XXII Maratona Ticino 2004 - per località "S"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          99. Lopez Filomena, S. Antonino         66 Vis Nova                    2:02.55,6     45.05,6  (1494)    5.49
7          168. Rossi Gianpaolo                     66 S. Antonino                 1:36.47,7     29.14,0  (2540)    4.35
9           26. Maffongelli Mario, S. Pietro        51 SFG Stabio                  1:32.06,2     10.23,7   (410)    4.21
9           99. Petraglio Ovidio, S. Pietro         46 SFG Stabio                  1:47.00,3     25.17,8  (2336)    5.04
7          302. Vergani Daniele                     68 Saanen                      1:57.45,5     50.11,8  (1597)    5.34
8          205. Gallin Louis                        61 Saas im Prättigau           1:43.02,6     32.20,4  (1352)    4.53
7          124. Amstutz Ruedi                       66 Sachseln                    1:30.01,5     22.27,8  (1268)    4.16
8           85. Imfeld Toni                         64 Sachseln                    1:28.15,8     17.33,6  (1276)    4.11
13          25. Cadosch Anita, Sagogn               55 arena alva                  1:41.20,2     23.30,2  (2074)    4.48
13          14. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:38.03,8     20.13,8  (1271)    4.38
8          227. Kireev Alexandre                    55 Saint-Sulpice               1:45.43,5     35.01,3  (2499)    5.00
8           86. Ardia Fiorenzo, Salorino            58 USC Capriaschese            1:28.19,8     17.37,6  (1006)    4.11
7          125. Petroboni Oscar, San Pietro         67 Ironlario Triathlon Club    1:30.28,2     22.54,5  (1176)    4.17
8          279. Carpani Enrico                      58 Savosa                      1:54.01,3     43.19,1  (1498)    5.24
7          258. Müller Maurizio                     76 Savosa                      1:48.27,0     40.53,3  (2561)    5.08
9          149. Labaune Jean-Pierre                 50 Savoso                      1:59.45,3     38.02,8  (2249)    5.40
12           2. Berri Annina                        80 Schänis                     1:22.29,7      3.44,3  (1016)    3.54
7           28. Scheiwiller Guy                     67 Schindellegi                1:17.22,3      9.48,6  (1289)    3.40
9           19. Meier Wilfried                      48 Schlieren                   1:29.14,9      7.32,4  (1151)    4.13
8          214. Fischer Thomas                      59 Schönenbuch                 1:43.36,8     32.54,6  (2144)    4.54
7          225. Fontijne Alexander                  65 Schönenbuch                 1:43.37,0     36.03,3  (2149)    4.54
7          123. Struyf Antoine                      66 Schönenbuch                 1:29.55,9     22.22,2  (1229)    4.15
7           13. Feller Sigbert, Schönried           65 ktv ausserberg              1:12.26,0      4.52,3  (1087)    3.25
7           60. Iseli Patrick                       67 Schüpfen                    1:23.36,4     16.02,7  (1334)    3.57
13          43. Bieri-Agner Theres                  57 Schüpfheim                  1:48.46,2     30.56,2  (2043)    5.09
9          115. Schumacher Kurt, Schüpfheim         49 Lauftreff Schüpfheim        1:50.18,1     28.35,6  (2407)    5.13
3           37. Wicki Josef, Schüpfheim             54 Lauftreff Schüpfheim        3:58.26,6   1:06.07,9   (211)    5.39
8           35. Grünig Daniel                       64 Schwarzenberg LU            1:23.11,0     12.28,8   (401)    3.56
9          146. Heiz Daniel, Schwyz                 50 SLVS                        1:58.56,8     37.14,3  (1506)    5.38
12          39. Kempf Anita                         83 Seedorf                     1:49.32,8     30.47,4  (2231)    5.11
3           40. Sala Gianmarco, Seedorf             54 Tri Uri                     4:02.30,8   1:10.12,1   (161)    5.44
7           79. Bader Philipp                       65 Seltisberg                  1:25.29,8     17.56,1  (1009)    4.03
7          237. Albergati Nicola                    68 Sementina                   1:44.32,8     36.59,1  (1590)    4.57
9           63. Guidotti Pier Giorgio, Sementina    52 GS Molinera                 1:41.01,6     19.19,1  (2196)    4.47
13          54. Pallua Sabrina                      67 Sementina                   1:52.21,4     34.31,4  (2332)    5.19
