(2) Knaben

17. Rapperswiler Schlosslauf - (2) Knaben

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Kaiser Simon                        96 Gams                           1.41,2       -----   (237)  
    2. Brändle Joel                        96 Jona                           1.43,1      0.01,9   (203)  
    3. Bolfing Mirco, Eschenbach SG        96 SC-Diemberg                    1.48,6      0.07,4   (202)  
    4. Thöny Manuel                        96 Trimmis                        1.51,4      0.10,2   (234)  
    5. Beceren Beyazit, Siebnen            97 STV Siebnen                    1.53,9      0.12,7   (232)  
    6. Grob Ramon, Eschenbach SG           96 FC Eschenbach                  1.55,6      0.14,4   (241)  
    7. Clavel Nicolas, Jona                96 Ferienpass                     1.58,1      0.16,9   (223)  
    8. Carl Julien, Gommiswald             96 Jugi Gommiswald                2.00,6      0.19,4   (204)  
    9. Baumgartner Marco, Siebnen          97 Jugi Siebnen                   2.01,5      0.20,3   (235)  
   10. Wick Elias                          96 Eschenbach SG                  2.02,1      0.20,9   (238)  
   11. Hollenstein Luca                    97 Stein SG                       2.02,7      0.21,5   (211)  
   12. Hegner Pascal, Galgenen             96 TSV Galgenen                   2.03,0      0.21,8   (226)  
   13. Fäh Cyril, Jona                     97 Ferienpass                     2.03,6      0.22,4   (224)  
   14. Güntert Marc                        96 Rapperswil SG                  2.06,3      0.25,1   (207)  
   15. Hauseri Yanick, Jona                96 KITU Rapperswil-Jona           2.08,6      0.27,4   (209)  
   16. Tassone Gian-Luca, Walenstadt       99 LR-Walenstadt                  2.09,4      0.28,2   (233)  
   17. Grünenfelder Marco, Baar            96 LKZ Zug                        2.10,0      0.28,8   (242)  
   18. Wessner Jeremy, Eschenbach SG       97 Jugi Eschenbach                2.11,1      0.29,9   (221)  
   19. Scherz David                        97 Frauenfeld                     2.12,3      0.31,1   (217)  
   20. Durdevic Nemanja                    97 Jona                           2.12,9      0.31,7   (231)  
   21. Meier Fabian                        98 Frauenfeld                     2.13,7      0.32,5   (240)  
   22. Trojak Sascha                       97 Wagen                          2.14,9      0.33,7   (151)  
   23. Carl Raphael, Gommiswald            97 Jugi Gommiswald                2.15,5      0.34,3   (205)  
   24. Stettler David                      97 Rapperswil SG                  2.16,3      0.35,1   (228)  
   25. Thöni Marco, Rapperswil SG          97 Ferienpass                     2.18,3      0.37,1   (225)  
   26. Hosennen Rino                       97 Jona                           2.19,4      0.38,2   (230)  
   27. Jakopic Sven                        99 Jona                           2.20,2      0.39,0   (229)  
   28. Brünn Patrick                       98 Jona                           2.21,0      0.39,8   (239)  
   29. Amman Nicolas                       98 Oetwil am See                  2.25,2      0.44,0   (247)  
   30. Knecht Dario                        98 Kaltbrunn                      2.26,8      0.45,6   (222)  
   31. Trojak Leonardo                     97 Wagen                          2.28,9      0.47,7   (150)  
   32. Holenstein Alex, Ermenswil          97 Garten Holenstein AG           2.31,7      0.50,5   (210)  
   33. Müller Nicola, Einsiedeln           99 STV Einsiedeln                 2.33,3      0.52,1   (246)  
   34. Grünenfelder Tobias, Baar           98 LKZ Zug                        2.34,8      0.53,6   (243)  
   35. Lindegger Juri                      98 Rapperswil SG                  2.36,2      0.55,0   (227)  
   36. Gagliardi Marco, Jona               98 KITU Rapperswil-Jona           2.41,3      1.00,1   (206)  
   37. Huber Luca, Jona                    98 KITU Rapperswil-Jona           2.42,8      1.01,6   (213)  
   38. Hollenstein Nico                    99 Stein SG                       2.43,6      1.02,4   (212)  
   39. Schilliger Roman                    97 Einsiedeln                     2.44,5      1.03,3   (218)  
   40. Keller Gregory, Jona                99 KITU Rapperswil-Jona           2.47,8      1.06,6   (214)  
   41. Müller Jan                          99 Unterägeri                     2.49,0      1.07,8   (216)  
   42. Hauser Fabian, Jona                 98 KITU Rapperswil-Jona           2.52,9      1.11,7   (208)  
   43. Wüthrich Jan                        97 Ottikon                        2.54,3      1.13,1   (245)  
   44. Baumgartner Jonas, Siebnen          99 Jugi Siebnen                   3.00,2      1.19,0   (236)  
   45. Schneider Sven, Jona                99 KITU Rapperswil-Jona           3.07,7      1.26,5   (219)  
   46. Dieziger Emanuel, Jona              00 Muki Jona                      3.09,5      1.28,3   (244)  
   47. Valdez Patrick                      00 Altstätten SG                  3.12,4      1.31,2   (220)  
   48. Kleemann Yanick, Jona               00 KITU Rapperswil-Jona           3.13,2      1.32,0   (215)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.