Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "B"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMS1       102. Habel Michael                       64 Bad Bellingen               3:03.30,7   1:19.15,6  (7092)  
SMJ         21. Hauer Tobias, Bad Bellingen         87 RSV Wanderlust Ebringen     2:08.43,2     33.46,5  (7006)  
MMS2       172. Rose Thomas, Bad Bellingen          61 RV Bamlach                  4:26.09,2   1:04.49,3  (3510)  
MMS1       534. Kreis Stefan                        69 Bad Camberg                 4:44.55,2   1:47.29,6  (3050)  
MMS2       344. Bauer Hans Jürgen, Bad Herrenalb    59 www.rothausbiker.de         4:55.01,0   1:33.41,1  (4072)  
UMS1       134. Blum Thomas, Bad Hindelang          66 CC-Hacheney Scott Wheels&   5:43.49,3   1:10.49,1    (61)  
UMS3        36. Berthold Schmidt                    51 Bad Homburg                 7:32.40,4   2:15.38,3   (901)  
UMS1       358. Ollivier Patrick                    67 Bad Homburg                 6:38.57,0   2:05.56,8  (1132)  
UMH         58. Volk Mirko, Bad König               80 Team Hawk Odenwald          5:16.03,0     54.43,7    (53)  
SMH         15. Dudek Rafael                        81 Bad Krozingen               1:54.58,7     24.23,1  (7022)  
SMJ          9. Faller Johannes                     86 Bad Krozingen               1:47.23,4     12.26,7  (7019)  
MMH        130. Flacker Peter                       76 Bad Krozingen               4:31.44,3   1:35.30,0  (8051)  
MMS1       335. Henninger Ralf, Bad Krozingen       70 RC Olypmia EM               4:24.33,6   1:27.08,0  (3138)  
MMS1       635. Hladun Stefan                       65 Bad Krozingen               5:01.31,4   2:04.05,8  (4928)  
UMS2        73. Joos Gunter, Bad Krozingen          63 RSG Badenia Frbg./T.Adren   6:04.30,6   1:07.52,9   (155)  
SFS3         2. Kästner Dr. Dagmar                  50 Bad Krozingen               3:01.09,5     18.46,4  (7530)  
MMS1       367. Kopf Ulrich, Bad Krozingen          67 RSC Bad Krozingen           4:27.08,3   1:29.42,7  (3350)  
MMS1       679. Lemper Stephan                      68 Bad Krozingen               5:08.03,9   2:10.38,3  (4056)  
MMS2       103. Röder Christoph, Bad Krozingen      60 FSC Biengen                 4:11.05,3     49.45,4  (3206)  
UMS2       239. Schelb Hans-Jörg, Bad Krozingen     59 Bike-Cre-Münstertal         7:17.20,9   2:20.43,2   (929)  
SMH          7. Schlegel Thomas, Bad Krozingen      85 RCS Bad Krozingen           1:46.30,0     15.54,4  (7021)  
MMS1       485. Wenzel Marcus                       65 Bad Krozingen               4:38.47,8   1:41.22,2  (3918)  
UMH         77. Wieber Frank, Bad Krozingen         79 VBC Waldshut-Tiengen        5:35.34,9   1:14.15,6    (23)  
MMS1       742. Wiesenberger Bernd                  72 Bad Krozingen               5:20.09,6   2:22.44,0  (4352)  
MMS1       588. Bramke Michael                      71 Bad Nauheim                 4:53.51,9   1:56.26,3  (3224)  
SFD         21. Bramke Nina                         75 Bad Nauheim                 2:48.08,5     59.03,2  (7635)  
MMS3        82. Bramke Rolf                         46 Bad Nauheim                 5:24.38,9   1:39.59,7  (4393)  
UMS1       277. Bürger Heiko                        69 Bad Nauheim                 6:16.40,9   1:43.40,7   (803)  
SMS1       103. Scheunert Peter                     71 Bad-Nauheim                 3:07.12,3   1:22.57,2  (7187)  
SMS1        90. Thyssen Michael                     68 Bad Nauheim                 2:48.08,1   1:03.53,0  (7037)  
MMS2       453. Blochmann Uwe                       61 Bad Säckingen               5:30.40,8   2:09.20,9  (4102)  
MMS2       451. Hezel Rolf                          62 Bad Säckingen               5:30.17,2   2:08.57,3  (3521)  
MMS1        78. Kühl Hartmut                        64 Bad Säckingen               3:50.03,6     52.38,0  (3942)  
MFS1        65. Richter Sylva                       71 Bad Säckingen               5:25.13,7   1:47.13,9  (5142)  
MMH        109. Teubler Armin, Bad Säckingen        78 Physio Teubler              4:18.42,4   1:22.28,1  (4832)  
MMS1       625. Teubler Ralf, Bad Säckingen         68 Physio Teubler              4:59.51,4   2:02.25,8  (4833)  
UMS2        25. Trümpi Hans, Bad Säckingen          57 RSV 1897 Bad Säckingen      5:37.02,5     40.24,8    (28)  
UMS2        68. Wößner Jörg                         63 Bad Säckingen               6:00.04,4   1:03.26,7    (62)  
MMS1       399. Katenkamp Patrick                   67 Bad Soden                   4:30.17,8   1:32.52,2  (4520)  
MMH         22. Bott Sebastian, Bad Wildbad         83 Skizunft Calmbach           3:27.08,4     30.54,1  (3103)  
