XXII Maratona Ticino 2004 - per nome "C"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          25. Cadosch Anita, Sagogn               55 arena alva                  1:41.20,2     23.30,2  (2074)    4.48
8           97. Caflisch Amedeo, Zürich             63 TV Oerlikon                 1:29.44,1     19.01,9  (1301)    4.15
9           17. Caflisch Peter                      46 Davos Wolfgang              1:29.05,5      7.23,0  (1585)    4.13
8           25. Caflisch Umberto, Viganello         64 sam massagno                1:21.30,1     10.47,9  (1041)    3.51
1           31. Cagliero Luca, I-Vespolate NO       71 Atl. Team Mercurio          3:02.50,0     38.10,1   (322)    4.19
8           74. Caldara Marco, Caslano              59 SAM Massagno                1:27.34,7     16.52,5  (1561)    4.09
8          151. Calderari Fabrizio                  62 Viganello                   1:36.10,0     25.27,8  (1042)    4.33
8           64. Caldogno Lucio, I-Bisuschio         62 Atletica Crestani           1:26.36,1     15.53,9  (1043)    4.06
7           80. Calisici Kenan                      82 Altdorf UR                  1:25.33,3     17.59,6  (1044)    4.03
11           6. Camathias Gian                      88 Trin Mulin                  1:26.09,7      8.56,9  (1536)    4.05
9          109. Cameron Willie, Meyrin              48 CERN Footing Club           1:48.49,9     27.07,4  (2076)    5.09
8          229. Camozzi Renato, I-Porlezza (CO)     57 Atletica Centro Lario       1:46.05,0     35.22,8  (2077)    5.01
8          240. Campana Albino, Cagiallo            58 Sci Club Arcobaleno         1:47.57,3     37.15,1  (1591)    5.07
13          48. Campana Graziana                    67 Canobbio                    1:51.01,8     33.11,8  (2538)    5.15
13          98. Campiotti Francesca, I              60 Atletica CRAL Aermacchi     2:02.54,1     45.04,1  (1045)    5.49
7          330. Camponovo Oliver                    75 Chiasso                     2:09.08,2   1:01.34,5  (1107)    6.07
8          215. Campora Luigi, Novaggio             58 SAP Purasca                 1:44.08,6     33.26,4  (2078)    4.56
2           22. Canazza Gianni, I-Garbagna Novarese 57 Team Atletico Mercurio No   3:01.50,5     37.21,0   (321)    4.18
8          250. Candiani Andrea Paolo, I-Buccinasco 59 CCDS Unicredit              1:49.04,7     38.22,5  (1554)    5.10
8          128. Candolfi Nelson                     59 Gordola                     1:33.22,2     22.40,0  (1046)    4.25
12          56. Canevascini Michela                 71 Calpiogna                   2:06.55,1     48.09,7  (2079)    6.00
7          319. Canevascini Michele                 66 Airolo                      2:05.09,9     57.36,2  (1316)    5.55
9          172. Cannavò Luigi, Cugnasco             46 SPL Locarnese               2:16.49,0     55.06,5  (2080)    6.29
8          258. Canonica Gianni, Bidogno            55 USC Capriasca               1:51.01,6     40.19,4  (1047)    5.15
8          132. Capitanio Silvano                   62 Gordola                     1:34.22,3     23.40,1  (1048)    4.28
7          324. Caprara Bixio                       65 Bellinzona                  2:06.48,8     59.15,1   (427)    6.00
8          269. Carcano Giuseppe, I-Varese          62 Atletica Crestani Arcisat   1:52.35,9     41.53,7  (2082)    5.20
12          41. Cardamone Mariuccia, I              72 Gruppo Canottieri Lario C   1:50.29,6     31.44,2  (2475)    5.14
12          23. Cardenas Aranda Gabriela            76 MEX-México D.F.             1:40.28,1     21.42,7  (2590)    4.45
