Black Forest Ultra Bike Marathon - nach Ortschaft "A"

Bei Fragen zur Rangliste, bitte Email an dani@datasport.com senden.
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UMS1       382. Esters Eckehart                     74 Aachen                      6:46.28,5   2:13.28,3  (1208)  
UMS1       279. Tielo Stephan, Aachen               69 Aixtreme Aachen             6:17.27,6   1:44.27,4  (1413)  
UMH         91. Erath Marc                          78 Aalen                       5:48.03,8   1:26.44,5  (1619)  
SMMJ         6. Esswein Sebastian, Aalen            88 RRC Aalen                   1:40.42,5      3.08,4  (7422)  
UMS2        58. Hägele Michael, Aalen               62 RC Aalen                    5:52.51,2     56.13,5  (1206)  
SMS1         5. Meier Frank                         71 Aalen                       1:51.23,6      7.08,5  (7069)  
UMS2       152. Schwarz Hans-Peter                  58 Aalen                       6:39.37,8   1:43.00,1   (850)  
UMS1       229. Schymik Carsten                     74 Aalen                       6:05.44,4   1:32.44,2   (602)  
UMS1       124. Stoll Frank                         65 Aalen                       5:42.33,5   1:09.33,3   (570)  
UMS2         5. Abs Norbert                         56 Achern                      5:05.11,8      8.34,1   (522)  
MMS1       248. Anselment Michael                   70 Achern                      4:15.20,8   1:17.55,2  (4002)  
MMS2       285. Baier Roland                        59 Achern                      4:42.01,3   1:20.41,4  (3459)  
LMS2        21. Hauser Hansjörg, Achern             56 Team Tonis Radstudio        4:46.52,7   1:06.32,6  (6199)  
MMJ          6. Hauser Tobias, Achern               87 RSV-Bühlertal               3:35.56,9     20.53,0  (3064)  
MMS1       502. Rosenfeld Heiko, Achern             74 WAM-Sports                  4:40.32,0   1:43.06,4  (4885)  
UMS1       446. Schnurr Wolfram                     67 Achern                      7:03.47,4   2:30.47,2  (1188)  
MFS2         9. Blattner Irmgard, Aglasterhausen    55 Scott Team Armin#s Radhau   4:43.00,8     37.20,2  (5025)  
LMS2        22. Brand Ralf, Aglasterhausen          63 Toprace                     4:47.48,1   1:07.28,0  (6208)  
MMS2       327. Embacher Erich, Ahrweiler           60 RSV Sturmvogel              4:50.40,3   1:29.20,4  (3038)  
MMS1       228. Hirn Beppo                          66 Aichach                     4:12.09,0   1:14.43,4  (4545)  
MFS3         3. Singer Ingrid                       50 Aichtal                     6:08.45,3   1:14.12,2  (5110)  
MMS4         4. Beck Heinz Dieter                   42 Albstadt                    5:23.34,5     34.15,4  (4493)  
UMS2       254. Beck Michael                        57 Albstadt                    7:24.21,8   2:27.44,1  (1544)  
SFS2        26. Boss Dagmar                         60 Albstadt                    3:07.39,9     57.05,9  (7650)  
MMS1       609. Butz Axel, Albstadt                 69 Lorch BOSCH                 4:56.58,7   1:59.33,1  (4808)  
MMS1       143. Dengler Uwe, Albstadt               64 SC Onstmettingen            4:01.11,5   1:03.45,9  (4844)  
UMS1       271. Dölker Ronny, Albstadt              67 MEGA-BIKE Stuttgart         6:15.39,3   1:42.39,1  (1611)  
MMS1       141. Drescher Timo, Albstadt             70 SC Onstmettingen            4:01.09,8   1:03.44,2  (4843)  
UMS2       259. Eydner Bertram                      58 Albstadt                    7:27.07,3   2:30.29,6  (1552)  
UMS2       115. Genz Christian, Albstadt            63 RSG Zollern-Alb/Interspor   6:25.01,0   1:28.23,3    (78)  
MMS1       140. Giacone Innocenzo, Albstadt         65 SC Onstmettingen            4:01.09,5   1:03.43,9  (8021)  
MFD         17. Grüner Jessica, Albstadt            82 WSV Pfeffingen              4:45.13,6     58.51,0  (5077)  
SMMJ        24. Haasis Lukas, Albstadt              89 RSG Zollernalb              1:55.17,1     17.43,0  (7213)  
