XXII Maratona Ticino 2004 - per nome "B"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          321. Baccanelli Stefano                  59 Carona                      2:19.43,9   1:09.01,7  (1346)    6.37
9           24. Bachmann Shaan                      53 Masein                      1:31.19,2      9.36,7  (1008)    4.19
7          251. Badasci Natalino                    65 Orselina                    1:47.39,5     40.05,8  (2541)    5.06
7           79. Bader Philipp                       65 Seltisberg                  1:25.29,8     17.56,1  (1009)    4.03
13          77. Badilatti Francesca                 50 Poschiavo                   1:57.24,0     39.34,0  (2015)    5.33
9          151. Badilatti Luigi                     49 Poschiavo                   2:00.12,7     38.30,2  (2016)    5.41
7          314. Badrutt Gian Marco                  74 Luzern                      2:03.11,4     55.37,7  (2017)    5.50
7          184. Bähler Christoph                    70 Zürich                      1:39.24,8     31.51,1  (2019)    4.42
8          266. Baldinger Peter                     55 Olten                       1:52.16,4     41.34,2  (2020)    5.19
8          146. Baldocchi Aldo, I-Milano            57 Società Canottieri Milano   1:35.32,9     24.50,7  (1010)    4.31
9          125. Balestra Bruno                      53 Gerra (Gambarogno)          1:52.17,7     30.35,2  (2021)    5.19
9          114. Ballerini Mauro                     51 Camorino                    1:49.34,6     27.52,1  (2572)    5.11
7           75. Bammer Harald                       68 D-Scheidegg                 1:25.23,7     17.50,0  (1331)    4.02
7          236. Banci Stefano                       66 Lugano                      1:44.25,8     36.52,1  (2569)    4.56
9            3. Bandli Domenic, Ilanz               52 Curriders Arena Alva        1:22.41,9      0.59,4  (2023)    3.55
7          100. Banfi Andreas                       67 Losone                      1:26.58,7     19.25,0  (1426)    4.07
1           40. Baragiotta Stefano, I-Grignasco NO  67 GSA Valsesia                3:10.46,0     46.06,1   (336)    4.31
7          301. Bargna Alessio                      75 I-Figino Serenza            1:56.54,0     49.20,3   (434)    5.32
7          167. Barloggin Damian, Cugnasco          84 Vis Nova                    1:36.39,6     29.05,9  (1493)    4.34
7          238. Barmasse Patrick                    69 Lugano                      1:44.37,4     37.03,7  (2566)    4.57
9          105. Baroni Angelo, I-Induno Olona (VA)  46 Atletica CRAL Aermacchi     1:48.12,5     26.30,0  (2024)    5.07
9          140. Barraud Jean-Claude                 51 Mont-sur-Lausanne           1:56.52,7     35.10,2  (2025)    5.32
7           24. Basoli Andrea, I-Taino (VA)         72 GP Miralago                 1:15.32,0      7.58,3  (1528)    3.34
2            7. Bassanini Fabio, I-San Giuliano Mil 64 US ACLI Giurati             2:50.10,8     25.41,3   (285)    4.01
7          292. Bassi Stefano                       75 Lugano                      1:53.58,4     46.24,7  (1319)    5.24
7          126. Basso Pietro                        75 I-Comerio                   1:30.37,0     23.03,3  (1551)    4.17
1           66. Battaglia Alberto                   78 I-Sondrio                   3:35.51,7   1:11.11,8   (254)    5.06
7          333. Battaglia Gaspare, Locarno          72 SPL Locarnese               2:14.10,4   1:06.36,7  (2026)    6.21
3           20. Bättig Felix, Oberägeri             50 tri Club ZUG                3:23.28,6     31.09,9   (227)    4.49
13         124. Baum Heike, D-Ravenbsurg            63 Laufend fit und aktiv       2:12.36,3     54.46,3  (2027)    6.17
8           36. Baumann Franz, D-Kißlegg            57 Gazelle Kisslegg            1:23.12,4     12.30,2  (1342)    3.56
8            5. Bauser Jürgen, D-Kißlegg            64 Gazelle Kisslegg            1:16.54,0      6.11,8  (1343)    3.38
