Zugspitzauf 2004 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E/E/M60     20. Saamen Gerhard                      35 Leopoldshöhe                4:46.06,5   1:55.39,4   (408)  
E/E/M40     13. Sandmaier Peter, Feldafing          58 TSV Feldafing               2:52.33,4     29.48,1   (409)  
E/E/M50     10. Sauer Uli                           53 Witten                      3:23.28,5     53.41,6   (530)  
E/E/M30    142. Schaper Karsten                     74 Köln                        4:13.17,3   1:52.20,8   (410)  
E/E/M30    163. Scharenberg Frank                   73 Seelze                      5:38.13,3   3:17.16,8   (411)  
E/E/M40    100. Scheible-Oosterkamp Kornelius       57 Wangen                      3:44.40,7   1:21.55,4   (584)  
E/E/M40     26. Scheller Lukas                      63 Ismaning                    3:02.34,4     39.49,1   (412)  
E/E/M20      4. Scherl Alexander                    80 Augsburg                    2:35.20,4      7.45,9   (413)  
E/E/M30     44. Scheucher Mario                     73 Neubeuern                   3:05.44,2     44.47,7   (414)  
E/E/M60     23. Schilling Peter                     41 A-Wien                      5:20.26,5   2:29.59,4   (415)  
NW/M       ---  Schlegtendal Kai                    66 Köln                        5:49.24,2   1:58.47,1  (1205)  
E/E/M20      5. Schmid Daniel                       77 CH-Höri                     2:36.52,5      9.18,0   (417)  
E/E/M40     29. Schmid Hans-Jörg                    63 Landshut                    3:05.09,8     42.24,5   (418)  
E/E/M30    133. Schmid Markus                       67 Vöhringen                   3:59.20,2   1:38.23,7  (1178)  
E/E/W20      7. Schmidt Dorina                      81 Berlin                      4:44.32,8   1:37.29,2   (419)  
E/E/M40     43. Schmidt Harald                      60 Hersbruck                   3:12.46,4     50.01,1   (420)  
E/E/M30     10. Schmidt Jan                         67 CH-Zürich                   2:36.15,4     15.18,9  (1179)  
E/E/M20     35. Schmidt Stefan                      78 Dillstädt                   3:23.29,0     55.54,5   (421)  
E/E/M50      2. Schmiederer Alfons                  51 Durbach                     2:59.31,1     29.44,2   (531)  
E/E/M20     54. Schmitz Bernhard                    77 Zülpich                     3:49.47,0   1:22.12,5   (422)  
E/E/M20     12. Schneehage Carsten                  75 München                     2:50.07,5     22.33,0   (423)  
E/E/M40     33. Schneider Knut                      64 Nürnberg                    3:07.01,8     44.16,5   (424)  
E/E/M20     17. Schober Simon                       80 Düsseldorf                  3:03.37,9     36.03,4   (425)  
E/E/M40     58. Schönwetter Helmut                  63 Günding                     3:19.15,2     56.29,9   (426)  
E/E/W30     14. Schorcht Katja                      72 Nordhausen                  3:51.39,6     47.46,6   (427)  
E/E/M30     72. Schorcht Michael                    71 Nordhausen                  3:18.08,9     57.12,4   (428)  
E/E/M40     24. Schreiber Jörg                      63 Oberkochen                  3:01.42,7     38.57,4   (429)  
E/E/M40     82. Schröder Richard                    60 Hilpoltstein                3:35.36,1   1:12.50,8   (430)  
E/E/M30     58. Schröder Thomas                     68 Regensburg                  3:11.41,9     50.45,4   (431)  
E/E/M50      7. Schröder Werner                     50 Olfen                       3:15.13,1     45.26,2   (432)  
E/E/M50     33. Schrulle Berthold                   50 Murnau                      3:51.00,9   1:21.14,0   (433)  
E/E/M50     43. Schubert Reinhold, Ingolstadt       50 Team Mando                  4:10.42,5   1:40.55,6   (434)  
E/E/M30    141. Schuele Gerrit                      74 Bad Wildbad                 4:13.16,7   1:52.20,2   (435)  
E/E/M60     11. Schuhböck Hans                      44 Grabenstätt                 3:53.19,0   1:02.51,9    (60)  
E/E/M30    139. Schulz Michael, Coburg              72 Coburger TS                 4:06.34,6   1:45.38,1   (436)  
