Extremlauf Frauen

Zugspitzauf 2004 - Extremlauf Frauen

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Baumann-Vogl Christa                66 Bischofswiesen              3:03.53,0       -----   (552)  E/E/W30  1.   
    2. Wolf Uschi                          63 Niedernhausen               3:06.02,5      2.09,5   (614)  E/E/W40  1.   
    3. Kaizl Mira                          80 Freiburg                    3:07.03,6      3.10,6   (280)  E/E/W20  1.   
    4. Graf Regina                         55 Donaustauf                  3:09.23,7      5.30,7   (207)  E/E/W40  2.   
    5. von Schleinitz Ute                  65 Schönau                     3:13.24,5      9.31,5  (1190)  E/E/W30  2.   
    6. Gross Suzan                         67 Starnberg                   3:15.29,8     11.36,8  (1125)  E/E/W30  3.   
    7. Ritter Ute                          63 CH-Waldstatt                3:20.24,1     16.31,1   (403)  E/E/W40  3.   
    8. Brendel Olga                        59 Krumbach                    3:22.35,7     18.42,7   (138)  E/E/W40  4.   
    9. Wierick Anja                        78 Leipzig                     3:25.09,1     21.16,1   (491)  E/E/W20  2.   
   10. Leeuwen van Inge                    60 Orsbach                     3:27.05,3     23.12,3   (324)  E/E/W40  5.   
   11. Moses Anja                          65 Wiesbaden                   3:29.24,5     25.31,5   (360)  E/E/W30  4.   
   12. Hufnagl Birgit                      68 Eglharting                  3:33.04,7     29.11,7   (265)  E/E/W30  5.   
   13. Keller Dagmar                       68 CH-Basel                    3:33.17,1     29.24,1   (285)  E/E/W30  6.   
   14. Homann Kathleen                     71 Rogätz                      3:34.31,6     30.38,6   (255)  E/E/W30  7.   
   15. Oliv Jeanette, Feldafing            61 TSV Feldafing               3:34.51,3     30.58,3   (377)  E/E/W40  6.   
   16. Rosenfelder Ingrid                  61 Waldstetten                 3:36.30,7     32.37,7  (1175)  E/E/W40  7.   
   17. Kaiser Nadine                       80 Lautertal                   3:37.11,0     33.18,0   (278)  E/E/W20  3.   
   18. Rogorsch Christiane                 63 Hechendorf                  3:37.18,0     33.25,0   (589)  E/E/W40  8.   
   19. Köhler Zenta                        58 Waltenhausen                3:38.19,1     34.26,1   (303)  E/E/W40  9.   
   20. Horn Cornelia                       66 Krumbach                    3:39.56,8     36.03,8   (258)  E/E/W30  8.   
   21. Kluth-Walsch Regina                 59 Erfurt                      3:40.15,6     36.22,6  (1151)  E/E/W40  10.  
   22. Türk Bianca                         66 Denzlingen                  3:40.47,8     36.54,8   (533)  E/E/W30  9.   
   23. Eder Johanna                        63 Freilassing                 3:40.58,4     37.05,4   (165)  E/E/W40  11.  
   24. Grim Antonia                        76 Bamberg                     3:45.49,8     41.56,8  (1200)  E/E/W20  4.   
   25. Kieser Birgit                       69 Deizisau                    3:48.09,6     44.16,6   (578)  E/E/W30  10.  
   26. Muller Sylvie, L-Luxemburg          59 Lafsport Letzeburg          3:49.33,3     45.40,3   (367)  E/E/W40  12.  
   27. Zubayr Camille                      68 München                     3:49.59,1     46.06,1   (511)  E/E/W30  11.  
   28. Lara Olga                           71 CH-Wetzikon                 3:50.56,8     47.03,8   (322)  E/E/W30  12.  
   29. Pelzner Kathrin                     65 Rott                        3:51.03,4     47.10,4   (606)  E/E/W30  13.  
   30. Schorcht Katja                      72 Nordhausen                  3:51.39,6     47.46,6   (427)  E/E/W30  14.  
   31. Menne Astrid                        65 Happurg                     3:53.41,3     49.48,3   (352)  E/E/W30  15.  
   32. Muhlen Monique                      52 L-Bridel                    3:54.05,5     50.12,5   (361)  E/E/W50  1.   
   33. Hartmann Petra                      63 Markt Schwaben              3:54.59,0     51.06,0   (229)  E/E/W40  13.  
   34. Erth Susanne                        76 Putzbrunn                   3:55.05,2     51.12,2   (175)  E/E/W20  5.   
   35. 581                                 50 Durbach                     3:56.45,6     52.52,6   (532)  E/E/W50  2.   
