15. Steinhölzlilauf 2004 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
01          19. Sanchez-Mischler Livia, Wynigen     95 LC Kirchberg                   7.50,1      1.49,3   (590)    5.13
28           9. Santschi Margret                    51 Allenlüften                 1:00.15,0     10.08,9   (117)    5.44
27          16. Saurer Beat                         60 Thun                          42.56,2      8.30,3   (236)    4.05
02          21. Schäfer Pascal                      95 Schönbühl-Urtenen              6.45,0      0.55,1   (591)    4.30
02           7. Schaffner Luca                      94 Köniz                          6.12,7      0.22,8   (704)    4.08
30           1. Schaller Armin, Neuchâtel           39 SLVS                          45.20,6       -----   (118)    4.19
06          13. Schär Jessica                       89 Thun                          23.50,3      4.51,6  (1096)    5.25
29          12. Schär Jürg, Riggisberg              48 ST Bern                       48.38,5      7.39,8   (230)    4.37
10           5. Schär Mario, Niederscherli          87 TV Länggasse                  16.05,8      0.25,7  (1248)    3.39
06           5. Schärer Denise, Steffisburg         88 All Blacks Thun               20.30,1      1.31,4  (1097)    4.39
04          18. Schärer Fabienne                    91 Steffisburg                   23.24,2      4.05,4  (1098)    5.19
27          43. Schärer Thomas                      61 Steffisburg                   48.15,8     13.49,9   (120)    4.35
22           9. Schaub Anita, Bern                  78 The Ben Johnsons              52.51,7     15.23,4   (121)    5.02
01          24. Scheidegger Deborah, Schönenwerd    94 Team Scheidegger               8.53,4      2.52,6   (592)    5.55
16           2. Scheidegger Elia, Schönenwerd       97 Team Scheidegger               1.33,1      0.01,5   (593)    3.52
02          16. Scheidegger Mischa, Schönenwerd     95 Team Scheidegger               6.31,5      0.41,6   (594)    4.21
11         ---  Scheidegger Therese, Schönenwerd    67 Team Scheidegger              36.50,5      9.05,4  (1099)    8.22
21           1. Schild Olivier, Köniz               86 ST Bern                       41.31,8       -----   (122)    3.57
27          17. Schild Peter, Köniz                 60 ST Bern                       43.18,7      8.52,8   (123)    4.07
25           3. Schilter Christoph, Bolligen        74 ST Bern                       35.32,1      0.55,6     (5)    3.23
15          17. Schmid Jenna                        99 Wohlen b. Bern                 2.13,9      0.30,5   (595)    5.34
23           9. Schmid Philippe, Bern               78 The Ben Johnsons              45.47,6     10.51,0   (124)    4.21
29           5. Schmid Robert, Adelboden            46 LT Frutigen                   43.48,1      2.49,4   (125)    4.10
05          14. Schmid Samuel, Bern                 92 ST Bern                       21.53,4      4.41,2  (1101)    4.58
26           3. Schmid Susanna                      59 Oetwil am See                 48.12,0      0.44,7   (742)    4.35
02          24. Schmid Yannick                      96 Wohlen b. Bern                 6.57,4      1.07,5   (596)    4.38
10          40. Schmutz Beat                        43 Düdingen                      28.32,8     12.52,7  (1102)    6.29
25          28. Schneider Christof                  67 Ittigen                       46.11,7     11.35,2   (126)    4.23
27          54. Schneider Stefan                    62 Bremgarten b. Bern            51.07,7     16.41,8   (127)    4.52
10          27. Schönbächler René                   51 Aegerten                      21.49,3      6.09,2  (1103)    4.57
30           5. Schönholzer Hans, Liebefeld         44 ST Bern                       50.24,8      5.04,2   (128)    4.48
25           2. Schönholzer Urs, Bern               72 ST Bern                       35.09,8      0.33,3     (3)    3.20
29          19. Schori Beat                         53 Muri b. Bern                  50.42,7      9.44,0  (1260)    4.49
16          21. Schrag Nicola                       99 Niederwangen BE                2.10,3      0.38,7   (597)    5.25
11         ---  Schuler Meinrad, Thun               38 SLVS                          35.10,6      7.25,5  (1104)    7.59
15           5. Schürch Bess, Spiegel b. Bern       97 ST Bern                        1.53,0      0.09,6   (598)    4.42
16           4. Schwander Florian                   98 Riggisberg                     1.35,3      0.03,7   (702)    3.58
16          16. Schwander Manuel                    00 Riggisberg                     2.02,1      0.30,5   (703)    5.05
29          22. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                          52.07,4     11.08,7   (129)    4.57
