(3) weibliche Jugend 1

17. Rapperswiler Schlosslauf - (3) weibliche Jugend 1

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Blecha Hannah, A-Feldkirch          93 TS Gisingen-Vorarlberg         3.53,9       -----   (303)  
    2. Valdez Salomé, Altstätten SG        94 STV Oberriet-Eichenwies        3.54,9      0.01,0   (330)  
    3. Schönenberger Simone                93 Salez                          3.59,3      0.05,4   (327)  
    4. Spring Rebecca, Binz                93 FC Schwerzenbach               4.01,4      0.07,5   (350)  
    5. Moritsch Sandra, A-Feldkirch        93 TS Raiffeisen-Gisingen         4.04,8      0.10,9   (317)  
    6. Kamm Tamara, Filzbach               94 LAV Glarus                     4.05,3      0.11,4   (313)  
    7. Kurath Eliane                       93 Gams                           4.08,0      0.14,1   (339)  
    8. Haudenschild Livia, Jona            94 LC Rapperswil-Jona             4.11,2      0.17,3   (308)  
    9. Altherr Daniela, Urnäsch            93 SC Urnäsch                     4.13,5      0.19,6   (342)  
   10. Ramsauer Marina, Urnäsch            93 Skiclub Urnäsch                4.14,4      0.20,5   (318)  
   11. Rütimann Carmen, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil-Jona             4.15,3      0.21,4   (323)  
   12. Freiburghaus Irina, Ursenbach       93 LV Huttwil                     4.18,3      0.24,4   (305)  
   13. Kündig Jennifer                     93 Wolfhausen                     4.29,5      0.35,6   (341)  
   14. Meier Tara                          95 Lüchingen                      4.30,9      0.37,0   (315)  
   15. Schmid Michelle, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil-Jona             4.41,8      0.47,9   (326)  
   16. Jöhl Jeanette, Gommiswald           93 Jugi Gommiswald                4.43,7      0.49,8   (311)  
   17. Kamm Bianca, Filzbach               95 LAV Glarus                     4.46,0      0.52,1   (312)  
   18. Wildhaber Nadine, Walenstadt        94 Läuferriege Walenstadt         4.50,1      0.56,2   (346)  
   19. Bieri Nadine, Huttwil               93 LV Huttwil                     4.56,9      1.03,0   (302)  
   20. Mächler Geraldine                   94 Buttikon SZ                    4.58,1      1.04,2   (314)  
   21. Sutter Jasmin, Gommiswald           95 Jugi Gommiswald                5.00,8      1.06,9   (328)  
   22. Ochsner Tatjana                     95 Gross                          5.01,8      1.07,9   (345)  
   23. Inderbitzin Carla, Steinen          95 TSV Steinen                    5.02,9      1.09,0   (310)  
   24. Gregorio Francesca, Neuhaus SG      95 Geräteturnen STV Eschenba      5.09,1      1.15,2   (306)  
   25. Beccarelli Yasmine                  95 Amriswil                       5.17,5      1.23,6   (301)  
   26. Ernst Yasmin                        95 Jona                           5.21,6      1.27,7   (338)  
   27. Ritter Stefanie                     95 Degersheim                     5.27,2      1.33,3   (321)  
   28. Würmli Nadja, Gommiswald            93 Jugi Gommiswald                5.28,4      1.34,5   (331)  
   29. Longo Cecilia, A-Feldkirch          94 TS Gisingen-Vorarlberg         5.35,6      1.41,7   (335)  
   30. Rickli Nadine                       93 Wilen b. Wollerau              5.37,0      1.43,1   (320)  
   31. Schürmann Daniela                   95 Rüti ZH                        5.39,7      1.45,8   (344)  
   32. Marty Nadine                        93 Jona                           5.41,1      1.47,2   (347)  
   33. Kluser Georgina                     93 Rüti ZH                        5.44,2      1.50,3   (336)  
   34. Reichmuth Nadine                    94 Wolfhausen                     5.47,2      1.53,3   (319)  
   35. Dieziger Michelle, Gommiswald       94 Jugi Gommiswald                5.49,7      1.55,8   (304)  
   36. Mitter Jessica                      95 Rebstein                       5.51,3      1.57,4   (316)  
   37. Schilliger Linda, Einsiedeln        94 STV Einsiedeln                 5.52,9      1.59,0   (325)  
   38. Beceren Büsra, Siebnen              93 STV Siebnen                    5.54,2      2.00,3   (340)  
   39. Gregorio Ilaria, Neuhaus SG         94 STV Eschenbach                 5.56,7      2.02,8   (307)  
   40. Brünn Eva                           94 Jona                           6.00,8      2.06,9   (343)  
   41. von Gunten Michelle                 94 Rüti ZH                        6.03,6      2.09,7   (337)  
   42. Wirz Fabienne, Rapperswil SG        95 Ferienpass                     6.05,3      2.11,4   (333)  
   43. Galtschinski Juliane                93 Kerzers                        6.06,4      2.12,5   (349)  
   44. Steinauer Karin                     95 Einsiedeln                     6.13,2      2.19,3   (348)  
   44. Valdez Desirée                      95 Altstätten                     6.13,2      2.19,3   (329)  
   46. Scheidegger Deborah, Schönenwerd    94 Team Scheidegger               6.20,3      2.26,4   (324)  
   47. Holenstein Jana, Ermenswil          93 Garten Holenstein AG           6.38,4      2.44,5   (309)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.