2           82. Beat Schoeneck                      63 Läufelfingen                4:02.09,4   1:37.39,9    (18)    5.44
7          137. Bechtold Marcel, Erstfeld           66 triuri                      1:32.17,2     24.43,5  (1013)    4.22
7           69. Beck Christian, D-Siebeldingen      68 TV Hatzenbuehl              1:24.00,9     16.27,2  (2570)    3.58
7          260. Beck Giovanni                       69 Minusio                     1:48.35,6     41.01,9  (2031)    5.08
8           17. Beeler Karl, Rothenthurm            59 TSV Rothenthurm             1:20.13,3      9.31,1  (1283)    3.48
12          35. Begic Penelope                      70 Fribourg                    1:47.45,8     29.00,4  (2032)    5.06
7          310. Bejntner Markus, D-Bienne           68 Cargo Power                 2:00.20,9     52.47,2  (1521)    5.42
13         125. Bellini Maria, I-Arona              47 GS Castellania              2:12.55,1     55.05,1  (2033)    6.18
7          337. Belloli Ivano, I-Arona              46 Podistica Arona             2:27.55,0   1:20.21,3  (2034)    7.00
12          28. Belloli Nicole, Cama                70 Runner's Club Bellinzona    1:45.27,0     26.41,6  (2035)    4.59
8           70. Belloni Raffaele                    61 I-Milano                    1:27.28,5     16.46,3  (1269)    4.08
8           67. Belmonte Delio, I-Milano            61 Società Canottieri Milano   1:27.12,0     16.29,8  (1014)    4.07
8          179. Beltrame Roberto, Urdorf            61 Starmilano Atl Club         1:39.50,5     29.08,3  (2036)    4.43
13          92. Beltrami Agnes                      61 Cham                        2:00.55,8     43.05,8  (2535)    5.43
2           25. Bengtson Lars, Speicher             61 TV Teufen                   3:03.40,6     39.11,1   (347)    4.21
7          298. Benham Matt                         73 Pregassona                  1:55.31,6     47.57,9  (2037)    5.28
10          51. Benini Giorgio                      44 I-Porlezza                  2:27.24,9   1:00.30,6  (1565)    6.59
6            4. Benkovics Agnes                     68 Gordola                     3:20.57,2     17.34,6    (19)    4.45
7          140. Benkovics Michel, Gordola           66 Tri Team Ticino             1:32.41,6     25.07,9  (1380)    4.23
3           12. Berchtold René, Fiesch              53 LT Goms                     3:20.11,1     27.52,4   (319)    4.44
7          190. Beretta Adriano, Arcegno            70 SPL Locarnese               1:39.55,8     32.22,1  (2038)    4.44
8          117. Beretta Marco, I-Lissone Milano     60 Gruppo Canottieri Lario C   1:32.00,2     21.18,0   (413)    4.21
6            2. Bergler  Uschi, D-Grünkraut         58 SC Vogt                     3:11.06,1      7.43,5   (286)    4.31
13          58. Bernasconi Ines                     58 Riggisberg                  1:54.04,8     36.14,8  (2039)    5.24
8          121. Bernasconi Luca                     61 Claro                       1:32.18,7     21.36,5  (2529)    4.22
12           2. Berri Annina                        80 Schänis                     1:22.29,7      3.44,3  (1016)    3.54
9           12. Bersacola Dino, Claro               49 GAB Bellinzona              1:27.37,7      5.55,2  (1017)    4.09
10           2. Berta Elvezio, Breganzona           43 USC Capriaschese            1:32.39,5      5.45,2  (1018)    4.23
8           18. Bertolini Andrea, I-Luvinate (VA)   57 Atletica CRAL Aermacchi     1:20.20,6      9.38,4  (1019)    3.48
2           77. Beschta Reinhard                    55 D-Holzheim                  3:55.53,6   1:31.24,1    (20)    5.35
7          247. Betrisey Michel, Gordola            83 USL Unione Sportiva         1:46.06,9     38.33,2  (1420)    5.01
7          240. Betti Tiberio, I-Bisuschio          66 Atletica Crestani           1:44.39,8     37.06,1  (2040)    4.57
7          313. Bettina Alessandro                  68 I-Como                      2:02.08,2     54.34,5  (1542)    5.47
