XXII Maratona Ticino 2004 - per località "L"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8           39. Cathomas Severin, Laax              55 LG Arena alva               1:23.33,0     12.50,8  (2088)    3.57
7          221. Meier Ralf                          67 Lachen SZ                   1:43.10,2     35.36,5  (1322)    4.53
8          162. Vecchi Sergio                       60 Lamone-Cadempino            1:37.51,8     27.09,6  (1595)    4.38
7          308. Wöcke Patrick, Langendorf           67 Team Horlacher              2:00.06,4     52.32,7  (1451)    5.41
2           72. Joos Roland, Langenthal             56 LV Langenthal               3:52.15,6   1:27.46,1   (240)    5.30
8          190. Herger Anton, Langnau               56 SSC-Langnau                 1:40.48,3     30.06,1  (2533)    4.46
7           91. Bussmann Oliver                     71 Langnau am Albis            1:26.22,6     18.48,9  (2073)    4.05
7           76. Widmer Christoph D., Langnau am Alb 65 LAC TV Unterstrass Zürich   1:25.23,9     17.50,2  (1281)    4.02
2           82. Beat Schoeneck                      63 Läufelfingen                4:02.09,4   1:37.39,9    (18)    5.44
13         133. Tanja Müller                        65 Läufelfingen                2:15.01,5     57.11,5  (2432)    6.23
7          144. Lüthi Jean Pierre, Lausanne         65 Footing club Lausanne       1:33.05,4     25.31,7  (1423)    4.24
1           85. Tom Wright                          74 Lausanne                    4:15.16,4   1:50.36,5   (201)    6.02
7          322. Regamey Pierre-André                69 Lausanne 25                 2:06.09,2     58.35,5  (2363)    5.58
9            4. Rey Res                             54 Lausen                      1:23.32,6      1.50,1  (1186)    3.57
3           21. Zeiter Beni, Lax                    53 Laufteam Goms               3:23.35,5     31.16,8   (350)    4.49
9          129. Galbraith Peter, Le Grand-Saconnex  51 CERN                        1:54.02,6     32.20,1  (2164)    5.24
6            3. Raselli Paolina, Le Prese           57 Val Poschiavo               3:16.49,9     13.27,3   (155)    4.39
13          17. Bracelli Lea, Li Curt               66 Valposchiavo                1:38.39,7     20.49,7  (2062)    4.40
7          333. Battaglia Gaspare, Locarno          72 SPL Locarnese               2:14.10,4   1:06.36,7  (2026)    6.21
13          75. Caviezel Elisabetta, Locarno        47 SPL Locarnese               1:56.50,8     39.00,8  (2089)    5.32
9          128. Cerutti Fausto                      52 Locarno                     1:53.25,8     31.43,3  (2539)    5.22
7           51. Cocconi Fabrizio, Locarno           71 Tri Team Ticino             1:22.00,7     14.27,0  (1058)    3.53
7          269. Dellamora Gianfranco                72 Locarno                     1:50.57,8     43.24,1  (1371)    5.15
13           9. Engelhardt Paola, Locarno           64 SPL Locarnese               1:33.23,8     15.33,8  (2130)    4.25
7          172. Furini Daniele, Locarno             66 SPL Locarnese               1:37.36,4     30.02,7  (2547)    4.37
7           11. Giugni Daniele, Locarno             77 USC Capriaschese            1:11.50,9      4.17,2  (1100)    3.24
9           68. Grob Ernesto                        51 Locarno                     1:41.35,8     19.53,3  (2193)    4.48
8          271. Huber Rodolfo, Locarno              60 Tri Team Ticino             1:52.44,2     42.02,0  (2534)    5.20
9           47. Laudato Adriano                     54 Locarno                     1:38.00,4     16.17,9  (1332)    4.38
7          149. Maggioni Massimo, Locarno           71 SAG                         1:33.23,7     25.50,0  (2542)    4.25
7          146. Nucifora Salvatore, Locarno         65 Unia Locarno                1:33.16,4     25.42,7  (1165)    4.25
7           37. Ostini Igor, Locarno                73 Nessuno                     1:18.50,8     11.17,1  (1170)    3.44
9           94. Ponzio Fabrizio                     46 Locarno                     1:45.55,7     24.13,2  (2350)    5.01
10          43. Rondelli Carlo, Locarno             44 Podistica Locarnese         2:11.22,2     44.27,9  (2373)    6.13
7          165. Sonic Muki                          71 Locarno                     1:36.17,2     28.43,5  (2414)    4.33
13         135. Borghi Milva                        67 Lodrino                     2:16.56,6     59.06,6  (2056)    6.29
1           57. Martignoli Roberto, Lodrino         67 SPL Locarnese               3:29.27,4   1:04.47,5   (282)    4.57
8          314. Vescovi Piergiuseppe                57 Lopagno                     2:07.50,4     57.08,2  (2447)    6.03
7          100. Banfi Andreas                       67 Losone                      1:26.58,7     19.25,0  (1426)    4.07
