6. Winterthur Marathon - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HMAktiv    107. Gull Mike                           73 Gachnang                    1:38.51,7     31.17,0  (2213)    4.42
MM50        52. Rüegger Christian                   50 Gachnang                    4:15.25,4   1:31.27,8   (366)    6.03
MM40         6. Dähler Bruno                        64 Gais                        2:35.55,1     13.35,1     (3)    3.42
HM40       131. Forrer-Frehner Diego                64 Gams                        1:52.34,6     38.29,3  (2171)    5.21
HM35        86. Wessner Armin                       65 Gams                        1:43.48,8     30.13,5  (2607)    4.56
HMAktiv     23. Steinacher Marcel, Gansingen        76 TV Sulz                     1:22.03,9     14.29,2  (2539)    3.54
HMAktiv      3. Belser Martin                       70 Ganterschwil                1:12.45,0      5.10,3  (2058)    3.27
MF45        23. Weitnauer Christa                   55 Gattikon                    4:29.21,0   1:20.44,2  (1118)    6.23
HM40        65. Knapp Klaus                         61 Gebenstorf                  1:38.34,5     24.29,2  (2311)    4.41
HM45        25. Sladek Rudolf                       56 Gelterkinden                1:34.56,5     20.16,2  (2522)    4.31
MM35        85. Kreisman Gregory                    68 Geneva                      4:05.16,0   1:39.34,0   (253)    5.49
MM60         5. Allgoewer Dietegen                  42 Genève                      4:00.02,8     56.19,4    (14)    5.41
MMEsp        7. Bühlmann Franco                     82 Genève                      3:26.18,3     48.23,6   (727)    4.53
HMAktiv     21. Elias Pierre                        73 Genève                      1:21.00,2     13.25,5  (2901)    3.51
MM45        87. Verstappen Bert                     55 Genève                      5:20.38,4   2:43.39,0   (456)    7.36
MM55         3. Mico Jose                           49 Genthod                     3:01.14,4      8.19,6   (309)    4.18
HMAktiv     22. Rohner Stefan                       83 Gerlikon                    1:21.24,0     13.49,3  (2452)    3.52
MMAktiv      5. Daetwiler Sascha                    72 Geroldswil                  2:47.35,7     19.24,9   (630)    3.58
HF35        20. Hansen Karen                        69 Geroldswil                  1:43.51,7     19.30,0  (3090)    4.56
HFAktiv     20. Mondillo Claudia                    78 Geroldswil                  1:39.42,4     18.30,3  (3324)    4.44
HF40        13. Müller Doris                        63 Geroldswil                  1:45.34,0     20.22,3  (3174)    5.01
HM55        31. Schaerer Bruno                      49 Geroldswil                  2:02.51,5     31.31,2  (2472)    5.51
MM50        10. Scheps Alfio                        52 Geroldswil                  3:15.32,7     31.35,1   (699)    4.38
miniF        7. Röthlisberger Gabriela              74 Gibswil-Ried                  19.47,9      2.08,7  (4531)    4.56
MM40       126. Naughton Andrew                     63 Gipf-Oberfrick              4:00.42,6   1:38.22,6   (322)    5.42
MF40        24. Stierli Hildegard                   63 Gippingen                   4:28.02,8   1:44.21,4  (1104)    6.21
MM45         2. Küng Paul, Glarus                   56 SC Riedern                  2:46.24,3      9.24,9   (617)    3.57
HM35        92. Vogt Mathias                        68 Glarus                      1:44.38,9     31.03,6  (2579)    4.58
MMAktiv     87. Gaus Daniel                         78 Glattbrugg                  4:03.24,6   1:35.13,8   (163)    5.46
HFAktiv    139. Lutz Carmen                         86 Glattbrugg                  2:32.09,8   1:10.57,7  (3159)    7.14
HMAktiv     52. Mouriaux Franck                     71 Glattbrugg                  1:29.15,7     21.41,0  (2766)    4.15
HM45        40. Steiner Thomas                      55 Glattfelden                 1:39.23,0     24.42,7  (2543)    4.43
MM40       104. Eichenberger Stefan                 64 Gockhausen                  3:46.30,4   1:24.10,4   (132)    5.22
HM40        79. Späti Daniel                        62 Gockhausen                  1:41.20,4     27.15,1  (2735)    4.49
HF40        41. Ulrich Barbara                      62 Gockhausen                  2:05.06,6     39.54,9  (3325)    5.57
MFAktiv     17. Beerli Katja, Goldach               77 Fedafin                     3:47.44,0   1:00.26,4  (1022)    5.24
HM35        82. Bertucco Marco                      68 Goldach                     1:42.32,5     28.57,2  (2648)    4.52
HMAktiv     93. Wilda Markus                        78 Goldach                     1:36.42,3     29.07,6  (2753)    4.36