SMS4         2. Schüttler Joachim                   43 Bad Wildbad                 2:24.51,2      6.19,3  (7427)  
UMS2       326. Bernhard Peter                      61 Baden-Baden                 9:15.21,5   4:18.43,8  (1574)  
MMS2       117. Birg Andrej                         63 Baden-Baden                 4:14.52,7     53.32,8  (4653)  
MFS1        81. Brückel Ute                         67 Baden-Baden                 5:56.14,4   2:18.14,6  (5094)  
MMS1        91. Daelen Stephan, Baden Baden         66 team fuhr                   3:52.56,1     55.30,5  (3405)  
SMS2        13. Doerper Stefan, Baden-Baden         61 flying wheels               2:13.21,9     23.57,2  (7048)  
MMS2       209. Gerth Andreas, Baden-Baden          63 Team Fuhr                   4:31.25,3   1:10.05,4  (3288)  
MMS2        85. Hartmann Martin, Baden-Baden        63 Team Fuhr                   4:06.34,3     45.14,4  (3404)  
MMS1       655. Heck Thomas                         69 Baden-Baden                 5:03.43,7   2:06.18,1  (4420)  
MMS3        66. Herr Wolfgang                       53 Baden-Baden                 5:13.15,9   1:28.36,7  (4365)  
MMS1       477. Herzog Volker                       70 Baden-Baden                 4:38.13,9   1:40.48,3  (3590)  
MMS2        81. Krieg Thomas                        63 Baden-Baden                 4:05.36,3     44.16,4  (4250)  
MMS1       739. Kühn Holger                         67 Baden-Baden                 5:19.54,4   2:22.28,8  (3802)  
MMS1       186. Maier Andreas                       73 Baden-Baden                 4:06.24,5   1:08.58,9  (3601)  
MMS1       117. Mast Klaus                          68 Baden-Baden                 3:57.38,7   1:00.13,1  (3076)  
MMS1       236. Metzmeier Achim                     70 Baden-Baden                 4:12.51,3   1:15.25,7  (3907)  
MMS2       239. Mitzel Thomas                       63 Baden-Baden                 4:35.48,7   1:14.28,8  (3799)  
MMJ         16. Müller David                        86 Baden-Baden                 4:08.04,1     53.00,2  (4627)  
SMS2        22. Müller Klaus-Peter                  60 Baden-Baden                 2:24.09,9     34.45,2  (7103)  
MMS2       385. Riedel Christoph                    61 Baden-Baden                 5:11.09,3   1:49.49,4  (3285)  
MMS1       535. Schaff Michael, Baden-Baden         67 Zweirad Bross               4:44.57,8   1:47.32,2  (4383)  
MMS3        47. Schueck Albert, Baden-Baden         46 TV Baden-Oos                4:53.22,9   1:08.43,7  (3446)  
SFS1         8. Schulz Kerstin                      64 Baden-Baden                 2:21.54,1     15.45,7  (7567)  
MMS1       128. Sterzbach Christian                 67 Baden-Baden                 4:00.05,5   1:02.39,9  (3344)  
MMS1        36. Weber-Buhre Tobias                  65 Baden-Baden                 3:34.21,9     36.56,3  (3187)  
UMS2       318. Wenski Klaus                        62 Baden-Baden                 8:29.26,6   3:32.48,9  (1576)  
SMJ         24. Wörner Björn                        87 Baden-Baden                 2:17.04,5     42.07,8  (7185)  
MFS2        13. Wörner Conny, Baden-Baden           61 TV Baden-Oos                4:53.09,5     47.28,9  (5038)  
MMS2       361. Wörner Peter, Baden-Baden           54 TV Baden-Oos                5:00.04,3   1:38.44,4  (3439)  
UMS1       240. Kronfeld Jan, Badenweiler           74 MRSC Badenweiler            6:08.27,3   1:35.27,1   (593)  
MMS1       716. Lenecke Markus, Badenweiler         70 MRSC Badenweiler            5:16.11,4   2:18.45,8  (4672)  
UMS1       243. Stiefvater Thomas, Badenweiler      70 MRSC Badenweiler            6:09.27,9   1:36.27,7  (1137)  
UMS1        14. Feistel Andreas, Bahlingen          72 RSV Breisach                4:58.31,6     25.31,4    (73)  
SMS1        36. Meier Sven, Bahlingen               74 AMS                         2:17.53,1     33.38,0  (6197)  
SMS1        39. Müller Joachim                      67 Bahlingen                   2:18.58,1     34.43,0  (7398)  
MFD         30. Trautwein Andrea, Bahlingen         79 AMS                         5:09.58,9   1:23.36,3  (5240)  
MMS1       807. Walker Thomas                       68 Bahlingen                   5:38.12,5   2:40.46,9  (3295)  
MMS2        87. Willmann Michael, Bahlingen         62 Bahlinger SC                4:06.44,9     45.25,0  (3467)  
LMS2         2. Hauser Harald, Bahlingen am Kaisers 63 AMS-Team                    3:41.30,6      1.10,5  (6023)  
MMS1       130. Mehwald Jan                         68 Baienfurt                   4:00.08,2   1:02.42,6  (4619)  
MMS1       830. Gaiser Matthias                     71 Baiersbronn                 5:48.46,7   2:51.21,1  (3637)  
