Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "L"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UMS2       260. Wöckener Lutz                       60 Laatzen                     7:27.09,5   2:30.31,8   (630)  
UMS1       275. Hüttner Christoph                   66 Ladenburg                   6:16.31,0   1:43.30,8  (1142)  
UMS1       441. Thiel Michael                       69 Lahnstein                   7:01.56,1   2:28.55,9  (1235)  
SMMJ        40. Bächle Frank, Lahr                  88 Bike-Pool 2004              2:31.32,9     53.58,8  (7285)  
MMS2       390. Brugger Markus                      55 Lahr                        5:12.25,9   1:51.06,0  (4070)  
MMS2        63. Buerkle Ralf                        60 Lahr                        4:00.11,2     38.51,3  (4910)  
MMS3        21. Eisenblätter Gerhard, Lahr          51 TV Friesenheim              4:31.08,3     46.29,1  (4863)  
MMS1       379. Elble Thomas, Lahr                  68 Herrenknecht AG             4:28.21,7   1:30.56,1  (3460)  
SMJ         33. Fischer Stephan, Lahr               87 Bike-Pool 2004              3:03.38,1   1:28.41,4  (7286)  
UMS3        40. Gebhardt Herbert, Lahr              44 RSC Friesenheim             7:42.52,2   2:25.50,1  (1593)  
MMS2        15. Kappis Thomas, Lahr                 59 Bike und Radschopf Zunswe   3:39.38,1     18.18,2  (3124)  
UMS2       249. König Alfred                        60 Lahr                        7:21.01,8   2:24.24,1  (1154)  
MMS1       396. Krueger Bernd                       66 Lahr                        4:30.11,0   1:32.45,4  (8093)  
SMS1       101. Medtke Holger, Lahr                 67 Bike-Pool 2004              3:03.13,4   1:18.58,3  (7287)  
UMS2       110. Obert Armin                         63 Lahr                        6:23.22,6   1:26.44,9   (939)  
SMH         59. Percy Cedric, Lahr                  84 Bike-Pool 2004              3:01.44,5   1:31.08,9  (7288)  
MMS2       477. Seiter Hubert, Lahr                 62 Team BMC-Chiba              5:40.56,0   2:19.36,1  (3862)  
MMS2       506. Singler Hans                        59 Lahr                        5:56.59,2   2:35.39,3  (3842)  
MMS1       331. Stihler Christian                   70 Lahr                        4:24.10,0   1:26.44,4  (3382)  
MMS1       803. Wurth Marcus                        69 Lahr                        5:37.17,1   2:39.51,5  (4386)  
MMS1       888. Killmaier Marc                      71 Lampertheim                 7:05.13,2   4:07.47,6  (4472)  
MMS2       343. Becker Klaus-Markus                 63 Landau                      4:54.55,9   1:33.36,0  (8007)  
MMS1       192. May Jürgen                          64 Landau                      4:08.02,7   1:10.37,1  (3343)  
UMS1       565. Mayer Stefan                        70 Landau                      8:09.39,0   3:36.38,8  (1464)  
UMS1        37. Beer Joerg, Landshut                66 Team Baier Corratec         5:16.49,4     43.49,2    (60)  
UFD         19. Wanik Kirstin                       78 Langenfeld                  6:28.33,6   1:27.51,4  (2003)  
UMS1       135. Broghammer Fritz                    64 Lauchringen                 5:44.03,4   1:11.03,2   (677)  
SMS3        12. Huber Georg                         46 Lauchringen                 2:36.07,7     31.06,9  (7101)  
MMS1        94. Schmidt Dieter, Lauchringen         68 VBC Waldshut-Tiengen        3:53.37,3     56.11,7  (3024)  
MMS2        29. Ernst Jochem                        63 Lauf                        3:47.17,1     25.57,2  (3376)  
MMS1       103. Falk Elmar                          64 Lauf                        3:55.26,7     58.01,1  (3275)  
MMS2        17. Fernandes Da Cruz Antonio, Lauf     61 Team Fuhr                   3:42.43,3     21.23,4  (4871)  
MMS2       498. Graeff Hans                         61 Lauf                        5:52.56,6   2:31.36,7  (4111)  
MMS2       393. Huber Peter, Lauf                   56 Workout I                   5:12.43,0   1:51.23,1  (3883)  