8          303. Bettoni Claudio                     61 CH                          2:02.29,5     51.47,3  (1323)    5.48
8          316. Beutel Albrecht, D-Ravensburg       61 Samson Running              2:10.07,5     59.25,3  (2041)    6.10
10          25. Bianchi Alberto, I                  43 Gruppo Canottieri Lario C   1:52.02,7     25.08,4  (2489)    5.18
7           53. Bianchi Fabrizio, I-Senna Comasco   66 A.T. Lario                  1:22.29,9     14.56,2  (1020)    3.54
9           83. Bianchi Lorenzo, I-Varese           51 Atletica CRAL Aermacchi     1:44.18,9     22.36,4  (1021)    4.56
9          154. Bianchini Eraldo, I-Azzate (VA)     50 Runners Valbossa            2:00.50,3     39.07,8  (2042)    5.43
7           20. Bichler Daniel, D-Bodnegg           77 DAV Ravensburg              1:14.50,6      7.16,9  (1350)    3.32
1           23. Bieler Ueli, Zürich                 80 ASVZ Zürich                 2:54.51,3     30.11,4     (6)    4.08
13          43. Bieri-Agner Theres                  57 Schüpfheim                  1:48.46,2     30.56,2  (2043)    5.09
7          134. Bieri Koni, Alpnach Dorf            70 TETO                        1:31.53,0     24.19,3  (1571)    4.21
7          202. Biewer René, D-Kißlegg              66 Gazelle Kisslegg            1:41.13,2     33.39,5  (1345)    4.47
13          36. Biglioli Monica, I-Sondrio          63 2002 Marathon Club          1:45.34,4     27.44,4  (2552)    5.00
12          16. Bigolin Mros Leila, Losone          71 Tri Team Ticino             1:38.39,1     19.53,7  (2517)    4.40
13          28. Bigolin Paula, Cugnasco             63 Vis Nova                    1:43.24,7     25.34,7  (2044)    4.54
7          239. Binetti Fabio                       76 Massagno                    1:44.38,5     37.04,8  (2562)    4.57
1           61. Binggeli Oliver                     73 Affoltern am Albis          3:31.14,0   1:06.34,1    (21)    5.00
7          170. Bini Simone                         71 Olivone                     1:37.10,4     29.36,7  (2045)    4.36
8           29. Birra Fiorenzo, Biasca              60 GP Leventina                1:22.18,7     11.36,5  (1022)    3.54
9          121. Birth Gustavo                       51 Taverne                     1:51.17,5     29.35,0  (1467)    5.16
13         100. Bisig Ruth                          50 Genève                      2:03.06,8     45.16,8  (2047)    5.50
9           13. Bissig Hans, Cham                   51 Schnelle Socke              1:27.55,5      6.13,0  (1023)    4.10
7          215. Bizjak Rudi                         65 D-Baienfurt                 1:42.15,5     34.41,8  (1458)    4.50
2           64. Blaettler Richard                   64 Zuerich                     3:43.45,0   1:19.15,5    (22)    5.18
8          310. Blahak Günther, D-Friedberg         55 ohne                        2:04.59,4     54.17,2  (2048)    5.55
7          178. Blas Uli, D-Wangen im Allgäu        70 MTG Wangen                  1:38.17,8     30.44,1  (1382)    4.39
10          39. Blesi Samuel                        33 Thalwil                     2:05.46,4     38.52,1  (2049)    5.57
12          25. Bliggenstorfer Sandra, Hittnau      70 Freeradicals                1:41.41,8     22.56,4  (2050)    4.49
7           71. Bock Michael, D-Waldkirch           65 USC Freiburg                1:24.20,7     16.47,0  (2210)    3.59
7          231. Boehler Arno, A-Wolfurt             67 Tri Team Lustenau           1:44.16,4     36.42,7  (1270)    4.56
2           39. Boehringer Klaus, D-Neu-Ulm         64 SSV Ulm                     3:15.48,2     51.18,7    (23)    4.38
7           33. Boggini Ivan, Giubiasco             80 SAB Bellinzona              1:18.31,9     10.58,2  (1025)    3.43
7           22. Böhler Andreas, Muttenz             73 St. Louis RC                1:15.19,9      7.46,2  (1026)    3.34
8          166. Böhler Pirmin, D-Ravensburg         57 LG Welfen                   1:38.20,5     27.38,3  (1412)    4.39