10          52. Carenini Arturo, Bellinzona         35 R.C. Bellinzona             2:27.58,5   1:01.04,2  (2083)    7.00
7           14. Caretti Claudio, I-Crevoladossola ( 71 AS Caddese                  1:13.28,3      5.54,6  (1297)    3.28
8          129. Carigiet Demian                     62 Chur                        1:33.25,5     22.43,3  (1049)    4.25
8           38. Carigiet Silvio, Chur               61 Tri-Team Calanda            1:23.30,8     12.48,6  (1050)    3.57
7          241. Carmine Alberto, I-Cannobio (VB)    70 Podistica Cannobio          1:44.51,1     37.17,4  (1356)    4.58
7          158. Carmine Marco, I-Cannobio (VB)      65 Podistica Cannobio          1:35.09,8     27.36,1  (1354)    4.30
8          279. Carpani Enrico                      58 Savosa                      1:54.01,3     43.19,1  (1498)    5.24
10          13. Carpentieri Sebastiano, Campione    39 Pol. Campionese             1:45.26,7     18.32,4  (2084)    4.59
9          147. Casagrande Nicola                   46 I-Menaggio                  1:59.05,7     37.23,2  (2497)    5.38
7          147. Cassano Michele, I-Cannobio         67 Maratolandia                1:33.18,4     25.44,7  (1491)    4.25
3           31. Castana Salvatore, Grand-Lancy      48 PANIKE                      3:34.17,0     41.58,3    (35)    5.04
8          253. Castellani Carlo                    56 Golino                      1:49.53,2     39.11,0  (2086)    5.12
8          265. Castelletti Francesco               62 Pedrinate                   1:52.15,2     41.33,0  (2087)    5.19
8           39. Cathomas Severin, Laax              55 LG Arena alva               1:23.33,0     12.50,8  (2088)    3.57
7          113. Cattaneo Andrea, Massagno           83 S.A.M.MAssagno              1:28.38,6     21.04,9  (1053)    4.12
7          220. Cattaneo Fabio                      70 I-Como                      1:42.57,2     35.23,5  (1533)    4.52
2           13. Cattaneo Marco, I-Solza             62 Runners Bergamo             2:55.21,3     30.51,8    (36)    4.09
1           14. Cattori Jean-Marc, Ascona           74 VIRTUS Locarno              2:43.27,1     18.47,2   (307)    3.52
9           58. Cattori Luciano, Minusio            46 Deck Bike                   1:40.04,6     18.22,1  (2557)    4.44
9           69. Cavazzi Quinto, I-Tirano (SO)       51 2002 Marathon Club          1:42.01,3     20.18,8  (2551)    4.50
13          75. Caviezel Elisabetta, Locarno        47 SPL Locarnese               1:56.50,8     39.00,8  (2089)    5.32
7          135. Cazzaniga Fulvio, I-Milano          66 Società Canottieri Milano   1:32.00,8     24.27,1  (1056)    4.21
7          114. Celoria Marco                       71 Mendrisio                   1:28.39,0     21.05,3  (2090)    4.12
7          141. Cereda Orlando, I-Gornate Olona VA  73 Aermacchi CRAL              1:32.59,4     25.25,7  (1574)    4.24
7           57. Ceresa Alan                         73 Rheinfelden                 1:23.14,4     15.40,7  (1272)    3.56
9          128. Cerutti Fausto                      52 Locarno                     1:53.25,8     31.43,3  (2539)    5.22
3           19. Cerutti Marco, Bellinzona           52 RC Bellinzona               3:23.15,3     30.56,6   (284)    4.49
8          238. Chelbosu Adrian                     61 Arlesheim                   1:47.48,0     37.05,8  (1475)    5.06
7           89. Chiesa Alessandro                   65 I-Milano                    1:26.12,8     18.39,1  (1057)    4.05
8          276. Chiffelle Patrick, Bidogno          57 US Capriasca                1:53.31,6     42.49,4  (1519)    5.22
