XXII Maratona Ticino 2004 - per nome "G"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7           44. Gabriel Roger                       73 Emmenbrücke                 1:21.19,9     13.46,2  (1094)    3.51
13         131. Gabriele Jane                       61 Mezzovico                   2:14.49,9     56.59,9  (2163)    6.23
11           4. Gadola Giulio, Muzzano              86 SAM Massagno                1:22.01,0      4.48,2  (1273)    3.53
11           5. Gadola Silvio, Muzzano              85 SAM Massagno                1:25.20,8      8.08,0  (1274)    4.02
7          169. Gaggetta Manolo                     70 Contone                     1:37.01,5     29.27,8  (1479)    4.35
9          129. Galbraith Peter, Le Grand-Saconnex  51 CERN                        1:54.02,6     32.20,1  (2164)    5.24
8          281. Galimberti Fulvio, I-Montorfano (CO 59 Atletica CRAL Aermacchi     1:54.09,6     43.27,4  (2165)    5.24
8          185. Galli Renato, I-Lurate Caccivio     63 Tommysport                  1:40.11,4     29.29,2  (1523)    4.44
8          205. Gallin Louis                        61 Saas im Prättigau           1:43.02,6     32.20,4  (1352)    4.53
13          94. Gallotti Nadia                      64 Minusio                     2:01.25,4     43.35,4  (2166)    5.45
7           52. Galoppi Claudio, I-Milano           66 Gruppo Canottieri Lario C   1:22.21,4     14.47,7  (2478)    3.54
9           95. Galusero Giorgio, Giubiasco         46 Polizia Cantonale           1:46.09,0     24.26,5  (2167)    5.01
7           96. Gambonini Davide                    68 Gnosca                      1:26.40,2     19.06,5  (2168)    4.06
2           61. Gander Bruno                        55 Immensee                    3:40.09,1   1:15.39,6   (298)    5.13
7          253. Gardiner Blair                      78 GB-Cheshire CW3 0EA         1:47.50,2     40.16,5  (2169)    5.06
12          45. Gartmann Karin                      80 Dürnten                     1:52.43,4     33.58,0  (2170)    5.20
7          291. Gartmann Thomas                     72 Zürich                      1:53.54,7     46.21,0  (2171)    5.23
8          280. Gasparotti Enrico                   62 Massagno                    1:54.06,3     43.24,1  (2172)    5.24
8          247. Gasseling Ivo                       60 Hergiswil NW                1:48.32,6     37.50,4  (2173)    5.08
8          209. Geisser Othmar                      63 Boll                        1:43.16,0     32.33,8  (2174)    4.53
9           65. Gemperli Pi, Hagendorn              47 tri team zugerland          1:41.08,8     19.26,3  (2175)    4.47
2           66. Gerber Hans                         62 Uetikon am See              3:46.38,5   1:22.09,0    (69)    5.22
1           32. Gerhard Frank                       69 Zürich                      3:03.50,0     39.10,1    (70)    4.21
8          118. Germann Peter                       55 Dällikon                    1:32.02,9     21.20,7  (1095)    4.21
8          101. Gerna Mario, I-Chiuro               63 Csi Morbegno                1:30.01,4     19.19,2  (1096)    4.16
7          332. Gerosa Michele                      66 Gentilino                   2:09.59,9   1:02.26,2  (2177)    6.09
2            6. Gesualdo Edoardo                    61 Morbio Inferiore            2:49.52,5     25.23,0    (71)    4.01
13         120. Gfeller Beatrice                    64 Wädenswil                   2:10.52,6     53.02,6  (2178)    6.12
13          46. Ghidossi Wilma, Lumino              57 Sci Club Rodi Fiesso        1:49.16,3     31.26,3  (2179)    5.10
8          315. Ghielmini Giorgio, Gentilino        64 SAP Purasca                 2:08.44,2     58.02,0  (2180)    6.06
8           23. Ghisleni Gabriele, Morbio Inferiore 63 US ACLI Giuriati            1:20.54,4     10.12,2  (1097)    3.50
13         105. Gianella Nadia                      67 Bellinzona                  2:04.48,1     46.58,1  (1324)    5.54
12          54. Giannini Lisa, Quinto               71 GPleventina                 2:01.13,2     42.27,8  (2181)    5.44
9          161. Gianocca Gianni                     49 Bellinzona                  2:09.42,8     48.00,3  (2182)    6.08
2           34. Gianoli Diego, I-Sondrio            62 2002 marathon club          3:09.42,1     45.12,6    (72)    4.29
8          236. Gieriet Stephan                     64 Malans                      1:47.13,7     36.31,5  (2184)    5.04
8           88. Giger Paul                          56 Fideris                     1:28.29,0     17.46,8  (1351)    4.11
7           67. Giovanoli Bruno, Dietlikon          67 Tri Corp.                   1:23.51,9     16.18,2  (1099)    3.58
13          47. Gisler Anja                         69 Bürglen UR                  1:50.00,6     32.10,6  (2187)    5.12
8           68. Gisler Werner                       57 Altdorf UR                  1:27.13,0     16.30,8  (1509)    4.08
7           11. Giugni Daniele, Locarno             77 USC Capriaschese            1:11.50,9      4.17,2  (1100)    3.24
13           5. Giulieri Fiorella, Agarone          65 Vis Nova                    1:29.57,8     12.07,8  (1101)    4.15