SFS2        13. Huber Ursula, Lauf                  57 Workout I                   2:51.56,3     41.22,3  (7521)  
SMJ         20. Kaltenbach Benjamin                 86 Lauf                        2:07.29,5     32.32,8  (7192)  
UMS2       298. Kaltenbach Hugo                     57 Lauf                        7:57.59,6   3:01.21,9  (1555)  
MMS2       394. Kaltenbach Willi                    57 Lauf                        5:12.50,6   1:51.30,7  (3726)  
MMS2       350. Klumpp Siegfried                    62 Lauf                        4:55.59,2   1:34.39,3  (3761)  
MMS2       145. Raab Josef                          59 Lauf                        4:21.42,9   1:00.23,0  (4468)  
MMS1       523. Wörner Bernhard                     67 Lauf                        4:43.26,4   1:46.00,8  (4169)  
MMS1        73. Wörner Klaus                        69 Lauf                        3:48.34,4     51.08,8  (4170)  
MMS1       268. Wörner Marco, Lauf                  68 laufer Hobbybiker           4:18.09,7   1:20.44,1  (4485)  
SMJ         28. Brix Benjamin                       87 Laufenburg                  2:24.50,2     49.53,5  (7083)  
MMS2       389. Brix Jürgen                         63 Laufenburg                  5:12.21,7   1:51.01,8  (3645)  
UMS2        38. Fenske Michael, Laufenburg          58 RSV 1897 Bad Säckingen      5:44.17,0     47.39,3    (80)  
SMJ         32. Graner Dominik                      87 Laufenburg                  2:45.35,4   1:10.38,7  (7412)  
MMS1       401. Kulhanek Ronald                     74 Laufenburg                  4:31.17,1   1:33.51,5  (4997)  
MMS1       677. Pihl Andreas                        67 Laufenburg                  5:07.45,6   2:10.20,0  (4998)  
MMS1       545. Lübben Uwe                          66 Lauffen                     4:45.53,8   1:48.28,2  (4126)  
MMS1        63. Bohnert Christian                   69 Lautenbach                  3:46.01,8     48.36,2  (3208)  
SMS1         3. Doll Werner, Lautenbach             66 RSV Staubwolke Haslach      1:48.30,9      4.15,8  (7017)  
LMS1         3. Huber Hubert, Lautenbach            65 RSV Staubwolke Haslach      3:40.03,8     25.06,3  (6009)  
SMJ          7. Ziegler Markus, Lautenbach          87 SC Hausach                  1:43.09,0      8.12,3  (7387)  
UMS2        56. Jung Horst                          56 Lauterbach                  5:52.17,7     55.40,0   (615)  
UMS2       290. Fichtner Reinhold                   62 Lebach                      7:50.29,5   2:53.51,8  (1057)  
UMS1       547. Lambert Manuel, Lebach              74 Solo-Biker                  7:56.40,9   3:23.40,7  (1039)  
LMH         23. Mai Christian                       78 Lebach                      5:02.01,5   1:57.40,1  (6056)  
LMH         24. Mai Sascha                          85 Lebach                      5:02.01,6   1:57.40,2  (6057)  
UMH         23. Keller Marco, Leidersbach           79 hawk / kettenblatt.de       4:46.07,7     24.48,4   (129)  
MMS1       824. Schüßler Torsten                    73 Leidersbach                 5:45.48,4   2:48.22,8  (3774)  
SMS2         2. Bittner Marek, Leimen               63 Bike Technik Nussloch       1:49.42,9      0.18,2  (7396)  
MMS1       481. Kraft Thomas, Leimen                65 Bike Technik Nussloch       4:38.28,3   1:41.02,7  (3742)  
MMH        112. Geuss Uwe                           76 Leinburg                    4:21.23,7   1:25.09,4  (4077)  
UMS1       157. Bähr Hendrik, Leinfelden-Echterding 65 Fünf Freunde                5:49.11,4   1:16.11,2   (645)  
UMS1       220. Hanselmann Markus                   71 Leinfelden-Echterdingen     6:04.19,7   1:31.19,5   (765)  
UMS1       123. Oldach Jürgen, Lemförde             67 Lemförde                    5:42.33,2   1:09.33,0   (530)  
UMH        112. Franke Torsten, Lenggries           77 RSC Isartal                 6:03.23,7   1:42.04,4   (104)  