MM70         3. Fischer Vinzenz                     34 Goldau                      4:05.21,0     32.56,9   (606)    5.49
MM40        90. Suter Kurt                          60 Goldau                      3:36.46,5   1:14.26,5   (434)    5.08
HF40         6. Tocci Monika                        63 Goldau                      1:40.40,2     15.28,5  (3319)    4.47
MPan        27. Bühler Aline, Gommiswald            01 buehler-velos.ch               3.19,2      1.36,4  (4017)    7.54
KPan         7. Bühler Cedric, Gommiswald           98 buehler-velos.ch               2.01,2      0.14,1  (4018)    4.48
HM35         7. Bühler Marcel, Gommiswald           66 buehler-velos.ch            1:18.59,7      5.24,4  (2105)    3.45
MTig         6. Bühler Mirielle, Gommiswald         95 buehler-velos.ch               1.38,6      0.10,7  (4203)    3.54
HM35        97. Bleisch Kurt                        65 Gossau                      1:45.32,9     31.57,6  (2074)    5.01
HM40        18. Brücker Matthias                    63 Gossau                      1:25.59,3     11.54,0  (2092)    4.05
MMAktiv     35. Brühlmann Matthias                  76 Gossau                      3:23.06,7     54.55,9   (610)    4.49
HM45        74. Freuler Martin                      58 Gossau                      1:48.53,1     34.12,8  (2795)    5.11
HMAktiv     14. Portmann Markus                     70 Gossau                      1:19.41,8     12.07,1  (2437)    3.47
miniF       19. Spörri Maya                         63 Gossau                        22.30,5      4.51,3  (4541)    5.37
HMAktiv    209. Walser Daniel, Gossau               72 Tri-SSR                     1:58.16,9     50.42,2  (2588)    5.37
HFAktiv     96. Anderau Corinne                     84 Gossau SG                   2:02.05,5     40.53,4  (1014)    5.48
MF50         3. Buecheler Hildegard                 53 Gossau SG                   3:41.01,2     13.34,8  (1037)    5.14
HM40       156. Plüss Rene                          62 Gossau SG                   1:59.47,9     45.42,6  (2432)    5.42
HF35         3. Schwarz Karin                       66 Gossau SG                   1:28.54,3      4.32,6  (3230)    4.14
HM45        24. Schwarz Martin                      57 Gossau SG                   1:33.56,4     19.16,1  (2509)    4.28
HMAktiv    140. Schöb René                          75 Grabs                       1:44.35,9     37.01,2  (2500)    4.58
MMAktiv     24. Degallier Patrik                    73 Granges-Marnand             3:13.45,3     45.34,5  (2130)    4.35
MM45        37. Trinkler Richard                    57 Gränichen                   3:30.43,5     53.44,1   (446)    5.00
HMAktiv    178. Fresneda Carlos                     70 Gräslikon                   1:50.19,6     42.44,9  (2177)    5.15
MTig         7. Fresneda Naomi                      95 Gräslikon                      1.41,0      0.13,1  (4206)    4.00
KPan         8. Fresneda Xeno                       99 Gräslikon                      2.01,8      0.14,7  (4024)    4.50
KLeo         1. Fresneda Zinedin                    96 Gräslikon                      1.39,6       -----  (4112)    3.57
HM35        42. Bacchi Roland                       69 Greifensee                  1:32.09,1     18.33,8  (2035)    4.23
HM45        93. Buchmeier Peter                     58 Greifensee                  1:54.36,0     39.55,7  (2102)    5.27
HM35        41. Holzinger Adrian                    67 Greifensee                  1:31.57,0     18.21,7  (2259)    4.22
HM50        40. Züger Othmar                        50 Greifensee                  1:44.41,2     22.39,1  (2639)    4.59
HFAktiv    130. Yang Rosanna                        78 Grenchen                    2:20.04,3     58.52,2  (3268)    6.40
HM40        98. Jung Urs                            63 Grub AR                     1:43.42,2     29.36,9  (2284)    4.56
MF40        15. Griessmeyer Susanne                 64 Grüningen                   3:58.02,8   1:14.21,4  (1065)    5.39
HF40        23. Burkhalter Barbara                  62 Gümligen                    1:49.58,2     24.46,5  (3048)    5.14
HM45       100. Knab Jürg                           56 Gundetswil                  1:59.49,8     45.09,5  (2310)    5.42
HM40        86. Hayer Roberto                       64 Guntalingen                 1:42.05,9     28.00,6  (2236)    4.51
HMAktiv     65. Landolt Jonas                       84 Guntalingen                 1:32.19,6     24.44,9  (2879)    4.23
MM40       116. von Siebenthal Frank                64 Gutenswil                   3:52.06,6   1:29.46,6   (464)    5.30

Total 76



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.