17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M4           8. Berlinger Walter, Rapperswil SG     54 Laufträff Rappi-Jona          36.45,0      5.42,3  (2239)  
S+E          5. Bethke Stefanie+Kunz Johannes       82 Rapperswil SG                 30.45,0      6.43,0  (1901)  
VL M       ---  Botti Rolf                          71 Rapperswil SG                 24.24,5     11.06,2  (1245)  
MK          69. Despot Zoran                        63 Rapperswil SG                 27.53,2      9.52,8  (1346)  
M2          27. Ehrbar Christian                    68 Rapperswil SG                 35.41,7      5.37,5  (2405)  
MK          51. Felder Markus                       57 Rapperswil SG                 24.55,2      6.54,8  (1344)  
VL M       ---  Fischer Urs                         60 Rapperswil SG                 15.27,2      2.08,9  (1227)  
VL M       ---  Gaio Daniel                         72 Rapperswil SG                 18.11,2      4.52,9  (1247)  
S+E         19. Gerber Judith+Colombi Luca          73 Rapperswil SG                 34.24,4     10.22,4  (1912)  
Mädchen     23. Gügler Isabelle, Rapperswil SG      96 Ferienpass                     2.20,5      0.36,2   (123)  
Knaben      14. Güntert Marc                        96 Rapperswil SG                  2.06,3      0.25,1   (207)  
EK B        25. Güntert Sibylle+Güntert Armin       94 Rapperswil SG                  5.03,7      1.00,5   (808)  
M4          17. Hässig Josef                        49 Rapperswil SG                 40.08,7      9.06,0  (2220)  
wJ2         35. Helbling Eveline                    90 Rapperswil SG                  8.54,6      3.16,1   (507)  
Mädchen     28. Helbling Patricia                   97 Rapperswil SG                  2.29,4      0.45,1   (105)  
mJ1         71. Helbling Sven                       93 Rapperswil SG                  6.38,4      2.57,5   (416)  
EK A        50. Hirose Eitaro+Sato Yuriko           00 Rapperswil SG                  7.15,1      3.03,6   (709)  
EK A        18. Hirose Ryotaro+Hirose Kiyomi        97 Rapperswil SG                  5.28,0      1.16,5   (710)  
wJ2          9. Höfer Anina, Rapperswil SG          91 LCRJ                           6.12,8      0.34,3   (532)  
F2          19. Inauen Carole                       68 Rapperswil SG                 28.43,2      8.12,9  (1521)  
mJ2         23. Kälin Nico                          91 Rapperswil SG                  6.15,3      0.51,5   (632)  
M1          12. Kälin Remo, Rapperswil SG           79 UHT                           37.55,4      7.24,0  (2314)  
mJ1         62. Kapkin Cem, Rapperswil SG           94 LC Rapperswil-Jona             5.34,0      1.53,1   (423)  
M1          13. Kistler Peter, Rapperswil SG        75 TaWas Brunnen                 39.36,5      9.05,1  (2328)  
EK B        34. Krieg Oliver+Etter Claudia          95 Rapperswil SG                  5.30,7      1.27,5   (812)  
mJ1         51. Lindegger Diego                     93 Rapperswil SG                  5.14,9      1.34,0   (449)  
Knaben      35. Lindegger Juri                      98 Rapperswil SG                  2.36,2      0.55,0   (227)  
EK B        24. Mathys Muriel+Mathys Yvonne         95 Rapperswil SG                  5.01,4      0.58,2   (815)  
M2          66. Müller-Stäele Andy                  70 Rapperswil SG                 47.43,7     17.39,5  (2453)  
S+E          8. Obrist Alex+Roos Sandra             67 Rapperswil SG                 32.05,1      8.03,1  (1908)  
VL M       ---  Oddo Michele                        78 Rapperswil SG                 24.32,6     11.14,3  (1246)  
MK          67. Pema Thupten                        64 Rapperswil SG                 27.14,7      9.14,3  (1321)  
EK A        24. Posch Lars+Posch Tanja              99 Rapperswil SG                  5.40,2      1.28,7   (743)  
