17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mJ1          5. Aranda Silvan                       93 Kaltbrunn                      3.52,3      0.11,4   (446)  
mJ1         15. Cavicchiolo Silvan, Kaltbrunn       93 STV Kaltbrunn                  4.06,5      0.25,6   (406)  
ME          19. Ciresa Reto, Kaltbrunn              71 LC Rapperswil-Jona            30.43,1      4.08,3    (23)  
EK A        15. Eberhard Anja+Eberhard Rösli        98 Kaltbrunn                      5.19,5      1.08,0   (706)  
MK          42. Eberhard Urs                        67 Kaltbrunn                     23.31,2      5.30,8  (1308)  
EK B        28. Eberhard Yannik+Eberhard Urs        96 Kaltbrunn                      5.16,0      1.12,8   (806)  
mJ1          8. Hinder Lars                         94 Kaltbrunn                      3.56,4      0.15,5   (418)  
Knaben      30. Knecht Dario                        98 Kaltbrunn                      2.26,8      0.45,6   (222)  
F2          13. Knecht Manuela                      69 Kaltbrunn                     26.50,3      6.20,0  (1516)  
mJ1         34. Knecht Pascal                       95 Kaltbrunn                      4.40,7      0.59,8   (442)  
MK          63. Lienert Thomas                      71 Kaltbrunn                     26.35,5      8.35,1  (1317)  
S+E         15. Luchsinger Gabi+Müller Sacha        79 Kaltbrunn                     32.45,9      8.43,9  (1906)  
VL F       ---  Schönbächler Anja                   81 Kaltbrunn                     21.39,6      6.07,4  (1128)  
VL M       ---  Schönbächler Arnold                 55 Kaltbrunn                     20.54,0      7.35,7  (1232)  
MK          50. Schönbächler Remo                   80 Kaltbrunn                     24.53,9      6.53,5  (1351)  
FL          10. Schenk Sandra                       67 Kehrsatz                      46.50,4      8.28,2  (2021)  
mJ1         67. Galtschinski Dima                   94 Kerzers                        5.55,4      2.14,5   (468)  
FL           9. Galtschinski Jeannette              67 Kerzers                       46.11,1      7.48,9  (2017)  
wJ1         43. Galtschinski Juliane                93 Kerzers                        6.06,4      2.12,5   (349)  
FL          19. Kraus Vera                          67 Kilchberg ZH                1:03.09,4     24.47,2  (2006)  
M3          23. Caviezel Wieland, Kloten            62 ASC-Basserrsdorf              36.09,5      7.45,1  (2162)  
M3          26. Göldi Walter                        58 Kloten                        37.07,7      8.43,3  (2161)  
M4           1. Gschwend Peter                      52 Kloten                        31.02,7       -----  (2207)  
M2          67. Zuppinger Michael, Kloten           72 LSV Kloten                    48.45,9     18.41,7  (2427)  
VL M       ---  Schanzenbach Philipp                79 Kreuzlingen                   21.51,6      8.33,3  (1230)  
M2          30. Ottiger Sven, Krinau                70 RMV Uzwil                     36.44,6      6.40,4  (2447)  
VL M       ---  Ehrbar Fritz, Küsnacht              33 SLVS                          34.20,3     21.02,0  (1205)  
VL M       ---  Flury Hubert                        48 Küsnacht ZH                   24.14,2     10.55,9   (152)  

Total 28



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.