Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "D"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UMS1        96. Borreggine Pino, D-Grenzach-Wyhlen  69 KONA/FOLLOW ME              5:34.20,0   1:01.19,8   (666)  
UMS2       240. Ahlbrecht Gerhard                   56 Darmstadt                   7:17.25,6   2:20.47,9  (1321)  
UMS1       490. Baumgarten Jochen                   68 Darmstadt                   7:22.38,9   2:49.38,7   (844)  
MMS1       124. Choc Raymond                        68 Darmstadt                   3:58.38,7   1:01.13,1  (3244)  
UMS2        42. Crook Alexander, Darmstadt          63 PIRATE                      5:46.28,8     49.51,1   (110)  
UMS1       373. Hack Lutz                           66 Darmstadt                   6:44.12,2   2:11.12,0  (1049)  
UFD         11. Heine Nicole, Darmstadt             71 FUJI Bikes-Team             5:48.55,3     48.13,1   (230)  
SMH         12. Johnson Phillip, Darmstadt          75 RSV Seeheim                 1:48.56,5     18.20,9  (7388)  
MMS2         3. Kaeflein Wolfgang, Darmstadt        61 Tria Roßdorf                3:24.41,4      3.21,5  (4599)  
UMH        125. Pietsch Alexander, Darmstadt        80 Bergaufbremser              6:19.44,1   1:58.24,8   (760)  
MMS2        53. Schimpf Hanno                       63 Darmstadt                   3:56.44,9     35.25,0  (4595)  
UMS1       493. Unnewisse Gregor                    65 Darmstadt                   7:24.45,5   2:51.45,3  (1155)  
MMS2       442. Fünfgeld Hermann                    62 Dattingen                   5:23.45,6   2:02.25,7  (4642)  
UMH         18. Müller Christoph, Dauphethal - Homm 74 FUJI Bikes-Team             4:43.28,6     22.09,3   (150)  
MMS2       475. Coelsch Ralf                        63 Deidesheim                  5:39.30,0   2:18.10,1  (3835)  
MMS1       467. Moll Sven                           67 Deilingen                   4:36.12,7   1:38.47,1  (4669)  
UMS1       414. Schätzle Holger                     72 Deilingen                   6:55.06,6   2:22.06,4  (1104)  
UMS1        81. Keller Andreas, Denkingen           65 TSV Denkingen               5:32.15,8     59.15,6  (1211)  
UMS2        28. Allgeier Martin                     62 Denzlingen                  5:39.31,6     42.53,9   (600)  
MMS1       178. Beck Andreas, Denzlingen            72 Hot Bike                    4:05.06,8   1:07.41,2  (4258)  
MMS2       500. Burgard Wolfram, Denzlingen         61 Squash Club Freiburg        5:53.18,0   2:31.58,1  (4853)  
LMS1        54. Emmerich Jürgen                     65 Denzlingen                  5:29.23,1   2:14.25,6  (6119)  
MMS1       865. Fey Claus                           70 Denzlingen                  6:02.51,9   3:05.26,3  (8075)  
MFS2        27. Framenau Kerstin                    60 Denzlingen                  5:29.58,9   1:24.18,3  (5113)  
MMS3        26. Heizmann Reinhard                   52 Denzlingen                  4:36.15,8     51.36,6  (3599)  
MMS2       450. Hoffmann Lothar                     61 Denzlingen                  5:29.46,5   2:08.26,6  (4327)  
MMS1       245. Koch Silvio                         72 Denzlingen                  4:15.02,1   1:17.36,5  (4515)  
SMS2        59. Laake Jürgen                        58 Denzlingen                  3:07.16,5   1:17.51,8  (7168)  
UMS1       363. Melcher Oliver                      69 Denzlingen                  6:40.13,0   2:07.12,8   (619)  
MMH         17. Meyer Stefan, Denzlingen            78 Team Optik-Nosch/RSV Ebne   3:21.00,1     24.45,8  (8035)  