MMS1       598. Rothfuss Stefan                     72 Baiersbronn                 4:55.37,3   1:58.11,7  (3884)  
UMS1       596. Becker Robert, Balingen             70 ADICOM SFC                  9:49.04,0   5:16.03,8  (1378)  
MMS2       525. Dreher Matthias                     61 Balingen                    6:06.39,5   2:45.19,6  (3424)  
MMS2       256. Edel Jan                            62 Balingen                    4:37.30,9   1:16.11,0  (3794)  
UMS4         6. Englert Hans-Jürgen                 43 Balingen                    8:04.41,0   1:21.36,8  (1300)  
MMH        178. Klingelhöfer Benjamin               78 Balingen                    5:00.09,3   2:03.55,0  (4054)  
MMS1       109. Stank Bernd, Balingen               68 Radhaus Winterlingen        3:56.09,0     58.43,4  (3112)  
MMS2        44. Sting Siegfried, Balingen           55 RSG Zollernalb              3:52.50,6     31.30,7  (4222)  
MMS1       693. Wißmann Armin, Balingen             68 Kfz Wissmann                5:10.58,8   2:13.33,2  (4274)  
MFS1        52. Wißmann Sigrid, Balingen            68 Alber                       5:10.58,9   1:32.59,1  (5160)  
UMS1       406. Baumann Olaf                        70 Ballrechten-Dottingen       6:51.58,6   2:18.58,4   (879)  
MFS1        28. Fritzsch Brigitte                   70 Ballrechten-Dottingen       4:36.12,5     58.12,7  (5165)  
MMS1       649. Orbach Frank                        73 Bayreuth                    5:03.11,8   2:05.46,2  (4588)  
UFD         18. Schlegel Marion, Bayreuth           77 TSV Hof                     6:21.32,0   1:20.49,8   (205)  
MMS1       848. Wolf Florian                        69 Bayreuth                    5:56.05,3   2:58.39,7  (4972)  
UMH         34. Weichert Mark, Beilstein            72 ALB-GOLD                    4:55.03,4     33.44,1    (75)  
UMS1       181. Becker Sascha, Bensheim             74 Team Polar                  5:53.40,1   1:20.39,9    (66)  
UMH        174. Hofmeyer Jan, Bensheim              78 Team Pirate                 8:18.42,9   3:57.23,6    (48)  
MMS2       113. Krech Knut                          57 Bensheim                    4:13.12,9     51.53,0  (3222)  
UMS2       280. Krupa Peter                         62 Bensheim                    7:40.23,3   2:43.45,6  (1081)  
UMS1       160. Lueckhof Jens                       74 Bensheim                    5:49.55,2   1:16.55,0  (1091)  
UMS2        75. Schmitt Rolf                        62 Bensheim                    6:05.15,0   1:08.37,3   (761)  
SMS2        61. Späth Matthias, Bensheim            63 Sauter Cumulus Freiburg     3:36.12,7   1:46.48,0  (7372)  
UMS3        47. Jordan Harald                       47 Bergisch-Gladbach           8:12.47,9   2:55.45,8  (1145)  
UMS2       289. Bigalk Peter                        61 Berglen                     7:50.27,5   2:53.49,8  (1195)  
UMS2        20. Moritz Horst                        63 Bergrheinfeld               5:32.24,4     35.46,7   (598)  
MMS2       499. Kniesche Ralf-Dieter                59 Berlin                      5:53.08,2   2:31.48,3  (3834)  
MMH        195. Kniesche Sebastian                  84 Berlin                      5:19.10,8   2:22.56,5  (4128)  
MMS2       201. Krauss Rudolf                       63 Berlin                      4:30.16,7   1:08.56,8  (4445)  
UMS1       385. Kümmerle Stefan                     73 Berlin                      6:46.58,3   2:13.58,1  (1339)  
MMS1       705. Volks Thomas                        64 Berlin                      5:13.42,1   2:16.16,5  (4685)  
MMS2        76. Haller Klaus                        58 Bermatingen                 4:03.50,0     42.30,1  (3290)  
MMS1       569. Michael John                        71 Bermatingen                 4:51.09,5   1:53.43,9  (4945)  
MMS1       587. Bohnert Jürgen                      71 Bernau                      4:53.32,4   1:56.06,8  (4219)  
UMS2       262. Längin Jürgen, Bernau               63 Radsport-Kalle Menzenschw   7:27.53,1   2:31.15,4  (1498)  
MMS1       197. Thißen Heiko, Bernau im Schwarzwald 74 SZ Bernau                   4:08.23,3   1:10.57,7  (3252)  
SFS1        74. Ehlen Anja                          71 Bernkastel-Kues             3:45.30,0   1:39.21,6  (7587)  
MMS2       481. Groß Manfred, Bernkastel-Kues       59 MTB Bernkastel              5:42.56,7   2:21.36,8  (3844)  
MMS1       746. Haubrich Ralph, Bernkastel-Kues     66 Weinbergschnecken           5:20.58,7   2:23.33,1  (4891)  
MFS1        62. Klaus Dagmar, Bernkastel-Kues       72 Weinbergschnecken           5:20.59,1   1:42.59,3  (5213)  
SFS2        31. Schappe-Gruppe Dorothea             57 Bernkastel-Kues             3:47.57,5   1:37.23,5  (7586)  