SMS2        10. Haasis Ulf                          59 Albstadt                    2:08.56,6     19.31,9  (7212)  
MMS1       142. Haegele Frank, Albstadt             67 SC Onstmettingen            4:01.10,5   1:03.44,9  (4847)  
MMH        115. Hähnle Oliver                       75 Albstadt                    4:22.52,5   1:26.38,2  (4586)  
UMS3        29. Haller Hans-Martin                  49 Albstadt                    7:16.04,5   1:59.02,4  (1299)  
UMS1       486. Hipfel Ralph                        65 Albstadt                    7:20.44,5   2:47.44,3  (1062)  
MMS2       388. Horter Joachim                      63 Albstadt                    5:12.02,6   1:50.42,7  (4667)  
MMS2       427. Kerner Ralf, Albstadt               61 Ecurie Rebi                 5:20.46,1   1:59.26,2  (4721)  
MMS3        91. Knobel Max, Albstadt                50 Lorch BOSCH                 5:35.00,9   1:50.21,7  (4809)  
SMJ         18. Koch Alexander, Albstadt            87 Intersport Rewi             2:01.30,1     26.33,4  (7403)  
MFS2        19. Kolatschek Christa                  55 Albstadt                    5:13.47,8   1:08.07,2  (5234)  
MMS2       272. Kolatschek Franz                    55 Albstadt                    4:39.23,3   1:18.03,4  (8048)  
UMS2       119. Kopyra Herbert, Albstadt            62 Rathaus Winterlingen        6:27.17,2   1:30.39,5   (629)  
SMS1        93. Lebherz Oliver, Albstadt            67 Team Deutsche Bank          2:49.08,2   1:04.53,1  (7219)  
MMS3        12. Leuschner Manfred, Albstadt         53 SC Onstmettingen            4:21.19,7     36.40,5  (3293)  
MMH         23. Lorch Stefan, Albstadt              76 Fahrradklinik Albstadt      3:27.56,8     31.42,5  (3084)  
SFS1        25. Lorinser Claudia                    74 Albstadt                    2:40.31,0     34.22,6  (7653)  
MMS1       745. Lorinser Lutz, Albstadt             69 Ecurie Rebi                 5:20.44,9   2:23.19,3  (4723)  
MMS1       525. Müller Andreas                      64 Albstadt                    4:43.47,9   1:46.22,3  (3497)  
MMS3         4. Münster Norbert, Albstadt           48 SC Onstmettingen            3:51.53,8      7.14,6  (3201)  
MFS2         7. Münster Ulrike, Albstadt            58 SC Onstmettingen            4:38.55,1     33.14,5  (5050)  
MMS1       382. Rettich Bernd, Albstadt             67 WSV Pfeffingen              4:28.37,1   1:31.11,5  (3229)  
MMS2       159. Riekert Uli, Albstadt               61 SC Onstmettingen            4:23.56,7   1:02.36,8  (4846)  
SMJ          2. Schairer Stefan, Albstadt           87 RSG Zollernalb              1:36.26,7      1.30,0  (7003)  
MMS2       126. Schlegel Heribert, Albstadt         62 RSG Zollernalb              4:17.34,8     56.14,9  (3311)  
UMH        146. Schlueter Marco                     84 Albstadt                    6:43.20,2   2:22.00,9   (763)  
MMH        143. Schöller Timo                       77 Albstadt                    4:36.40,1   1:40.25,8  (4566)  
MMH        197. Schulten Alexander, Albstadt        77 Ecurie Rebi                 5:20.45,4   2:24.31,1  (4722)  
MMH        196. Schweitzer Robert, Albstadt         76 Ecurie Rebi                 5:20.45,1   2:24.30,8  (4720)  
SFD          9. Schwenk Silke                       77 Albstadt                    2:32.34,9     43.29,6  (7652)  
SMS3        26. Straub Peter, Albstadt              44 Team Deutsche Bank          3:02.42,8     57.42,0  (7221)  
SFS2        21. Straub Renate, Albstadt             57 Team Deutsche Bank          3:02.42,5     52.08,5  (7584)  
MMS2       131. Vogler Roland                       61 Albstadt                    4:19.32,6     58.12,7  (4678)  
SFS1        10. Wessel Andrea                       68 Albstadt                    2:24.26,3     18.17,9  (7692)  
MMS1        60. Yigitkurt Arman, Albstadt           64 RSG Zollernalb              3:45.03,2     47.37,6  (4917)  
UMS2        70. Zwisler Hermann, Albstadt           58 RSG Zollernalb              6:01.42,1   1:05.04,4   (670)  