UMS1       296. Scherer Dominik, Lenggries          74 Radl-Rasti                  6:23.30,1   1:50.29,9  (1471)  
MMS1       413. Braun Michael, Lenzkirch            71 SV-Kappel                   4:31.55,5   1:34.29,9  (3263)  
UMS1       538. Golling Swen                        72 Lenzkirch                   7:46.11,1   3:13.10,9   (851)  
SMS1        34. Kühnemund Claus                     65 Lenzkirch                   2:17.25,8     33.10,7  (7281)  
SMS1        59. Kühnemund Ralf                      69 Lenzkirch                   2:29.15,8     45.00,7  (7289)  
SMS1         1. Richter Thomas                      64 Lenzkirch                   1:44.15,1       -----  (7027)  
MMS1       429. Wider Martin                        64 Lenzkirch                   4:33.06,4   1:35.40,8  (4984)  
MMJ         18. Wider Sebastian                     87 Lenzkirch                   4:29.07,8   1:14.03,9  (4983)  
MMS2       290. Buettner Rainer                     63 Leonberg                    4:42.41,2   1:21.21,3  (4303)  
UMS1       203. Kiessling Alexander, Leonberg       64 Fünf Freunde                5:59.15,6   1:26.15,4   (707)  
MFS1        15. Scheu Betty, Leonberg               74 Bikerstammtisch             4:23.14,1     45.14,3  (5126)  
MMS1       323. Scheu Marcus, Leonberg              67 Bikerstammtisch             4:23.14,1   1:25.48,5  (4004)  
SMMJ        21. Schmitt Max-Philip                  88 Leonberg                    1:53.59,3     16.25,2  (7363)  
SMMJ        37. Schmitt Robin, Leonberg             89 LC Leonberg                 2:27.56,6     50.22,5  (7310)  
UMS1       158. Thalmann Frank, Leonberg            65 Fünf Freunde                5:49.12,4   1:16.12,2   (643)  
MMS2       524. Wilhelm Götz                        63 Leonberg                    6:05.43,8   2:44.23,9  (3843)  
MMS3       100. Zeise Wolfgang                      44 Leonberg                    5:51.07,8   2:06.28,6  (4224)  
LMH         19. Jacoby Michael                      76 Leubsdorf                   4:41.11,8   1:36.50,4  (6209)  
MMS1       431. Hilgarth Markus, Leutershausen      74 bike sport ansbach          4:33.19,6   1:35.54,0  (3423)  
UMS2        96. Augstein Rainer, Lichtenstein       57 Team Axel SChäfer           6:16.42,3   1:20.04,6  (1398)  
UMS1        77. Hoffmann Walter                     67 Limburgerhof                5:30.53,1     57.52,9   (623)  
MFS1       101. Kern Hanni, Limburgerhof            64 DJK Limburgerhof            7:48.40,5   4:10.40,7  (5053)  
UMS1       332. Regehly Carsten                     66 Lindau                      6:33.35,0   2:00.34,8  (1203)  
SMS2        14. Baur Siegfried, Linkenheim-Hochstet 62 Lady-Comp                   2:14.03,0     24.38,3  (7179)  
MMS2       445. Mühlhäuser Thomas, Loffenau         56 Radhaus Kastner             5:25.05,2   2:03.45,3  (4658)  
MMS3         3. Beierer Sigi, Löffingen             48 Hoeser Team                 3:49.38,9      4.59,7  (3121)  
SMS3        16. Grüninger Manfred, Löffingen        44 SC Waldau                   2:42.01,9     37.01,1  (7071)  
MMS1       623. Kaltenbrunn Jürgen                  74 Löffingen                   4:59.43,9   2:02.18,3  (3186)  
MMS3        16. Kuss Gerhard                        50 Löffingen                   4:24.41,7     40.02,5  (3466)  
SFS1         5. Schätzle Martina                    74 Löffingen                   2:13.43,3      7.34,9  (7508)  
LMJ          4. Scherer Kai, Löffingen              87 RSC Donaueschingen          3:48.26,1     11.37,4  (6004)  
MMS2       219. Timmermann Christof                 60 Lohmar                      4:33.09,3   1:11.49,4  (3383)  
UMS1       230. Brönner Uwe, Lohr                   64 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   6:06.19,6   1:33.19,4   (818)  
MMS2       297. Grieb Manfred                       58 Lorch                       4:43.35,7   1:22.15,8  (3679)  
MMS1       469. Beha Oliver                         65 Lörrach                     4:36.27,6   1:39.02,0  (3927)  