MFS2        22. Werland Anne, Bernkastel-Kues       62 Weinbergschnecken           5:20.59,5   1:15.18,9  (5211)  
MFJ          3. Werland Jessica, Bernkastel-Kues    87 Weinbergschnecken           5:20.58,6   1:34.08,0  (5212)  
MMS1       747. Werland Michael, Bernkastel-Kues    64 Weinbergschnecken           5:20.59,3   2:23.33,7  (4892)  
MMS2        68. Zimmermann Erich                    59 Bernkastel-Kues             4:01.05,8     39.45,9  (3241)  
SFS1        29. Stephan Diana, Biberach             68 Bike- und Radschopf Hechl   2:45.32,7     39.24,3  (7548)  
MMS1        33. Stephan Holger, Biberach            64 Bike- und Radschopf Hechl   3:32.04,1     34.38,5  (3191)  
SMS2        25. Ganzert Willi, Bickenbach           62 Meli-Biker                  2:29.52,6     40.27,9  (7104)  
MMS2       408. Krolikowski Wolfram, Bickenbach     56 Meli Biker                  5:15.41,2   1:54.21,3  (3660)  
MMS1       155. Ohsam Jürgen, Bickenbach            73 Melibiker Bickenbach        4:03.24,3   1:05.58,7  (3360)  
LMS3        17. Opper Alfred, Bickenbach            48 Melli-Biker                 5:42.05,4   1:45.11,1  (6073)  
MMS2       258. Schneider Harald, Bickenbach        59 Meli-Biker                  4:37.39,3   1:16.19,4  (3390)  
MMS2       179. Adler Oliver                        60 Bickensohl                  4:27.46,6   1:06.26,7  (3715)  
SMH         18. Grossklaus Patrick, Bickensohl      75 Steppenwolf-Bikes           1:57.33,9     26.58,3  (7034)  
UMS1        55. Kneissl Markus                      73 Biebertal                   5:24.23,8     51.23,6   (543)  
MMS1         5. Lutz Sebastian, Bielefeld           74 RS OnTour/MRSC Badenweile   3:11.50,8     14.25,2  (3002)  
UMH         49. Gundelfinger Thomas, Bietigheim-Bis 76 FT 1844 /Fuji-Team Deutsc   5:07.21,0     46.01,7   (115)  
MFS2        48. Kähling Doris                       63 Bietigheim-Bissingen        6:46.12,5   2:40.31,9  (5096)  
UMS2       104. Kähling Stefan                      63 Bietigheim-Bissingen        6:19.38,8   1:23.01,1   (906)  
UMS2        99. Schmidtke Lutz, Bietigheim-Bissinge 60 Rad Team Bietigheim         6:17.11,8   1:20.34,1   (773)  
MFS1        83. Wagner Cornelia                     69 Bietigheim-Bissingen        6:00.37,0   2:22.37,2  (5121)  
UMS1        56. Kochendörfer Michael, Billigheim    68 VFR Waldkatzenbach/Armins   5:24.29,8     51.29,6   (552)  
UMS2       132. Grafmüller Martin, Birkenau         58 TV02 Siedelsbrunn           6:31.23,3   1:34.45,6    (57)  
LMH         31. Schnepf Marc                        76 Bischweier                  6:10.28,8   3:06.07,4  (6165)  
MMS1       492. Unterthiner Markus                  68 Bischweier                  4:39.10,7   1:41.45,1  (4031)  
MMS2       119. Kächele Klaus                       59 Bissingen                   4:15.37,5     54.17,6  (4427)  
SFS1        53. Reichenberger Anja                  64 Bitz                        3:07.39,4   1:01.31,0  (7654)  
MMS2       425. Reichenberger Bernhard, Bitz        62 Ecurie Rebi                 5:20.45,0   1:59.25,1  (4718)  
MMS2       426. Reichenberger Klaus, Bitz           58 Ecurie Rebi                 5:20.45,4   1:59.25,5  (4719)  
SFS1        52. Reichenberger Petra                 66 Bitz                        3:07.37,9   1:01.29,5  (7651)  
UMH        117. Kupferschmitt Mark                  76 Blaustein                   6:12.15,3   1:50.56,0  (1542)  
SMS1       106. Bartscherer Alain, Blieskastel      64 Radlerfreunde Homburg       3:20.48,0   1:36.32,9  (7111)  
SFS1        63. Bartscherer Vera                    68 Blieskastel                 3:20.48,0   1:14.39,6  (7570)  
MMS1       308. Knoerr Dirk, Blieskastel            70 VFR Mörsbach                4:21.50,8   1:24.25,2  (4097)  
MMS1       220. Mink Andreas, Blumberg              73 Take It Easy                4:11.07,3   1:13.41,7  (3218)  
MMS2        96. Zeller Winfried, Blumberg           61 Take It Easy                4:09.07,9     47.48,0  (3248)  
MMH         64. Brandl Michael, Böbing              80 Sparkasse Weilheim          3:55.50,3     59.36,0  (4851)  
SFD          3. Brandl Stefanie, Böbing             78 Sparkasse Weilheim          2:16.58,1     27.52,8  (7515)  
UMS2       114. Weiger Jürgen                       56 Böblingen                   6:24.29,5   1:27.51,8  (1325)  
UFS1         9. Blome Ellen, Bochum                 74 MBC Bochum                  6:34.56,7   1:12.03,5   (203)  
UMS1       564. Brüggemann Thomas                   67 Bochum                      8:08.04,2   3:35.04,0  (1384)  
