6. Winterthur Marathon - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HM35        10. Schmid Ernst                        65 Udligenswil                 1:20.23,9      6.48,6  (2485)    3.49
MM60         7. Weibel Hans-Rudolf                  44 Udligenswil                 4:09.21,4   1:05.38,0   (476)    5.55
MF50         4. Weibel Klara                        52 Udligenswil                 3:47.23,9     19.57,5  (1117)    5.23
HM40        92. Christ Rainer, Ueken                64 Christ Runners              1:43.10,6     29.05,3  (2120)    4.54
MM35        83. Heinzmann Beat                      67 Ueken                       4:02.53,5   1:37.11,5   (192)    5.45
HM40        42. Flisch Curdin                       63 Uesslingen                  1:33.02,4     18.57,1  (2168)    4.25
HM35       129. Gassmann Urs                        66 Uesslingen                  1:56.57,9     43.22,6  (2189)    5.34
MM35        25. Bähler Ueli                         66 Uetendorf                   3:08.46,9     43.04,9   (601)    4.28
MM55         1. Scholl Hans                         46 Uetendorf                   2:52.54,8       -----   (399)    4.06
HF45        19. Grossmann Ursula                    57 Uetikon                     1:58.42,5     31.29,8  (3083)    5.39
HM40       139. Rossi Adriano                       62 Uetikon am See              1:54.18,2     40.12,9  (2453)    5.26
MM50        40. Kuhn Manfred                        51 Uhwiesen                    3:47.20,9   1:03.23,3   (214)    5.23
HM45        39. Becher David                        57 Uitikon Waldegg             1:39.17,5     24.37,2  (2053)    4.43
MF35         8. Zanetti Windegger Lara              67 Uitikon-Waldegg             3:49.26,8     53.46,3  (1120)    5.26
MFAktiv     13. Haller Daniela                      71 Unterentfelden              3:34.45,3     47.27,7  (1068)    5.05
MM40        48. Schuler Markus                      62 Unterschächen               3:15.28,4     53.08,4  (2506)    4.38
HM40        32. Den Boer Gert-Jan                   64 Untersiggenthal             1:30.11,7     16.06,4  (2131)    4.17
HM40        83. Lettner Dieter                      60 Untersiggenthal             1:41.43,9     27.38,6  (2348)    4.50
MM50        45. Blaser Toni                         50 Urdorf                      3:57.16,3   1:13.18,7   (649)    5.37
MM50        12. Dreyer Richard                      54 Urdorf                      3:17.26,0     33.28,4   (126)    4.41
HF55         2. Hochstrasser Paula                  49 Urdorf                      1:48.51,9     14.27,0  (3107)    5.11
HM35       103. Hochueli Bernhard                   65 Urdorf                      1:48.20,0     34.44,7  (2871)    5.09
MM50        22. Mallepell Jürg                      54 Urdorf                      3:28.00,7     44.03,1   (291)    4.56
MF45        13. Mallepell Marie Theres              56 Urdorf                      3:53.59,0     45.22,2  (1086)    5.33
MM40        13. Wiedmer Andreas                     60 Urdorf                      2:43.36,8     21.16,8   (485)    3.53
MMAktiv     27. Bachmann Jürg                       71 Ursenbach                   3:16.40,4     48.29,6    (24)    4.40
HMAktiv      1. Abraham Tadese, Uster               82 9                           1:07.34,7       -----  (2758)    3.13
HFAktiv     73. Ayer Catherine                      71 Uster                       1:55.12,1     34.00,0  (3016)    5.29
MM40       129. Basile Diego                        62 Uster                       4:03.01,9   1:40.41,9    (34)    5.46
MF40        30. Basile Manuela                      64 Uster                       4:56.12,6   2:12.31,2  (1018)    7.01
HFAktiv    101. Boegeholz Svenja                    81 Uster                       2:02.44,0     41.31,9  (3327)    5.50
HF55         9. Dunaj Lucy                          46 Uster                       2:09.16,9     34.52,0  (3057)    6.09
MMAktiv     38. Kaiser Thomas                       80 Uster                       3:25.01,1     56.50,3   (688)    4.52
MM65         5. Leserf Gottlieb                     38 Uster                       3:45.59,2     53.39,9   (277)    5.21
MM40       108. Niedermann Markus                   60 Uster                       3:47.57,5   1:25.37,5   (326)    5.24
HM35       112. Romano Enzo                         65 Uster                       1:52.14,7     38.39,4  (2812)    5.20
HF45         1. Schreiber Therese                   57 Uster                       1:27.12,7       -----  (3330)    4.09
HF35        10. Schwab Andrea                       69 Uster                       1:36.30,0     12.08,3  (3228)    4.35
HM40        49. Steinmann Daniel                    62 Uster                       1:35.10,0     21.04,7  (2545)    4.31
HM35        78. Stössel Michael                     68 Uster                       1:41.35,1     27.59,8  (2550)    4.50
MM35        40. Wachter Urs                         69 Uster                       3:26.08,7   1:00.26,7   (465)    4.53
HM55        25. Greutmann Donath                    49 Uznach                      1:56.26,3     25.06,0  (2205)    5.32
MM65         1. Borst Cornelis                      39 Uzwil                       2:52.19,3       -----    (74)    4.05

Total 43



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.