VL M       ---  Recine Gerardo                      78 Rapperswil SG                 16.51,8      3.33,5  (1240)  
M1          22. Ribi Marco                          83 Rapperswil SG                 55.52,1     25.20,7  (2311)  
VL M       ---  Römer Gallus                        69 Rapperswil SG                 17.42,3      4.24,0  (1235)  
F2          25. Römer Joanna                        74 Rapperswil SG                 32.55,2     12.24,9  (1524)  
M1          14. Rüegg Michael                       82 Rapperswil SG                 40.01,4      9.30,0  (2315)  
wJ1         11. Rütimann Carmen, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil-Jona             4.15,3      0.21,4   (323)  
Mädchen      4. Rütimann Naomi                      96 Rapperswil SG                  1.56,6      0.12,3   (149)  
wJ1         15. Schmid Michelle, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil-Jona             4.41,8      0.47,9   (326)  
M2          41. Schmidl Martin, Rapperswil SG       67 Laufträff Rappi-Jona          38.45,4      8.41,2  (2445)  
EK A        22. Schmidmajer Yasmin+Schmidmajer Stef 97 Rapperswil SG                  5.36,9      1.25,4   (732)  
F1           7. Steiner Evelyne, Rapperswil SG      78 dynamicssportsgroup.ch        23.59,7      1.19,1  (1412)  
mJ1         46. Stettler Beno                       94 Rapperswil SG                  5.00,1      1.19,2   (450)  
Knaben      24. Stettler David                      97 Rapperswil SG                  2.16,3      0.35,1   (228)  
Knaben      25. Thöni Marco, Rapperswil SG          97 Ferienpass                     2.18,3      0.37,1   (225)  
mJ1         60. Widrig Mario, Rapperswil SG         94 LC Rapperswil-Jona             5.32,8      1.51,9   (438)  
wJ1         42. Wirz Fabienne, Rapperswil SG        95 Ferienpass                     6.05,3      2.11,4   (333)  
M1           5. Wyler Marco, Rapperswil SG          76 Sportclub Diemberg            33.22,7      2.51,3  (2319)  
F2           6. Züger Karin                         72 Rapperswil SG                 23.24,0      2.53,7  (1520)  
VL M       ---  Züger Marcel                        68 Rapperswil SG                 18.26,3      5.08,0  (1223)  
M3           8. Leuzinger Urs, Räterschen           64 IWC Sportclub                 32.48,5      4.24,1  (2113)  
wJ1         36. Mitter Jessica                      95 Rebstein                       5.51,3      1.57,4   (316)  
F2          11. Mitter Manuela                      69 Rebstein                      26.02,2      5.31,9  (1511)  
EK A        53. Mitter Melanie+Mitter Armin         99 Rebstein                       7.49,7      3.38,2   (716)  
S+E         14. Steinmann Claudia+Steinmann Oliver  84 Regensdorf                    32.41,4      8.39,4  (1920)  
VL M       ---  Schmid Thomas, Rehetobel            67 SV Rehetobel                  15.48,3      2.30,0  (1243)  
M1           8. Brotzer David, Reichenburg          77 LLG Lachen                    33.59,5      3.28,1  (2327)  
mJ1          6. Hutter Michael, Reichenburg         94 Läufer TV Reichenburg          3.52,7      0.11,8   (422)  
Jun         20. Kistler Jonas, Reichenburg          89 Läuferriege TV Reichenbur      6.25,9      0.55,3  (1005)  
mJ2         47. Kistler Markus, Reichenburg         90 Läuferriege TV Reichenbur      7.24,0      2.00,2   (609)  
Jun         31. Kistler Robin, Reichenburg          89 Läuferriege TV Reichenbur      7.11,0      1.40,4  (1006)  
Jun          9. Mettler Balz, Reichenburg           87 Läuferriege TV Reichenbur      6.01,6      0.31,0  (1007)  
mJ2         34. Schellenberg Kevin, Reichenburg     92 Läuferriege TV Reichenbur      6.40,6      1.16,8   (617)  
Jui          8. Schnider Andrea, Reichenburg        87 Läuferriege TV Reichenbur      8.57,9      2.14,1   (906)  