MMS1       887. Christian Mohr                      68 Bochum                      6:57.51,3   4:00.25,7  (3904)  
MFS2         3. Grabosch Mona, Bochum               60 MBC Bochum                  4:31.58,0     26.17,4  (5037)  
LFD          1. Hünninghaus Anke, Bochum            68 MBC Bochum / easy-bike.de   4:03.49,6       -----  (6501)  
UMH        130. Küpper Achim                        77 Bochum                      6:24.03,8   2:02.44,5  (1460)  
MMS1       845. Natkowski Oliver                    70 Bochum                      5:54.03,3   2:56.37,7  (4562)  
UMS1       563. Sonnhalter Stefan                   66 Bochum                      8:08.01,9   3:35.01,7  (1385)  
UMS2        50. Trumbach Rudolf, Bochum             56 MBC Bochum                  5:50.02,4     53.24,7   (683)  
MMH        120. Wiedmann Sebastian, Boetzingen      77 SG Sparkasse Freiburg-Nör   4:25.45,6   1:29.31,3  (3284)  
UMH        165. Dietz Markus                        76 Böhl-Iggelheim              7:21.52,5   3:00.33,2  (1382)  
UMH         96. Steinweg Stefan                     69 Böhl-Iggelheim              5:50.33,8   1:29.14,5   (106)  
MMS2       348. Hitschold Klaus                     59 Boll                        4:55.50,1   1:34.30,2  (4273)  
SFS2        24. Hitschold Sabine                    62 Boll                        3:06.50,2     56.16,2  (7580)  
SFS1        48. Elvers Sandra                       72 Bollschweil                 3:04.56,4     58.48,0  (7624)  
MMS1       422. Meier Matthias, Bollschweil         73 Jürgen's Bike Shop          4:32.37,1   1:35.11,5  (4791)  
MMS4         3. Schmutz Reinhard                    40 Bollschweil                 5:20.18,7     30.59,6  (3999)  
MMS1       425. Schnur Dirk, Bollschweil            73 Jürgen's Bike Shop          4:32.37,3   1:35.11,7  (4787)  
MFS1        49. Stolz Anja                          71 Bollschweil                 5:08.12,0   1:30.12,2  (5082)  
MMS1       550. Reichmann Frank                     65 Bölsberg                    4:47.04,4   1:49.38,8  (3859)  
SMS1       108. Schmitz Christoph                   68 Bonn                        3:29.09,3   1:44.54,2  (7260)  
MMS2       392. Kaufmann Rainer                     56 Bonndorf                    5:12.32,2   1:51.12,3  (4487)  
SMS1        68. Löffler Hans-Dieter                 64 Bonndorf                    2:34.10,7     49.55,6  (7087)  
SMS2        35. Marder Friedbert                    60 Bonndorf                    2:36.36,5     47.11,8  (7365)  
MMH         96. Oltmer Björn, Bonndorf              79 Uli-Rottlers-Team Pedal     4:12.34,0   1:16.19,7  (4362)  
MMH        127. Schanz Georg, Bonndorf              77 SC Bonndorf                 4:28.36,6   1:32.22,3  (3665)  
UMS1       387. Lang Andreas, Bönnigheim            64 Schwachmatten Bönnigheim    6:47.19,5   2:14.19,3  (1539)  
UMS2       181. Müllner Roland                      54 Bönnigheim                  6:51.35,9   1:54.58,2   (871)  
MMS1       388. Rücker Klaus                        64 Bönnigheim                  4:29.09,4   1:31.43,8  (3490)  
MMS2       288. Sporys Olaf                         61 Bönnigheim                  4:42.16,6   1:20.56,7  (3533)  
MMS2       287. Zerweck Ralf                        62 Bönnigheim                  4:42.07,2   1:20.47,3  (4636)  
MMS1        79. Zehnpfennig Oliver, Bornheim        70 RSV Sturmvogel              3:50.04,1     52.38,5  (3052)  
UMH         35. Wenzler Christian, Böttingen        81 TB Neuffen                  4:55.29,3     34.10,0   (125)  
UMS1       436. Dufner Gervas, Bötzingen            64 RSV Bötzingen               7:00.03,4   2:27.03,2  (1231)  
MMS2       364. Gerig Klaus, Bötzingen              63 RSC Bötzingen               5:02.06,9   1:40.47,0  (4140)  
MMS2       406. Gerig Norbert, Bötzingen            61 RSC Bötzingen               5:15.13,2   1:53.53,3  (3880)  
MMS1       875. Hauser Mike                         70 Bötzingen                   6:13.13,1   3:15.47,5  (4208)  
MMS1       170. Hertweck Harald, Bötzingen          64 RSC Bötzingen               4:04.28,0   1:07.02,4  (4142)  
UMS2       160. Höfflin Michael, Bötzingen          59 RSC Bötzingen               6:43.20,1   1:46.42,4  (1232)  
MMS1       204. Körber Silviu, Bötzingen            67 Dages                       4:09.03,7   1:11.38,1  (3031)  
MMS1       233. Schill Thomas                       69 Bötzingen                   4:12.42,5   1:15.16,9  (3500)  
UMS3        15. Schneider Herbert, Bötzingen        52 RSC Bötzingen               6:34.25,4   1:17.23,3  (1133)  
MMS1       165. Stein Andreas                       70 Bötzingen                   4:03.52,4   1:06.26,8  (3481)  