MMS2       504. Lock Karlheinz, Allensbach          55 ESV Konstanz                5:55.09,8   2:33.49,9  (4572)  
MMS3        27. Zorko Heinz, Allershausen           44 Rocket-Team Zorko           4:37.26,0     52.46,8  (4527)  
MMS3        88. Tscholl Hanspeter                   52 Alpirsbach                  5:33.00,6   1:48.21,4  (4371)  
UMS1       328. Zizelmann Matthias                  71 Alpirsbach                  6:32.13,6   1:59.13,4  (1585)  
MMS3        24. Bonin Ernst                         50 Alsbach-Hähnlein            4:31.58,5     47.19,3  (4076)  
UMH         54. Walko Valentin                      ?? Alsfeld                     5:12.55,2     51.35,9   (141)  
MMS1       488. Wendel Eberhard                     65 Altdorf                     4:38.51,5   1:41.25,9  (4649)  
SMH         30. Rademacher Dirk, Altenheim          76 Bike- und Radschopf Zunsw   2:12.04,8     41.29,2  (7318)  
UMS1       336. Gard Patrik, Altenstadt             66 RC Altenstadt               6:34.08,2   2:01.08,0   (876)  
UMH        102. Metz Lars-Henning, Altenstadt       79 SV Kirchzarten/ Team Dyna   5:55.22,2   1:34.02,9  (1598)  
SFS2        27. Mörschel Susi                       63 Altenstadt                  3:08.26,0     57.52,0  (7582)  
MMS1       339. Fortenbacher Markus                 67 Altensteig                  4:24.54,4   1:27.28,8  (4240)  
UMS2       229. Krause Günter, Altensteig           59 Altensteig                  7:11.32,6   2:14.54,9  (1452)  
SMS3         1. Lassahn Dr. Joachim, Altensteig     50 Skizunft Altensteig         2:05.00,8       -----  (7280)  
MMH         39. Lassahn Robert, Altensteig          79 Skizunft Altensteig         3:39.15,7     43.01,4  (4575)  
UMS1       195. Schneider Volker, Altrich           70 RC Moseltal Piesport        5:56.16,5   1:23.16,3  (1173)  
SMMJ        11. Hohl Thomas, Alttann                89 SLV Ravensburg              1:44.20,5      6.46,4  (7380)  
UMS1       130. Brandt Ralf                         70 Alzenau                     5:42.55,9   1:09.55,7  (1346)  
MFS1        36. Denner Petra, Alzenau               64 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   4:43.49,2   1:05.49,4  (5103)  
UMS1        48. Hagen Bernd, Amberg                 68 CIS Amberg Team Cube        5:21.42,9     48.42,7    (59)  
UMS1       426. Frank Matthias                      67 Appenweier                  6:57.54,0   2:24.53,8   (884)  
MMS2       189. Schneider Willi                     54 Appenweier                  4:29.03,5   1:07.43,6  (3420)  
SMS4         5. Amrhein Reinhold, Aschaffenburg     40 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   2:48.09,4     29.37,5  (7190)  
UMS1       219. Jessberger Karl, Aschaffenburg      64 Alpenverein Aschaffenburg   6:04.18,1   1:31.17,9  (1490)  
SFS1        56. Wenzel Susanne, Aschaffenburg       64 BSG Spk Aschaffenburg-Alz   3:08.56,5   1:02.48,1  (7528)  
MMS1        47. Bendikowski Guido, Attendorn        66 Bike Galerie Plettenberg    3:39.10,7     41.45,1  (3107)  
MMS2       520. Schneider Armin                     60 Au                          6:03.03,3   2:41.43,4  (4930)  
MMS2       248. Schweizer Albert                    63 Au                          4:36.58,4   1:15.38,5  (3626)  
MMS2       232. Gruber Uwe                          62 Auenwald                    4:34.58,0   1:13.38,1  (3345)  
MMS2       502. Schopf Günter                       62 Auenwald                    5:54.20,1   2:33.00,2  (4387)  
MMH        177. Müller Sebastian, Auerswalde        79 Die Weberknechte            4:59.42,1   2:03.27,8  (4011)  
UMS1       390. Hoffmann Ralf                       64 Auggen                      6:48.12,4   2:15.12,2   (781)  
UMS3        39. Braun Bernhard                      52 Augsburg                    7:41.59,7   2:24.57,6   (858)  
UMS1       175. Megele Stefan, Augsburg             67 Veloclub Lechhausen         5:53.04,5   1:20.04,3  (1474)  

Total 102



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.