Frauen

17. Rapperswiler Schlosslauf - Frauen

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Abosa Amabet                        ?? ETH-Aethiopien                18.05,4       -----    (51)  FE       1.   
    2. Koech Rebby                         ?? KEN-Kenia                     18.22,8      0.17,4    (58)  FE       2.   
    3. Petrikova Irena                     ?? CZ-Tschechische Republik      18.26,0      0.20,6    (55)  FE       3.   
    4. Chirchir Margret                    ?? KEN-Kenia                     18.51,5      0.46,1    (52)  FE       4.   
    5. Meier Bernadette                    72 Dreien                        19.03,4      0.58,0    (59)  FE       5.   
    6. Zimmer Monique                      75 Düdingen                      19.15,3      1.09,9    (57)  FE       6.   
    7. Kosgei Anita                        ?? KEN-Kenia                     19.59,0      1.53,6    (54)  FE       7.   
    8. Gautschi Maja, Grüt (Gossau ZH)     64 LC Meilen                     20.08,9      2.03,5  (1615)  F3       1.   
    9. Göldi Marlis, Bütschwil             67 KTV Bütschwil                 20.30,3      2.24,9  (1507)  F2       1.   
   10. Fattini Gabriela                    66 Pfungen                       21.22,8      3.17,4  (1530)  F2       2.   
   11. Vogt Barbara, Gelterkinden          60 Straumann Running Team        21.59,9      3.54,5  (1618)  F3       2.   
   12. Hegner Monika, Siebnen              80 TSV Galgenen                  22.40,6      4.35,2  (1410)  F1       1.   
   13. Villiger Bea                        76 Jona                          22.46,2      4.40,8  (1411)  F1       2.   
   14. Colombo Patrizia                    78 Jona                          22.47,6      4.42,2  (1408)  F1       3.   
   15. Thalmann Susi                       72 Ibach                         22.52,9      4.47,5  (1515)  F2       3.   
   16. Bedford Pia, Einsiedeln             66 KTV Einsiedeln                22.57,0      4.51,6  (1503)  F2       4.   
   17. Schweickhardt Léa, Saxon            60 CABV Martigny                 23.03,2      4.57,8  (1605)  F3       3.   
   18. Rodighiero Sandra                   83 Lüchingen                     23.07,4      5.02,0  (1404)  F1       4.   
   19. Stucki Martina                      ?? St. Gallenkappel              23.10,0      5.04,6  (1406)  F1       5.   
   20. Zopfi Elisabeth                     62 Schwanden GL                  23.11,9      5.06,5  (1616)  F3       4.   
   21. Hegner Connie                       67 Schmerikon                    23.12,7      5.07,3  (1508)  F2       5.   
   22. Schnyder Christa                    60 Vilters                       23.14,1      5.08,7  (1609)  F3       5.   
   23. Denoth Dorette, Volketswil          51 LC Uster                      23.23,0      5.17,6  (1706)  F4       1.   
   24. Züger Karin                         72 Rapperswil SG                 23.24,0      5.18,6  (1520)  F2       6.   
   25. Bucher Rita, Tuggen                 78 KTV Altendorf                 23.55,3      5.49,9  (1413)  F1       6.   
   26. Gämperli Jeannine, Jona             64 LT Rappi-Jona                 23.58,2      5.52,8  (1608)  F3       6.   
   27. Süsstrunk Marlies, Wettingen        64 LC Regensdorf                 23.58,9      5.53,5  (1619)  F3       7.   
   28. Steiner Evelyne, Rapperswil SG      78 dynamicssportsgroup.ch        23.59,7      5.54,3  (1412)  F1       7.   
   29. Suter Luzia, Gossau SG              79 SG - AR                       24.42,7      6.37,3  (1407)  F1       8.   
   30. Bader Renate, Bremgarten AG         70 LR Wohlen                     24.48,6      6.43,2  (1502)  F2       7.   
   31. Keller Leonie, Zürich               80 TRIZO/ in-team                25.06,8      7.01,4  (1409)  F1       9.   
   32. Baronchelli Sandra, Lumino          73 www.in-team.ch                25.07,5      7.02,1  (1523)  F2       8.   
   33. Wildhaber Annamarie                 60 Altendorf                     25.15,0      7.09,6  (1607)  F3       8.   
   34. von Atzigen Simone, Gommiswald      73 dynamicsportsgroup.ch         25.19,1      7.13,7  (1527)  F2       9.   