MMS1       834. Unmüssig Gerald                     64 Bötzingen                   5:51.20,2   2:53.54,6  (4198)  
MMS1       606. Latsch Joachim, Brachbach           66 fat tire flyer Siegerland   4:56.35,0   1:59.09,4  (4302)  
MFS2        36. Grebe Elisabeth, Bräunlingen        61 RSV Unterbränd              6:04.40,9   1:59.00,3  (5151)  
MMS2       111. Kohler Jürgen, Bräunlingen          61 Uli Rottlers Team Pedal     4:12.09,6     50.49,7  (3417)  
MMH        170. Prünster Moritz, Bräunlingen        82 Renz-Team Bräunlingen       4:55.08,0   1:58.53,7  (3463)  
MMS2       532. Reutter Winfried                    57 Bräunlingen                 6:15.02,5   2:53.42,6  (4181)  
MMH          9. Vogt Christian, Bräunlingen         83 SC Urach/Team Steppenwolf   3:09.35,1     13.20,8  (4969)  
MMS1        71. Vogt Manfred, Bräunlingen           73 Renz Radsport               3:48.08,8     50.43,2  (4068)  
MMS1       350. Wider Rainer                        66 Bräunlingen                 4:25.44,7   1:28.19,1  (4486)  
UMS1       183. Keune Daniel, Braunschweig          72 VFL Wolfsburg               5:54.23,5   1:21.23,3   (154)  
UMS1       366. Stross Karsten                      68 Braunschweig                6:41.35,2   2:08.35,0   (846)  
UMS1       244. Weiße Jens                          67 Braunschweig                6:09.35,5   1:36.35,3  (1510)  
UMS2       210. Fischer Karl-Stefan, Breisach       60 RSV Breisach                7:03.15,4   2:06.37,7   (855)  
MMS1       744. Fuchs Joachim                       64 Breisach                    5:20.36,9   2:23.11,3  (3627)  
MMS1       778. Hitz Heiko                          66 Breisach                    5:30.10,3   2:32.44,7  (3814)  
UMS1        90. Kronenthaler Holger, Breisach       65 Team Adrenalin Müllheim     5:33.25,9   1:00.25,7   (526)  
UFS1        33. Laqua Karen, Breisach               67 Die Rosmänner               9:50.42,7   4:27.49,5  (2019)  
SMJ         27. Mund Andreas                        87 Breisach                    2:23.03,2     48.06,5  (7220)  
UMS3        43. Mund Dr. Hubert                     50 Breisach                    7:54.55,8   2:37.53,7   (985)  
MMS1       870. Otterbach Matthias                  64 Breisach                    6:08.01,7   3:10.36,1  (3833)  
MMS2       200. Stepan Joachim, Breisach            59 Team City Sport Freiburg    4:29.58,9   1:08.39,0  (4682)  
UMS2       330. Zajonc Horst, Breisach              62 Die Rosmänner               9:50.42,8   4:54.05,1  (1009)  
UMS1       503. Dinger Stefan, Breitnau             69 SC Hinterzarten             7:28.41,8   2:55.41,6  (1586)  
MMS1       322. Faller Martin, Breitnau             73 Breitnau 1                  4:23.10,8   1:25.45,2  (3380)  
SMMJ        19. Götte Michael                       89 Breitnau                    1:52.25,0     14.50,9  (7341)  
MMH        125. Hug Joachim, Breitnau               76 Hot Biker                   4:27.14,9   1:31.00,6  (3477)  
MMH        230. Lais Michael, Breitnau              80 SC Hinterzarten             6:10.15,7   3:14.01,4  (3663)  
MFS1        74. Schuler Bettina                     71 Breitnau                    5:34.15,0   1:56.15,2  (5114)  
MMS1       769. Walter Wolfgang                     71 Breitnau                    5:27.46,5   2:30.20,9  (4073)  
MMS2       518. Wangler Gotthard                    61 Breitnau                    6:00.58,0   2:39.38,1  (4253)  
MMS1       230. Wangler Mario                       71 Breitnau                    4:12.26,9   1:15.01,3  (3136)  
LMS1        59. Fricke Martin                       74 Bremen                      5:46.36,3   2:31.38,8  (6188)  
MMS2       444. Dietrich Klaus                      60 Bretten                     5:24.22,6   2:03.02,7  (3474)  
SMS1        47. Ernst Michael                       64 Bretten                     2:23.42,4     39.27,3  (7045)  
MMS1       551. Kellner Michael, Bretten            67 Keks                        4:47.26,7   1:50.01,1  (3444)  
MMS2       545. Stanzel Alexander, Bretten          63 nein                        6:52.03,6   3:30.43,7  (4418)  
MMS2       447. Wolf Dieter, Brey                   56 FC Rheingold Brey           5:28.04,3   2:06.44,4  (4442)  
MMS1       573. Herrmann Klaus                      70 Brigachtal                  4:51.49,1   1:54.23,5  (3857)  
MMS2       147. Ritzmann Thomas                     62 Brigachtal                  4:21.54,0   1:00.34,1  (8056)  
MMS2        78. Würthner Gunter                     62 Brigachtal                  4:05.11,6     43.51,7  (3943)  
UMS1       239. Reichert Frank, Britzingen          68 MRSC Badenweiler            6:07.51,4   1:34.51,2   (633)  