E/E/M60     17. Schumacher Jürgen                   41 München                     4:39.38,0   1:49.10,9   (599)  
E/E/M40    113. Schuster Herbert                    60 Hannover                    3:53.53,0   1:31.07,7   (437)  
E/E/M40     11. Schwartz Norbert, Annweiler         60 TSV Auweiler                2:51.04,1     28.18,8  (1214)  
E/E/M40     74. Schweinberg Manfred, Füssen         60 SC Füssen                   3:30.45,2   1:07.59,9   (596)  
NW/M       ---  Schweitzer Kurt, Oberammergau       38 TSV O'gau                   4:29.08,3     38.31,2   (555)  
E/E/M40     64. Schwemmer Michael                   57 Oberhummel                  3:22.48,7   1:00.03,4   (438)  
E/E/M60     10. Seeger Peter                        39 Rechlin                     3:51.44,7   1:01.17,6   (439)  
E/E/M30    109. Seibert Ralf                        67 Hanau                       3:39.59,7   1:19.03,2  (1180)  
E/E/M30     77. Seiberth Gabriel                    73 Ottobrunn                   3:19.04,2     58.07,7   (440)  
E/E/M40    157. Selmikeit Martin                    58 Osterode                    5:05.09,6   2:42.24,3   (441)  
E/E/M50     58. Simmon Norbert                      46 München                     4:41.03,8   2:11.16,9  (1181)  
E/E/M40    153. Smetan Oliver                       62 Eislingen                   4:43.44,0   2:20.58,7   (443)  
E/E/M40     37. Smetana Norbert                     60 Kronberg                    3:08.25,8     45.40,5   (444)  
E/E/M20     59. Söllner Robert                      80 Germering                   4:06.16,7   1:38.42,2   (445)  
E/E/M30    102. Sonntag Mirko                       74 Leipzig                     3:31.48,4   1:10.51,9   (446)  
E/E/M40     66. Spehr Justus                        62 München                     3:24.28,2   1:01.42,9   (447)  
E/E/M40     97. Spitznagel Roland                   64 Renquishausen               3:40.38,6   1:17.53,3   (449)  
E/E/M30     82. Sporer Franz                        73 Hohenschäftlarn             3:21.14,9   1:00.18,4   (450)  
E/E/M30     59. Stavenhagen Christoffer             74 Thierhaupten                3:12.11,5     51.15,0  (1212)  
E/E/M30     74. Stefani Oliver                      70 Stuttgart                   3:18.26,4     57.29,9   (451)  
E/E/M20     33. Steger Jürgen                       75 Hartenstein                 3:22.32,1     54.57,6   (452)  
E/E/M30    157. Stein Carsten                       66 Weßling                     4:43.45,0   2:22.48,5  (1184)  
E/E/M20     45. Steiner Jochen                      82 Aislingen                   3:36.02,3   1:08.27,8   (586)  
E/E/M40     72. Steiner Thomas                      58 A-Kirnberg an der Mank      3:29.24,3   1:06.39,0   (453)  
E/E/M30    119. Stephen Boyce                       68 GB-East Kilbride G758TJ     3:47.18,8   1:26.22,3   (454)  
E/E/M50     29. Stewin Siegfried                    52 Stuttgart                   3:49.35,7   1:19.48,8  (1185)  
E/E/M40    144. Stojek Thomas                       56 Ludwigshafen                4:19.19,4   1:56.34,1   (455)  
E/E/M40     22. Stork Helmut                        64 Polling                     2:59.32,8     36.47,5   (456)  
E/E/M30    159. Störmer Udo                         70 Faulbach                    4:56.06,8   2:35.10,3   (553)  
E/E/M30     17. Straßer Hansi                       74 Salzachtal                  2:52.06,6     31.10,1   (458)  
E/E/M20     27. Strassner Andreas                   79 Schambach                   3:16.41,4     49.06,9   (457)  
E/E/M40     77. Stühler Manfred, Dingolfing         64 TV Geiselhöring             3:33.19,0   1:10.33,7   (459)  
E/E/M40     99. Stürzl Martin                       58 Wermelskirchen              3:42.20,1   1:19.34,8   (460)  
E/E/M30    143. Süße Markus, Lautertal              66 TS Coburg                   4:14.18,7   1:53.22,2  (1186)  
E/E/M40    150. Szczepanik Axel                     64 Deggendorf                  4:38.53,7   2:16.08,4  (1187)  

Total 70



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.