XXII Maratona Ticino 2004 - per località "B"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10          54. Küng Paul                           40 Baar                        2:36.18,2   1:09.23,9  (2247)    7.24
7          183. Stocker Roger                       75 Baar                        1:39.21,3     31.47,6  (2423)    4.42
2           33. Hegi Christoph                      63 Baden                       3:09.40,2     45.10,7   (342)    4.29
13         122. Doninelli-Andina Lilia              62 Balerna                     2:12.08,5     54.18,5  (1079)    6.15
1           69. Ferranti Alberto                    66 Balerna                     3:40.13,1   1:15.33,2   (343)    5.13
7          326. Sartori Marco, Balerna              66 SFG Balerna                 2:08.18,7   1:00.45,0  (2386)    6.04
9           76. Borelli Fausto, Barbengo            53 SAM MASSAGNO                1:42.52,4     21.09,9  (2055)    4.52
1           96. Kurz Roland                         66 Basel                       4:30.18,2   2:05.38,3   (109)    6.24
12          40. Lerch Sara                          82 Basel                       1:49.44,2     30.58,8  (1388)    5.12
8          218. Saurer Urs, Basel                   58 LSV Uetendorf               1:44.42,4     34.00,2  (1441)    4.57
1           29. Müller Marco, Bassersdorf           68 Tri Club Zürich             3:00.48,5     36.08,6   (137)    4.17
10          12. Spichiger Armin                     42 Bassersdorf                 1:45.07,2     18.12,9  (2416)    4.58
13          37. Fleig Bettina                       66 Beckenried                  1:46.02,5     28.12,5  (2146)    5.01
8          148. Mathis Peter                        61 Beckenried                  1:35.44,1     25.01,9  (1146)    4.32
8          156. Borradori Giorgio                   55 Bellinzona                  1:36.33,8     25.51,6  (2057)    4.34
7          324. Caprara Bixio                       65 Bellinzona                  2:06.48,8     59.15,1   (427)    6.00
10          52. Carenini Arturo, Bellinzona         35 R.C. Bellinzona             2:27.58,5   1:01.04,2  (2083)    7.00
3           19. Cerutti Marco, Bellinzona           52 RC Bellinzona               3:23.15,3     30.56,6   (284)    4.49
12          53. D'Arcangelo-Cardillo Sonia          72 Bellinzona                  2:01.02,2     42.16,8  (2098)    5.44
9          141. Filliger Gustavo, Bellinzona        51 runner Bellinzona           1:56.58,9     35.16,4  (2142)    5.32
13         105. Gianella Nadia                      67 Bellinzona                  2:04.48,1     46.58,1  (1324)    5.54
9          161. Gianocca Gianni                     49 Bellinzona                  2:09.42,8     48.00,3  (2182)    6.08
9          153. Janniello Elpidio, Bellinzona       52 VIRTUS Locarno              2:00.20,9     38.38,4  (2472)    5.42
7          232. Lafranchi Filippo                   73 Bellinzona                  1:44.20,6     36.46,9  (2250)    4.56
8          259. Lotti Daniele, Bellinzona           57 SPL Locarnese               1:51.03,4     40.21,2  (2593)    5.15
9          127. Maggini Carlo, Bellinzona           47 Runners Club Bellinzona     1:53.21,0     31.38,5  (1376)    5.22
7          226. Nembrini Marco                      78 Bellinzona                  1:43.48,4     36.14,7  (2313)    4.55
7          198. Pedrazzoli Tiziano                  71 Bellinzona                  1:40.35,8     33.02,1  (2545)    4.46
9          158. Ponzio Carlo                        52 Bellinzona                  2:06.48,5     45.06,0   (425)    6.00
10          49. Ponzio Waldo, Bellinzona            44 SSRG Gaggio                 2:20.17,3     53.23,0  (2584)    6.38
8          307. Sala Dante                          56 Bellinzona                  2:03.18,0     52.35,8  (2381)    5.50