MFS1        60. Blache Martina                      73 Bruchsal                    5:19.36,6   1:41.36,8  (5072)  
MMS1       129. Bohnert Peter                       68 Bruchsal                    4:00.07,4   1:02.41,8  (3153)  
UMH         40. Röschl Stefan, Bruchsal             77 Rocket Racing Team          5:00.02,7     38.43,4   (105)  
UMS1       162. Voegele Michael                     72 Bruchsal                    5:50.04,8   1:17.04,6  (1182)  
MMS2       395. Beßlich Axel                        63 Brühl                       5:13.00,8   1:51.40,9  (4245)  
MMS3        23. Bündgen Heribert, Buchenbach        49 Kandel-Elche                4:31.44,4     47.05,2  (4796)  
UMS1       506. Dilger Fred                         70 Buchenbach                  7:30.18,2   2:57.18,0   (762)  
MMS3        57. Drescher Wendelin, Buchenbach       50 Gemeinderad Buchenbach      5:06.43,2   1:22.04,0  (4758)  
MMS2       337. Feil Wolfgang, Buchenbach           58 MRSC Badenweiler            4:53.19,3   1:31.59,4  (3714)  
MMS3        51. Gack Bernhard                       50 Buchenbach                  4:59.17,7   1:14.38,5  (3586)  
UFD          4. Helmcke Katrin                      75 Buchenbach                  5:23.55,4     23.13,2   (219)  
SMMJ        26. Hofmann David                       88 Buchenbach                  1:57.35,8     20.01,7  (7206)  
MMS1       539. Hog Hermann                         67 Buchenbach                  4:45.13,9   1:47.48,3  (3526)  
MMS1       501. Ketterer Bernhard                   67 Buchenbach                  4:40.28,4   1:43.02,8  (4135)  
UMS1       117. Ketterer Jürgen, Buchenbach         66 RV Unteribental             5:40.50,3   1:07.50,1   (571)  
MFD         20. Maier Daniela                       76 Buchenbach                  4:47.45,9   1:01.23,3  (5033)  
MMS3        58. Müller Albert, Buchenbach           50 Gemeinderad Buchenbach      5:06.43,7   1:22.04,5  (4963)  
MMH         79. Müller Christoph                    80 Buchenbach                  4:02.11,7   1:05.57,4  (3836)  
MMS1        62. Olefs Stephan, Buchenbach           65 Spinning Team Kirchzarten   3:45.21,6     47.56,0  (3137)  
MMS1       672. Rohrer Peter, Buchenbach            67 Gemeinderad Buchenbach      5:06.43,4   2:09.17,8  (4759)  
SFD         22. Ronecker Silke, Buchenbach          75 www.steinhauser-bau.de      2:48.33,2     59.27,9  (7631)  
MMS1       759. Rösch Patrick                       67 Buchenbach                  5:24.11,5   2:26.45,9  (8022)  
SMMJ        33. Roth Mathias, Buchenbach            88 www.LAFASS.de               2:10.24,9     32.50,8  (7065)  
MMS1       673. Roth Michael, Buchenbach            72 Gemeinderad Buchenbach      5:06.56,2   2:09.30,6  (4757)  
SMH         38. Schlegel Martin                     76 Buchenbach                  2:24.10,2     53.34,6  (7414)  
MMS2       210. Schlegel Peter, Buchenbach          56 RV Unteribental             4:31.31,8   1:10.11,9  (3764)  
MMH         34. Schlosser Achim, Buchenbach         78 For Matze Mohr              3:37.13,2     40.58,9  (4750)  
MMS1       790. Schuler Bernd, Buchenbach           68 Team Verbier I              5:32.08,1   2:34.42,5  (4877)  
UMS3        37. Schuler Fridolin                    53 Buchenbach                  7:34.57,2   2:17.55,1   (907)  
UMH        123. Tichatschke Gernot                  79 Buchenbach                  6:18.30,5   1:57.11,2  (1115)  
MMS2       322. Tritschler Bruno                    62 Buchenbach                  4:49.35,1   1:28.15,2  (3589)  
SMS3        18. Wolf Klaus, Buchenbach              51 Fahrrad Metzger Weizen Te   2:50.33,7     45.32,9  (7282)  
MMS1       811. Zipfel Rainer                       71 Buchenbach                  5:38.47,5   2:41.21,9  (3970)  
SMS1        95. Engel Volker                        69 Buchholz                    2:50.26,9   1:06.11,8  (7177)  
SFS1        75. Specka Ellen                        69 Buchholz                    4:19.38,6   2:13.30,2  (7566)  
UMH         52. Duenn Andreas, Buckenhof            78 Baier Corratec              5:11.07,7     49.48,4   (112)  
SMS1        63. Huchel Clemens                      64 Buckenhof                   2:31.13,8     46.58,7  (7246)  
MMS1       668. Rossel Thomas, Budenheim            65 www.hardattack.info         5:05.41,4   2:08.15,8  (3043)  
UMS3        30. Böhringer Michael                   53 Büdingen                    7:17.33,9   2:00.31,8   (909)  
SFS2        30. Böhringer Ute                       59 Büdingen                    3:45.37,8   1:35.03,8  (7547)  
SFS1        68. Hofmann Claudia                     71 Büdingen                    3:33.31,1   1:27.22,7  (7609)  