12          16. Bigolin Mros Leila, Losone          71 Tri Team Ticino             1:38.39,1     19.53,7  (2517)    4.40
9          162. Breda Battista                      53 Losone                      2:09.52,0     48.09,5  (2530)    6.09
13         129. Breda Ursi                          52 Losone                      2:14.30,0     56.40,0  (2531)    6.22
13          40. Dell'Avo Rachele                    62 Losone                      1:46.52,4     29.02,4  (2573)    5.03
7          200. Ferretti Nicola                     77 Losone                      1:41.00,3     33.26,6  (2598)    4.47
7          111. Fröhlicher Mirco                    81 Losone                      1:27.52,2     20.18,5  (1390)    4.09
7          224. Guerini Marco                       65 Losone                      1:43.32,5     35.58,8  (1370)    4.54
12          48. Maurizio Eleonora                   82 Losone                      1:54.16,9     35.31,5   (435)    5.25
8          248. Maurizio Giuseppe                   60 Losone                      1:48.35,2     37.53,0  (1425)    5.08
10          48. Muollo Antonio                      37 Losone                      2:17.06,9     50.12,6  (1399)    6.29
8          221. Orru Tiziano                        64 Losone                      1:45.20,0     34.37,8  (1471)    4.59
8          296. Raschetti Pietro                    62 Losone                      1:58.15,6     47.33,4  (2357)    5.36
11           8. Stenz Michael, Lostallo             85 Quadrifoglio                1:35.24,8     18.12,0  (1226)    4.31
7          243. Ferrari Roberto                     65 Ludiano                     1:45.30,0     37.56,3  (2138)    5.00
7          317. Arcidiacono Marco, Lugano           73 no work team                2:04.57,3     57.23,6  (2009)    5.55
7          236. Banci Stefano                       66 Lugano                      1:44.25,8     36.52,1  (2569)    4.56
7          238. Barmasse Patrick                    69 Lugano                      1:44.37,4     37.03,7  (2566)    4.57
7          292. Bassi Stefano                       75 Lugano                      1:53.58,4     46.24,7  (1319)    5.24
13         149. Daldini Antonella                   68 Lugano                      2:41.21,9   1:23.31,9  (2103)    7.38
8           90. De Monte Denis, Lugano              63 SAM Massagno                1:28.40,0     17.57,8  (1073)    4.12
13         134. Edwards Jocelyne                    62 Lugano                      2:15.09,5     57.19,5  (2124)    6.24
9           49. Foletti Marco, Lugano               53 Athletik Club 90            1:38.31,2     16.48,7  (2148)    4.40
8          207. Fonti Danilo                        55 Lugano                      1:43.11,7     32.29,5  (2565)    4.53
13         111. Frediani Daniela                    69 Lugano                      2:07.28,5     49.38,5  (2156)    6.02
12          13. Guglielmetti Barbara                81 Lugano                      1:34.28,9     15.43,5   (407)    4.28
7          300. Karssen Aksel                       72 Lugano                      1:56.33,1     48.59,4  (2227)    5.31
8          275. Kovacevic Srdjan                    61 Lugano                      1:53.27,0     42.44,8  (1337)    5.22
7          150. Maffi Daniele                       76 Lugano                      1:33.33,5     25.59,8  (1135)    4.26
2           86. Napolitano Matteo                   56 Lugano                      4:05.28,2   1:40.58,7   (141)    5.49
7          276. Schiro Luigi                        75 Lugano                      1:52.13,2     44.39,5  (2395)    5.19
10           3. Serventi Ugo, Lugano                44 Triathlon Cremona           1:35.03,5      8.09,2  (1215)    4.30
7          329. van Click Rodri                     76 Lugano 7                    2:08.43,5   1:01.09,8  (2444)    6.06
13          46. Ghidossi Wilma, Lumino              57 Sci Club Rodi Fiesso        1:49.16,3     31.26,3  (2179)    5.10
9          126. Pini Adriano, Lumino                51 Gruppo Quadrifoglio         1:52.53,0     31.10,5  (1433)    5.21
6            6. Brocklebank Susan                   61 Lutry                       3:28.13,5     24.50,9    (28)    4.56
7          314. Badrutt Gian Marco                  74 Luzern                      2:03.11,4     55.37,7  (2017)    5.50
1           20. Bucher Mark, Luzern                 74 LSC Laufteam                2:50.51,0     26.11,1   (277)    4.02
1           46. Hutter Cyrill                       71 Luzern                      3:13.16,0     48.36,1    (95)    4.34
2           69. Pfyffer Urs                         60 Luzern                      3:49.40,0   1:25.10,5   (149)    5.26

totale 78



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.