3. Zermatt Marathon - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ klaus-Zermatt ¦tt-Riffelberg ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20          8. Ramiro Arias Plazas                 67 COL                         3:29.29,3     19.44,6   (602)   ¦  1:23.53    6.¦ 2:05.36    9.¦
M55          4. Reinert Xaver                       49 Grosswangen                 4:51.36,1     39.02,7   (560)   ¦  1:53.34    5.¦ 2:58.01    4.¦
M50         16. Reist Jakob                         52 Herzogenbuchsee             5:00.00,3     50.42,8   (322)   ¦  2:06.25   25.¦ 2:53.34   12.¦
F20         30. Remberger Jordan Sabine             66 D-Frankfurt                 5:57.57,2   2:11.28,4   (324)   ¦  2:18.04   25.¦ 3:39.52   30.¦
F20         20. Renkel Simone                       66 D-Alten Buseck              5:28.12,0   1:41.43,2   (325)   ¦  2:13.21   21.¦ 3:14.50   19.¦
M50         24. Renz Helmut                         54 D-Weil der Stadt            5:20.29,6   1:11.12,1   (578)   ¦  2:10.13   31.¦ 3:10.16   24.¦
M20          1. Rey Jean-Yves                       70 Chermignon                  3:09.44,7       -----   (613)   ¦  1:21.13    2.¦ 1:48.31    1.¦
M50         31. Reymond Patrick                     51 Villeneuve VD               5:31.03,9   1:21.46,4   (326)   ¦  2:22.53   46.¦ 3:08.10   21.¦
M20         47. Riedel Thomas                       68 Visp                        4:29.22,7   1:19.38,0   (494)   ¦  1:43.36   39.¦ 2:45.46   52.¦
M40         58. Rieß Martin                         60 D-Straubenhardt             5:06.01,2   1:33.51,3   (623)   ¦  2:05.28   61.¦ 3:00.32   54.¦
M40          5. Rimensberger Fredy                  60 Münchenbuchsee              3:48.32,3     16.22,4   (328)   ¦  1:34.55    7.¦ 2:13.37    5.¦
M55         13. Rinderknecht Paul                   46 D-Stuttgart                 5:21.09,7   1:08.36,3   (329)   ¦  2:05.21   14.¦ 3:15.48   14.¦
M50         47. Ritschard Eduard                    50 Subingen                    6:02.25,5   1:53.08,0   (330)   ¦  2:17.45   38.¦ 3:44.39   49.¦
M45         54. Robert Pierre-Frederic              58 Noiraigue                   5:25.01,9   1:35.54,5   (478)   ¦  2:17.35   69.¦ 3:07.26   45.¦
M20        131. Rodehüser Klaus                     65 D-Warstein                  5:47.10,0   2:37.25,3   (331)   ¦  2:09.47  119.¦ 3:37.22  131.¦
M45          4. Rohrer Hansruedi                    58 Rubigen                     3:56.44,7      7.37,3   (332)   ¦  1:36.00    3.¦ 2:20.44    4.¦
M45         59. Röhrl Gerhard                       56 Büsserach                   5:35.21,7   1:46.14,3   (589)   ¦  2:19.34   71.¦ 3:15.46   53.¦
F50          1. Rölli Elsbeth                       52 Cham                        4:49.44,1       -----    (29)   ¦  1:53.47    1.¦ 2:55.56    1.¦
M55          5. Rolli Paul                          47 Morges                      4:55.07,0     42.33,6   (333)   ¦  1:52.49    4.¦ 3:02.17    7.¦
M40         67. Römer Heinz-Peter                   62 D-Filderstadt               5:24.11,6   1:52.01,7   (561)   ¦  2:06.46   68.¦ 3:17.24   68.¦
M20         31. Rosa Fernando                       76 Corseaux                    4:16.30,0   1:06.45,3   (506)   ¦  1:39.51   30.¦ 2:36.38   35.¦
F45          6. Rossini Daniela                     55 Hinterkappelen              5:05.58,3     37.33,3   (664)   ¦  2:04.10    6.¦ 3:01.48    5.¦
M40         85. Roten Daniel                        62 Randa                       6:00.15,5   2:28.05,6   (334)   ¦  2:06.37   65.¦ 3:53.38   88.¦
M45         46. Roth Klaus-Peter                    59 D-Frankfurt am Main         5:05.58,8   1:16.51,4   (335)   ¦  1:55.18   39.¦ 3:10.40   50.¦
M45          2. Roth Peter                          59 Reckingen                   3:50.02,9      0.55,5   (677)   ¦  1:37.10    5.¦ 2:12.52    1.¦
M20         35. Rubi Peter                          67 Beckenried                  4:20.10,7   1:10.26,0   (656)   ¦  1:39.50   29.¦ 2:40.20   41.¦
F20         12. Rubin Jacqueline                    69 Baltschieder                4:35.42,6     49.13,8   (336)   ¦  1:47.06    7.¦ 2:48.35   13.¦
F40         11. Rueda-Oppliger Fabiola              63 Corsier GE                  4:46.05,8     50.10,4    (54)   ¦  1:46.50    7.¦ 2:59.15   13.¦
M40         34. Rüegg Beat                          61 Muri AG                     4:35.19,6   1:03.09,7   (338)   ¦  1:50.47   38.¦ 2:44.31   30.¦
M20          7. Ruf Remo                            74 Laufen                      3:25.43,5     15.58,8   (640)   ¦  1:24.26    9.¦ 2:01.16    7.¦
M50         44. Ruppen Rene, Brig                   53 TGR Sportteam               5:59.12,4   1:49.54,9   (339)   ¦  2:19.21   41.¦ 3:39.51   45.¦

Total 31



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.