UMS2       265. Bohn Cornelius, Lörrach             60 follow me                   7:28.02,5   2:31.24,8  (1015)  
MMS3        70. Brombacher Rudolf                   45 Lörrach                     5:16.48,7   1:32.09,5  (4938)  
MMS1       137. Dallapiccola John                   70 Lörrach                     4:00.51,7   1:03.26,1  (4337)  
UMS1       231. Eckenstein Michael                  64 Lörrach                     6:06.22,9   1:33.22,7   (937)  
UMS1       553. Fischer Sven, Lörrach               68 Follow Me-Feldten           8:00.13,0   3:27.12,8  (1020)  
MMS1       646. Geissler Christoph                  65 Lörrach                     5:02.47,0   2:05.21,4  (3991)  
MMS1       761. Glaser Martin                       66 Lörrach                     5:24.42,4   2:27.16,8  (3891)  
MFD         25. Gross Severine, Lörrach             76 Follow Me                   4:54.58,8   1:08.36,2  (5079)  
MMS1       376. Günschmann Marc, Lörrach            71 VC Reinach                  4:27.43,6   1:30.18,0  (4333)  
MMS1       564. Hummel Matthias, Lörrach            66 Team-VIZONA                 4:49.43,8   1:52.18,2  (4880)  
MMH        229. Ille Christoph, Lörrach             81 Fahrrad- Center Lörrach     6:05.00,8   3:08.46,5  (4540)  
MMS1       241. Kleinpeter Uwe                      73 Lörrach                     4:13.35,3   1:16.09,7  (4568)  
UMS2       154. Kowbasniuk Stefan, Lörrach          60 Veloziped                   6:41.29,5   1:44.51,8  (1153)  
SMS1        23. Kurz Andreas                        65 Lörrach                     2:10.18,3     26.03,2  (7110)  
UMS2       113. Lindeman Felix                      62 Lörrach                     6:24.04,7   1:27.27,0   (714)  
MFS3         4. Mück Anita, Lörrach                 46 SV Kirchzarten              6:32.33,9   1:38.00,8  (5065)  
SFS1        64. Nykl Susanne                        67 Lörrach                     3:22.20,0   1:16.11,6  (7697)  
UMH         97. Schreiber Sandro                    75 Lörrach                     5:51.33,8   1:30.14,5  (1140)  
UMS2         8. Süpfle Rolf, Lörrach                62 MRSC Badenweiler            5:12.13,0     15.35,3   (687)  
UFS1        20. Thiel Katharina                     68 Lörrach                     7:30.09,1   2:07.15,9  (2010)  
MMS1        24. Vogt Frank                          70 Lörrach                     3:27.36,7     30.11,1  (3081)  
SMS2        38. Wunderle Bernhard                   62 Lörrach                     2:39.26,5     50.01,8  (7084)  
SFS1        37. Wunderle Katja                      66 Lörrach                     2:50.06,3     43.57,9  (7522)  
LMS1        52. Ramackers Dirk                      68 Lörzweiler                  5:26.12,4   2:11.14,9  (6143)  
SFD         13. Clepe Diana, Loßburg                75 Weilermer Biker             2:40.09,2     51.03,9  (7606)  
MMH        173. Derks Jan                           77 Lottstetten                 4:58.25,8   2:02.11,5  (4045)  
MMS1       821. Baron Andreas                       67 Ludwigsburg                 5:44.10,0   2:46.44,4  (3565)  
MMS2         6. Beyl Günter, Ludwigsburg            61 KONA Bike-Ranch Team        3:29.28,3      8.08,4  (3012)  
MMS1       647. Guggenberger Axel                   69 Ludwigsburg                 5:02.47,8   2:05.22,2  (3675)  
MMS1       837. Kohlbrenner Bernd                   64 Ludwigsburg                 5:52.28,6   2:55.03,0  (3868)  
UMS1       568. Löw Daniel, Ludwigsburg             69 Kinderfasching              8:13.12,3   3:40.12,1  (1078)  
MMS1       271. Wagner Markus, Ludwigsburg          71 angler                      4:18.25,4   1:20.59,8  (4230)  
MMH        169. Höfler Florian                      80 Ludwigshafen                4:54.57,7   1:58.43,4  (4989)  
UMH        111. Hirsch Markus                       75 Luhe-Wildenau               6:02.16,6   1:40.57,3   (551)  

Total 137



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.