17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MK          16. Hoffmann Thomas, Wädenswil          72 LCMTRI / Team Reichmuth       20.51,2      2.50,8  (1370)  
M2          64. Steinmann Reto                      65 Wädenswil                     47.23,5     17.19,3  (2422)  
F3          14. Aeberhard Astrid                    64 Wagen                         28.54,2      8.45,3  (1611)  
F1          12. Bischof Simone                      76 Wagen                         27.46,3      5.05,7  (1401)  
EK A         7. Hanke Melanie+Hanke Olaf, Wagen     97 LC Rapperswil-Jona             4.39,3      0.27,8   (731)  
Mädchen     10. Hanke Melanie, Wagen                97 Ferienpass                     2.04,7      0.20,4   (124)  
EK B        10. Hanke Michael+Weibel Hans           95 Wagen                          4.25,9      0.22,7   (823)  
M2          14. Hanke Olaf, Wagen                   68 LT Rapperswil-Jona            33.12,1      3.07,9  (2428)  
EK B        27. Meier Martin+Ritter Vicky, Wagen    95 LC Rapperswil-Jona             5.11,7      1.08,5   (840)  
M2          46. Salch Roger                         68 Wagen                         40.47,8     10.43,6  (2419)  
Mädchen     17. Schlumpf Vanessa, Wagen             97 Ferienpass                     2.13,0      0.28,7   (127)  
Knaben      31. Trojak Leonardo                     97 Wagen                          2.28,9      0.47,7   (150)  
Knaben      22. Trojak Sascha                       97 Wagen                          2.14,9      0.33,7   (151)  
mJ2          1. Bochtler Nicola, Wald ZH            92 LC Meilen-tri / Erdgas Zü      5.23,8       -----   (647)  
FL          22. Erismann Sabrin, Wald ZH            84 OLG Wald                    1:45.49,3   1:07.27,1  (2326)  
mJ1         25. Huber Amadeus                       94 Wald ZH                        4.17,6      0.36,7   (419)  
EK B        16. Huber Amadeus+Huber Rahel           94 Wald ZH                        4.41,8      0.38,6   (810)  
Mädchen      1. Huber Ariane                        96 Wald ZH                        1.44,3       -----   (106)  
EK B         7. Huber Ariane+Huber Paul             96 Wald ZH                        4.20,2      0.17,0   (811)  
ME          25. Kunz Max, Wald ZH                   66 OLG Wald                      48.00,8     21.26,0    (28)  
VL F       ---  Sprecher Seraina, Wald ZH           88 OLG Wald                      18.21,1      2.48,9  (1119)  
MK          59. Wettstein Markus, Wald ZH           83 OLG Wald                      25.55,5      7.55,1  (1329)  
VL M       ---  Raschle Franz                       58 Waldkirch                     14.05,6      0.47,3  (1214)  
mJ1          4. Heller Luca                         94 Waldstatt                      3.47,3      0.06,4   (452)  
VL M       ---  Ton Roberto                         61 Waldstatt                     15.41,1      2.22,8  (1219)  
mJ2         19. Hobi Kevin, Walenstadt              91 LR Walenstadt                  6.08,5      0.44,7   (635)  
Mädchen     20. Hobi Sereina, Walenstadt            98 LR-Walenstadt                  2.15,9      0.31,6   (136)  
mJ1         35. Hobi Tobias, Walenstadt             95 LR Walenstadt                  4.42,8      1.01,9   (455)  
Knaben      16. Tassone Gian-Luca, Walenstadt       99 LR-Walenstadt                  2.09,4      0.28,2   (233)  
EK A        12. Tassone Gian-Lucca+Tassone Anita, W 99 Läuferriege Walenstadt         5.10,8      0.59,3   (723)  
wJ2          3. Tassone Michelle, Walenstadt        92 Läuferriege Walenstadt         5.50,2      0.11,7   (522)  
mJ1         13. Tassone Raffaele, Walenstadt        95 Läuferriege Walenstadt         4.02,2      0.21,3   (436)  
EK B         6. Tassone Raffaele Jun.+Tassone Raffa 95 Läuferriege Walenstadt         4.14,1      0.10,9   (821)  
FL           7. Wildhaber Barbara                   66 Walenstadt                    43.58,4      5.36,2  (2016)  
wJ1         18. Wildhaber Nadine, Walenstadt        94 Läuferriege Walenstadt         4.50,1      0.56,2   (346)  
EK B        22. Wildhaber Nadine+Wildhaber René, Wa 94 Läuferriege Walenstadt         4.57,0      0.53,8   (829)  
M3          34. Wildhaber René                      64 Walenstadt                    37.46,9      9.22,5  (2125)  
mJ2         27. Wildhaber Roman, Walenstadt         92 Läuferriege Walenstadt         6.19,8      0.56,0   (639)  
M4          20. Thomet Hansruedi, Wallisellen       53 Contrauer Space               40.54,5      9.51,8  (2238)  
VL F       ---  Hüppin Brigitta, Wangen SZ          60 Laufgruppe Görps Wangen       18.40,1      3.07,9  (1127)  
MK          35. Hüppin Roland, Wangen SZ            80 Laufgruppe Görps              22.27,2      4.26,8  (1352)  
FL           1. Laeuffer Jolanda, Wangen SZ         79 TSV Galgenen                  38.22,2       -----  (2022)  
MK          43. Schättin Roman, Wangen SZ           79 Laufgruppe Görps              23.32,4      5.32,0  (1353)  
