XXII Maratona Ticino 2004 - per nome "K"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2           24. Kachold Burkhard, D-Aulendorf       64 LG Oberschwaben             3:02.34,5     38.05,0    (99)    4.19
13          18. Kaelin-Lurati Dominique, Fribourg   63 CA Marly                    1:38.40,3     20.50,3  (2226)    4.40
2           38. Kahoun Thomas                       61 Visp                        3:15.46,9     51.17,4   (330)    4.38
1           27. Kaiser Peter, D-Kempten             65 DAV Kempten                 2:59.06,8     34.26,9   (275)    4.14
1           79. Kakaire Paul, Zug                   76 none                        4:00.31,4   1:35.51,5   (100)    5.42
8          194. Kalman Andras, Epalinges            63 Nestlè                      1:41.20,3     30.38,1  (1476)    4.48
2            1. Kaminski Marco                      64 Olten                       2:24.29,5       -----   (333)    3.25
9           29. Käppeli Alois                       53 Buchrain                    1:32.38,5     10.56,0  (1499)    4.23
7           59. Kappenberger Andrin, Cavigliano     83 GS Molinera                 1:23.35,1     16.01,4  (1309)    3.57
8            6. Karotsch Frank, D-Stockach          57 TG Stockach                 1:17.16,5      6.34,3  (1114)    3.39
7          300. Karssen Aksel                       72 Lugano                      1:56.33,1     48.59,4  (2227)    5.31
9           57. Kasper Bernhard                     51 Cugnasco                    1:39.59,4     18.16,9  (1115)    4.44
13          68. Kasper Jana                         53 Cugnasco                    1:55.33,1     37.43,1  (2228)    5.28
7          148. Kathriner Reto                      73 Stans                       1:33.21,4     25.47,7  (1116)    4.25
8           96. Katzke Martin, D-Ravensburg         63 TV Kressbronn               1:29.41,0     18.58,8  (1117)    4.15
8          294. Kaufmann Markus, FL-Balzers         57 LG Känguru                  1:57.07,4     46.25,2  (1567)    5.33
7           48. Kaufmann Roger, Zürich              74 ASVZ Zürich                 1:21.50,4     14.16,7  (1118)    3.52
2           30. Keilbach Dieter, D-Tuttlingen       57 Tuttlingen Sportfreunde     3:04.48,5     40.19,0   (252)    4.22
13          56. Keller Elisabeth, Horw              59 LV Horw                     1:53.00,1     35.10,1  (2229)    5.21
8          198. Keller Martin, Horw                 56 LV Horw                     1:41.49,3     31.07,1  (2230)    4.49
8           72. Kemmethmüller Johann, D-Aurach      57 TRT Team Lindenberg         1:27.30,1     16.47,9  (1436)    4.08
12          39. Kempf Anita                         83 Seedorf                     1:49.32,8     30.47,4  (2231)    5.11
12          22. Kempf Sarah                         82 Silenen                     1:40.14,8     21.29,4  (1119)    4.45
13          30. Khemici Dalila                      68 D-Baindr                    1:44.16,5     26.26,5  (2120)    4.56
10          36. Kienast Martin, A-Feldkirch         36 TS Gisingen                 2:04.34,5     37.40,2  (1562)    5.54
9          100. Kiesel Karl-Ferdinand               47 D-Wangen                    1:47.22,5     25.40,0  (2232)    5.05
1           43. Kindle Hermann                      70 FL-Triesen                  3:12.36,9     47.57,0   (313)    4.33
1           54. Kinzle Harald, D-Winnenden          65 TSV Neustadt/Rems           3:28.46,5   1:04.06,6   (303)    4.56
8          227. Kireev Alexandre                    55 Saint-Sulpice               1:45.43,5     35.01,3  (2499)    5.00
7          312. Kiss Attila                         71 Niederglatt ZH              2:00.41,0     53.07,3  (1596)    5.43
2           71. Klaey Hanspeter                     62 Hünenberg                   3:50.57,4   1:26.27,9   (340)    5.28
2           21. Kläsi Daniel, Rüti ZH               64 LG ZKB                      3:00.22,6     35.53,1     (9)    4.16
7           43. Klauser Philipp, Ebmatingen         73 Trizo                       1:20.49,6     13.15,9  (1121)    3.49
8          164. Klee Anton, Zürich                  56 Ursis Runners               1:38.03,8     27.21,6  (2233)    4.38
2           78. Kliner Francesco                    58 Magliaso                    3:56.17,8   1:31.48,3   (270)    5.36
5            2. Klinger Nicole, FL-Mauren FL        80 Tri Club Vaduz              3:02.47,7      1.47,7   (276)    4.19
2           48. Kloter Georg                        61 Urdorf                      3:24.08,5     59.39,0   (101)    4.50
6           10. Kloter Rosalia                      54 Urdorf                      3:48.46,4     45.23,8   (102)    5.25
