(6) männliche Jugend 2

17. Rapperswiler Schlosslauf - (6) männliche Jugend 2

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Bochtler Nicola, Wald ZH            92 LC Meilen-tri / Erdgas Zü      5.23,8       -----   (647)  
    2. Simeon Arno                         91 Jona                           5.24,5      0.00,7   (620)  
    3. Riegg Fridolin, Filzbach            92 LAV Glarus                     5.31,6      0.07,8   (614)  
    4. Schilter Thomas, Steinen            90 TSV Steinen                    5.39,6      0.15,8   (618)  
    5. Hutter Christian, Galgenen          91 LäufergruppeTSV Galgenen       5.40,6      0.16,8   (627)  
    6. Gasser Gian Marco, Feusisberg       91 VMC Eschenbach                 5.42,1      0.18,3   (648)  
    7. Mittelholzer Andreas, Wolfertswil   92 Skiclub Urnäsch                5.43,3      0.19,5   (612)  
    8. Oberlin Pirmin, Galgenen            92 Läufergruppe TSV Galgenen      5.46,2      0.22,4   (628)  
    9. Looser Dario, Galgenen              92 Läuffergruppe TSV Galgene      5.47,5      0.23,7   (629)  
   10. Koller Philipp                      90 Gossau SG                      5.51,6      0.27,8   (645)  
   11. Rohr Patrick, Filzbach              92 LAV Glarus                     5.53,4      0.29,6   (615)  
   12. Ramsauer Roland, Urnäsch            91 TV Teufen                      5.55,4      0.31,6   (613)  
   13. Bosshard Damiano                    91 Uznach                         5.56,4      0.32,6   (644)  
   14. Wildhber Jonas, Galgenen            91 Läufergruppe TSV Galgenen      5.57,7      0.33,9   (630)  
   15. Wohlwend Patrik, Sennwald           90 STV Oberriet Eichenwies        6.00,2      0.36,4   (636)  
   16. Hüppi Reto, Gommiswald              91 Jugi Gommiswald                6.01,8      0.38,0   (607)  
   17. Baumann Raphael, Unterägeri         92 LA Unterägeri                  6.03,1      0.39,3   (601)  
   18. Raimann Sven                        90 Gebertingen                    6.07,2      0.43,4   (641)  
   19. Hobi Kevin, Walenstadt              91 LR Walenstadt                  6.08,5      0.44,7   (635)  
   20. Fassbind Stefan, Steinen            92 TSV Steinen                    6.09,0      0.45,2   (604)  
   21. Sutter Andreas, Gommiswald          90 Jugi Gommiswald                6.10,2      0.46,4   (622)  
   22. Yasar Attila                        92 Pfäffikon SZ                   6.11,9      0.48,1   (624)  
   23. Kälin Nico                          91 Rapperswil SG                  6.15,3      0.51,5   (632)  
   24. Riedel Florian, Neftenbach          92 LV Winterthur                  6.16,6      0.52,8   (640)  
   25. Sutter Daniel, Gommiswald           92 Jugi Gommiswald                6.17,9      0.54,1   (623)  
   26. Stucki Cornel, St. Gallenkappel     91 SC Diemberg                    6.19,2      0.55,4   (621)  
   27. Wildhaber Roman, Walenstadt         92 Läuferriege Walenstadt         6.19,8      0.56,0   (639)  
   28. Altherr Christof, Urnäsch           92 SC Urnäsch                     6.20,7      0.56,9   (638)  
   29. Kälin Daniel, Steinen               92 TSV Steinen                    6.27,9      1.04,1   (625)  
   30. Fässler Christoph, Schwyz           92 TV Ibach                       6.28,3      1.04,5   (642)  
   31. De Pizzol Stefan, St. Gallenkappel  92 SC Diemberg                    6.30,6      1.06,8   (603)  
   32. Peduzzi Christian                   91 Wangen ZH                      6.33,0      1.09,2   (643)  
   33. Bolfing Dino, Eschenbach SG         92 SC-Diemberg                    6.35,0      1.11,2   (602)  
   34. Schellenberg Kevin, Reichenburg     92 Läuferriege TV Reichenbur      6.40,6      1.16,8   (617)  
   35. Rüegg Adrian                        91 Wollerau                       6.45,3      1.21,5   (637)  
   36. Jöhl Simon, Gommiswald              91 Jugi Gommiswald                6.45,8      1.22,0   (608)  
   37. Thöny Raphael, Trimmis              92 TV Trimmis                     6.46,2      1.22,4   (634)  
   38. Truttmann Sandro, Steinen           92 TSV Steinen                    6.56,3      1.32,5   (626)  
   39. Schnyder Thomas                     91 Braunwald                      6.57,9      1.34,1   (619)  
   40. Gähler Daniel, Gommiswald           92 Jugi Gommiswald                7.01,4      1.37,6   (605)  
   41. Schmidmajer Dino                    92 Uster                          7.02,9      1.39,1   (646)  
   42. von Gunten Kevin                    92 Rüti ZH                        7.03,4      1.39,6   (631)  
   43. Beceren Burak, Siebnen              92 STV Siebnen                    7.03,9      1.40,1   (633)  
   44. Rüegsegger Lukas, Oberhasli         92 TV Niederhasli                 7.11,7      1.47,9   (616)  
   45. Holenstein Greg, Ermenswil          91 Garten Holenstein AG           7.12,2      1.48,4   (606)  
   46. Kobelt Peter, Gommiswald            92 Jugi Gommiswald                7.12,6      1.48,8   (610)  
   47. Kistler Markus, Reichenburg         90 Läuferriege TV Reichenbur      7.24,0      2.00,2   (609)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.