014)  
MMH         36. Schlosser Roman, Reutlingen         77 For Matze Mohr              3:37.13,6     40.59,3  (4746)  
UMS2       233. Burg Erich                          63 Rheinau                     7:14.20,1   2:17.42,4  (1436)  
MMS1       877. Ludwig Kay                          68 Rheinau                     6:18.47,2   3:21.21,6  (4654)  
UMS1       293. Stolpmann Christoph                 65 Rheinbach                   6:23.04,2   1:50.04,0  (1412)  
SMS1        24. Lausberg Carsten                    69 Rheine                      2:11.16,7     27.01,6  (7080)  
SMS1        26. Attenhauser Michael                 71 Rheinfelden                 2:11.25,4     27.10,3  (7081)  
UMS2        48. Di Genio Michael, Rheinfelden       61 Team bike attack            5:49.11,1     52.33,4   (576)  
MMS2       161. Drost Ansgar                        57 Rheinfelden                 4:24.11,0   1:02.51,1  (3310)  
MMS1       164. Hierholzer Dirk                     73 Rheinfelden                 4:03.52,0   1:06.26,4  (4048)  
UMS1       326. Ingendoh Roland                     66 Rheinfelden                 6:32.02,7   1:59.02,5   (742)  
MMS1       238. Link Sven                           71 Rheinfelden                 4:13.19,5   1:15.53,9  (3473)  
MMS3        43. Schade Ralf                         53 Rheinfelden                 4:50.59,8   1:06.20,6  (3939)  
MMS1       237. Schneider Stefan                    65 Rheinfelden                 4:12.53,8   1:15.28,2  (3283)  
SFS1        24. Stüber Silvia                       70 Rheinfelden                 2:37.56,3     31.47,9  (7559)  
UMS1       407. Walz Michael                        67 Rheinfelden                 6:52.11,7   2:19.11,5   (935)  
UMS1       350. Wick Jürgen, Rheinfelden            70 Fun Force One               6:37.10,0   2:04.09,8   (913)  
MMS1       260. Bienmueller Volker, Rheinhausen     64 Kaiserstuhl-Runners         4:17.36,2   1:20.10,6  (4794)  
MMS1       262. Dufner Daniel, Rheinhausen          68 Kaiserstuhl-Runners         4:17.36,3   1:20.10,7  (4793)  
MMS1       260. Enghauser Harald, Rheinhausen       69 Kaiserstuhl Runners         4:17.36,2   1:20.10,6  (3358)  
MMS1       699. Koch Christian, Rheinhausen         69 Kaiserstuhl Runners         5:12.08,0   2:14.42,4  (8014)  
SMS1        62. Meier Michael                       71 Rheinhausen                 2:30.44,8     46.29,7  (7278)  
MMH         98. Stief Jürgen                        77 Rheinhausen                 4:14.03,4   1:17.49,1  (4640)  
MMS1       697. Düsseldorf Peer                     67 Rheinmünster                5:11.54,6   2:14.29,0  (4087)  
MFS1         6. Bittorf Chris, Rheinstetten         69 Rothaus-Cube                4:05.20,0     27.20,2  (5224)  
MMS1       342. Bittorf Ulrich, Rheinstetten        71 RSV Bike-Arge St. Märgen    4:25.20,0   1:27.54,4  (3479)  
MMS1        25. Rümmele Urs, Riedichen              73 follow me - Kona            3:28.09,9     30.44,3  (3981)  
MMS1        77. Bosch Trudpert, Riegel              68 RSV Wyhl                    3:49.49,9     52.24,3  (3053)  
MMS1       605. Zimmer Wolfgang, Riegel             65 Peguform                    4:56.16,1   1:58.50,5  (4093)  
MMS2       446. Müller Dr. Bernd, Ringsheim         61 Inter Chalet                5:27.00,8   2:05.40,9  (4785)  
SFS1        15. Winterer Claudia, Ringsheim         69 Inter Chalet                2:32.52,9     26.44,5  (7538)  
SFD         27. Schulz-Osterloh Monika              76 Rodenbach                   3:06.54,3   1:17.49,0  (7607)  
UMS1       425. Rauch Frank                         70 Rodgau                      6:57.52,3   2:24.52,1  (1536)  
UMH         48. Schmidbauer Oliver, Roding          76 SpVgg Mitterdorf            5:06.58,5     45.39,2  (1097)  
MMS2       301. Pohl Dirk, Rohrbach                 61 bikaholics                  4:44.55,1   1:23.35,2  (3788)  
MMS2       473. Weis Harald                         60 Röllbach                    5:39.14,1   2:17.54,2  (3664)  
SFWJ         1. Haase Katarina, Römerstein          89 TSV Böhringen               1:54.09,4       -----  (7673)  
MMS2       415. Runkel Edgar                        58 Ronneburg                   5:18.11,4   1:56.51,5  (4467)  
SFS3         1. Jördens Edith                       51 Ronnenberg                  2:42.23,1       -----  (7685)  
MMS3         2. Jördens Klaus                       47 Ronnenberg                  3:46.26,2      1.47,0  (8042)  
UMS1        94. Gröger Thomas                       64 Rosenheim                   5:34.00,6   1:01.00,4  (1068)  
UMS2       225. Hemmersbach Bernd, Rösrath          61 RSG Stadtsparkasse Köln     7:10.10,9   2:13.33,2    (18)  
MFS2        50. Hemmersbach Elke, Rösrath           61 RSG Stadtspk Köln           6:53.38,0   2:47.57,4  (5005)  
MFS1        41. Setzepfand Stefanie                 70 Röthenbach                  4:51.26,7   1:13.26,9  (5136)  
MMS1       101. Raule Michael, Rothenberg           64 VFR Waldkatzenbach          3:54.58,8     57.33,2  (3212)  
MMS1       682. Schell Frank, Rothenbuch            68 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   5:09.08,1   2:11.42,5  (4177)  
MMS1       532. Mayer Achim, Rottenburg             74 Baisinger Team              4:44.31,7   1:47.06,1  (4278)  
UMS3        18. Rapp Helmut, Rottweil               52 TSV Rottweil                6:42.08,7   1:25.06,6   (808)  
MMH         43. Geiß Michael                        77 Rudersberg                  3:42.50,8     46.36,5  (3135)  
UFS2         6. Geiger Claudia                      62 Rümmingen                   9:01.12,8   3:18.54,1  (2024)  
SMS3        20. Schöpflin Thomas                    46 Rümmingen                   2:52.42,0     47.41,2  (7139)  
MMS2        92. Schreiber Jörg                      60 Rümmingen                   4:08.50,8     47.30,9  (3432)  
UMS1       301. Burggraf Jürgen                     71 Runkel                      6:24.23,5   1:51.23,3  (1648)  
UMS2       166. Burggraf Roger                      62 Runkel                      6:45.22,7   1:48.45,0  (1647)  
UMS1       303. Lüdecke Rainer                      68 Ruppertsecken               6:25.23,1   1:52.22,9   (938)  
MMS3       101. Bartel Peter                        47 Rutesheim                   5:52.11,9   2:07.32,7  (4144)  
MMS1        14. Schnaufer Peter                     65 Rutesheim                   3:23.36,1     26.10,5  (3075)  

Total 97



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.