7           30. Bohn Pascal, Reckingen VS           68 Laufteam Goms               1:17.25,4      9.51,7  (1544)    3.40
13          23. Bohn Sabine                         63 Alpnach Dorf                1:40.38,2     22.48,2  (1027)    4.46
13          14. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:38.03,8     20.13,8  (1271)    4.38
1           48. Bolt Urs, Horgen                    67 UBS Laufclub                3:18.32,7     53.52,8    (24)    4.42
10          17. Bomio Renato, Minusio               41 SPL Locarnese               1:46.45,2     19.50,9  (2053)    5.03
8          234. Bonadeo Marco, I-Milano             64 2002 marathon club          1:46.33,2     35.51,0  (2494)    5.03
7          117. Bonalumi Matteo, Tenero             81 Tenero Band                 1:28.55,4     21.21,7  (1317)    4.12
8           93. Bonati Jean-Pierre, Boncourt        60 Bobo                        1:28.54,0     18.11,8  (1028)    4.12
7            4. Boneschi Paolo, I-Oggebbio          81 Virtus Locarno - Sportolo   1:09.23,3      1.49,6  (1029)    3.17
7           12. Bonesi Alain, I-Morbegno            75 adm ponte melavi            1:12.05,6      4.31,9  (1030)    3.25
8           91. Bonsignore Ettore                   62 Breganzona                  1:28.49,5     18.07,3  (2054)    4.12
7          265. Bordoli Cristiano                   69 I-Menaggio                  1:50.17,1     42.43,4  (2495)    5.13
7          259. Bordoni Giancarlo                   ?? I-Sondrio                   1:48.30,9     40.57,2  (1504)    5.08
9           38. Borella Attilio                     47 Giubiasco                   1:35.56,5     14.14,0  (1031)    4.32
12          38. Borella Sabrina                     74 Giubiasco                   1:48.36,5     29.51,1  (1032)    5.08
9           76. Borelli Fausto, Barbengo            53 SAM MASSAGNO                1:42.52,4     21.09,9  (2055)    4.52
8          273. Borghi Giancarlo, I-Cantù           55 GS Villaguardia             1:53.15,4     42.33,2   (438)    5.22
13         135. Borghi Milva                        67 Lodrino                     2:16.56,6     59.06,6  (2056)    6.29
9           34. Borla Marco, Camignolo              54 SP Camignolo                1:34.59,0     13.16,5  (1033)    4.30
1           25. Borlat Grégoire, Yens               66 Le pied du Jura             2:55.44,8     31.04,9   (315)    4.09
8          156. Borradori Giorgio                   55 Bellinzona                  1:36.33,8     25.51,6  (2057)    4.34
8          246. Bortolotti Giorgio, Arosio          58 SAP Purasca                 1:48.21,7     37.39,5  (2058)    5.08
2           17. Bosshammer Ralf, D-Vogt             58 SC Vogt                     2:58.33,7     34.04,2    (25)    4.13
2           47. Bosshardt Peter, Zürich             57 ASVZ Zürich                 3:24.02,4     59.32,9    (26)    4.50
7          334. Botticelli Giulio                   78 Muralto                     2:15.09,4   1:07.35,7  (2518)    6.24
7          278. Bowman Bryce                        72 Zuerich                     1:52.17,1     44.43,4  (2060)    5.19
8          224. Bozzini Claudio                     63 Corzoneso                   1:45.27,7     34.45,5  (1035)    4.59
7          228. Bozzini Davide                      71 F-Gex                       1:44.06,6     36.32,9  (2061)    4.56
13          17. Bracelli Lea, Li Curt               66 Valposchiavo                1:38.39,7     20.49,7  (2062)    4.40
2           35. Braun Charly, D-Lautrach            60 Alpenquerulanten            3:11.53,9     47.24,4    (27)    4.32
9          162. Breda Battista                      53 Losone                      2:09.52,0     48.09,5  (2530)    6.09
13         129. Breda Ursi                          52 Losone                      2:14.30,0     56.40,0  (2531)    6.22
13           4. Breitenmoser Antonia, Appenzell     60 Lauftröff Appenzell         1:28.35,7     10.45,7  (1036)    4.11
7           47. Breitenmoser Stefan, Appenzell      67 Lauftröff Appenzell         1:21.44,2     14.10,5  (1037)    3.52
