Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "N"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MMS1       805. Esslinger Achim                     65 Nagold                      5:37.33,8   2:40.08,2  (4455)  
MMS1       804. Theurer Rainer                      64 Nagold                      5:37.33,7   2:40.08,1  (3661)  
SMS1        54. Mack Joachim, Nalbach               65 RSV 1907 SLS                2:26.49,1     42.34,0  (7007)  
UMS2       193. Schäfer Klemens                     58 Neckargemünd                6:55.47,2   1:59.09,5  (1032)  
MMS2       324. Flinspach Klaus, Neckarsulm         63 Schwabenlooser              4:49.58,8   1:28.38,9  (3215)  
UMS2       156. Hämmerer Markus                     63 Neckarsulm                  6:41.36,2   1:44.58,5  (1344)  
MMS1       822. Obieglo Guido                       68 Neckarsulm                  5:45.10,9   2:47.45,3  (3523)  
LFS1         8. Pecoroni Cornelia                   66 Neckarsulm                  4:48.52,1     28.15,4  (6543)  
LMS1        49. Pecoroni Thomas                     64 Neckarsulm                  5:18.02,0   2:03.04,5  (6205)  
UMS2        22. Rogall Ralf, Neckarsulm             59 RC Pfeil Neckarsulm/Bike&   5:35.50,4     39.12,7    (43)  
UMS2        88. Schmidt Eckhard, Neckarsulm         55 Dages Racing / MTB Südbad   6:13.57,4   1:17.19,7  (1183)  
SMS1        41. Bernhard Markus                     68 Nenzingen                   2:19.28,6     35.13,5  (7230)  
MMS1        12. Dürr Christian, Nesselwang          67 Rad Zacherl Füssen          3:23.13,1     25.47,5  (4920)  
UMS2       174. Krämer Berthold                     56 Netphen                     6:48.51,6   1:52.13,9  (1623)  
UMS1       136. Waldmann Joerg, Neudrossenfeld      69 T.R.                        5:44.25,7   1:11.25,5  (1608)  
MMS1       182. Brunner Mathias                     66 Neuenburg                   4:05.43,6   1:08.18,0  (3535)  
MMS1       136. Fivczuk Jürgen, Neuenburg           71 Jürgen's Bike Shop          4:00.35,8   1:03.10,2  (8001)  
MMS1       611. Hänsler Christoph, Neuenburg        64 Team VIZONA                 4:57.12,3   1:59.46,7  (4879)  
SMH         57. Hess Mario                          75 Neuenburg                   2:50.29,1   1:19.53,5  (7263)  
SMH         53. Klaas Ingo, Neuenburg               75 MRSC Badenweiler            2:42.38,0   1:12.02,4  (7108)  
MMS2       252. Schlecht Arno                       60 Neuenburg                   4:37.07,6   1:15.47,7  (3540)  
MMS1       210. Brombach Siggi                      64 Neuershausen                4:09.27,1   1:12.01,5  (4458)  
SFWJ         5. Schneider Tanja, Neuffen            88 TB Neuffen/Seilers Team     2:02.25,2      8.15,8  (7672)  
MMS2        24. Morlock Theo, Neuhausen             60 Mister Bike Pforzheim       3:46.27,1     25.07,2  (4813)  
MMS2       144. Raible Karl-Heinz, Neuhausen        57 Mister Bike Pforzheim       4:21.36,6   1:00.16,7  (4812)  
UMS1       283. Pfleghar Michael                    68 Neuhausen auf den Fildern   6:19.54,3   1:46.54,1  (1391)  
MMS1       480. Eckert Markus, Neulingen            64 Goldstadt-Team Pforzheim    4:38.18,3   1:40.52,7  (4762)  
MMS1       174. Richter Klaus, Neulingen            66 Goldstadtteam Pforzheim I   4:05.01,5   1:07.35,9  (4760)  
UMS1        25. Auler Markus, Neunkirchen           70 Ghost / Rf Homburg          5:11.29,3     38.29,1   (152)  
LMS2        19. Hassdenteufel Uwe, Neunkirchen      57 Team Puhl/RSF Niederlinxw   4:43.44,5   1:03.24,4  (6179)  
SMMJ        10. Müller Marius                       88 Neunkirchen                 1:44.20,3      6.46,2  (7156)  
UMH         86. Collignon Eric, Neuried             82 Bike & Radschopf Zunsweie   5:41.54,3   1:20.35,0   (671)  
MMS2       391. Grosse Michael                      60 Neuried                     5:12.26,1   1:51.06,2  (4069)  
UMS4         3. Rödiger Ingo, Neuried               37 TUS Altenheim               7:51.09,5   1:08.05,3  (1002)  
UMS2       310. Selig Claus, Neuried                60 No brakes                   8:16.27,4   3:19.49,7  (1121)  
UMH        108. Streil Ralph                        80 Neusäß                      6:01.35,0   1:40.15,7   (824)  
UMS1       543. Decker Michael, Neusatz             70 Ski Club Sasbachwalden      7:48.29,6   3:15.29,4  (1517)  