9          111. Scapozza Nello, Bellinzona          46 Runners Club Bellinzona     1:49.07,4     27.24,9  (1377)    5.10
8          237. Spaggiari Giuseppe                  55 Bellinzona                  1:47.22,0     36.39,8  (1472)    5.05
8          282. Vicentini Paolo, Bellinzona         64 TAT-Ticino                  1:54.30,1     43.47,9  (2514)    5.25
13           3. Mühlematter Evelyne, Belp           69 TV Längasse                 1:27.49,9      9.59,9  (1306)    4.09
7           86. Schmid Christian                    67 Berikon                     1:26.00,0     18.26,3  (1487)    4.04
7          189. Gudel Anton, Bern                   65 TSV Frauenkappelen          1:39.41,9     32.08,2  (1456)    4.43
3           38. Gygax Martin                        53 Bern                        3:59.25,1   1:07.06,4    (80)    5.40
1           89. Luder Andreas                       65 Bern                        4:17.12,9   1:52.33,0   (116)    6.05
5            6. Neuhaus Jeannine, Bern              70 STBern                      3:19.24,2     18.24,2   (142)    4.43
6            5. Pfeiffer-Schnetgoeke Monika, Bern   65 LG Hohenfels                3:24.08,3     20.45,7   (148)    4.50
2           44. Schnetgoeke Uwe, Bern               62 LG Hohenfels                3:22.28,0     57.58,5   (170)    4.47
8          233. Stäheli Urs                         57 Bern                        1:46.32,7     35.50,5  (2418)    5.03
4            2. Ort Fred, Bertschikon               42 SLVS                        3:24.04,0      2.24,2   (238)    4.50
8           29. Birra Fiorenzo, Biasca              60 GP Leventina                1:22.18,7     11.36,5  (1022)    3.54
7           97. Della Torre Pierluigi, Biasca       67 SFG Biasca                  1:26.40,4     19.06,7  (1075)    4.06
8            3. Oberti Marco, Biasca                64 SFG Biasca                  1:16.44,2      6.02,0  (1166)    3.38
8           52. Rodoni Dario, Biasca                57 SFG Biasca                  1:25.16,9     14.34,7  (1192)    4.02
8          258. Canonica Gianni, Bidogno            55 USC Capriasca               1:51.01,6     40.19,4  (1047)    5.15
8          276. Chiffelle Patrick, Bidogno          57 US Capriasca                1:53.31,6     42.49,4  (1519)    5.22
8          123. Pera Michele, Bignasco              62 SPL Locarnese               1:32.23,5     21.41,3  (2596)    4.22
9          123. Menghetti Franco, Bigorio           51 USC Capriaschese            1:51.31,7     29.49,2  (2298)    5.17
7           16. Stampanoni Jonathan, Bigorio        70 USC Capriaschese            1:14.17,0      6.43,3  (1223)    3.31
7           25. Stampanoni Leonida, Bigorio         74 USC Capriaschese            1:16.06,6      8.32,9  (1224)    3.36
9           61. Stampanoni Sergio, Bigorio          49 USC Capriaschese            1:40.54,8     19.12,3  (1225)    4.46
11           7. Storni Raffaele, Bigorio            86 USC Capriaschese            1:28.17,6     11.04,8  (1227)    4.11
7           55. Eyholzer Pascal                     77 Birgisch                    1:22.45,8     15.12,1  (1084)    3.55
7          127. Putzu Nicola, Bironico              69 SPC Camignolo               1:30.38,6     23.04,9  (1181)    4.17
9          148. Fontebasso Vittorio                 52 Bodio TI                    1:59.10,6     37.28,1  (1314)    5.38
13         139. Fallet Carmen                       55 Boécourt                    2:22.06,3   1:04.16,3  (1378)    6.44
9          132. Fallet Eric                         51 Boécourt                    1:54.24,4     32.41,9  (1375)    5.25
8          209. Geisser Othmar                      63 Boll                        1:43.16,0     32.33,8  (2174)    4.53