1           18. Glardon Denis, Bulle                65 Divisport                   2:50.01,4     25.21,5    (73)    4.01
6            7. Glaus Corinna, Thalwil              59 SSC Langnau                 3:37.19,0     33.56,4    (74)    5.09
2           40. Glaus Martin, Thalwil               59 SSC Langnau                 3:17.47,1     53.17,6    (75)    4.41
8          192. Gloor Andreas                       62 Zürich                      1:41.17,2     30.35,0  (2188)    4.48
13          67. Gnann Rosi, D-Reichenbach           64 LG Oberschwaben             1:55.29,3     37.39,3  (2189)    5.28
8          120. Gneiting Rainer, D-Frickenhausen    59 CVJM Frickenhausen          1:32.12,1     21.29,9  (1102)    4.22
7          108. Gnos Dani, Altdorf                  72 Tri Uri                     1:27.43,6     20.09,9  (1103)    4.09
13         142. Gobbi Bruna                         57 I-Porlezza                  2:25.54,7   1:08.04,7  (1588)    6.54
12          58. Goesteris Simona                    76 Dino                        2:07.28,3     48.42,9  (2190)    6.02
13          44. Goldener Christa                    63 Appenzell                   1:48.46,3     30.56,3  (2191)    5.09
8          149. Goldener Milo                       61 Appenzell                   1:35.45,3     25.03,1  (1104)    4.32
7           27. Gorla Roberto, I-Canegrate          69 ARC BUSTO ARSIZIO           1:17.15,5      9.41,8  (1105)    3.39
2           16. Grabherr Thomas, A-Lauterach        60 LSG Vorarlberg              2:58.07,4     33.37,9   (312)    4.13
8          159. Graifenberg Paolo, Melano           64 Asspo Riva S. Vitale        1:37.15,4     26.33,2  (1534)    4.36
7          311. Grandl Thomas, D-Bad Wurzach        67 TSG Bad Wurzach             2:00.22,0     52.48,3  (2522)    5.42
7          229. Grassi Alessio                      75 I-Crevoladossola            1:44.08,2     36.34,5  (1284)    4.56
8          102. Grathwohl Dominik, Vevey            62 Nestlè                      1:30.07,6     19.25,4  (1474)    4.16
7          205. Greggio Carlo                       69 I-Como                      1:41.26,5     33.52,8  (1535)    4.48
8          170. Gregori Piero                       62 I-Ornavasso                 1:38.52,0     28.09,8  (1315)    4.41
8          309. Greppi Leonardo, I                  60 Gruppo Canottieri Lario C   2:03.51,7     53.09,5  (2480)    5.52
7          268. Greuel Wanja                        77 D-Stelzenberg               1:50.45,0     43.11,3  (2192)    5.14
7          143. Grigioni Marco, I-Liusago/CO        74 Nuova Libertas              1:33.03,9     25.30,2  (1552)    4.24
9           68. Grob Ernesto                        51 Locarno                     1:41.35,8     19.53,3  (2193)    4.48
9           48. Gross Frank P.                      54 Netstal                     1:38.21,9     16.39,4  (2194)    4.39
1           24. Grosser Guido                       66 D-Stuttgart                 2:55.08,3     30.28,4    (76)    4.09
1           12. Grundner Christian, D-Neufahr       68 TV Geiselhöri NG            2:42.53,4     18.13,5   (289)    3.51
8           35. Grünig Daniel                       64 Schwarzenberg LU            1:23.11,0     12.28,8   (401)    3.56
7          189. Gudel Anton, Bern                   65 TSV Frauenkappelen          1:39.41,9     32.08,2  (1456)    4.43
8          231. Guerini Danilo                      59 Reinach BL                  1:46.29,1     35.46,9  (2195)    5.02
7          224. Guerini Marco                       65 Losone                      1:43.32,5     35.58,8  (1370)    4.54
12          13. Guglielmetti Barbara                81 Lugano                      1:34.28,9     15.43,5   (407)    4.28
8          301. Guida Antonio, I-Domodossola        58 Singolo                     2:00.58,9     50.16,7  (1516)    5.44
1           75. Guidotti Michele                    66 Tegna                       3:45.29,2   1:20.49,3    (77)    5.20
7          266. Guidotti Patrick                    74 Tenero                      1:50.31,7     42.58,0  (2546)    5.14
9           63. Guidotti Pier Giorgio, Sementina    52 GS Molinera                 1:41.01,6     19.19,1  (2196)    4.47
8          226. Gunz Herbert, A-Bildstein           56 SV - Bildstein              1:45.43,3     35.01,1  (2198)    5.00
13          83. Gürtler Fabienne, Campione d'Italia 53 Polisportiva Campionese     1:58.58,4     41.08,4  (2199)    5.38
8          197. Gusella Tiziano, I-Milano           60 AS Ondaverde Athletic Tea   1:41.44,0     31.01,8  (1583)    4.49
1           53. Gutfreund Vincent, Tavannes         69 cc nidau                    3:26.06,6   1:01.26,7    (79)    4.53
8          122. Guzevic Armando, A-Hard, Vorarlberg 63 LSG Voralberg               1:32.21,6     21.39,4  (1427)    4.22
1            9. Gwerder Sepp, Ibach                 70 TV Ibach                    2:39.38,8     14.58,9     (5)    3.47
3           38. Gygax Martin                        53 Bern                        3:59.25,1   1:07.06,4    (80)    5.40
3           27. Gyr Jean-Pierre                     47 Kriens                      3:28.14,2     35.55,5    (81)    4.56

totale 85



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.