7          303. Brera Fabio                         74 I-Menaggio                  1:58.06,6     50.32,9  (2496)    5.35
7           31. Bresser Carsten, D-Neustadt         70 RSC Neustadt                1:18.09,2     10.35,5  (2571)    3.42
6            6. Brocklebank Susan                   61 Lutry                       3:28.13,5     24.50,9    (28)    4.56
8           11. Browne David, Vilters               64 Lauftreff Melss             1:18.46,0      8.03,8  (1578)    3.44
10          19. Brunhart Bruno                      40 Wädenswil                   1:48.18,1     21.23,8  (2589)    5.07
6            8. Brunner Jeannette, Dübendorf        68 ZKB Laufeergruppe           3:39.38,8     36.16,2   (297)    5.12
2           73. Brunner Stephan, Dübendorf          64 ZKB Läufergruppe            3:52.36,0   1:28.06,5   (344)    5.30
8           50. Brüschweiler Mathias                61 Zürich                      1:25.06,3     14.24,1  (1038)    4.02
7          277. Büchel Emil                         65 FL-Schaan                   1:52.15,2     44.41,5  (2063)    5.19
6           20. Bucher Esther                       54 Heiligkreuz LU              4:16.44,9   1:13.22,3    (30)    6.05
1           20. Bucher Mark, Luzern                 74 LSC Laufteam                2:50.51,0     26.11,1   (277)    4.02
8          175. Buchet Philippe                     62 I-Biandronno                1:39.08,3     28.26,1  (2064)    4.41
2           56. Buchmann Heinz, Nänikon             57 rascor                      3:29.48,1   1:05.18,6   (228)    4.58
7          132. Buechi Walter                       65 Chur                        1:31.16,0     23.42,3  (1039)    4.19
7          196. Buehler Martin                      73 Knonau                      1:40.23,5     32.49,8  (2065)    4.45
7          246. Buetti Iwan                         71 Vira (Gambarogno)           1:46.00,0     38.26,3  (2066)    5.01
8           59. Bugna Maurizio, I-ClainoBBengt con  64 Atl. Lario                  1:26.14,4     15.32,2   (446)    4.05
13         147. Bühler Nora                         66 FL-Triesenberg              2:35.16,2   1:17.26,2  (1367)    7.21
10          29. Bühlmann Ernst                      43 Küsnacht ZH                 1:55.26,3     28.32,0  (2068)    5.28
7          289. Bühlmann Patrick                    71 St. Niklausen               1:53.47,3     46.13,6  (2069)    5.23
1           87. Bulgarini Christian                 71 Massagno                    4:15.20,0   1:50.40,1    (31)    6.03
12          10. Bulgheroni Erica, I                 82 Atletica CRAL Aermacchi     1:32.05,0     13.19,6  (1040)    4.21
9          122. Bulgheroni Paolo, I                 52 Atletica CRAL Aermacchi     1:51.27,0     29.44,5  (2070)    5.16
7          263. Bulliard Patrice                    69 Fribourg                    1:49.56,0     42.22,3  (1488)    5.12
9           40. Buono Giuseppe, I                   48 La Michetta                 1:36.19,1     14.36,6  (1294)    4.33
7          279. Burgyan Roland                      78 Gordola                     1:52.31,4     44.57,7  (2071)    5.20
3            2. Burkart Stefan                      50 Stansstad                   2:54.03,9      1.45,2    (32)    4.07
2           27. Burtscher Martin, A-Bregenz         63 LSG Vorarlberg              3:04.04,9     39.35,4   (253)    4.21
12          21. Busch Carolin, D-Waldkirch          77 SV Waldkirch                1:40.09,9     21.24,5  (2508)    4.44
7          328. Busch Felix                         67 D-Köln                      2:08.39,4   1:01.05,7  (2072)    6.05
12          57. Buser Marianne                      74 Volketswil                  2:07.25,9     48.40,5  (1406)    6.02
7           91. Bussmann Oliver                     71 Langnau am Albis            1:26.22,6     18.48,9  (2073)    4.05

totale 164



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.