15          37. Sclabas Arianna, Kirchberg BE       98 LC Kirchberg                   2.59,7      1.16,3   (599)    7.29
03           6. Sclabas Dario                       60 Kirchberg BE                   8.52,8      2.40,8  (1258)    5.55
15          35. Sclabas Delia                       00 Kirchberg BE                   2.58,3      1.14,9   (721)    7.25
03           7. Sclabas Gerber B.                   62 Kirchberg BE                   8.55,3      2.43,3  (1257)    5.56
15          38. Sclabas Ilenia                      00 Kirchberg BE                   3.08,1      1.24,7   (720)    7.50
02          31. Sclabas Luca, Kirchberg BE          95 LC Kirchberg                   7.52,3      2.02,4   (600)    5.14
15          36. Sclabas Silia                       00 Kirchberg BE                   2.59,2      1.15,8   (722)    7.28
01           6. Seck Aïssatou, Bern                 95 ST Bern                        6.35,1      0.34,3   (601)    4.23
23          13. Sejdini Nazif                       76 Gümmenen                      50.38,9     15.42,3   (130)    4.49
16          15. Siegrist Benjamin                   98 Ostermundigen                  2.00,9      0.29,3   (602)    5.02
25          35. Sipho Manashe                       70 Bern                          48.50,3     14.13,8  (1215)    4.39
10          10. Sommer Heinz, Zollikofen            65 RunBikeDay.ch                 17.28,1      1.48,0  (1108)    3.58
10          15. Sommerhalder Markus                 65 Liebefeld                     18.36,6      2.56,5  (1206)    4.13
27          33. Spadaro Aldo                        59 Bern                          46.09,3     11.43,4   (131)    4.23
27          25. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht                     45.11,2     10.45,3   (132)    4.18
15          43. Speich Yumi                         01 Moosseedorf                    4.56,5      3.13,1   (243)   12.21
27          47. Spring Alvar                        58 Gümligen                      49.32,7     15.06,8   (133)    4.43
09          14. Spycher Claudia, Nidau              64 LAC Biel                      21.29,4      5.02,5  (1109)    4.53
05           1. Spycher Nicolas, Nidau              91 LAC Biel                      17.12,2       -----  (1110)    3.54
02          34. Spycher Nils                        95 Liebefeld                      8.31,5      2.41,6   (604)    5.41
10          18. Spycher Thomas, Nidau               67 LAC Biel                      19.01,9      3.21,8  (1112)    4.19
29          11. Steiger Peter                       46 Bern                          46.21,3      5.22,6   (231)    4.24
29          10. Steiner Christian                   53 Kiesen                        45.51,4      4.52,7   (134)    4.22
29          24. Steiner Jost                        47 Ostermundigen                 53.38,8     12.40,1   (735)    5.06
27          20. Steiner Jürg                        64 Mittelhäusern                 44.24,9      9.59,0   (135)    4.13
07           2. Stocker Benjamin                    89 Beromünster                   16.44,7      0.31,9  (1250)    3.48
04          15. Stofer Céline, Kehrsatz             93 GG Bern                       22.34,2      3.15,4  (1113)    5.07
04           1. Stofer Michèle, Kehrsatz            91 GG Bern                       19.18,8       -----  (1114)    4.23
02           4. Stouthandel Jan, Bern               94 ST Bern                        5.59,9      0.10,0   (605)    3.59
28           1. Strahm Ruth                         49 Frauenkappelen                50.06,1       -----   (240)    4.46
10          12. Strasser Daniel                     62 Bern                          17.56,6      2.16,5  (1115)    4.04
06          10. Strasser Desirée                    89 Bern                          23.18,5      4.19,8  (1116)    5.17
10          28. Strasser Martin                     87 Bern                          21.53,8      6.13,7  (1117)    4.58
15          30. Strasser Stefanie                   99 Bern                           2.48,6      1.05,2   (606)    7.01
08           1. Streit Fränzi                       85 Niederscherli                 18.37,9       -----  (1247)    4.14
25           4. Streit Niklaus, Thörishaus          73 ST Bern                       36.15,3      1.38,8     (7)    3.27
30           7. Streit Ulrich                       38 Lyss                          57.29,6     12.09,0  (1256)    5.28
28           8. Stritt Christine                    47 Gurmels                       59.43,8      9.37,7   (136)    5.41
27           6. Stuber Robert, Kriegstetten         55 LG Derendingen                38.14,8      3.48,9   (137)    3.38

Total 78



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.