MMS1       734. Hofmann Dirk                        65 Büdingen                    5:19.34,8   2:22.09,2  (3881)  
SMS3        24. Hofmann Klaus                       51 Büdingen                    3:00.59,7     55.58,9  (7254)  
MMS2       544. Kaufmann Hans                       58 Büdingen                    6:39.51,1   3:18.31,2  (3914)  
UMS2       276. Leipnitz Peter                      58 Büdingen                    7:35.56,4   2:39.18,7  (1031)  
MMS2       325. Liebsch Axel                        54 Büdingen                    4:50.06,7   1:28.46,8  (3769)  
UMS1       574. Seim Walter                         65 Büdingen                    8:21.03,8   3:48.03,6   (917)  
MMS1       815. Wieschel Holger                     69 Büdingen                    5:39.43,5   2:42.17,9  (4299)  
MMS1       375. Di Carlo Sandro, Buggingen          74 MRSC Badenweiler            4:27.42,2   1:30.16,6  (3578)  
MMH         16. Gaiser Felix, Buggingen             83 Merida/Wolfi`s Bike Shop    3:20.07,2     23.52,9  (3007)  
MMS1       547. Weismann Uwe                        67 Buggingen                   4:46.56,4   1:49.30,8  (3355)  
MMH        107. Aschmoneit Florian, Bühl            75 Tonis Radstudie             4:18.15,9   1:22.01,6  (3634)  
MMH        176. Aschmoneit Tobias, Bühl             78 Tonis Radstudio             4:59.12,4   2:02.58,1  (3876)  
MMS1       644. Behrend Frank                       66 Bühl                        5:02.43,1   2:05.17,5  (3609)  
MMS2        90. Boschetti Mario, Bühl               55 Tour Sinsheim               4:07.42,0     46.22,1  (3279)  
SMS2        39. Engelen Herb, Bühl                  56 SWR Sporttclub              2:39.29,8     50.05,1  (7180)  
SFS2        11. Engelen Melitta, Bühl               61 Girls Just Wanna Have Fun   2:39.32,3     28.58,3  (7656)  
MMS1       369. Fleischer Claus, Bühl               67 Team Fuhr                   4:27.20,0   1:29.54,4  (4343)  
UMS1       535. Haitz Martin                        66 Bühl                        7:43.16,1   3:10.15,9   (899)  
MMH         94. Jost Markus                         82 Bühl                        4:10.44,6   1:14.30,3  (3114)  
MMS3        44. Kaufeisen Werner, Bühl              53 Skiclub Bühl                4:51.23,2   1:06.44,0  (4676)  
MMS2       283. Kiefer Jörg, Bühl                   59 Team Fuhr Sinzheim          4:41.18,1   1:19.58,2  (3480)  
MMS2       476. Kimmig Marcel                       61 Bühl                        5:39.55,2   2:18.35,3  (3865)  
MMH         61. Kist Heiko, Bühl                    80 WÖKU                        3:54.04,9     57.50,6  (3502)  
MMS1       775. Ludwig Markus                       71 Bühl                        5:28.49,5   2:31.23,9  (3816)  
MMS2       458. Mattausch Achim                     59 Bühl                        5:33.03,4   2:11.43,5  (4473)  
MMH         33. Munz Uli, Bühl                      75 Biberbau                    3:35.02,5     38.48,2  (3257)  
MMS1       506. Schechinger Peer                    72 Bühl                        4:40.50,8   1:43.25,2  (3740)  
MMS2       112. Siegel Norbert, Bühl                62 Bike Team Fuhr              4:12.17,6     50.57,7  (3403)  
MMS2       116. von Wedemeyer Hans-Georg            60 Bühl                        4:14.00,2     52.40,3  (4338)  
MMS2       241. Wörner Ewald, Bühl                  58 WÖKU                        4:35.57,7   1:14.37,8  (3717)  
MMS2       422. Armbruster Rolf, Bühlertal          57 Bosch-Team                  5:20.17,3   1:58.57,4  (3646)  
UMS1       313. Dilger Marco                        68 Bühlertal                   6:28.35,0   1:55.34,8  (1386)  
SFS1        58. Flogaus Gabi                        65 Bühlertal                   3:10.30,0   1:04.21,6  (7575)  
SMS2        31. Ihle Bernhard                       61 Bühlertal                   2:34.02,3     44.37,6  (7178)  
MFS1        50. Ihle Heike                          70 Bühlertal                   5:08.37,9   1:30.38,1  (5027)  
MMS2       339. Maurer Peter, Bühlertal             54 Bosch-Team                  4:53.32,7   1:32.12,8  (3618)  
UMS1       559. Nazari Behzad                       66 Bühlertal                   8:06.21,9   3:33.21,7  (1644)  
MMS2       423. Ulrich Bruno, Bühlertal             60 Bosch - Team                5:20.18,2   1:58.58,3  (3576)  
SFS2        29. Ulrich Monika                       61 Bühlertal                   3:31.11,3   1:20.37,3  (7512)  
MMS1       410. Gückel Bernd, Burg am Wald          65 Kandel-Elche                4:31.44,3   1:34.18,7  (4799)  

Total 325



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.