UMS1       594. Gerresheim Marcus, Neuss            66 Double U Racing Team        9:38.18,3   5:05.18,1   (905)  
SMS1        75. Jolk Ralf, Neuss                    66 furzekaecker                2:38.05,9     53.50,8  (7159)  
SMS1        79. Klingen Clemens                     66 Neuss                       2:40.21,4     56.06,3  (7202)  
UMS2        41. Baum Michael, Neustadt              62 RSG Neustadt                5:45.50,1     49.12,4    (17)  
LMS2        32. Deimling Axel, Neustadt             55 SC Hinterzarten             5:16.55,9   1:36.35,8  (6070)  
UMS2       211. Keller Klaus                        61 Neustadt                    7:03.37,8   2:07.00,1   (992)  
LMS2        29. Lehnen Raimund                      60 Neustadt                    5:12.41,3   1:32.21,2  (6137)  
UMH        176. Rauscher Markus                     75 Neustadt                    8:22.42,1   4:01.22,8  (1289)  
MMS1       138. Prinz Udo, Nideggen                 71 BSV-Prfil.de                4:00.58,1   1:03.32,5  (4452)  
MMH        226. Stollenwerk Peter, Nideggen         77 Feuerwehr Düren             5:59.26,5   3:03.12,2  (4743)  
MMS4         6. Tritsch Günter                      43 Niedereschach               5:26.24,0     37.04,9  (3465)  
UMH         59. Schäuble Ralf                       ?? Niederhof                   5:16.32,9     55.13,6   (144)  
UFD          2. Spitz Sabine                        ?? Niederhof                   5:06.56,9      6.14,7   (220)  
MMS1        67. Hoffmann Michael, Niederlinxweiler  69 Team Puhl II                3:46.49,8     49.24,2  (3045)  
MMS2       355. Ulrich Georg, Niederlinxweiler      59 RSF Nlw. TEAM PUHL          4:57.05,4   1:35.45,5  (3746)  
MMJ         11. Ulrich Matthias, Niederlinxweiler   87 Team Puhl I                 3:46.47,3     31.43,4  (3027)  
MMH         50. Werkle Bastian, Niederlinxweiler    85 Team Puhl II                3:46.50,9     50.36,6  (3048)  
SFS2         9. Raab Karin, Niedernberg             63 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   2:37.45,9     27.11,9  (7688)  
SMS2        29. Richter Frank, Niedernberg          61 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   2:33.13,4     43.48,7  (7106)  
SFS2        15. Richter Petra, Niedernberg          62 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   2:55.29,4     44.55,4  (7551)  
MMH        150. Waldorf Sascha                      76 Niederöfflingen             4:40.26,4   1:44.12,1  (4188)  
UMS1       235. Kurzemann Jürgen, Niederstaufen     70 RSC Kempten                 6:07.13,1   1:34.12,9  (1126)  
MMS2       511. Thiedeke Martin, Niederzier         63 Feuerwehr Düren             5:59.26,0   2:38.06,1  (4744)  
MMS2       469. Burkhard Volker, Niefern-Öschelbron 58 Goldstadt-Team Pforzheim    5:38.17,3   2:16.57,4  (8032)  
UMS3        20. Meixner Robert, Niefern-Öschelbronn 47 Biketreff Niefern           6:45.51,1   1:28.49,0   (735)  
MMS1       359. Reuter Frank                        71 Niefern-Öschelbronn         4:26.39,4   1:29.13,8  (4449)  
SMS2        12. Schmid Ulrich, Nöggenschwiel        62 VBC Waldshut-Tiengen        2:13.06,6     23.41,9  (7088)  
MMS1       222. Bröker Harald                       70 Nordrach                    4:11.27,8   1:14.02,2  (4436)  
UMS1        20. Schmider Simon                      74 Nordrach                    5:06.58,7     33.58,5  (1213)  
UMS1       211. Dingler Christoph                   67 Nürnberg                    6:02.28,3   1:29.28,1   (656)  
UMS2       251. Kaiser Michael                      61 Nürnberg                    7:21.54,7   2:25.17,0  (1021)  
UMS1       115. Knauer Stefan, Nürnberg             70 Team Marin/RC Herpersdorf   5:40.35,0   1:07.34,8    (97)  
UMS1       416. Petric Frank                        67 Nürnberg                    6:55.15,2   2:22.15,0  (1513)  
UMS2       142. Stoiber Lothar                      57 Nürtingen                   6:35.51,4   1:39.13,7   (976)  
SMS1        84. Herb Peter, Nußloch                 72 Team Biketechnik Nußloch    2:46.06,0   1:01.50,9  (7099)  
SMH         33. Weigel Christian                    75 Nußloch                     2:15.17,8     44.42,2  (7175)  
UMS1        43. Kienzler Roland                     69 Nussbach                    5:19.55,7     46.55,5   (120)  

Total 74



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.