3           39. Klug Hans-Werner, D-Freiburg        53 Sportpark Freiburg          3:59.33,1   1:07.14,4   (103)    5.40
4            3. Knaack Michael, D-Lübeck            39 Luebecker SC 99             3:43.04,0     21.24,2   (261)    5.17
8          216. Kober Martin                        61 D-Amtzell                   1:44.16,5     33.34,3  (2235)    4.56
13         103. Koller Trix                         69 Reussbühl                   2:03.47,2     45.57,2  (2236)    5.52
13          85. Konrad Gabi, D-Schmitten            67 LT Reitenberg               1:59.25,6     41.35,6  (1439)    5.39
7           29. Konrad Marco, D-Ravensburg          74 laufend,fit und aktiv       1:17.23,8      9.50,1  (1123)    3.40
12          63. Konrad Silke, D-Ravensburg          74 laufend,fit und aktiv       2:12.36,4     53.51,0  (2237)    6.17
8           49. Konzett Harald                      57 D-Achberg                   1:24.53,2     14.11,0  (1598)    4.01
1           38. Köpke Helge, D-Erding               68 Trisport Erding             3:10.31,5     45.51,6   (269)    4.30
13         115. Kopp Anita                          61 Büttikon AG                 2:08.41,2     50.51,2  (1413)    6.05
1           80. Köppel Marcel, Au                   65 Dienstaggumper              4:01.17,9   1:36.38,0   (104)    5.43
11          12. Kötter Andreas                      89 Edlibach                    1:47.42,3     30.29,5  (1513)    5.06
8          116. Kötter Reiner                       59 Edlibach                    1:31.47,5     21.05,3  (2238)    4.21
8          275. Kovacevic Srdjan                    61 Lugano                      1:53.27,0     42.44,8  (1337)    5.22
2           88. Koy André                           59 Zürich                      4:09.18,3   1:44.48,8   (249)    5.54
8          320. Kranz Andreas                       60 FL-Triesenberg              2:19.37,1   1:08.54,9  (2239)    6.37
8           99. Kränzle Michael, D-Maria Thann      58 SV Maria Thann              1:29.57,0     19.14,8  (1340)    4.15
13          71. Kränzle Sabine                      66 D-Lindenberg                1:55.55,0     38.05,0  (1341)    5.29
10          31. Krapf René, Rüti ZH                 37 LCZ                         1:55.43,9     28.49,6  (2240)    5.29
7          283. Krapf Sacha                         70 Uster                       1:53.03,1     45.29,4  (1570)    5.21
9           81. Krautzig Joachim, Widen             46 Egelsee LG                  1:43.52,0     22.09,5  (2241)    4.55
12           3. Kren Martina, Monte Carasso         73 GAB Bellinzona              1:23.42,2      4.56,8  (1124)    3.58
2           20. Krüger Michael, D-Bad Krozingen     57 www.laufreport.de           2:59.18,5     34.49,0   (226)    4.14
10          15. Kube Juergen                        42 D-Herbrechtingen            1:46.23,3     19.29,0  (2244)    5.02
4            1. Kulartz Hans Peter                  44 D-Kerpen                    3:21.39,8       -----   (288)    4.46
13          76. Kulmus Anita, D-Argenbühl           61 TV Eisenharz                1:57.02,5     39.12,5  (2245)    5.32
9          155. Kulmus Walter, D-Argenbühl          53 TV Eisenharz                2:01.01,9     39.19,4  (2246)    5.44
10          54. Küng Paul                           40 Baar                        2:36.18,2   1:09.23,9  (2247)    7.24
3           23. Küng-Schmid Urs                     52 Arth                        3:26.02,3     33.43,6   (326)    4.52
1           52. Kunz Matthias                       72 Allschwil                   3:21.54,6     57.14,7   (106)    4.47
2           81. Küpfer Konrad, D-Herrenberg         59 Herrenberg-Gültstein        3:59.32,4   1:35.02,9   (107)    5.40
9           21. Kurath Jürg, Chur                   52 GG Chur                     1:29.59,8      8.17,3  (1125)    4.15
7          222. Kurmann Davide                      81 Zürich                      1:43.12,2     35.38,5  (2248)    4.53
7          209. Kürsteiner Samuel                   67 Gais                        1:41.52,0     34.18,3  (1515)    4.49
5            7. Kurt Therese                        72 Madiswil                    4:03.32,4   1:02.32,4   (108)    5.46
2           37. Kurz Hans Peter, D-Villingen-Schwen 63 FC Unterkirnach             3:13.28,6     48.59,1   (334)    4.35
1           96. Kurz Roland                         66 Basel                       4:30.18,2   2:05.38,3   (109)    6.24
9           32. Kuster Herbert, Engelberg           51 STV Engelberg               1:34.14,6     12.32,1  (1126)    4.28
4            5. Kuster Otto                         41 Thalwil                     3:44.01,5     22.21,7   (110)    5.18

totale 77



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.