   35. Looser Esther, Galgenen             64 Läufergruppe TSV Galgenen     25.23,1      7.17,7  (1606)  F3       9.   
   36. Kamm Rahel, Näfels                  53 TRI Glarnerland               25.27,0      7.21,6  (1707)  F4       2.   
   37. Kuster Verena                       56 Zürich                        25.37,7      7.32,3  (1617)  F3       10.  
   38. Müller Aja                          74 Schmidshof                    25.48,6      7.43,2  (1526)  F2       10.  
   39. Sandmeier Monika, Oberurnen         84 LAV Glarus                    25.57,8      7.52,4  (1405)  F1       10.  
   40. Bösch Concetta                      48 Steinach                      26.00,4      7.55,0  (1704)  F4       3.   
   41. Mitter Manuela                      69 Rebstein                      26.02,2      7.56,8  (1511)  F2       11.  
   42. Arpagaus Tresa, Jona                53 Laufträff Rapperswil- Jon     26.44,9      8.39,5  (1702)  F4       4.   
   43. Schubiger Barbara                   73 Uetliburg SG                  26.47,2      8.41,8  (1517)  F2       12.  
   44. Hager Karin                         80 Bubikon                       26.48,0      8.42,6  (1402)  F1       11.  
   45. Knecht Manuela                      69 Kaltbrunn                     26.50,3      8.44,9  (1516)  F2       13.  
   46. Rindbrunecht Yvonne                 57 Uster                         27.00,7      8.55,3  (1613)  F3       11.  
   47. Hächler Valeria, Gossau ZH          85 OLG Wald                      27.29,4      9.24,0    (53)  FE       8.   
   48. Thoeny Barbara                      67 Trimmis                       27.33,7      9.28,3  (1519)  F2       14.  
   49. Etter Claudia                       67 Jona                          27.38,2      9.32,8  (1529)  F2       15.  
   50. Bischof Simone                      76 Wagen                         27.46,3      9.40,9  (1401)  F1       12.  
   51. Kaltenbrunner Elisabeth             60 Triesen                       27.56,8      9.51,4  (1612)  F3       12.  
   52. Schirgi Sabrina                     69 Steinach                      27.59,5      9.54,1  (1512)  F2       16.  
   53. Dietrich-Pfister Bettina, Herisau   72 LSV SG-Appenzell              28.00,4      9.55,0  (1525)  F2       17.  
   54. Kreienbühl Anna, Rüti ZH            54 TV Rüti                       28.07,5     10.02,1  (1705)  F4       5.   
   55. Mueller Regula                      69 Jona                          28.08,4     10.03,0  (1531)  F2       18.  
   56. Oberding Ines                       81 Rüti ZH                       28.09,0     10.03,6  (1403)  F1       13.  
   57. Hunziker Ursula, Zürich             55 TV Unterstrass                28.35,4     10.30,0  (1614)  F3       13.  
   58. Inauen Carole                       68 Rapperswil SG                 28.43,2     10.37,8  (1521)  F2       19.  
   59. Aeberhard Astrid                    64 Wagen                         28.54,2     10.48,8  (1611)  F3       14.  
   60. Leonforte Beatrice, Caslano         64 Los Dos                       28.59,2     10.53,8  (1610)  F3       15.  
   61. Caboussat Mirabelle                 67 Siebnen                       29.01,6     10.56,2  (1505)  F2       20.  
   62. Langhart Dora, Chur                 57 ESV-Chur                      29.02,8     10.57,4  (1604)  F3       16.  
   63. Brovelli Evelyne                    66 Herisau                       29.25,6     11.20,2  (1504)  F2       21.  
   64. Amuser Frieda, Jona                 39 Lauf-Träff Jona               29.37,8     11.32,4  (1701)  F4       6.   
   65. Schilliger Maya, Einsiedeln         63 STV Einsiedeln                29.51,8     11.46,4  (1601)  F3       17.  
   66. Künzle Elisabeth                    66 Gossau SG                     29.59,1     11.53,7  (1528)  F2       22.  
   67. Arana Antelo Maria                  66 Wettingen                     30.00,5     11.55,1  (1518)  F2       23.  
   68. Wetter Ingrid                       62 Herisau                       30.16,8     12.11,4  (1603)  F3       18.  
   69. Meier Andrea                        69 Zürich                        31.48,0     13.42,6  (1522)  F2       24.  
   70. Vieli Yasmin                        60 Domat/Ems                     32.22,9     14.17,5  (1602)  F3       19.  
   71. Römer Joanna                        74 Rapperswil SG                 32.55,2     14.49,8  (1524)  F2       25.  
   72. Wepfer Gaby                         65 Zürich                        34.32,6     16.27,2  (1514)  F2       26.  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.