12          50. Roemer Neria                        70 Sessa                       1:55.14,1     36.28,7  (2371)    5.27
8          260. Lenherr Hermann                     58 Sevelen                     1:51.46,8     41.04,6  (2260)    5.17
8          137. Moghini Alfredo                     57 Sigirino                    1:34.48,2     24.06,0  (2304)    4.29
8          150. Moghini Stefano                     60 Sigirino                    1:35.47,3     25.05,1  (2305)    4.32
12          22. Kempf Sarah                         82 Silenen                     1:40.14,8     21.29,4  (1119)    4.45
1           30. Schilter Mathias, Silenen           71 VMC Silenen                 3:02.07,3     37.27,4   (168)    4.18
8          201. Wicki Heinz, Silenen                59 VMC Silenen                 1:42.10,0     31.27,8  (1257)    4.50
2           25. Bengtson Lars, Speicher             61 TV Teufen                   3:03.40,6     39.11,1   (347)    4.21
2           84. De Vries Bert Jan, Speicher         63 TV Teufen                   4:02.47,6   1:38.18,1   (348)    5.45
3           44. Seger Ulrich                        50 Speicher                    4:09.23,8   1:17.05,1   (250)    5.54
8          157. Zbinden Peter                       59 Spiez                       1:36.39,4     25.57,2  (1262)    4.34
8           42. Rickli Albert, Spreitenbach         63 TV Oerlikon                 1:23.42,1     12.59,9  (2366)    3.58
1           95. Litscher Andreas                    68 St. Gallen                  4:29.48,4   2:05.08,5   (229)    6.23
3            9. Thür Erwin, St. Gallen              50 TV Teufen                   3:15.33,8     23.15,1   (346)    4.38
7          115. Cristelotti Dölf, St. Moritz        69 Inline team Furttal         1:28.49,4     21.15,7  (1064)    4.12
7          315. Meierhofer Andy                     71 St. Moritz                  2:03.12,0     55.38,3  (2296)    5.50
9           10. Valmadre Giancarlo, St. Moritz      50 Podistica Riccione          1:26.57,3      5.14,8  (1245)    4.07
7          289. Bühlmann Patrick                    71 St. Niklausen               1:53.47,3     46.13,6  (2069)    5.23
7          133. Imboden Reinhold                    67 St.Niklaus                  1:31.34,0     24.00,3  (1112)    4.20
7          287. Rossi Francesco                     70 Stabio                      1:53.30,4     45.56,7  (1430)    5.22
9           11. Tosca Pietro                        53 Stabio                      1:27.13,7      5.31,2  (1238)    4.08
7           15. Turati Silvano, Stabio              72 SFG Stabio                  1:13.53,3      6.19,6  (1243)    3.30
9          136. Leeger Hans                         45 Stadel                      1:55.43,0     34.00,5  (2257)    5.29
3           45. Staub Werner                        45 Stäfa                       4:15.50,2   1:23.31,5   (191)    6.03
1           58. Inäbnit Rinaldo, Stans              77 Jogi Stans                  3:29.54,8   1:05.14,9    (96)    4.58
7          148. Kathriner Reto                      73 Stans                       1:33.21,4     25.47,7  (1116)    4.25
3            2. Burkart Stefan                      50 Stansstad                   2:54.03,9      1.45,2    (32)    4.07
8          286. Fontijne Ronald                     62 Steinen                     1:55.06,0     44.23,8  (2150)    5.27
1           17. Eggenberger Michael                 77 Steinhausen                 2:47.09,6     22.29,7    (48)    3.57
9           33. Eggenberger Sigi                    47 Steinhausen                 1:34.25,6     12.43,1  (1082)    4.28
2            2. Schmid Andreas                      61 Steinhausen                 2:42.21,8     17.52,3   (169)    3.50
6           15. Meier Therese                       56 Subingen                    3:56.48,5     53.25,9   (268)    5.36
4            6. Mathys Peter                        44 Sulz AG                     4:10.25,8     48.46,0   (127)    5.56
8           81. Sommerau Urs, Summaprada            62 Schwaunis                   1:28.00,0     17.17,8   (424)    4.10
8          267. Felber Fredy                        64 Sursee                      1:52.23,5     41.41,3  (2135)    5.19

totale 70



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.