MMS3       102. Miclea Tiberius, Denzlingen         53 Squash Club Freiburg        5:53.18,2   2:08.39,0  (4856)  
MMS1       604. Riemensperger Lorenz                70 Denzlingen                  4:56.15,1   1:58.49,5  (3470)  
MMS1       389. Röbert Stefan, Denzlingen           64 EWK                         4:29.13,4   1:31.47,8  (8087)  
MMH        204. Rütschlin Eric                      78 Denzlingen                  5:28.36,3   2:32.22,0  (3909)  
LMS1        43. Sauter Dirk, Denzlingen             66 Spielemittwochabend         5:05.10,6   1:50.13,1  (6132)  
MMS1       840. Schabert Erwin, Denzlingen          66 Squash Club Freiburg        5:53.22,8   2:55.57,2  (4854)  
MMS2       185. Stiene Hans, Denzlingen             58 Radsport Sütterlin          4:28.20,2   1:07.00,3  (3752)  
UMS1       172. Tippelt Andreas, Denzlingen         72 Team Lexware                5:52.10,6   1:19.10,4   (751)  
UMS1        75. Völkner Kai                         66 Denzlingen                  5:30.14,2     57.14,0  (1643)  
MMH         84. Wilsch Helmut, Denzlingen           77 Radsport Sütterlin          4:03.08,3   1:06.54,0  (4052)  
UMH         93. Löffler Michael                     75 Dettenhausen                5:48.24,4   1:27.05,1  (1136)  
UFD          5. Stanger Gabi, Dettingen             68 Team ALB GOLD               5:30.28,6     29.46,4   (212)  
SMH         14. Hilpert Jürgen, Detzeln             80 Velo & Bike Club Waldshut   1:52.48,5     22.12,9  (7261)  
SMH         37. Holzwarth Alexander                 75 Dielheim                    2:22.37,6     52.02,0  (7174)  
UMS1       154. Willner Matthias                    64 Dießen                      5:49.00,8   1:16.00,6  (1466)  
UMS1       146. Heupel Dirk                         69 Dillenburg                  5:46.47,0   1:13.46,8   (618)  
UMS3        26. Trinker Herbert                     52 Dillingen                   7:11.49,8   1:54.47,7  (1029)  
LMS1        19. Wirth Markus, Dirmstein             66 tri-treff.de Team Storz     4:21.09,7   1:06.12,2  (6121)  
UMS1       533. Boschert Björn                      69 Ditzingen                   7:40.51,8   3:07.51,6  (1074)  
MMS1       353. Bones Marcel                        70 Donaueschingen              4:25.59,8   1:28.34,2  (4671)  
MMS1       468. Keller Jürgen                       74 Donaueschingen              4:36.22,1   1:38.56,5  (3449)  
UMS1        34. Kienzler Gregor, Donaueschingen     73 Team Tour Villingen         5:15.57,1     42.56,9   (517)  
SMMJ         3. Knöpfle Sascha, Donaueschingen      89 RSC Donaueschingen          1:37.35,9      0.01,8  (7381)  
MMS1        98. Messner Hermann, Donaueschingen     68 IMS Gear                    3:54.36,5     57.10,9  (4534)  
MMS2       366. Reichel Helmut                      56 Donaueschingen              5:03.35,1   1:42.15,2  (4066)  
MMS2       347. Stellmach Peter, Donaueschingen     60 Uli Rottlers Team Pedal     4:55.23,5   1:34.03,6  (4018)  
MMS3        90. Pfister Hermann                     46 Donauwörth                  5:33.43,6   1:49.04,4  (3713)  
SMS2        54. Sonnenschein Hermann                56 Donzdorf                    2:56.42,4   1:07.17,7  (7160)  
MMH        128. Bremer Frank, Dormettingen          78 TSV Dormettingen            4:29.31,6   1:33.17,3  (4017)  
SMS1        20. Kirschmann Holger, Dornstetten      71 SV Freudenstadt             2:09.30,3     25.15,2  (7353)  
MMS1        83. Scheck Michael                      73 Dortmund                    3:51.38,3     54.12,7  (3979)  