EK B        33. Züger Adrian+Züger Kurt, Wangen SZ  94 b                              5.26,6      1.23,4   (838)  
EK B        34. Züger Jan+Blurier Urs               96 Wangen SZ                      5.30,7      1.27,5   (839)  
mJ2         32. Peduzzi Christian                   91 Wangen ZH                      6.33,0      1.09,2   (643)  
mJ1         10. Stueber Marc                        93 Wangs                          3.57,7      0.16,8   (453)  
MK           1. Rickenmann Thomas, Wattwil          78 Finishers Winterthur          18.00,4       -----  (1373)  
M3          29. Brack Christof                      62 Weesen                        37.17,3      8.52,9  (2134)  
EK A        39. Tenini Jaqueline+Tenini Heinz       99 Wernetshausen                  6.24,0      2.12,5   (742)  
F2          23. Arana Antelo Maria                  66 Wettingen                     30.00,5      9.30,2  (1518)  
F3           7. Süsstrunk Marlies, Wettingen        64 LC Regensdorf                 23.58,9      3.50,0  (1619)  
FL          18. Barletta Sabrina                    74 Wetzikon ZH                 1:03.00,4     24.38,2  (2002)  
M2          33. Fischer Georg                       69 Wetzikon ZH                   37.27,4      7.23,2  (2407)  
FL          11. Morger Beatrice                     72 Wetzikon ZH                   49.14,1     10.51,9  (2024)  
VL M       ---  Stillbacher Erich                   59 Widnau                        18.22,3      5.04,0  (1229)  
VL M       ---  Sumi Arthur, Wigoltingen            53 Run Fit Thurgau               18.28,1      5.09,8  (1236)  
wJ2         18. Stadler Stefanie                    90 Wilen b. Wil                   6.32,6      0.54,1   (536)  
EK A        10. Rickli Fabian+Rickli Markus         97 Wilen b. Wollerau              5.01,7      0.50,2   (718)  
EK B        37. Rickli Manuel+Rickli Bea            94 Wilen b. Wollerau              5.35,1      1.31,9   (816)  
wJ1         30. Rickli Nadine                       93 Wilen b. Wollerau              5.37,0      1.43,1   (320)  
M4          22. Feller Fritz                        44 Wilen SZ                      41.43,7     10.41,0  (2205)  
M4          33. Ammann Anton                        39 Winterthur                    45.53,0     14.50,3  (2219)  
MK          73. Gubelmann Christoph                 69 Winterthur                    30.32,8     12.32,4  (1367)  
VL M       ---  Halbheer Hanspeter                  50 Winterthur                    20.29,8      7.11,5  (1231)  
M2          34. Jeger Stefan                        67 Winterthur                    37.43,2      7.39,0  (2459)  
M3           2. Klaeusler Stefan                    62 Winterthur                    30.40,6      2.16,2  (2165)  
VL M       ---  Hohl Willi                          44 Wittenbach                    15.44,0      2.25,7  (1250)  
mJ2          7. Mittelholzer Andreas, Wolfertswil   92 Skiclub Urnäsch                5.43,3      0.19,5   (612)  
MK          19. Glauser Marco                       78 Wolfhalden                    21.16,3      3.15,9  (1332)  
M4          29. Hopkins Rodney                      54 Wolfhausen                    44.21,9     13.19,2  (2209)  
EK B        32. Kundert Simone+Kundert Edith        94 Wolfhausen                     5.22,2      1.19,0   (835)  
wJ1         13. Kündig Jennifer                     93 Wolfhausen                     4.29,5      0.35,6   (341)  
VL M       ---  Meier Ernst                         56 Wolfhausen                    14.12,5      0.54,2  (1248)  
Jun          5. Meier Kevin                         87 Wolfhausen                     5.49,1      0.18,5  (1034)  
wJ1         34. Reichmuth Nadine                    94 Wolfhausen                     5.47,2      1.53,3   (319)  
M3          65. Traber Hanspeter                    56 Wolfhausen                    46.25,4     18.01,0  (2119)  
M4          13. Zehnder Kurt                        54 Wolfhausen                    38.03,8      7.01,1  (2223)  
M3          60. Beier Beat                          56 Wollerau                      44.12,9     15.48,5  (2146)  
M4           4. Hauser Werner, Wollerau             52 Jogger-Träff-Pfäffikon        36.05,8      5.03,1  (2208)  
EK A        42. Hill Helen+??                       98 Wollerau                       6.29,6      2.18,1   (750)  
VL F       ---  Lehrich Andrea                      75 Wollerau                      18.02,5      2.30,3  (1110)  
Jun         25. Mayer Lukas, Wollerau               88 ZSI XC                         6.33,7      1.03,1  (1031)  
mJ2         35. Rüegg Adrian                        91 Wollerau                       6.45,3      1.21,5   (637)  
M3           3. Schneider Roger, Würenlingen        63 LT-BAZ-ZURZACH                31.38,1      3.13,7  (2149)  

Total 85



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.