wJ2         31. Schnider Daniela, Reichenburg       92 Läuferriege TV Reichenbur      7.06,4      1.27,9   (518)  
MK           7. Schumacher Christian, Reichenburg   57 SC Reichenburg                20.01,3      2.00,9  (1342)  
M3          59. Schneider René                      59 Reigoldswil                   44.06,8     15.42,4  (2117)  
M4          38. Spaas Harry                         45 Richterswil                   54.09,6     23.06,9  (2236)  
M2          40. Treichler Urs, Richterswil          67 SCHOBLA                       38.15,2      8.11,0  (2423)  
M3           6. Bähler René, Rickenbach b. Wil      62 LSC Wil                       31.48,6      3.24,2  (2168)  
M4          10. Wettstein Kurt                      51 Rieden                        37.56,7      6.54,0  (2221)  
VL M       ---  Meyer Karl                          47 Riehen                        20.32,7      7.14,4  (1213)  
ME          22. Hasani Dritan                       75 Romanshorn                    37.14,4     10.39,6    (29)  
MK          76. Landgraf Stephan                    78 Rorschach                     33.56,4     15.56,0  (1316)  
MK          66. Schöbi Fabian                       79 Rüeterswil                    27.02,7      9.02,3  (1379)  
M3          39. Bühler Reto                         64 Rüschlikon                    38.39,7     10.15,3  (2130)  
Jun         10. Andermatt Reto                      88 Rüti ZH                        6.08,2      0.37,6  (1030)  
M3          44. Blaser Adrian                       63 Rüti ZH                       39.09,1     10.44,7  (2145)  
M2          21. Hugentobler Simon                   69 Rüti ZH                       34.44,8      4.40,6  (2439)  
EK A        45. Jonker Anouk+Jonker Peter           98 Rüti ZH                        6.39,7      2.28,2   (747)  
wJ1         33. Kluser Georgina                     93 Rüti ZH                        5.44,2      1.50,3   (336)  
wJ2         34. Kluser Janine                       90 Rüti ZH                        8.07,1      2.28,6   (526)  
F4           5. Kreienbühl Anna, Rüti ZH            54 TV Rüti                       28.07,5      4.44,5  (1705)  
M4          15. Kreienbühl Fridolin                 54 Rüti ZH                       38.19,7      7.17,0  (2128)  
MK          23. Kreienbühl Matthias                 78 Rüti ZH                       21.24,3      3.23,9  (1368)  
F1          13. Oberding Ines                       81 Rüti ZH                       28.09,0      5.28,4  (1403)  
wJ1         31. Schürmann Daniela                   95 Rüti ZH                        5.39,7      1.45,8   (344)  
VL F       ---  Sigrist Brigitte                    62 Rüti ZH                       20.08,5      4.36,3  (1118)  
VL F       ---  Sigrist Daniela                     91 Rüti ZH                       20.01,5      4.29,3  (1130)  
EK A        34. Ulrich Alexandra+Ulrich Richard     97 Rüti ZH                        6.08,8      1.57,3   (728)  
M2          56. Ulrich Richard                      72 Rüti ZH                       43.48,4     13.44,2  (2424)  
M2          28. Vogel Marco, Rüti ZH                65 LT Rapperswil                 36.01,3      5.57,1  (2460)  
S+E         11. von Gunten Helen+Kluser Daniel      ?? Rüti ZH                       32.17,3      8.15,3  (1911)  
mJ2         42. von Gunten Kevin                    92 Rüti ZH                        7.03,4      1.39,6   (631)  
wJ1         41. von Gunten Michelle                 94 Rüti ZH                        6.03,6      2.09,7   (337)  
M2          57. Zigerlig Stefan                     68 Rüti ZH                       43.49,4     13.45,2  (2426)  
M1          18. Züger Robin                         76 Rüti ZH                       41.25,1     10.53,7  (2310)  

Total 99



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.