UMS2        26. Schönfisch Dirk                     62 Dortmund                    5:37.45,1     41.07,4  (1295)  
UMS1       206. Slabik Andreas                      67 Dortmund                    6:00.29,7   1:27.29,5  (1191)  
MMS2       234. Kohlbecker Joachim                  61 Dossenheim                  4:35.04,5   1:13.44,6  (4632)  
UMS2       226. Neureither Frank                    60 Dossenheim                  7:10.54,7   2:14.17,0  (1022)  
SMS1        18. Willin Frank                        69 Dottingen                   2:08.01,5     23.46,4  (7313)  
UMS2       189. Lembitz Gerd, Dudweiler             54 Warndt-Biker                6:53.08,9   1:56.31,2   (949)  
UMH        107. Reitz Andre, Duisburg               75 Team Wüster Radladen        5:59.07,4   1:37.48,1   (561)  
MMS3        31. Bock Uli, Durbach                   49 WAM-Sports                  4:40.27,4     55.48,2  (4881)  
MMS2       259. Manz Michael, Durbach               62 Durbach                     4:37.50,9   1:16.31,0  (3550)  
MFS1        13. Kirchberg Ingrid, Durbach Ebersweie 66 RSV Hofweier                4:21.47,1     43.47,3  (5004)  
MMS2        39. Kirchberg Peter, Durbach Ebersweier 60 RSV Hofweier                3:51.46,8     30.26,9  (3019)  
UFD         25. Müller Olga                         81 Dürbheim                    6:51.05,6   1:50.23,4  (2050)  
MMS1       858. Blumenthal Thomas, Düren            65 Feuerwehr Düren             5:59.26,2   3:02.00,6  (4740)  
MMS2       512. Jansen Ralf, Düren                  62 Feuerwehr Düren             5:59.26,1   2:38.06,2  (4741)  
UMS1       514. Meylahn Johannes, Düren             68 BSG Sparkasse Düren         7:34.07,1   3:01.06,9  (1071)  
UMS1       513. Pelzer Frank, Düren                 65 Sparkasse Düren             7:33.22,4   3:00.22,2  (1072)  
MMS2       513. Tzamtzis Achileas, Düren            54 Feuerwehr Düren             5:59.26,5   2:38.06,6  (4742)  
MMS1       756. Albers Thomas, Düsseldorf           67 Haard-Corps-Biker           5:23.07,7   2:25.42,1  (4768)  
MMH        184. Almajano Luis                       78 Düsseldorf                  5:06.16,2   2:10.01,9  (4309)  
UMS1       575. Breiter Florian, Düsseldorf         72 RememberMaik                8:21.47,3   3:48.47,1  (1044)  
MMS1       757. Ewe Carsten, Düsseldorf             71 Haard-Corps-Biker           5:23.08,1   2:25.42,5  (4773)  
SMH          5. Klein Christian                     76 Düsseldorf                  1:46.03,4     15.27,8  (7369)  
UMS1        86. Lamza Kolja                         72 Düsseldorf                  5:33.09,9   1:00.09,7  (1251)  
UMS1       573. Nischik Maik                        71 Düsseldorf                  8:20.23,3   3:47.23,1  (1056)  
UMS1       566. Pöttgens Johannes                   66 Düsseldorf                  8:11.10,3   3:38.10,1  (1533)  
MMS1       667. Pries Peter                         65 Düsseldorf                  5:05.33,3   2:08.07,7  (4308)  
UMS1       591. Schmitt Matthias                    70 Düsseldorf                  9:30.35,2   4:57.35,0  (1304)  
UMS1       589. Stoeber Andreas, Düsseldorf         68 RememberMaik                9:01.32,7   4:28.32,5  (1291)  
LMS1        67. Thinnes Maik                        72 Düsseldorf                  6:46.33,9   3:31.36,4  (6092)  
MFS1        48. Zerlin Alexandra                    69 Düsseldorf                  5:03.07,7   1:25.07,9  (5215)  

Total 91



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.