8          297. Christian Bernd, D-Bermatingen      58 TV Markdorf                 1:58.52,7     48.10,5  (1418)    5.38
1           77. Cicero Salvatore, Mönchaltorf       67 VC Industrie Zürich         3:59.23,3   1:34.43,4    (37)    5.40
8           77. Cimetti Renato, I-Curate Cacc. Como 60 Tommysport                  1:27.46,6     17.04,4  (1525)    4.09
8          143. Citrini Massimo                     59 I-Crevoladossola (VB)       1:35.11,7     24.29,5  (2091)    4.30
2           18. Claudio Gervasoni, I-Bergamo        63 AMATORI LAZZARETTO BERGAM   2:58.34,9     34.05,4   (239)    4.13
8          100. Clauss Siegfried, D-Herbrechtingen  64 LT Herbrechtingen           1:29.59,3     19.17,1  (1384)    4.15
10          10. Clerici Werner A., Rikon im Tösstal 42 TV Rikon                    1:43.40,4     16.46,1  (2092)    4.54
10          33. Coassolo Gianni                     44 I-Vogogna                   1:58.17,6     31.23,3  (1496)    5.36
7          210. Cocconi Daniele                     68 Minusio                     1:41.58,6     34.24,9  (2586)    4.50
7           51. Cocconi Fabrizio, Locarno           71 Tri Team Ticino             1:22.00,7     14.27,0  (1058)    3.53
9           16. Collenberg Norbert                  53 Zürich                      1:28.40,8      6.58,3  (1059)    4.12
8          176. Colnaghi Piercarlo, I-Cantù         56 Gruppo Canottieri Lario C   1:39.22,8     28.40,6  (2482)    4.42
7          244. Colombini Christian                 70 Morbio Inferiore            1:45.40,2     38.06,5  (2095)    5.00
7          318. Confetta Giovanni                   65 I-Cantù (CO)                2:05.03,8     57.30,1   (432)    5.55
9           97. Conti Franco, I-Varese              54 Atletica CRAL Aermacchi     1:46.38,2     24.55,7  (1060)    5.03
12          68. Conza Lisa                          82 Taverne                     2:35.28,7   1:16.43,3  (2096)    7.22
9          150. Cortesi Annibale, Minusio           51 SPL Locarnese               2:00.06,5     38.24,0  (2097)    5.41
8          263. Corti Fausto                        62 Pura                        1:52.01,5     41.19,3  (1503)    5.18
8           55. Corti Mauro                         58 I-Ello (LC)                 1:25.36,0     14.53,8  (1497)    4.03
7          107. Costi Enrico                        65 Vacallo                     1:27.39,5     20.05,8  (1061)    4.09
9           20. Cremona Giuseppe, I-Cernobbio (CO)  54 GS Tommy Sport              1:29.55,7      8.13,2  (1062)    4.15
8           79. Cresta Soccorso, Breganzona         56 CSI Breganzona              1:27.52,4     17.10,2  (1063)    4.09
7          115. Cristelotti Dölf, St. Moritz        69 Inline team Furttal         1:28.49,4     21.15,7  (1064)    4.12
8           48. Crivelli Giuseppe, Morbio Inferiore 57 Atletica Mendrisiotto       1:24.21,6     13.39,4  (1557)    3.59
8           58. Croci Renzo, I-Carnago              62 GS Maratoneti Carnago MGO   1:26.02,3     15.20,1  (1065)    4.04
7          151. Crowley Drew, Engelberg             65 Lauftreff Engelberg         1:33.37,4     26.03,7  (1066)    4.26
5            5. Cuhnova Anita, LV-Ogre              84 Varpa                       3:10.12,4      9.12,4   (245)    4.30
3            8. Curletto Roberto, I-Saltrio         47 atletica arcisate           3:14.58,9     22.40,2    (39)    4.37
7           41. Cusmà Antonio, I-Milano             74 Società Canottieri Milano   1:19.46,0     12.12,3  (1067)    3.46

totale 88



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.