   36. Biber Ingrid                        70 Ingolstadt                  3:59.18,2     55.25,2  (1106)  E/E/W30  16.  
   37. Himmelseher Sabine                  65 Ulm                         3:59.19,2     55.26,2   (594)  E/E/W30  17.  
   38. Waldherr Annemarie                  55 Teisendorf                  4:00.04,7     56.11,7  (1191)  E/E/W40  14.  
   39. Hamberger Silvia                    63 Leinf. echt.                4:00.25,7     56.32,7  (1131)  E/E/W40  15.  
   40. Findling Karin                      67 CH-Basel                    4:00.28,6     56.35,6   (182)  E/E/W30  18.  
   41. Hagerer Andrea                      62 Königstein                  4:02.14,7     58.21,7  (1129)  E/E/W40  16.  
   42. Müller Corina                       82 Deggendorf                  4:02.53,3     59.00,3  (1164)  E/E/W20  6.   
   43. Müller Sabine                       63 Merkendorf                  4:03.00,4     59.07,4   (366)  E/E/W40  17.  
   44. Koch Bettina                        63 Tegernsee                   4:03.53,2   1:00.00,2   (298)  E/E/W40  18.  
   45. Gründler Heike, Chemnitz            62 SG Adelsberg                4:04.11,1   1:00.18,1  (1126)  E/E/W40  19.  
   46. Jocham Ruth, Ingolstadt             56 Team Mando                  4:06.17,3   1:02.24,3  (1144)  E/E/W40  20.  
   47. Bartsch Karin, Herrsching           48 TSV Erling-Andechs          4:08.06,7   1:04.13,7   (581)  E/E/W50  3.   
   48. Wasserfuhr Barbara                  62 Marienheide                 4:12.09,5   1:08.16,5  (1193)  E/E/W40  21.  
   49. Behrendt Birgit                     63 Erfurt                      4:12.51,2   1:08.58,2   (115)  E/E/W40  22.  
   50. Dürr Gisela                         68 München                     4:19.20,9   1:15.27,9   (583)  E/E/W30  19.  
   51. Neubauer Andrea                     74 München                     4:19.21,5   1:15.28,5   (585)  E/E/W30  20.  
   52. Elsner Romy                         71 München                     4:19.23,5   1:15.30,5   (169)  E/E/W30  21.  
   53. Moore Laura                         62 Ansbach                     4:25.01,0   1:21.08,0   (358)  E/E/W40  23.  
   54. Hager Jutta                         56 Bremen                      4:25.10,5   1:21.17,5  (1128)  E/E/W40  24.  
   55. Dischner Birgit                     66 Hersbruck                   4:26.22,0   1:22.29,0  (1115)  E/E/W30  22.  
   56. Unger Birgitt                       61 Aschau                      4:28.56,3   1:25.03,3   (476)  E/E/W40  25.  
   57. Denner Hannelore                    52 Reichenbach                 4:30.29,2   1:26.36,2   (529)  E/E/W50  4.   
   58. Endemann Tanja                      65 Faulbach                    4:30.59,2   1:27.06,2  (1119)  E/E/W30  23.  
   59. Ziegenbein Bärbel                   47 Osterburg                   4:33.29,1   1:29.36,1   (506)  E/E/W50  5.   
   60. Heinze Gabi                         61 Rosenheim                   4:43.31,9   1:39.38,9   (235)  E/E/W40  26.  
   61. Hollander Martina                   57 Andechs                     4:44.32,0   1:40.39,0  (1141)  E/E/W40  27.  
   62. Schmidt Dorina                      81 Berlin                      4:44.32,8   1:40.39,8   (419)  E/E/W20  7.   
   63. Hansen Susanne Erika                57 Eschborn                    4:46.14,1   1:42.21,1   (227)  E/E/W40  28.  
   64. Engel Gabriele                      51 Remchingen                  4:53.40,0   1:49.47,0   (170)  E/E/W50  6.   
   65. Zirnstein Kathrin                   66 Erding                      4:56.50,7   1:52.57,7   (510)  E/E/W30  24.  
   66. Birkle Sylvia                       66 Stuttgart                   5:06.31,1   2:02.38,1   (127)  E/E/W30  25.  
   67. Tatzl Helga, Herrsching             52 TSV Erling-Andechs          5:10.06,0   2:06.13,0   (579)  E/E/W50  7.   
   68. Rink Gabi                           63 Stuttgart                   5:18.25,4   2:14.32,4  (1173)  E/E/W40  29.  
   69. Winkler Silke                       64 Weßling                     5:45.10,7   2:41.17,7  (1198)  E/E/W40  30.  
   70. Bittner Brigitte                    54 Ispringen                   5:47.47,5   2:43.54,5  (1110)  E/E/W50  8.   
   71. Johnson Elise                       82 USA-Mn                      6:15.49,1   3:11.56,1  (1202)  E/E/W20  8.   
   72. Moore Christine                     86 Ansbach                     6:20.00,0   3:16.07,0   (517)  E/E/W20  9.   
   73. Golden Jo Ann                       59 Ansbach                     6:43.39,9   3:39.46,9   (203)  E/E/W40  31.  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.