8          134. Rivola Roberto                      59 Bolligen                    1:34.35,1     23.52,9  (1190)    4.28
13           6. Tosi Carmela, Bolligen              66 STB                         1:30.23,6     12.33,6  (1239)    4.17
7          118. Stadler Adrian, Bonaduz             65 Schwauni                    1:29.03,9     21.30,2   (423)    4.13
8           93. Bonati Jean-Pierre, Boncourt        60 Bobo                        1:28.54,0     18.11,8  (1028)    4.12
7          255. Ruotolo Antonio                     65 Bosco Luganese              1:48.16,7     40.43,0  (1514)    5.07
10          30. Fauguel Charles, Boudry             44 frénétic bicke              1:55.38,6     28.44,3  (2521)    5.28
13          42. Meisterhans Dora                    47 Boudry                      1:48.04,5     30.14,5  (2524)    5.07
10           2. Berta Elvezio, Breganzona           43 USC Capriaschese            1:32.39,5      5.45,2  (1018)    4.23
8           91. Bonsignore Ettore                   62 Breganzona                  1:28.49,5     18.07,3  (2054)    4.12
8           79. Cresta Soccorso, Breganzona         56 CSI Breganzona              1:27.52,4     17.10,2  (1063)    4.09
7           73. Da Silva Rolasco-Wagner             79 Breganzona                  1:25.10,0     17.36,3  (1069)    4.02
13          80. Del Boca Manuela                    63 Breganzona                  1:57.52,5     40.02,5  (2110)    5.35
1            6. Maffi Massimo, Breganzona           66 USC Capriaschese            2:34.19,6      9.39,7     (2)    3.39
8          133. Ludwig Michael, Bremgarten AG       55 LG Egelsee                  1:34.26,1     23.43,9  (2272)    4.28
7          195. Luethy Patrick                      69 Bremgarten b. Bern          1:40.10,6     32.36,9  (2273)    4.44
7           63. Schmidt Klaus, Brig                 65 Laufteam Goms               1:23.43,1     16.09,4  (1541)    3.58
2           42. Ferrandi Roberto, Brione s. Minusio 63 SPL Locarnese               3:20.10,8     55.41,3    (58)    4.44
8          257. Heksch Ralph, Brissago              55 SLVS                        1:50.45,3     40.03,1  (2208)    5.14
8          173. Hugel Walter                        58 Brissago                    1:39.03,9     28.21,7  (2220)    4.41
9           85. Stefanicki François, Brissago       48 SFG Brissago                1:44.28,1     22.45,6  (2420)    4.57
2           75. van Den Boom Jack                   64 Bubendorf                   3:53.56,0   1:29.26,5   (206)    5.32
9           29. Käppeli Alois                       53 Buchrain                    1:32.38,5     10.56,0  (1499)    4.23
8          145. Ravidà Sandro                       57 Buchs SG                    1:35.19,5     24.37,3  (1480)    4.31
1           18. Glardon Denis, Bulle                65 Divisport                   2:50.01,4     25.21,5    (73)    4.01
7           10. Nicolet Claude, Bulle               67 CA Farvagny                 1:11.16,3      3.42,6  (1163)    3.22
2           90. Mühlemann Tommy                     62 Buochs                      4:11.33,8   1:47.04,3   (271)    5.57
1           84. Steiner Daniel                      65 Buochs                      4:14.16,3   1:49.36,4   (273)    6.01
13          72. Wyrsch Erika                        66 Buochs                      1:56.18,2     38.28,2  (2459)    5.30
13          47. Gisler Anja                         69 Bürglen UR                  1:50.00,6     32.10,6  (2187)    5.12
2           74. Röhrl Gerhard, Büsserach            56 Kirchenchor Büsserach       3:53.36,0   1:29.06,5   (157)    5.32
13         115. Kopp Anita                          61 Büttikon AG                 2:08.41,2     50.51,2  (1413)    6.05

totale 93



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.